.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2010-10-31 10:10:15,

Brahmíní vemeno 6

Autor Matej Dobias, dílo Horká pachuť pomsty, to je můj dnešní příspěvek k literárnímu obědu.
Příspěvek #19 [ODT]

Aranelka: NE
Bodkin: spíše NE.
Dawen: ANO
Chekotay: ANO.
Tína: Ne.
Viky: Ne.
Ratman: NE
Ano: 2, Ne: 5
Chekotay
Dobře zvládnutý slovenský jazyk mne vždy pohladí po duši. A moc se mi líbí dialog s Velkým Ježíšem Mordinem. Tři stránky příběhu jsou tak akorát pro pointu této ráže.
Viky
Příběh o pomstě kvůli zabité nevěstě mi připomněl jeden nejmenovaný Tarantinův film. Povídka není špatná, ale v konkurenci ostatních nemohla dostat lepší hodnocení než NE. Co mi vadí? Jak jen to říct, povídka je velmi pevně zakotvena ve vesmíru Falloutu, tak pevně, že bez jeho důkladné znalosti jsou postavy a prostředí ploché a osvětlující narážky působí jenom zmatečně. To není špatně, myslím, že tato povídka by nejspíš měla na brahmíně mít své místo, ale některé další došlé povídky jsou zasazeny do světa Falloutu lépe a srozumitelněji i pro toho, kdo k tomuto univerzu jenom přičuchl. Proto nemohu této povídce dát ANO.

Sdílet na Facebooku
Autor: MiroOdesláno: 12:18, 31.10.2010ID: 7f2a70Nahlásit Vaultmasterům
Jestli tohle vypadlo s 5 ne, tak tam dál musí být kalibry velikosti houfnice. Jako obdivovatele knih Maria Puza mne velmi potěšil kmotrovský rozhovor. A vůbec celkově mi to přišlo skvělé.
Autor: wertyOdesláno: 12:54, 31.10.2010ID: 50eafaNahlásit Vaultmasterům
Pěkně a čistě napsané. Falloutí reálie, které se místy vyskytovaly byly spíš na škodu. Dobrá povídky dlouhá tak akorát :)
Autor: LmslaverOdesláno: 13:17, 31.10.2010ID: 60a4c2Nahlásit Vaultmasterům
Při čtení povídky jsem čekal trošku jinou pointu. Že se mstitel v pustině od zajatce dozví, že jde o omyl, že je to bratr (dvojče) toho, který mu před 12 lety zabil nevěstu. A až pak se odstřelí. Je trochu zvláštní, že se mstitel s pomstou trefil po dvanácti letech také do svatebního dne, ale jinak je to čtivý příběh a pocity z povídky převládají spíše kladné.
Autor: PajaOdesláno: 13:33, 31.10.2010ID: 5161beNahlásit Vaultmasterům
Hej, co se stalo se starým dobrým formátem .doc? Kvůli těm logům jsem si stáhl nějaký free program na soubory photoshopu, ale OO stahovat nebudu:-/
Autor: MoghOdesláno: 13:35, 31.10.2010ID: 7edac0Nahlásit Vaultmasterům
Viki: pripomína ti to veľmi správne - keď som dostal nápad na túto poviedku som zrovna počúval Nancy Sinatru. Hudbou z filmu som sa dal bohužiaľ ovplyvniť pri oboch poviedkach (počítam, že druhá sa tu zrejme objaví zajtra)

Lmslaver: nie je to zvláštne - dotyčný bol pod ochranou gildy (inak by ho odpráskli už Mordinovci) a tá skončila až keď ju v deň svadby opustil. Nechcel som to tam tak okato písať - náznak tam je a dúfal som, že keď sa nad tým čitateľ zamyslí tak mu to dôjde.
Autor: MoghOdesláno: 13:36, 31.10.2010ID: 7edac0Nahlásit Vaultmasterům
Paja - to vieš, my poctivci čo ofice nechceme ťahať na čierno a za kúpu nám nestojí ... :-)
Autor: HellbillyOdesláno: 14:01, 31.10.2010ID: 32b55eNahlásit Vaultmasterům
Fakt sa mi to páčilo, pekná čistá slovenčina, ukočírovaný štýl, výborný dialóg s Mordinom. Ak takáto poviedka vypadla už v prvom kole, tak musí byť tento rok súťaž fakt nabitá. A som happy lebo som ešte stále v hre :)
Autor: софOdesláno: 14:10, 31.10.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
Tiež používam OO, ale ukladám zásadne do .doc
Autor: VikyOdesláno: 14:24, 31.10.2010ID: 426c0cNahlásit Vaultmasterům
Stahujte pdfko: http://is.muni.cz/www/184639/14568508/19.pdf
Autor: PajaOdesláno: 15:27, 31.10.2010ID: 5161beNahlásit Vaultmasterům
Díky:)
Tak jsem to přečetl...hú, je to fakt dobré! Ani slovenština mi nevadila, četlo se to dobře, akorát konec se trochu táhnul. Možná kdyby to skončilo už v té světnici, tak by to bylo lepší.;)
Pěkné fanfiction New Rena:-P
Autor: meehailOdesláno: 19:47, 31.10.2010ID: 611864Nahlásit Vaultmasterům
Bol som zvedavý na tú výbornú slovenčinu...no, až taká výborná nebola. Zopár v slovenčine neexistujúcich slov, hromada chýbajúcich čiarok. No najviac mi prekážal spôsob, ako bola kúskovaná priama reč - bez logiky, bez pravidiel, bez interpunkcie, veľké písmená sa objavovali len tak, jediné čo delilo priamu reč od zvyšku bola medzera. Prekvapilo ma to, autorova minuloročná poviedka týmto netrpela, ktovie čím to bolo. A ustavičné poukazovanie na Jesusove dýchanie bolo akurát tak rušivé a bez vysvetlenia pre nezainteresovaných.

Inak ale celkom ok. Ale škoda až prílišnej podobnosti s KB
Autor: софOdesláno: 20:58, 31.10.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
ákurva, je to tu. Ďáblovo kolo sa opäť raz toztáča a kadenciou SkatManJohna okolo seba vyflakuje stovky pestrofarebných, znepokojených vagín! Vlčie stáda sa zhlukujú do šípových formácií, slnečný lúč ctihodnej nevyhnutnosti vypálil fresku Ferdinanda de Saussura na najbližšiu sekvoju, a utrpenie budiš povýšené do nebeských výšin transcendentnej hmloviny - kráľovstva bohyne práva a nutnosti. :D
Autor: chekotayOdesláno: 21:16, 31.10.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Přeložím pro neznalé: Dovezli piko! :-D
Autor: dawenOdesláno: 19:22, 3.11.2010ID: 7f7760Nahlásit Vaultmasterům
Mafiánský rozhovor byl krásný a styl pomsty, byť nereálný, pěkně krutý.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.