.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2010-11-11 23:31:02,

Až se u brahmíního vemene uvolní místo

Dneska vám nadělím povídku jen jednu, abyste si po včerejšku odpočali a připravili se na víkendovou smršť. Chlapík jménem Lmslaver se probil Pustinami plnými nástrah, anomálií, mutantů a Němců aby nám donesl svoi povídku s výživným názvem Až se v pekle uvolní jedno místo. I přes to, že obsahuje obrázek, dostala 51 bodů (pro srovnání, povídka na 3. místě má 37 bodů), neboť povídka opravdu zaujala.
Příspěvek #10 [PDF] (ODT)

Aranelka:ANO
Bodkin: Spíše ano.
Dawen: ANO, tohle se mi opravdu líbilo.
Chekotay: ano
Tína: Ano, také se mi to líbilo. Škoda jen, že tam je tolik hrubek.
Viky: ANO
Ratman: ANO
Ano.
Ratman: Je docela škoda, že nám přišlo takové množství akčních povídek, jinak by tato jistě vynikla. Zadání bylo bezpochyby splněno, úroveň je nadprůměrná, jediné co mi ale vadí je možná poněkud složitější orientace v reáliích světa. Možná kdyby autor trošku více vtáhl čtenáře do dějin a situace, nemusel bych nad některými pasážemi déle bloumat a poddal bych se lépe. Ale i tak velmi solidní povídka.
dawen: Krásné šesté místo. Pes je užit o dost lépe, než v případě předchozím, povídka má spád a velmi mě potěšilo zasazení do našeho kraje, to je u mě vždy velké plus. Konec sice nepřekvapí, ale povedl se, neutíná totiž povídku jako v jiných případech. Jenže konkurence je opravdu silná, a tak povídka končí na tomto místě.
Chekotay: Tahle povídka hodně získala svými reáliemi. Ani ne tak tím, že je zasazena kamsi na Šumavu, ale tím, že svět popisuje prostě dobře. A temně. Dle mého názoru se zde setkáváme s nejtemnějším světem ze všech nabídnutých povídek. A to se mi líbí. Co se mi nelbí je množství chyb. Přiznám se, že závěr mne překvapil, ale je pravda, že k němu příběh dospěl nenuceně a přirozeně, žádné lámání logiky přes koleno. Jsem s touto povídkou spokojen a těším se na další autorova díla ze světa, kde voják slouží státu i po své smrti, do roztrhání mozku.
Viky: Jak napsal dawen, konkurence je silná a proto i přes všechny klady tato povídka nemůže být na lepším místě. Už je to pár dní, co jsem povídku četla, a tak nemohu podat vyčerpávající reakci. Omezím se jen na konstatování, že mi postavy nepřišly věrohodně podané a tragický dopad konce nepůsobil tak tragicky, jak by mohl, kdyby byly postavy a jejich vztahy vykresleny důkladněji.
Jako všem autorům česky psaných povídek i tomuto nabízím korekturní opravy - kontakt přes forum.

Tímto zvu všechny soutěžící autory i ostatní příznivce Vaultu šílené brahmíny na slavnostní předávání cen do restaurace Valhalla v Brně. Slavnost proběhne 20.11. a začne v 18:00 SEČ v místním salónku. Restaurace nabízí solidní sortiment nápojů i jídel (a dobrých), dva nouzové východy pryč a je umístěna pod úrovní terénu a vybavena silnými zdmi spolehlivě tlumícími případné nadzemní jaderné exploze až do síle 10 kT. Salónek je bránitelný proti útoku mutantů. Prosím návštěvníky, aby těžké zbraně a trhaviny odevzdali obsluze a nenarušovali jejich přítomností slavnostní ráz akce. Po celou dobu slavnosti je zakázáno napadat ostatní účastníky akce, bez ohledu na to, z které frakce jsou.

Sdílet na Facebooku
Autor: KnechtOdesláno: 09:48, 12.11.2010ID: 60caa6Nahlásit Vaultmasterům
To nebylo špatný!
Souhlas s tím, že ten svět nebyl úplně dobře popsaný, ale zase si tak autor šetří překvapení. No a semtam nějaká ta chyba...
Autor: VikyOdesláno: 16:34, 12.11.2010ID: 33c73aNahlásit Vaultmasterům
Teď už půjdou jenom samé dobré. ;)
Autor: софOdesláno: 18:23, 12.11.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
Mne prišlo hodne dobré aj toto. Vzhľadom k rozsahu popísal svet adekvátne. No napríklad také "anomálie" ktoré spomína už z úvodu by chcelo priblížiť viac. Ale príbeh a pointa (nečakaný zvrat = Ema) sa mi páčia. Zas ten nešťastný posledný náboj, ale to asi patrí holt k tomu. A ešte jedna vec - porovnajte kynologický rozmer v príbehu s tou poviedkou od Aštara Šerana - tu je vidieť že sa dá pes do príbehu vložiť aj šetrnejšou a čtivejšou metódou.
Autor: VikyOdesláno: 19:08, 12.11.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Poslední náboj byl jedním ze 3 témat letošní soutěže.
Autor: софOdesláno: 19:26, 12.11.2010ID: 60a39aNahlásit Vaultmasterům
To viem, ale mám za to, že to bol názov kategórie a nie doslovní imperatív. Skôr som to bral metaforicky, že všetko je v prdeli a hrdina vo finále tiež - tam by spadalo aj to moje.
Autor: chekotayOdesláno: 19:39, 12.11.2010ID: 32910eNahlásit Vaultmasterům
Ano, já to taky bral jako metaforu, ale autoři očividně mnohdy ne. A že jsou anomálie nakousnuté, to přece příběhu vůbec nevadí - pro příběh nejsou podstatné. Kdyby je tam začal autor popisovat, taky by zvýšil riziko, že se zaplete do popisů a že povídce dojde šťáva daleko před koncem. Takže autor rezignoval na popisy a zvolil rychlou, jednoduchou akční linku, a to ho vyneslo tak vysoko.
Nicméně nebránil bych se dlouhé povídce plné popisů... mimo soutěž, na fóru. :-)
Autor: LmslaverOdesláno: 22:01, 12.11.2010ID: 60a4c2Nahlásit Vaultmasterům
Kdo zná Chekotayovi povídky o Hadovi - svět projektu CZ 2140, tak ví co mi bylo inspirací k napsaní této povídky. I když jsem vše nevysvětlil polopaticky, tak jsem předpokládal, že si i neznalec tohoto světa CZ 2140 vytvoří nějakou tu představu univerza, který předkládám, byť by byl trochu odlišný od původní předlohy. Trocha vlastní představivosti a fantazie nikoho nezabije, někdy více popisu a vysvětlování však třeba může zabít samotný příběh. Další inspirací byla služba na státní hranici a k pohraničníkovi už tak nějak ten pes patří, proto se ocitl i v mé povídce. A s gramatikou už to u mě lepší nebude, tak se radikálním češtinářům omlouvám. Porotě děkuji za laskavé ohodnocení a letošní umístění je pro mě úspěchem od loňského ročníku, kde jsem do druhého kola těsně neprošel.
Autor: PajaOdesláno: 21:35, 16.11.2010ID: 5161beNahlásit Vaultmasterům
Krásně - měl bych-li k něčemu přirovnat, tak k Šlechtovu Pohraničí. Klobouk dolů, tohle jsem si užil. :)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.