.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2010-11-12 19:21:22, D4rkSh4d0w pro VŠB

První hráčská recenze na Fallout: New Vegas

V minulé novince jsme si předvedli, jak se recenze psát nemá. Teď tu máme první možnost, jak ukázat profesionálům, jak se to má správně dělat.

Mikuláš Klokočka alias D4rkSh4d0w sepsal rozsáhlou a přehledně rozdělenou recenzi. Ze začátku jsem v recenzi narazil na nějaký ten spoiler, proto jsem ji raději přestal číst a zbytek jen raketovo-ghoulově proletěl, abych si nezkazil hraní. Hodnocení recenze nechám na čtenářích.

"Na počátku Interplay stvořil Fallout, který spolu s druhým dílem nastavil laťku až příliš vysoko. Když se značky chopila Bethesda, fanouškům už se svými zkušenostmi nemohla vystačit. Mnoho lidí bylo zklamáno a chlapíky z výše jmenované firmy budou ještě dlouho nenávidět. A proto, ještě než začnu s vlastní recenzí, chtěl bych upřesnit můj vztah k původním dvěma dílům i jejich reinkarnaci v podobě Fallout 3. Na poli počítačových her jsem měl vždy nejradši RPG, ale k této legendě jsem se dlouho nedostal. Pokaždé, když jsem slyšel se o Falloutu někoho bavit, bylo to se zvláštní úctou a respektem. Když jsem se poté dostal k Falloutu 3 (dále F3), byl jsem velice příjemně překvapen a strávil jsem u něj pěkných ~200 hodin. To, že se od původních dílů tolik lišil, jsem zjistil až po tom, co jsem je vyzkoušel. Asi nejsem skutečný „hardcore“ hráč, ale v obou dílech jsem byl ztracený a nevěděl co si počít. Až potom co jsem je s návodem projel (ten blasfemik!, ukamenujte ho!) jsem pochopil, co F3 chybělo. Stále je to pro mě zábavná hra, která jen udělala tu chybu, že převzala jméno, na které neměla. Na Fallout: New Vegas (dále NV) jsem, jako spousta jiných, čekal jako na zjevení boží. Na něco, co mi ukáže, co celé generace hráčů tak uctívají, co tvoří Falloutí universum tím, čím je, a hlavně u čeho dobře strávím spoustu hodin kvalitní, a hlubší zábavy, než u mnohých jiných dnešních AAA titulů. Chtěl bych se Vám omluvit za toto zdržení, ale považoval jsem to za nutné, abych objasnil objektivitu následujícího textu. U hry jsem zatím strávil kolem 95 hodin, a dohrál 2 ze 4 hlavních konců."


celá recenze (omluvte formátování, ale je to natvrdo převedené z Wordu)

Pošlete nám vaši recenzi na Fallout: New Vegas - Komandér zaktualizoval novinku o informace týkající se odměny za nejlepší hráčskou recenzi, tož to zrekognoskujte.

SEZNAM HRÁČSKÝCH RECENZÍ

Sdílet na Facebooku
Autor: AmarounOdesláno: 21:03, 12.11.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
Díky D4rkSh4d0wy ... Myslim,že to velice pěkně vystihl ( až ani nemám chuť napsat tu svoji ). Recenze na mne, působí dost nenuceně narozdíl od té v Levelu. Velice sympaticky popsal bez jakýchkoliv rozpaků svůj vztah k předchozím dílům... za to velký plus. Nenapadá mne, že by recenzi z hlediska obsahu něco vážnějšího chybělo....
Autor: HonzaOdesláno: 21:03, 12.11.2010ID: 602d3aNahlásit Vaultmasterům
Jedna z mála recenzí, ze které cítím objektivitu. Recenzent nahlíží na hru ,,netradičním" pohledem , což je nejspíš umožněno skutečností, že není přímo ,,odkojen" původní sérií, ale zároveň zná i hlubší podstatu, kterou se původní dva díly vyznačovaly.
Hru pak hodnotí, jak z pohledu falloutího univerza, tak i současné herní branže a jejich trendů.

Jsem za tuhle recenzi rád!
Autor: LimaoOdesláno: 01:58, 13.11.2010ID: 6117faNahlásit Vaultmasterům
Muze to znít vážně "omezenecky", ale tuto hru opravdu nejvíce sráží grafika ( a to si dovolím říct i zde, kde většina lidí na grafiku naprosto nehledí ). Příběh a vůbec všechno okolo je 100% lepší než F3....ALE já se několik hodin těšil na hlavní "strip" v New Vegas, kde boháči budují nový svět, kde jsou kasína a kde se leskne luxus a....byl jsem ohromně zklamán. Ty kasina jsou prázdná ( dulezity postřeh ) a vůbec mi nepřipadá jako by to tam žilo. Věčná škoda :-(
Autor: D4rkSh4d0wOdesláno: 10:44, 13.11.2010ID: 42ba2eNahlásit Vaultmasterům
Díky za pozitivní komentáře.

@Limao: Nedostatek lidí a vůbec nedostatky enginů jsem myslím v recenzi naznačil. Ano je pravda, že grafika - tedy technická složka - je zastaralá, ovšem její styl a to jak je "udělaná" ve hře se myslím moc povedlo.
Autor: ErinaOdesláno: 11:26, 13.11.2010ID: 513c9aNahlásit Vaultmasterům
Smekam, takhle nejak by mela vypadat recenze v casopise. Mysim, ze Bednar by si mel u tebe zaplatit vyuku :-D.
Neni co vytknout, je to napsano objektivne a PROFESIONALNE.
citace: "Stále je to pro mě zábavná hra, která jen udělala tu chybu, že převzala jméno, na které neměla."
- a ano, presne tohle vystihuje podstatu celeho konfliktu F3 vs fallout komunita.
Autor: HellbillyOdesláno: 12:04, 13.11.2010ID: 32b55eNahlásit Vaultmasterům
Veľmi kvalitne a dôkladne napísaná recenzia. Bednář sa môže zakopať :D
Autor: MikeyOdesláno: 23:27, 2.2.2011ID: 513ca2Nahlásit Vaultmasterům
Moc hezká recenze, na 95 procent souhlasím. Jen jednu věc si dovolím vytknout. Pánové, nevím jestli jste si toho všimli ale v NV byla použita i hudba z F2, nebo její úprava. Minimálně dvou "skladeb" jsem si všimnul. Jde spíše o ambientní kousky ale i tak se dotkly mého Fallouťáckého srdce:)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.