.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2010-10-24 10:50:12,

Dvě nové ankety a vyhodnocení těch minulých

Minule jsme se vás ptali na to, jakým způsobem si nový Fallout: New Vegas pořídíte a pro kterou platformu?

Třetina lidí si hru koupí/koupila nebo sehnala legálním způsobem, více jak polovina hráčů hru stáhla z warezu a sedminu lidí hra vůbec nezajímá. A konečně, PC s přehledem zvítězilo nad ostatními platformami. Výsledek je kupodivu skoro stejný, jako ten před dvěma roky, když jsme se ptali na Fallout 3.

Dnes se vás zeptáme na to, jak se vám líbí nový Fallout: New Vegas a jak hru hodnotíte vzhledem k prvním dvěma Falloutům.

Pokud budete mít chuť, můžete se do komentářů vyjádřit k tomu, jak jste hlasovali.

Výsledky z minulé ankety hledejte v archívu.

Sdílet na Facebooku
Autor: smejkiOdesláno: 13:18, 24.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
1, ANO
Autor: valcikOdesláno: 15:15, 24.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
FNV nepoznám, hru som doteraz nehral, nehrám a ani sa v blízkej dobe hrať nechystám. V oboch anketách som vybral možnosť, ktorá je uvedená ako posledná.
Autor: JaWOdesláno: 15:21, 24.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Mě by spíš zajímal názor na hru těch, co hlasovali za 4 a za 5.
Autor: valcikOdesláno: 15:37, 24.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Jasná vec. Však za nejaký ten pátek si zahlasujem ešte raz, na hru sa skutočne teším.
Autor: SiusOdesláno: 21:23, 24.10.2010ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Už konečně taky Vegasím, ale za první 2-3 hod hraní bych zatím hodnotil nejlépe za 3. Zatím nuda k ukousání...
Autor: majkelOdesláno: 21:39, 24.10.2010ID: 618d2eNahlásit Vaultmasterům
FNV je podla mna lepsi nez F3 vo vsetkom okrem grafiky, a iny nez F1,F2...nic viac nic menej nastupcom by som ho nenazval ale inac, je to dobra hra..
Autor: KMarkusOdesláno: 23:50, 24.10.2010ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
Tady jsem hodnotil Fallout za 4. Jsem fakt překvapenej kolika lidem se Fallou3 NV líbí, já už na to dávno zanevřel a před pár dny koukám že NV vyšel. A brahmiňáci to hned neposlalili do kopru. Tak si to stáhnu.. začátek intro ještě pohoda... No hrál sem to asi 2 hodiny a ..... ne.... nuda nuda nuda ,, hnusná grafika zase, animace, vtip žádnej, nic stylovýho, lidi choděj jak kdyby měli nasráno v gatích. Ani z tý Smeikyho recenze sem nepochopil proč dal to svoje "hodnocení"... půlku článku píše negativa a pak vytasí 9/10...dospělá supr chytrá hra... Tak to sem asi mega mimoň. Stačí mi, když jen ňáký lamě střílim z metru do hlavy ránu za ránou a on si to dál šije do mě bez tiku v oku, nápis "zlomená hlava" mě moc neošálil. :D Ještě že sem na tudle volovinu nečekal tak dlouho jak na F3. Kvůli tomu sem si kupoval novej komp tehdy... a tadle mr*ka mě pro změnu obrala o čas a ještě mi ukázala, že tu samou techniku z F3 už muj počítač v F3:NV zvládá hůř :D Nevim jak to optimalizovali... Každopádně je to nudná hra ve světě falloutu... kdyby to aspoň bavilo. Starý zlatý Fallouty. Tak mě štve, že mě to nebaví, proč vás ta hra lidi baví?

Hraje si to na Fallout ... jasně.... ale jinak ? atmosféra? ... žádná.. vtip?... žádnej.... ani stylový to neni.... grafiku sem videl lepší i v záchodový míse.... zvuky? radši si vypnout repráky a řikat "bum", "prásk" .. je to větší sranda... no nevim jak na to. Radši si du zahrát blbej poker... to je aspoň sranda... I poker to trumfne.... omg
Autor: majkelOdesláno: 00:05, 25.10.2010ID: 618d2eNahlásit Vaultmasterům
KMarkus: daj si tam ten 230 MB..1.1.1.271 patch ten z toho spravi Dobru hru podotykam...DOBRU...
Autor: smejki - KMarkusOdesláno: 00:19, 25.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
"Ani z tý Smeikyho recenze sem nepochopil proč dal to svoje "hodnocení" "
+
"proč vás ta hra lidi baví?"

tak si to přečti ještě jednou.
Autor: KMarkusOdesláno: 00:43, 25.10.2010ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
majkel ->Hmmm to sem udělal.... ty DLC jsou taky vtipný.. Na začátku mít takový haluzárny? :D no, uninstal... ne je to pořád stejný.

smejki ->Z tý recenze sem to nepochopil, proto píšu ať to někdo napíše pár slovy. To že tam je toho oproti F3 tolik a tolik a kolik... mi jaksi nestačí... aby mě to bavilo. Nechápu jak sem mohl dohrát F3. Brrrr. Z povinnosti možná někdy dohrát i todle.... Ale jestli beseďáci udělaj ještě jeden pokus tak ámen... Na jinejch hrách ti hned řeknu jakoukoli konkrétní věc, co mě v té hře bavila.... Todle hraju jak robot.... brrrr

ve srovnání s Dragon age teda nebo Mass effect... to jednoznačně propadá.
Autor: smejkiOdesláno: 00:51, 25.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
každý v té hře hledáme něco jiného
ty - "hnusná grafika zase, animace, vtip žádnej, nic stylovýho, lidi choděj jak kdyby měli nasráno v gatích. když jen ňáký lamě střílim z metru do hlavy ránu za ránou a on si to dál šije do mě bez tiku v oku, nápis "zlomená hlava" mě moc neošálil"

já - "Svět a jeho koncept je stejně hluboký avšak zase o kousínek komplexnější. Oproti Falloutu 2 však rozhodně vyniká mnohem lepší soudržností světa a decentnějším humorem. Komplexnost světa a množství cest, jimiž po něm můžete kráčet narůstají tak obludných rozměrů... NPC a rozhovory jsou vedle funkčního světa jednoznačně hlavní a nesilnější devizou této hry. Každá alespoň trochu důležitá postava má nějakou povahu, psychologický profil, podle něhož jedná."

A jestli mi chceš tvrdit, že celou dobu jen píšu negativa a pak vysolím devítku, tak se nauč číst. Jediné, co jsem strhal je grafika a soubojový systém. A to jsou u mě věci druho a třetiřadé.

Ano, vychytané souboje a dorbou grafiku najdeš u DA a Mass Effectu, klidně si u nich zůstaň, mně se taky líbí. Já tu mám navrch ještě FNV ::yepeekeeyay!
Autor: MarkusOdesláno: 01:18, 25.10.2010ID: 51af74Nahlásit Vaultmasterům
no já vidím víc těch negací co se týče f3, takže i v tý recenzi sem předpojatej. Každopádně docela závidim, že to baví, taky bych chtěl. Jenže to je naprosto bez atmosféry for me... Grafika neni to hlavní vůbec, ale hnusná je velký mínus. A podprůměrný souboje taky nejsou zrovna plus. Takze zbejva ten svět a příběh a tvorba postavičky a kombinace. No třeba se s tim jeste nak poperem a ty, který to baví to trochu znudí :D

Autor: GandiOdesláno: 01:34, 25.10.2010ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Neni na tuhle anketu jeste HODNE brzo ?
Autor: SMEJKIOdesláno: 01:45, 25.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
proč myslíš?
Autor: Gandi - SmejkiOdesláno: 10:37, 25.10.2010ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Kvuli F3 effektu, ktery se muze, ale nemusi! dostavit . (Pocatecni nadseni je za par dni vystridano, hlubokym rozcarovanim.) A na druhou stranu reakce lidi, kteri to nehrali nebo po par hodinach odinstalovali taky nejsou objektivita sama.
Autor: ZimboOdesláno: 11:02, 25.10.2010ID: 51d8daNahlásit Vaultmasterům
já se od toho prostě nemůžu odtrhnout.. chodím pozdě do práce, zanedbávám psa.. zanedbávám přítelkyni.. zanedbávám sebe :) a tohle se mi stalo naposledy u F2.. "ještě tenhle quest a jdu spát" dialogy jsou sakra dobře napsaný.. a v boji se místama i bojim.. a hlavně se mi líbí že se hráči dostává lepších věcí postupně jako to bylo u starších falloutů.. já jsem pěknou dobu běhal jen s obyč koženou zbrojí.. a ne že za půl hodiny jsem měl combat armor jako ve F3.. už abych byl z práce zase doma!
Autor: KalimeroOdesláno: 12:38, 25.10.2010ID: 7fc5e2Nahlásit Vaultmasterům
Už jsem tu dlouho nepsal. Situace okolo New Vegas mi přijde strašně ironická a strašně se podobá jedné další věci.
Předně řeknu, že jsem velký fanda F1 a F2. F3 se mi z počátku hodně líbila a přestože jsem si vědom chyb co měla, dokážu ocenit její klady a nikdy bych ji nezatracoval jako tady.
New Vegas hraju nyní. Líbí se mi také, zažívám u něj nové herní zážitky, ale nejsem slepí vůči chybám. A nyní nemluvím o věcech technického rázu, které ač některé se zlepšily tak hru hodně kazí. Mluvím o to donekonečna vychvalovaném fungujícím světě. Za poměrně krátkou dobu už sem narazil na několik naprosto nelogických věcí, které věrohodnost světa naprosto podkopávají.
Jeden příklad za všechny - jakožto zachránce Goodspringu jsem nenáviděný u prašných gangsterů. Mám za úkol dostat se do jimi ovládaného nápravního zařízení (vězení). Říkám si "oni po mě hned střílí, tam se nemůžu dostat". Dle rad hry tedy používám jejich oblek, který sem sebral jednomu potulnému členu. Stráže na věžích po mě nestřílí, ale hlídač u dveří jak bylo avizováno mě prokoukl, což je správné. Tasím tedy zbraň a bráním se. Strážný zabit. S vědomím že se budu muset do vnitř prostřílet vkráčím vpřed. Jaké je ale moje překvapení, když nikdo nehne ani brvou, přestože metr od nich za dveřmi leží mrtvola. Procházím beztrestně v přestrojení s tím, že hra asi nebere v potaz informace z jiné lokace (mezi dveřmi byl loading). Budiž. Jdu dále a (přestože to nejde nijak poznat, kdo mě může poznat) mě v jednom bloku odhalí další člověk. Tasím tedy zbraň a zabijím ho. Když to vše ale sleduje další člen gangu a nehne ani brvou, tak to je silné kafe. Uplně ztrácím spojitost s realitou a správnými mechanikami světa. Poslední kapkou je, když se po dalším odhalení a dalším zabití najednou všichni v daném bloku zcvoknou a jdou po mě, i ti, co mě nemohli vidět. Z extrému do extrému. To že vyjdu z bloku a nikdo si mě nevšímá....to už je asi normální.
Takových věcí se mi bohužel stalo více. Ne moc, zatím nemám moc ze hry projité.

Ono přechvalování (a anketa dřív než to mohl kdokoliv dohrát) mi připomíná jednu krásnou davovou psychozu jménem Windows 7. Pamatujete si když vyšli Visty? Byla to velká změna oproti XP a všichni nadávali (tak jako Fallout 3). Poté přišli Windows 7 a kosmetické změny (posaď 10 běžných uživatelů k vistám a sedmičkám a 9 nepozná praktický rozdíl) a všici je do nebes vychvalují, přestože je to defakto ten stejný systém, jen o něco málo vylepšený (jako Vegas).
Nepopírám že má Vegas svoje kvality, hraju ho, strašně mě baví, nemůžu se od něj odtrhnout, kvality provázání světa ale poznám asi až dále. A proto ta kladná hodnocení na hru od hráčů jsou buď naprosto zcestné první dojmy nebo davová psychozá strhnutá kladnými recenzemi. Jsem si stoprocentně jistý, že kdyby madbrahmina udělala takový test a začala new vegas hanit, anketa by dopadla naprosto opačně :)

To jen takové delší zamyšlení. Důležité je, abys nás to bavilo, takže směle do hraní.
Autor: valcikOdesláno: 12:51, 25.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Kalimero,
FNV nepoznám, ale medzi WinVista a Win7 je zopár rozdielov, ktoré síce na prvý pohľad nevidíš, ale rozhodne ich pocítiš. Databáza ovládačov napríklad - len si skús nahodiť Vistu na niektorý novší systém; problémom bude napríklad SATA2 radič. (Heh, podotýkam, že stále používam WinXP a nenadávam naň.)
Autor: JaWOdesláno: 13:52, 25.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Kalimero, hlasy v anketě jdou měnit, takže pokud jsi hlasoval za 2 a v druhé půlce hraní se ti hra zhnusí, můžeš své hodnocení klidně změnit na 4. či na 5. Nechám tu anketu dostatečně dlouho.

To tvoje "Kdyby nebyly rybniky, nebyly by ryby" a spiklenecké teorie, si nech radši pro sebe. Je vidět, že ses za dva roky vůbec nezměnil http://www.madbrahmin.cz/diskuse/579

P.S. Visty byly stejný shit jak Fallout 3, když vyšly. Visty časem zachánil SP1, Fallout 3 nezachránilo nic.
Autor: smejki - KalimeroOdesláno: 14:03, 25.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
to není nelogická věc, to je nedokonalé programování, hlupče. Tohle nemá nic společného s koncepcí světa
Autor: smejkiOdesláno: 14:06, 25.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
Ještě k OS - mám Visty i Sedmičky, pracuji na obojím a Visty mě serou i poletech. Rozdíl poznám, věř mi. Jsi stejně povrchní jako lidé, kteří tvrdí, že FNV je stejné jako F3. Ano, Visty vypadají podobně jako Win7. Ano, F3 vypadá podobně jako FNV. Zde podobnosti končí
Autor: KalimeroOdesláno: 15:33, 25.10.2010ID: 7fc5e2Nahlásit Vaultmasterům
valcik: já vím že mezi win7 a vistami je rozdíl :) ono zas tak naivní microsoft není, aby vydal 2 systémy pod dvěma různými názvy. dokonce i vím že je 7 lepší. sám jí používám a jsem spokojený. Jen říkám, že znám řadu lidí co spokojeně používají i visty a není problém, stejně tak jako drtivá většina uživatelů by tam ty rozdíly hledala marně, protože to jsou běžní uživatelé. vidím to všude kolem sebe.
To co jsem chtěl říct - mnoho povyku pro ne zas tak radikální věci. Rozhodně reálná situace těch systémů není taková, jak se dnes prezentuje - sedmičky lidé zbožňují a visty jsou zatracovány jako nejhorší odpad. To je směšné. O tom jsem mluvil.

JaW: to jsem nevěděl že hlasy v anketě jdou měnit. je to blueboard a tam to dykcy zahlásilo, že jsem hlasoval. já právě ještě nehlasoval, protože se necitím na to, abych hru hodnotil (což taky nedělám) a což si myslím že většina hráčů udělala. Ale pokud to jde měnit, tak v pořádku, nic se neděje. (i když by mě zajímalo jak to je z technického hlediska uděláno - pokud se to řeší přes IP, soused vám změní váš hlas, pokud přes cookie, ty jednou odejdou a váš hlas už nezměníte, takže pokud tu není systém "příhlášení", tak to uplně ideální nebude)

Já nemám žádné spiklenecké teorie. Pouze jsem tu napsal myšlenku, co by bylo, kdyby brahmina napsala hanlivé recenze. To je celé, za to se tu snad nemusí hned nasazovat takový přístup.

jmejki: rozhodně tu nemluvím pouze o grafickém pozlátku.
neoznačuj mě prosím za povrchního ani hlupčáka :) i kdybych byl hlupčák, povrchní rozhodně nejsem. jak jsme několikrát napsal - nehodnotím zatím FNV (přestože jsem zatím nadšen). Jen mi přijde že tu tu vždy vidíte strašně černobíle a jakákoliv myšlenka od místní dogmy se přísně trestá veřejným lynčem :) což možná trošku povrchní je.

Já jsem nemluvil o koncepci světa ale o fungování světa. Koncepci světa nemůžu hodnotit, když jsem tak v 10% hry. Fungování už z části můžu tak jsem to udělal. Přestože svět může mýt skvělý koncept, jeho realizace (fungování světa) už značně pokulhává, co jsem zatím viděl. Naprosto nereálné chování lidí ve městech, nelogické chování "frakce vs. já", nulová zpětná vazba postav na dění, zmatené chování při konfrontaci s hráčem a další. To jsou problémy u kterých prostě můžu říct, že fungování světa pokulhává. Samozřejmě že prostředek k dobrému fungování světa je programování, to je snad jasné, ale to tu snad nebudeme řešit. Na co mi je že "no, on vývojář to měl jakože namyšlené dobře víš, že ty postavy budou dělat to a tohle, ale oni to bohužel nedokázali naprogramovat". to je úsměvné. Jak psal pan Vávra - je úctyhodné, že se tvůrci zabývali logičnosti fyzického světa (pc + napájení), ale že už jim v jedné místnosti bezdůvodně chodí 10 postav dokola, to už jim asi nevadí. A to je věc co trkne do očí mnohem více, než chybějící napájení. To snad musíte souhlasit.
Já neříkám že toto ve F3 bylo vyřešeno, nebylo, ale to přeci nebudeme brát jako omluvu.
Ta postava co nereagovala na moje zabití gangstera, to byl opravdu zřejmě bug, v tom máš pravdu. To ostatní je ale už špatný návrh. A i kdyby to "pouze nedokázali naprogramovat", tak to nic nemění na tom, že výsledek v tomto směru není dobrý.

Závěrem abych to shrnul, protože to protahuju více, než je to mě milé.
Nehodnotím FNV, protože mám soudnost a vím že jsem ho ještě nedohrál. Nebviňujte mě tedy z toho, že vám to haním. Nehaním, jsem zatím nadšen.
Nebojím se říci narovinu o nedokonalostech té hry.
A to nejdůležitější - snažím se objektivně přisuzovat nedokonalosti FNV stejnou váhu jako F3 a v tom případě i když bude FNV mnohem lepší hrou jak F3 (klidně může být, ještě nevím, zatím to vypadá že ano), tak (a to je celá ta má pointa) myslím že situace není tak vyhrocená, aby jedna hra byla vynášena do nebes hodnocením 9/10, když druhou posíláte do pekla s 4/10 a podobně. To jsou dle mě ty vyhrocené černobílé vidění obouch táborů.
Autor: JaWOdesláno: 15:56, 25.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Kalimero - s tím hlasováním jsem si to spletl s něčím jiným. Hlasy bohužel měnit nejdou.

Doufejme tedy, že zatím hlasovali jen ti, kteří mají soudnost, tak jako ty, a počkají až budou mít víc jak půlku hry za sebou nebo až hru dohrají. Je sedm dní od vydání, tak se dá předpokládat, že těch 165 lidí to buď mají dohrané nebo jsou minimálně za polovinou...a nebo také ne. To může být ale stejné třeba za měsíc. Já například hrát taky ještě nezačal.

Ostatní tvé komentáře jako "černobílé vidění" a podobné nesmysly raději nechám bez odezvy.
Autor: moonfearOdesláno: 17:07, 25.10.2010ID: 51b104Nahlásit Vaultmasterům
myslím si že vidím docela dobře barevně, ale jakoukoliv podobnost mezi failoutem a FNV nevidím :)

Pár dní už hraju a stále mě baví narážet na postavy ze starých falloutů, na jejich odkazy, slintat nad rozsáhlostí, užívat si konečně pustou pustinu (ne šutry rozhozené mezi random raidery), rozhovory smyslupnější než opičí třesky plesky z trojky, uvěřitelné postavy a questy, frakce, atd... to je jenom pro mně dost rozdílů na to abych se postavil za smejkiho hodnocení (i když osobně bych failoutu nedal ani 3/10)
Autor: smejk - KalimeroOdesláno: 19:35, 25.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
tl;dr
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.