.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2011-04-07 12:35:15,

Silná káva

Tak zase jednou sedám ke klávesnici, abych ve službách nadnárodních židozednářských plutokratů bagatelizoval konec světa a vyvracel informace o miliardách lidí denně umírajících na otravu plutoniem, které zákeřné TEPCO rozprašuje po celém světě, aby ulehčilo Spojeným státům jejich cestu k Lybijské ropě...
Každý, kdo není nováčkem na Síti, zná spam, řetězovou poštu a hoaxy. Jediný člověk v zemi, který ještě nezachraňoval štěňátka retrívrů, je Věra Pohlová, a i to jen kdo ví jestli (mimochodem, už je čtyři roky v Pánu). Zmateně panikařící e-maily jsou zvláštním jevem, který na jednu stranu vyžaduje určitou úroveň inteligence a zlovolnosti tvůrce a na druhé straně určitou úroveň hlouposti příjemce-rozesilatele. Určitě se vyplatí čas od času navštívit skvělý web Hoax.cz a dobře se zde pobavit i poučit o pravé povaze lidstva. Takto jsem se dočetl také o radiaci z Fukušimy. Varuju zvláště citlivé čtenářky - je to fakt "pořádná nálož". Mizernou češtinou, za pomocí všech možných typografických prohřešků proti válečnému právu, je zde koncentrována neuvěřitelná hloupost. Jakýmsi pervezně zvráceným způsobem mne to fascinuje. Prakticky každá věta má v sobě nějaké klíčové slovo, které se člověk mohl doslechnout odjinud, a které tak zafunguje jako kotva, kolem které se pak nabalí úžasná snůška nesmyslů. "Jaderné varování je na stupni šest - kupujte mořskou řasu Kelp." Neuvěřitelné. Už jsem viděl vegetariánskou kočku, couvající tramvaj a nahého Pesuse, ale konspirační hoaxy mne stále dokáží udivit. Kam se hrabe náš trapný apríl! Radioaktivní částice v ozónové vrstvě versus antioxidanty ječmene, to bude lepší crossover než Adolf Hitler vs. Pán prstenů. Byl jsem v pokušení sepsat článek, jenž by vyvracel každý chybný bod, ale to by se nevešlo na tento web, neboť v těch hoaxech je chybné úplně vše, včetně větné stavby.
Proč vlastně vůbec píšu a nesmířím se s tím, že blbost je věčná? Jak prý řekl Jan Werich: " V boji s lidskou hloupostí nemůžeme nikdy vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat." Dnes žijeme ve složité civilizaci, která může být relativně snadno zasažena nějakou pohromou - pandemií, havárií, blackoutem. Zahyne mnoho lidí, zničeny jsou velké statky, jenže pak se ukáže, že civilizace si dokáže vytvořit sebeobranné mechanismy a ustát to. V kultuře fallouterů a postapáků je rozšířen názor, že současná společnost je méně stabilní, než kdybychom žili v jeskyních. Já si ale myslím, že ve skutečnosti tomu tak není, že ve skutečnosti je lidstvo bezpečnější v lůně organizované společnosti, než kdyby bylo stejné množství lidí uskupeno v malých rodech, každý ve své díře. Ukazuje to i srovnání Japonská a Haiti. Tou největší hroznou pro civilizaci není vnější nepřítel ani přírodní katastrofa, ale prosté rozhodnutí vlastních příslušníků, že už je to nebaví a že to nemá cenu. Šíření poplašných lží je stejně zavrženíhodné jako rabování. Toto je web o světě po atomové válce a tak si myslím, že by jeho čtenáři měli mít dostatek pravdivých informací, aby, kdyby to nedej bože někdy kleklo, se mohli zachovat rozumně a správně. Panika má skoro vždy na svědomí větší škody a víc mrtvých, než původní jev, který ji vyvolal. Takže boj s lidskou blbostí je vlastně sebeobrana. Zvláště když pan Přebral napsal:

V roce 2001 se všichni radovali, že z blogerů budou další novináři. V roce 2011 jsou z novinářů další blogeři.
Nu tak tedy k těm novniářům a blogům: Pan Škoda (ten co zavedl přepočty radiace na banány) se rozepsal o plutoniu, jódu, o vesničce Iitate (a před rokem taky o Černobylu). Japan Times zase píší o vývoji situace v JE Fukušima I, kde se podařilo zastavit únik vysoce radioaktivní vody ze zásobníku 2. reaktoru. Tuto vodu bude nutno odčerpat, a aby ji bylo kam uskladnit, bude třeba vypustit do moře pár tisíc tun slabě radioaktivní vody. Takže zatímco radioaktivita elektrárny klesá, pobřežní vody jsou na tom hůře. Cesium z předchozích neřízených úniků již bylo nalezeno v mořských rybách, kde překročilo hygienickou normu. Jak píše SÚJB:
TEPCO odhaduje možnou dávku na obyvatele ve výši 0.6 mSv, pokud by dotyčný konzumoval každý den po celý rok řasy a mořské plody z oblasti, do níž je radioaktivní voda vypouštěna.
Vláda garantuje rybářům a zelinářům náhradu ušlého zisku. O tom, co se děje v reaktorech, zatím nejsou přesné informace, o to víc je ale nepřesných dohadů.
A teď to nejdůležitější: Informace o aktuálním stavu JEF I, komentovaný výklad této zprávy dle SÚJB a aktuální radiační situace v ČR. Krátce shrnuto: Co se chladit má, to se chladí, pitná voda je v pořádku, kontaminace terénu klesá, ale vítr se má otočit zpět nad pevninu. Do reaktorů se vhání dusík, aby se zabránilo dalším vodíkovým explozím. Z oblastí, které je třeba opravit, se odčerpává zamořená voda. Situace je stabilní.
Méně stabilní je situace v Německu, které se rozhodlo svou spotřebu elektřiny hradit elektrárnou spalující populisty... nebo něčím na ten způsob. V současnosti nikdo vlastně neví, kde potřebnou energii vyrobit a jak ji dopravit na místo, a tak se nakupuje ve Francii a také u nás (Temelín je v těchto dnech prakticky Německá elektrárna). A bude hůř. Pokud bude dostavěn Temelín, o odbyt nouze nebude. To vše v době, kdy bylo pro závadu třeba odstavit 4. blok Dukovan (gratuluji SÚJB k 1100. článku!) a na svůj plný - plně nestabilní - výkon nabíhají sluneční elektrárny.
Je to smutné, když evropští politici zkombinují dva nesouvisející jevy a snaží se z té kombinace vytřískat volební hlasy. Je to smutnější, než když hloupí lidé vyhazují peníze z okna. K evergreenům naší stránky patří filtr, jenž po připojení do zásuvky odfiltruje z vaší domácí sítě veškerou elektřinu, která byla vyrobena štěpením jádra, a to na základě tachyonového pulzu. Jmenuje se to NucleoStop a k rodinnému balení je prý plastový esesáček kožené kraťasy zdarma. Ale češi také dokáží zaperlit. (Nadprůměrnou inteligenci má v ČR jen polovina populace, to je tež "hodnotná" informace - kolik procent lidí má nadprůměrnou inteligenci v jiných evropských zemích? )
Takže pro dnešek to uzavřu už jen radou, abyste si při četbě (nejen)českého tisku dávali pozor na předpony jednotek, tedy rozdíly mezi mikrosieverty (μSv; výslovnost μ je [m]) a milisieverty (mSv). Je to asi jako rozdíl mezi jednou fackou a tisícem facek, ale ne každý absolvent novinařiny dokáže v tabulce znaků ono otravné μ najít.

Sdílet na Facebooku
Autor: valcikOdesláno: 16:10, 7.4.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Hehe, máme tu novú jednotku na zmeranie závažnosti konšpirácií: NP- Nahý Pesus. (Podľa fotky, ktorá prekĺzla na verejnosť, hodnotu 1 NP dosahujú len konšpirácie najhrubšieho zrna; bežné hoaxy majú hodnotu približne 0,1 NP.)
Autor: Biggs DarklighterOdesláno: 17:23, 7.4.2011ID: 518868Nahlásit Vaultmasterům
Valcik: Nemyslíš náhodou μ? :-D :-D :-D

Dobrá aktuálka Cheky, Jindra se bude moci rozepsat ::ano
Autor: RostiroOdesláno: 18:54, 7.4.2011ID: 60a524Nahlásit Vaultmasterům
Super Cheky díky.

Biggs
Kdyby jen Jindra dnes jsem četl diskuzi na Idnesu a nevěděl jsem jestli mam plakat nebo se smát.
Ale to jak někteří dokáží neustále plodit bludy jak kolovrátek ikdyž jim je 1000x někdo vyvrátil je "neuvěřitelné"
Autor: valcikOdesláno: 20:12, 7.4.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Biggs,
myslíš "mikropesus"? Eh, to by sa dalo chápať všelijak! :-)))
Autor: moonfearOdesláno: 20:26, 7.4.2011ID: 7eb21cNahlásit Vaultmasterům
na některé ty články není slov....

http://whiskeywolf.files.wordpress.com/2010/05/double-facepalm.jpg
Autor: JustyOdesláno: 22:05, 7.4.2011ID: 513b74Nahlásit Vaultmasterům
Já si snad nechám dovézt nějaké tuňáky a špenát a začnu je demonstrativně žrát. :)
Autor: chekotayOdesláno: 23:05, 7.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
No pokud je budeš jíst denně a po celý rok, tak dostaneš tři krát vyšší dávku, než jsi dostal z Černobylu (0,262 mSV), a to se vyplatí! :-) Jediná šance jak se dohramat k dávkovému ekvivalentu 1 Sv. Pak se zajdi přeměřit na SÚRO, tam z tebe budou mít radost. :-D
Autor: JustyOdesláno: 00:07, 8.4.2011ID: 513b74Nahlásit Vaultmasterům
No, levnějc mě asi vyjde banánová plantáž a stovka zfalšovaných předpisů CT hrudníku. Taky můžu zkusit štěstí a prolézt sběrny surovin s ITčkem po nějakém slušivém přívěšku. Pak sežeru kapra, půjdu se nechat přeměřit a udělám jim v tom pořádný hokej. :)
Autor: NovasonOdesláno: 01:14, 8.4.2011ID: 602f32Nahlásit Vaultmasterům
Jo dnešní zprávy co se objevily na idnes o dalším silném zemětřesení mě pobavily :D odkaz zde: http://zpravy.idnes.cz/japonsko-zasahly-silne-otresy-urady-varovaly-pred-tsunami-p4i-/zahranicni.asp?c=A110407_180653_zahranicni_btw
Jen pro pořádek, nepřejuji jim další řádění živlů, k smíchu mě přivedl palcový titulek a pak v textu kde nic tu nic....
nicméně chekotay zese se ti povedlo mě rozesmát ;) GJ
Jo a Justy kdyby jsi chtěl hecovat tu plantáž tak se hlásim jako pracovní síla hodně banánů => hodně záření =>nebaví mě v noci pořád svítit na záchodě:D
Autor: StargaterOdesláno: 01:28, 8.4.2011ID: 8e1b6eNahlásit Vaultmasterům
Navrhuju udělat kompilaci majstrštyků co tu chekotay píše, dobře to archivovat a třeba tomu hodit i spešl podsekci v zábavě.. Tohle musím schovat pro své děti, aby měli důkaz, že sme nebyli všichni úplní idioti.. :D
Autor: BlackViperOdesláno: 09:21, 8.4.2011ID: 7f00a6Nahlásit Vaultmasterům
To se už probíralo v komentech tady: http://madbrahmin.cz/diskuse/1165; kdo má čas, směle do toho :-)
Autor: SiusOdesláno: 15:00, 8.4.2011ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
http://zpravy.idnes.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A110407_180653_zahranicni_btw

Hledejte "Je to Boží trest" a pak odpověď na "Už by jim ty". Prostě druhý zemětřas jak má být...
Autor: gegyOdesláno: 17:15, 8.4.2011ID: 51ff8eNahlásit Vaultmasterům
že vás to pořád baví číst ty stupidní články na iDnes, novinkach nedejbože i v Blesku o FUUUUUUkušimě.... jako bychom neměli dost problemu u nás ....

a co je nejhoší: že ta fotka s náhrobkem rodiny Pohlové je bohužel fotošopovaná :( http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d6/RIP_vera_pohlova.jpg
Autor: AriOdesláno: 21:12, 9.4.2011ID: 33c732Nahlásit Vaultmasterům
výslovnost μ je [mí], ni? :)
Autor: chekotayOdesláno: 08:29, 10.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Já jsem si to taky myslel, ale pak jsem našel nějakou řeckou mluvnici, kde uváděli jen [m]. Tak nevím, jestli je to výslovnost nebo jméno toho písmena. Víš jak, hlásce "D" taky říkáš "dé", ale vyslovuješ ji jako [d].
Autor: smejkiOdesláno: 14:46, 10.4.2011ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
výslovnost je m, název mí. Na druhou stranu nevím, proč se chekotay zabývá výslovností, vždy se řeší jen název řeckého písmene. Až bude o alfě referovat jako o a a o betě jako o b, tak ho znásilním gandalfovou holí
Autor: chekotayOdesláno: 19:35, 10.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Jestli sis pročítal odkazy, tak jeden byl právě na článek, jehož autor nedokázal napsat alfu ani betu. :)
A řešíme to jen tak mimochodem, aby řeč nestála.
Autor: ZobOdesláno: 22:01, 10.4.2011ID: 70d09cNahlásit Vaultmasterům
No, [m] bych opravdu nečekal, ani jsem to nikdy neslyšel, leda snad v řeckém textu. Třeba Σαλαμίνα čteme asi jako Salamína.

Řeckému písmenu říkáme [mí], v angličtině [mju:]. A když je to před jednotkou, čteme "mikro".
Třeba μg čteme jako mikrogram a značí to 10^(-6).
Autor: RostiroOdesláno: 09:35, 12.4.2011ID: 42bd4eNahlásit Vaultmasterům
Fukušima poskočila z 5 na 7.
Ale pokud jsem tomu porozuměl dobře tak je to díky tomu, že tam v jednu chvíli ne teď !!!! Utíkalo víc jak 10000TBq (asi to co šlo prasklinou do moře)?
A v mediích a diskuzích to opět začíná vřít :(.
A zítra se dovíme krásné srovnání Fukušimi s Černobylem v Blesku :(


Dá se někde najít přesná stupnice závažnosti nehod JE i s podmínkami kolik toho musí uniknout atd.

Checky nevíš o tom něco víc ?
Autor: JarekOdesláno: 09:52, 12.4.2011ID: 602f94Nahlásit Vaultmasterům
Co takhle kouknout třeba na wiki, tam to je určitě.
Autor: RostiroOdesláno: 10:44, 12.4.2011ID: 42bd4eNahlásit Vaultmasterům
to Jarek

ono pravě ani na wiki nic není, ale je to tím, že pevné hranice stanovené nejsou (viz. http://www.sujb.cz/docs/INES.pdf ) a to mě zmátlo protože to vypadalo tak, že zjistili že uniklo více jak 10kTbq a proto museli z 5 na 7.


Autor: chekotayOdesláno: 12:09, 12.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Hmm, sice jsem chtěl na zítra napsat aktuálku o tom, že řeka Piava je plná heroinu, ale podívám se po tomhle. :-)
Zatím řeknu jenom to, že nějaká pevná stupnice nemá smysl - každá havárie je jedinečná a zatím se jich událo tak málo, že ani dvě nebyly lehce srovnatelné, takže nemohou být žádné exaktní tabulky. Od toho jsou experti, aby zvážili vše, co ví, a vydali verdikt - vlastně přetvořili širokou škálu údajů, poznatků a zkušeností do jednoho čísla, kterého se může chytit ze své podstaty laická státní správa.
Autor: chekotayOdesláno: 12:18, 12.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Á, už čtu: "Zařazení Fukušimy na sedmý stupeň je ovšem zatím jen předběžné a musí ho ještě potvrdit Mezinárodní agentura pro atomovou energii, podotkla televize BBC." (iDnes.cz) - mimochodem, tento zdroj začíná vypadat solidně, v článku je docela dost informací, byť bych uvítal také nějaký kontext k jednotce Bq - třeba kolik tisíc Bq má banán a podobně.
Autor: RostiroOdesláno: 12:37, 12.4.2011ID: 42bd4eNahlásit Vaultmasterům
Dík za info, snad už to tam bude jen lepší. Jen je docela zajímavé, že se jim to tam pořád docela silně třese.
Autor: chekotayOdesláno: 13:20, 12.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Ani ne, Země se třese pořád a u Japonska každou chvíli. Navíc po tak obrovském zemětřesení si bude zemská kůra ještě chvíli "seat" a ustalovat se. Mrkni sem:
http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/quakes_all.html
Každý den pěkných pár otřesů různě po světě, ale noviny si všímají hlavně Japonska - jednak je to tam nějsilnější, jednak nikoho nezajímá, že se klepe země někde v oregonském zapadákově.
Mimochodem, hádám, že stupeň závažnosti havárie dle INES bude ovlivněn také tím, že jsou kontaminovány příbřežní vody, což pro národ rybářů představuje velký problém a obrovské finanční ztráty.
Autor: chekotayOdesláno: 13:29, 12.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
No, asi jsem měl napsat celý článek... :-) Tady je odkaz na WIKI: http://cs.wikipedia.org/wiki/Mezin%C3%A1rodn%C3%AD_stupnice_jadern%C3%BDch_ud%C3%A1lost%C3%AD
Podle iDnesu je fukušimský únik v hodnotě 63x10^4 TBq, povětšinou I-131, takže to splňuje kritérium. Na druhou stranu, I-131 má krátký poločas rozpadu, Cs tam je méně a Pu je tam velmi malinko. Druhý bod neplatí a třetí bod platí IMHO hlavně pro ty ryby - když v nich bude cesium, tak to lidi kupovat nebudou. I kdyby to bylo podlimitní množství. (Na rozdíl od kadmia a rtuti, na které jsme si už zvykli.)
Autor: RostiroOdesláno: 14:19, 12.4.2011ID: 42bd4eNahlásit Vaultmasterům
Diky moc.
Škoda, že se řeší jen elektrárna, docela by mě zajímalo co s vodou v pobřežních vodách udělali "vytopené" chemičky a rafinérie apod. aby nakonec znečištění ropnými a chemickými produkty nebylo horší než to co tam pustila Fukušima.
No večer jak dojdu z práce zkusím něco najít.
Autor: chekotayOdesláno: 15:09, 12.4.2011ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Ano, to by chtělo zjistit. Jestli najdeš nějaké dobré prameny, tak o tom sepiš aktuálku.
Autor: RostiroOdesláno: 22:01, 12.4.2011ID: 60a524Nahlásit Vaultmasterům
Našel jsem prd. :(
Spousta různých studií atd. ale něaké měření toxických látek v rybách nebo přímo ve vodě nikde.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.