.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Tom9k, 2011-04-24 15:02:34, já sám a tak trochu NMA fórum

Fallout of Nevada: Prvních pár minut hraní

Někteří z vás už si všimli že uživatel NMA fóra jménem Warger slíbil brzký překlad nově vydaného módu Fallout of Nevada. Ačkoliv použil kouzelné slovíčko "soon", jeho další výrok "Just wait." mě už tolik netěšil. Zprvu jsem se ruštiny bál a krátký dialog jsem četl i několik minut, každopádně se mi podařilo dostat se zatím docela daleko a chtěl bych se s vámi podělit o menší recenzi (PFD, 880 kB) na pár úvodních lokací a trochu screenshotů, které vás možná nažhaví při čekání na anglickou verzi či při louskání ruštiny.

Upozornění: Veškeré informace obsažené v mikrorecenzi jsou pochopitelně spoilery příběhu. Všechno je psáno na základě mého překladu, který může a s největší pravděpodobností je chybný.

Zatím bych chtěl ale hodně pochválit dialogy, prostředí, obtížnost boje a vysoké nebezpečí radiace, o níž, koneckonců, Fallout je. Nejvíc ovšem mě dostává příběh, který krásně pasuje mezi Fallout a Fallout 2.

Další informace a postřehy ze hry očekávejte v případě, že se mi podaří překonat tu past na tom sejfu v té staré známé el... no to už bych prozrazoval mnoho!
Sdílet na Facebooku
Autor: Tom9kOdesláno: 18:11, 24.4.2011ID: 33063cNahlásit Vaultmasterům
Tu past se mi podařilo již překonat, bohužel nyní mě trápí překonání samotného zámku na sejfu. Naštěstí je ve hře tolik jiných lokací na průzkum že mě to ani netrápí.
Autor: chiquitaOdesláno: 19:19, 24.4.2011ID: 5114c2Nahlásit Vaultmasterům
Díky za první dojmy, teď jsem na ten mod těším ještě víc.

Jen bych opravil malou chybu (tuším, že to bylo špatně i ve Fallout bibli)... není to mazací ani nemazací signál - v EN je to "all clear signal", tedy něco jako "venku je bezpečno, můžete vylézt".
Autor: VicOdesláno: 19:33, 24.4.2011ID: 618f20Nahlásit Vaultmasterům
Móc hezký, těšim se až to bude v AJ a tajně se modlim k Hubologistům za ČJ, a mimochodem je vidět že hru dělal fakt Rus, nejen kvůli azbuce, ale taky kvůli pistoli Mauser, tu maj v Rusku tak rádi, že jí říkaj ,,BOLO,, jako Bolševickij
Autor: Tom9kOdesláno: 20:15, 24.4.2011ID: 33063cNahlásit Vaultmasterům
Chiquita: Má doměnka o "all clear" signálu je mylná, pravěpodobným hlavním cílem hry je najít "комплект наружной безопасности", v překladu Sadu na vnější bezpečnost.

Vic: Ano, musím souhlasit, jsou ve hře patrné nějaké ruský návyky. Například dosti "ruská" je situaci, kdy vám milicionář vezme hnedka vaše doklady. V Rusku si bez dokladů skoro ani neškrtnete a místní policie (milice) vás o ně často žádá.
Autor: RastiCOdesláno: 20:23, 24.4.2011ID: 602d9cNahlásit Vaultmasterům
Možno by nebolo od-veci založiť tému na fóre venovanej práve tomuto módu aby sa nazhromaždilo dostatok informácií pre hráčov ktorý pravdepodobne v budúcnu okúsia túto hru a môžu minúť prvú vlnu hráčov teda v prípade problémov nebudú mať odozvu a tak sa stratia.... (do skupiny hráčov ktorý mod okúsia neskôr spadám aj ja teda hrdinovi ktorý sa prípadne pokúsi zaznamenať čo najviac dôležitých poznatkov - návod, veľká vďaka :D )
Autor: Tom9kOdesláno: 20:39, 24.4.2011ID: 33063cNahlásit Vaultmasterům
Bohužel ruský jazyk dosti omezuje počet lidí hrající tento mód. Na NMA fóru zatím jen čekají na angličtinu, tady na VŠB se mi zdá že toto hraji jen já a Rusové, co to hrajou, si píšou na oficiálním fóru hry, což jaksi není moc pro mě. Rusky číst, mluvit a překládat je docela v pohodě, ale psát na klávesnici je docela těžké, vzhledem k jejich rozložení kláves (pod naším "A" mají svoje "F"). Takže co zatím vím tak jsem snad jediný nerus co tento mód hraje.

Do návodu se pouštět nechci. Zatím jsem ani hru nedohrál a ještě ani nevím o všech lokací, takže nemohu ani říct, že jsem v 10, 20 či 50% hry. Co jsem pochopil tak asi důležitá hlavní města jsou New Reno, Salt Lake City a New Vegas. Každopádně jakmile dohraji tak se nebráním vydat sbírku tipů, třeba na tvorbu postavy či nějaký popis měst a podobně.
Autor: AsfaltakOdesláno: 20:42, 24.4.2011ID: 616686Nahlásit Vaultmasterům
jenom si dovoluji upozornit na topic na foru o moji hre z postapokalyptickeho sveta:
http://forum.madbrahmin.cz/viewtopic.php?f=12&t=1871
Autor: FeidiasOdesláno: 20:54, 26.4.2011ID: 6fe636Nahlásit Vaultmasterům
Hrát to v Ruštině už by na mě bylo příliš roleplay, ale až to bude v Engliš dejte určitě vědět, rád bych si to zahrál. Vypadá to hodně promakaně. Muselo jim to dát práce klukům. Snad někdy vzniknou podobně propracované mody i pro Fallout 3, nebo FNV.
Autor: valcikOdesláno: 15:43, 30.4.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
patch:
http://www.fallout-archives.com/forums/html/counter/counter.php?link=http://fallout-nevada.ucoz.ru/patch/FoN_patch0_99a.7z
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.