Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.STALKER - Přehled novinek9.4.2007 . . . Černobyl: Nultá hodina a Fallout.cz info

Autor: Ratman  |  Zdroj: TV program a fórum

V prvé řadě této již dosti pozdněnočněhodinové aktuálce upozornil na dokument Černobyl - nultá hodina, který poběží zítra va 20:00 na ČT 1. Určitě se dozvíme něco zajímavého... a doufám, že i něco, co jsme zatím nevěděli :)
V druhé řadě mám jedno (ne)vysvětlení- sof mě ve fóru upozornil, že doména fallout.cz byla přesměrována na nás a ptá se, co se děje. Pravdou je, že vůbec nemám tušení a je to pro mě stejné překvapení, jako pro vás (hlavně, ty, co rádi chodí na tamní fórum). Dosud mě nikdo pověřený ohledně této věci nekontaktoval a tudíž mohu jen majiteli domény za celou naši redakci poděkovat, že takto pomáhá šířit slovo brahmíní do všech koutů naší galaxie :). Děkujeme.
Trocha srandy se Stalkerem

Autor: Černobylská třínohá ještěrka  |  Zdroj: No Mutants Allowed, stalker.scorpions.cz

Naši spříznění Ukrajinologové ze serveru stalker.scorpions.cz dali dohromady přehled konců hry, včetně YouTube video doprovodu (tady bych měl asi obligátně ohlásit spoiler :)) a postavy/frakce. Zároveň se šušká o novém patchi, zpřístupňujícím především nějaké nové nástroje, které potěší nejednoho Stalkero-modera.
A na závěr něco ze záporného soudku: autoři hry byli načapáni a obviněni z (údajného) použití cizích grafických prvků bez souhlasu druhé strany. Jmenovitě jde o AAA tituly Half-Life 2 a Doom 3. Více klepů můžete vstřebat zděs. Jak by řekla Aranelka - tsss... :)
Jestliže vlastníte Stalker-placku a chtěli byste se v něčem projet, tak...

Autor: Černobylská třínohá ještěrka  |  Zdroj: stalker.scorpions.cz

...se mrkněte na fanstránku stalker.scorpions.cz, konkrétně do sekce modifikace, kde se skrývá recept na to, jak si při troše nezbytné šikovnosti povozit zadek po Zóně. Současný "carlist" disponuje všemi možnými výkvěty socialistického průmyslu, KAMAZem počínaje a Nivou konče. Že by onen Řád Moskevských automobilek z 1.4.2007 nebyl nakonec až tak úplně mimo mísu? :-)


Recenze STALKERA na Tiscali

Autor: Ještěřák  |  Zdroj: Tiscali Games

Málem bych na to zapomněl... Stalker: Shadow of Chernobyl si z recenze na mém oblíbeném Tiscali odnesl celkem frajerských 86%, celou si ji můžete přečíst tady.

"Stalker nakonec nezklamal a své fanoušky si nepochybně najde. Jeho neotřelé prostředí a vynikající atmosféra vás doslova pohltí. Oplývá sice určitými neduhy, jako nevyvážené působení zbraní či problémy s inventářem, nicméně část z nich už vyřešil patch a další updaty budou následovat vzápětí. Hra nemá přehnané hardwarové nároky a disponuje velice líbivou grafikou."

Líbivá grafika vzhledem k uždibnutému výkonu? No nevím, vzhledem k Oblivionu nebo D3 možná, ale vzhledem k Far Cry třeba nikoliv... :))
3.4.2007 . . . STALKER modifikace

Autor: Černobylská třínohá ještěrka  |  Zdroj: stalker.scorpions.cz

Server stalker.scorpions.cz si dal onehdá tu práci a vymakal docela pěkný seznam prvních malých stalkeřích modifikací (ti, kterým se Ukrajinská hra obzvláště líbila, si na nějaké větší kousky - třeba ona slibovaná vozítka - budou logicky muset posečkat o trošku déle). GSC rovněž potvrdilo brzké vydání dalšího patche, řešícího mnohdy nedobře odladěný výkon grafiky, plus příslušného save converteru.
DODATEK pro extrémně natvrdlé jedince - veškeré materiály uveřejněné dne 1.4. 2007 byly samozřejmě kecy a žádný Řád Moskevských automobilek rozhodně neexistuje. :))
29.3.2007 . . . Další Stalkeří galimatiáš

Autor: Ještěrkář  |  Zdroj: ---

Tak předně – GSC uveřejnilo na homepage svého miláčka rychlý malý patch, který by měl - v lepším případě - zafixovat ty největší vývojářské přešlapy. Hlavně případně dávejte bacha na to, jakou máte verzi.
Rovněž jsem pro vás vyštrachal dvě další recenze - DirtyDreamDesignerovu na NMA a Stillmenovu na BonusWebu
(Která do „tradičního vzorce Stalkeřích recenzí“ tak nějak nezapadá. Autor hru pro své údajně nepřehlédnutelné RPG prvky – kde jsou? :) - nazývá „post-apokalyptickým Oblivionem“ a přisuzuje jí přestřelenou obtížnost, s čímž si jako pokořitel všech Q3 botů na Nightmare a snad již brzký pokořitel Far Cry na veterána dovolím se vší úctou tvrdě nesouhlasit :))
Každopádně, Stalker se prodává a to tak že velice dobře. Potlačte tedy projednou typickou českou vlastnost (závistivost :)) a tak nějak to partičce Ukrajinských snílků přejme.24.3.2007 . . . Stalkeří sekce víceméně dokončena...

Autor: Černobylská třínohá ještěrka  |  Zdroj: ---

V (doufám, že fešné) sekci přibyly mimojiné první subjektivní dojmy a přehled novinek, které ve Vaultu vyšly cca od ledna 2007. Mimochodem, server Stalker Portal fčera své stalkerstvo informoval o tom, že se hra dočká v brzké době i převedení na mobily (dost dobře nechápu, jak to ty malé mobilní potvůrky daj :))... a takhle divně to bude vypadat.
22.3.2007 . . . Březen, měsíc všech Stalkerů

Autor: Černobylská třínohá ještěrka  |  Zdroj: ---

Tááák, konečně jsem se vyhecoval k alespoň menšímu Stalker-shrnutíčku, zatím v něm ovšem najdete pouze a jen Stalkeří (ne)úspěchy u recenzentů a hutné linkoviště.
To be continued...
72 hodin

Autor: Černobylská třínohá ještěrka  |  Zdroj: ---

...je zhruba čas, který nás dělí od oficiálního releasu hry STALKER: Shadow of Chernobyl (ano, to znamená, že máte ještě tři dny na to, za nejbližším rohem onemocnět, oprášit falešný teploměr, nakoupit falešný Aspirin atp atp). Hra se mezitím dočkala recenze v nějakém zahraničním papíráku PC Format, kde si odnesla více než sympatických 93%. Dovolil jsem si přidat menší výtažek z textu:
"Stalker je skrz naskrz prolezlý vjemy, atmosférou. Impresivní simulátor. Přirozené obavy z dlouhatánského výrobního procesu a s tím ruku v ruce jdoucí nezastavitelý zub času můžete víceméně ignorovat, modely postav sice nejsou tak detailní a rozmanité, nicméně jsou úžasně stylové - přesně tak, jak se to od ohavného, zničeného a řádně zmutovaného světa čeká. Ba co víc, takové reální stíny nebo částicové efekty jsou zde jednoduše dechberoucí."
Nejrůznější crackeři samozřejmě nelenili a tak se předevčírem - k evidentní radosti autorů - objevily dvě cracklé verze od ViTALiTY a HATRED. :)))
17.3.2007 . . . STALKER v Ruském MP demu

Autor: Černobylská třínohá ještěrka  |  Zdroj: Tiscali Games

Jelikož rozhodně nemám čas se se Stalkerem nějak obšírněji babrat, tak vás jen stručně odkážu na Tiscali, kde naleznete nejen příslušné linky (údajně 450 MB/pomalé Ukrajinské FTP), ale i další podrobnosti o stávajícím buildu plus pár tradičních drbů o zahraničních Stalkero-recenzích (i když... na tenhle drb hned tak něco nemá :))).Mapa zóny - skutečnost nebo podvrh?

Autor: Černobylská třínohá ještěrka | Zdroj: Oblivion-Lost.de

Na fórech známé fanstránky Oblivion-Lost.de se "zničehonic" vyrojila tato podrobná herní mapka, kterou tam celkem apoliticky postnul někdo, kdo už měl se hrou tu čest (čili pravděpodobně nějaký dáreček z řad betatesterů). Daný materiál je sice mnohem podobnější na screen z Google Earth než na herní mapu, ale jako veselý drb pár dní před vydáním je to pěkné... :)) Taky je dost dobře možné, že to ten postovatel myslel tak, že za pomoci onoho zázračného softwaru ukáže herní krajinu aniž by si sypal přestupky na hlavu, každopádně vzhledem k vývojářům hry je to tak či onak docela nemalá prasárna.

Mimochodem - kdyby měl někdo v rámci Hnutí za Lepší a Krásnější Vault zájem zbastlit v dostatečné kvalitě Stalkerovi vlastní stránečku, byť třeba jen ve Wordu, má k tomu volné ruce a nejvyšší čas. A nemuselo by samozřejmě zůstat jen u Stalkera, podobných nezacelených mezírek se tady jistě najdou mraky.
8.3.2007 . . . Vejcuc z první (zahraniční) Stalkeří recenze na Tiscali

Autor: Černobylská třínohá ještěrka | Zdroj: Tiscali Games

Řádně zkritizovat Ukrajinského macínka měli jako první tu čest lidé z německé mutace GameStaru, hned po něm vylezlo ze svým verdiktem britské PC Zone. A Tiscali by samozřejmě nebylo Tiscalim, aby se toho mršky v česku jako první nechytili. :o))
"Verdikt? Ten si asi domyslíte – výborná hra s výbornou atmosférou, jejíž hratelnost pár zmíněných chybiček ani v nejmenším případě nijak nemůže srazit k zemi. Celkové hodnocení od GameStaru zní: 90% a ocenění jako ta nejatmosféričtější hra, která kdy byla vytvořena. P.S. v další recenzi v britském časopisu PC Zone obdržel STALKER neméně hezkých 85%."
Celý článeček najdete tady... Tak co, taky už na vás funguje Pavlovův slintací reflex?
Stalker pomalounku míří do lisoven

Autor: Černobylská třínohá ještěrka | Zdroj: Oblivion-Lost

Kdo by to byl řekl, že po bezmála pěti letech ořezávání, dezinformací, zklamání, předčasných výbuchů optimismu, velkohubých tiskových prohlášení a nadšených previews budu mít jednou možnost zvolat "placky se Stalkerem se už vesele lisujou!", a přitom nelhat. Pokud tedy máte 18+ (na titul byl uvalen prakticky ten nejtvrdší možný rating, takže jsem moc a moc zvědav, co všechno se ve hře bude dít :)), ne až tak úplně prázdné prasátko a jste ochotni zkousnout fakt, že se hra nebude tvářit tolik RPGčkózně jak se ještě loňskou zimu statečně tvářila, 23. březen je prostě vaše datum.Rozhýbete na své šunce Stalkera?

Autor: Černobylská třínohá ještěrka | Zdroj: Tiscali Games

Na Tiscali se rovněž objevil zajímavý článek, převzatý odkudsi z Driven Heaven, který referuje o tom, kolik výkonu vaší grafické karty si asi kvapem se blížící Ukrajinský mazlík uzme. Jelikož Stalker vypadá i po pěti letech vývoje slušně a počítá s desítkama km2 živé a interaktivní přírody, rychlými změnami počasí, počítá i s maximálním využitím dynamických světel/stínování a tak podobně, není na tom beta co do plynulosti nejlépe, takže někteří budou muset chtě nechtě volit mezi DX8 chudobou a našlapaným DX9, který ale "chodí" zhruba jako Ukrajinské diapozitivy z dovolené...26.2.2007 . . . Ne zrovna optimistické novinky ohledně projektu Stalker: Alternative

Autor: Černobylská třínohá ještěrka | Zdroj: Stalker-Portal

Wolf, zapálený český Černobylolog :), včera světu oznámil, že jeho bokovkový projekt - freewarovka Stalker: Alternative, na které spolu s Johnym.D a Kurátorem po večerech pokradmu kutí, bude radikálně předělán - údajně proto, aby ve finále vzniklo méně rubanice a více atmosféry, příběhu a vůbec kreativity obecně. Dříve jsem se na tato a podobná rozhodnutí díval slušně řečeno skrz prsty, nicméně v uplynulých měsících jsem musel částečně nahodit podobnou zpátečku u Fallout: BGE, takže nezbývalo než v sobě tento systém trochu přehodnotit... No berte to každopádně jako fakt, se kterým stejně moc nehnete.
Bokem si na jejich stránkách můžete omrknout alespoň trojici nových típanců z věru prapodivné nemocnice, kde uklízečkám očividně zrovna moc dobře neplatili...
30.1.2007 . . . GSC překopalo oficiální Stalkeří stránky


GSC překopalo oficiální Stalkeří stránky: Ne že bych alespoň přibližně tušil, jak vypadaly předtím, každopádně teď fungují v poměrně vydařeném, skromném designu a vůbec - celá stránka působí skoro rodinnou atmosférou pokoutně bastleného indie projektu. Přitom půjde samozřejmě o miliony, možná i stamiliony. :-) Kromě změny vohozu můžete tu a tam vstřebat nové, exkluzivní info, u kterého je poměrně silná jistota, že neexistuje v rovině různých klepů a legend. Cituji výtažek z textu:
Radiace a mutanti, anomálie a nepřátelské bandy, záhadné jevy Zóny a konečně podstatně méně záhadné datum vydání... Jasně, řeč je o STALKER: Shadow of Chernobyl, hře vyhlížené tak dlouho, že začala figurovat na čelních vaporware příčkách. Než tým pořádně zoptimalizuje engine a řádně hru odbleší od bugů, rádi bychom osvěžili paměť hráčů co se týče herní mytologie. V praxi to znamená, že jsme renovovali a nakopli nové stránky, které vám budou sloužit jako zdroj nejčerstvějších informací - a to jak písemných, tak grafických.
Závěrem bych rád přihodil zajímavé linky na preview serverů IGN a GameSpot, které se (náhodou??) vynořily v tentýž den.

Spotted @ Oblivion Lost.de Černobylská dvouocasá ještěrka
26.1.2007 . . . Další Stalkeří matroš


Další Stalkeří matroš: Na velmi pěkně ošetřených stránkách Oblivion Lost.de jsem vyhrabal nějaké nové DX9 screeny a jedno (prý) zajímavě namixované video. Jaký kontrast k Bethesdí tajnůstkářské politice, což? Ještěřák22.1.2007 . . . Oficiální Stalker betatest


Oficiální Stalker betatest: Na stránkách Oblivion-Lost.de jsem vyhrabal pro Stalker-pozitivní Falloutery poměrně zajímavou zprávu - jak se datum vydání plíží a plíží blíž, potřebuje vydavatel THQ pro "svůj" Černobylský opus firmy GSC hromadu pořádných betatesterů. A co se obvykle v takových případech stane? -- Ano, vyhlásí se nějaká competition... Černobylská třínohá Ještěrka16.1.2007 . . . Všichni Stalkeři už znají přesné datum!


Všichni Stalkeři už znají přesné datum!: To, že má Ukrajinský produkt vyjet z lisovny letos v březnu, to už se na internetu dlouho oficiálně šušká. Dnes to bylo stanoveno přesně na den, ten den připadnul na pondělí 22. března 2007 (ano, takže k tomu kupodivu nebylo přibaleno žádné taktické "jééé, pal to čert, my máme přesné datum!" zpožděníčko), což je mimochodem 367 dní po Oblivionu a dost hodně po oficiálním annoucnování projektu. :) Ba co víc; na tomhle linku můžete STALKERa vesele odpočítávat a tu zase zkouknout poslední oficiální trailer. Fajné, fajné...
Spotted @ největší Falloutí oddělení FBI. Černobylská třínohá Ještěrka :)15.1.2007 . . . STALKER kniha


STALKER kniha: Určitě si mnozí z vás pamatují, jak se trojice Harley - Deimos - Chekotay jednu dobu snažila vzbudit nemalý zájem o poctivé knižní vydání toho nejlepšího z MadBrahmíní tvorby, ale skutek tak nějak utek a všechny nápady vzaly pěkně rychle za své. V podobné fázi vývoje se teď nachází komunita STALKERů na serveru STALKER Portal v čele s (prý - nevím -- neznám, nečet jsem...) zkušeným pisálkem Beestarem. Jejich literární koutek amatérských bastlilů je sice s tím Brahmíním velikosti velmi prťavé, nicméně tamnější organizátoři už mají vyrobeno alespoň notně podivné logo knihy, což znamená jediné - předběhli nás, převezli, vykouřili, vyběhli jako malej pes s velkým... vyberte si co chcete. :)

UPDATE: chvíli jsem se na internetu ohledně STALKERa hrabal a vyštrachal tenhle celkem zajímavý výpis největších světových fansajt z nichž mě zaujala především OblivionLost.de - pěkná, přehledná, informativní... Prostě něco jako my. :o) Černobylská třínohá Ještěrka :)
ZPĚT NA ROZCESTNÍK
Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgames

Zahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:YuropSponzoři VŠB

TOPlist

.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..