.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Tom9k, 2011-05-03 10:09:23, 84 nahraných hodin Fallout of Nevada

Fallout of Nevada: Kompletní recenze a screenshoty

Nad moje prvotní očekávání se mi podařilo úspěšně dohrát vynikající ruskou modifikaci Fallout of Nevada. Původně jsem očekával, že to jazykově nezvládnu a také že se bude jednat o velice zabugovanou hru, která nebude moct být dohrána. Ani jedno z toho se naštěstí nevyplnilo a proto se s vámi chci podělit o recenzi této modifikace.

V této recenzi (PDF, 221.6 KB) si počtete popis všech lokací ve hře, příběhu, fungování inventáře a věcí, tipy na tvorbu postavy a rozdělování dovednostních bodů, popis nového uživatelského rozhraní a v neposlední řadě také plusy a mínusy hry. Není třeba dodávat, že vám v té recenzi vyložím příběh, takže spoilery jsou tam jak na běžícím pásu.

Ovšem nic nevypoví víc než obrázek, takže jsem pro vás udělal 34 screenshotů lokací v rozlišení 1280x1024, které si můžete stáhnout v 7zip archívu (7zip, 5 MB). Doporučuji ale se v tomto případě podívat i na popis lokací z recenze, jinak v některých případech nepochopíte souvislost.

V případě zaseknutí se ve hře, bugů či nových herních nápadů se obraťte na ruské oficiální fórum Fallout of Nevada.

Pakliže máte nějaké otázky, nechte je laskavě v komentářích pod článkem a já se vynasnažím vám na ně odpovědět.



Vše od Tom9ka o Fallout of Nevada.
Sdílet na Facebooku
Autor: EdvinOdesláno: 00:02, 4.5.2011ID: 7f0168Nahlásit Vaultmasterům
Vypadá to zajímavě.
Jaká byla tvoje čistá herní doba ?
Autor: EdvinOdesláno: 00:05, 4.5.2011ID: 7f0168Nahlásit Vaultmasterům
Jo, už to vidím, 84.
( Jsem slepý )
Autor: JaWOdesláno: 00:12, 4.5.2011ID: 52243eNahlásit Vaultmasterům
Ty seš blázen to hrát v ruštině, fakt, že jo 8-))
Autor: JaWOdesláno: 00:21, 4.5.2011ID: 52243eNahlásit Vaultmasterům
pro Tom9ka - moje fotky z nočního Rena, kasína Eldorado a Silver Legacy, včetně zásahu policajtů, kteří pacifikovali chlápka, který proletěl oknem. Během hodiny a půl, co sme byli venku, sme viděli 3x zasahovat policajty. Holt Reno. Nejhorší zážitek z US 8-))

http://img577.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=dsc0644s.jpg
Autor: SiusOdesláno: 00:38, 4.5.2011ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Nějaké info kdy to bude v anglině?

Btw JaWe checkni mail prosím.
Autor: JaWOdesláno: 00:50, 4.5.2011ID: 52243eNahlásit Vaultmasterům
Sius - v angličtině prý brzy....měsíc? možná

P.S. mejl sem přeposlal Kuřeti.
Autor: SiusOdesláno: 01:01, 4.5.2011ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Acháá, takže kuře je ten geek zodpovědný za technickou stránku věci... ok, přiště spamuju už ho, pokud zase nezapomenu :D.

Jinak otázka na FoN: Který typ zbraní převládá? Ve všech falloutech mi docela chybí atmosféra jakou měl MadMax, tedy vše je v rozpadu, zničené či nefunkční a i konvenční zbraně selhávají nebo jsou už jen rekvizitami k zastrašení. Fallouti tohle neměli, vždy bylo všeho dostatek od minigunů po plasmové pušky. Ale podle dosavadních informací se FoN vydal krapet jinou cestou, co se bojů týče, tak jestli je to pravda a pokud ano, jak je zmáknuté vyvážení např. boj beze zbraně či nablízku vs small guns.

PS: recenzi sem nečetl, chci se vyhnout spoilerům.
Autor: Tom9kOdesláno: 10:16, 4.5.2011ID: 33063cNahlásit Vaultmasterům
Edvin: Kdybych se snažil udělat všechny vedlejší questy a podobně, vzrostlo by to o ještě několik desítek hodin.

JaW: Abych se přiznal v některých situacích se mi tam ta ruština líbila. Hodně pomohl Google Translate při některých situacích a ruské nadávky jsou ruské nadávky. Ale angličtinu/češtinu bych samozřejmě uvítal.

Sius: Na angličtinu jsem se zeptal. Co se zbraní týče tak převládají lehké zbraně s chladnými/beze zbraně. Těžké a plazmové zbraně, jako bozar či laserová puška se vyskytují těsně před koncem hry. Nejde jako ve Fallout 2 si hned z Arroya zajít do SF pro high-tech zbraně. Boj beze zbraně se hodí hlavně do boxerských ringů, které jsou oproti Fallout 2 mnohem delší a ve finále i těžší. Vrhací zbraně jsou na tom lépe než ve F2, protože si je můžeš nechat vyrábět (molotovy či z dynamitu si dělat dynamitové patrony). Chladné zbraně mají své místo ze začátku hlavně kvůli celkovému nedostatku munice (obchodníci nemají skoro žádnou a musíš si ji vyrábět sám). Jestli ti jde o nějaké rozpadlé zbraně tak je tam jedna z možností si jednu nefunkční pistolku postupem upgradovat (až 12x) na lepší varianty (samopal, útočná puška, sniperka a nakonec energetická puška) - netřeba dodávat že to chce tunu peněz, cestování a času.
Autor: HerrerOdesláno: 10:42, 4.5.2011ID: 705b08Nahlásit Vaultmasterům
Zní to naprosto skvěle a kdyby se v budoucnu nějaká parta nadšenců odhodlala k cz překladu, tak rád přispěju nějakou tou zátkou. Jinak to prostě nedám:-/ Holt když mi moji povrchní rodiče tvořili charakter, tak vyplýtvali všechny body na charisma a na zbytek už nezbylo:-)
Autor: JaWOdesláno: 11:18, 4.5.2011ID: 52243eNahlásit Vaultmasterům
Tak tohle vypadá minimálně na překvapení roku 8-)
Autor: JaWOdesláno: 11:35, 4.5.2011ID: 52243eNahlásit Vaultmasterům
Recenzi doporučuji číst od "Inventář, věci, zbraně a zbroj", kde je minimum spoilerů a hodně zajímavých informací.
Autor: valcikOdesláno: 13:59, 4.5.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Kúrňa, tuším oprášim svoje znalosti ruštiny zo základnej školy a vrhnem sa na to, ešte mám dokonca odložený aj svoj starý červený slovník! :-))
(na oficiálnom fóre je už dostupný i prvý patch)
Autor: AlexOdesláno: 15:46, 4.5.2011ID: 7f7890Nahlásit Vaultmasterům
Dík za recenzi. Jen moc nechápu to, proč je tu v PDF a ne přímo vložená přes rozhraní na stránky madbrahmíny..Takhle něco stahovat, nemám to rád:-(
Autor: AlexOdesláno: 15:47, 4.5.2011ID: 7f7890Nahlásit Vaultmasterům
Hm, nehledě na to, že ani ten link na PDF nefunguje. Faux pass
Autor: Tom9kOdesláno: 16:00, 4.5.2011ID: 33063cNahlásit Vaultmasterům
Alex: Odkaz na PDF funguje, chyba musí být na tvé straně. Do PDF a ne na novinkovač jsem to dal kvůli spoilerům.
Autor: valcikOdesláno: 16:01, 4.5.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Alex,
mne ten odkaz na download fachá, to je divné. Nemáš len špatne nastavný URL filter?
Autor: AlexOdesláno: 16:21, 4.5.2011ID: 7f7890Nahlásit Vaultmasterům
Yep, už mi to funguje. Nevím proč mi to předtím vyhodilo chybu 404 aneb soubor byl ze serveru odstraněn..
Dík za recenzi, třeba jednou, až bude čeština...
Autor: ArmyboyOdesláno: 18:48, 4.5.2011ID: 70d22eNahlásit Vaultmasterům
Souhlas s JaWem, tohle fakt vypadá na pecku roku a když vezmeme v potaz stáří originální hry tak opět se tu setkáváme s neuvěřitelnou věcí kterou si podle mě dost lidí neuvědomuje, je tady další modifikace na hru která je více než 10 let stará, to je podle mne naprosto neuvěřitelné a jen to dokazuje neskutečnou výjimečnost původních Falloutů, podle mne zcela oprávněně patří mezi 10 nejlepších her co kdy vyprodukoval herní trh od svého vzniku.
A slovo nejlepší ať si každý přebere po svém, pro někoho atmosférou, pro někoho příběhem, pro někoho systém S.P.E.C.I.A.L., atd.
Autor: EdvinOdesláno: 19:59, 4.5.2011ID: 7f0168Nahlásit Vaultmasterům
Souhlas:
Planescape Tormen, Baldurs Gate (1-2), Falout (1-2), Arcanum...

Navždy zůstanou naprostýmy legendami v RPG žánru a vzhledem k stále přijatelné grafice ( no možná až na ten Arcanum ) a mnohým HD modům, si je mohou i dnes vychutnat i náročnější hráči.

P.S.

Planescape Tormen stejně zůstane navždy tím nejlepším.
Autor: JaWOdesláno: 20:52, 4.5.2011ID: 52243eNahlásit Vaultmasterům
Co se ti nelíbí na grafice Arcana? http://img.neoseeker.com/v_image.php?type=news&articleid=10451&image=3
Autor: valcikOdesláno: 21:32, 4.5.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
..grafika v Arkáne je skvelá, možno len bojové animácie postáv by si zaslúžili trocha viac starostlivosti. Zato pravidlá a aj rozvoj charakterov sú spracované na jednotku.
Autor: smejkiOdesláno: 23:46, 4.5.2011ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
grafika arcána je celkem hezká ale hlavně imho dost nesourodá. Fallout nebo BG2 se mi líbí víc
Autor: knedlikOdesláno: 23:50, 4.5.2011ID: 605702Nahlásit Vaultmasterům
Jawe, pokud bude preklad,budes to organizovat opet ty a je moznost se nabidnout? :) doufam,ze jsem se svou Aj pokrocil tak,abych byl platnejsi nez posledne
Autor: valcikOdesláno: 09:07, 5.5.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Knedliku,
môžeš si svoju angličtinu vyskúšať pri RP a ak natrafíš na nejaký zapeklitý problém, rád sa pridám a preložím súbor do slovenčiny. Problém je, že neovládam spisovnú češtinu, museli by sme prekladať v tandeme. :-)))
Autor: Tom9kOdesláno: 09:15, 5.5.2011ID: 33063cNahlásit Vaultmasterům
Tak novinka co se týče anglického překladu: Ptal jsem se WARGERA a ten mi sdělil že technologický základ překladu se dělal už během vývoje hry. Nyní probíhá literární a stylistické opravy. Taktéž se upravuje humor pro západní hráče (tak na to jsem osobně zvědav). Čas vypuštění angličtiny ale neřekne.

Takže to znamená že je to lepší než jsem původně doufal. Už mají udělanou většinu práce a dle mého názoru (opakuji názoru) by mohla být angličtina do měsíce či dvou.
Autor: JaWOdesláno: 09:54, 5.5.2011ID: 52243eNahlásit Vaultmasterům
knedlik - napřed je na řadě RP, na které nikdo rok nesáhl, včetně mě. Až bude RP, včetně překontrolované původní češtiny, tak můžu uvažovat o jiném překladu.
Autor: knedlikOdesláno: 11:13, 5.5.2011ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
hmmm, co takhle dat system, co se pouziva u RP k disp, ja ze bych pripadne zacal a kdyby se nekdo pridal,tak aby v tom nebyl bordel.
+ revize by nekdo spisovne pisici.
Autor: KnedlikOdesláno: 11:17, 5.5.2011ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
btw, kdyz uz jsme u tech modu, nejake novinky u ostatnich, treba uz pres mesic se nemuzu dostat na mutant rising. BGE a Res aktualky taky hodne prohnily
Autor: valcikOdesláno: 11:34, 5.5.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
..Mutant Rising pomaly napreduje, akurát nedávno písal Chris Parks o tom, že má pred sebou skúšky na univerzite, preto sa vývoj trošku spomalil. Inak to vyzerá dobre, hoši avizovali kompletnú rekonštrukciu jednej z lokácií a ako tvrdia, dostali i posilu v podobe akéhosi talentovaného skriptera, hurá! :-)
Autor: JaWOdesláno: 13:50, 5.5.2011ID: 52243eNahlásit Vaultmasterům
Knedlik - systém? Není žádný systém. Všechno dělá ručně. Tu je všechen systém, který potřebuješ http://forum.madbrahmin.cz/viewtopic.php?f=36&t=856
Autor: JaWOdesláno: 13:55, 5.5.2011ID: 52243eNahlásit Vaultmasterům
Blbé na překládání je, že by to měl napřed člověk dohrát a až pak překládat. Potom se ale blbě hledá motivace.
Autor: Tom9kOdesláno: 14:03, 5.5.2011ID: 33063cNahlásit Vaultmasterům
Souhlasím s JaWem, navíc ještě se stále vytváří nové patche a přídavky do modifikací, takže se musí bohužel překlady dělat znova, pakliže autor neoznačí nějak změněné texty či podobně.
Autor: KnedlikOdesláno: 21:25, 5.5.2011ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
Ja vim, ale co jineho mam delat, to je to nejmensi, ostatni mody nejsou, Last Hope jsme vzdali, bo se borcovi nepodarilo to odladit do finalni verze, ktera by byla bezproblemove hratelna a kuti si neco dalsiho, RP spi...takze cim bych tak mohl prispet, F3 nehraju a FNV, na to jsou tu jini machri
Autor: valcikOdesláno: 22:29, 5.5.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Forgotten Knight ešte stále na svojom mode pracuje, akurát je na to sám, preto napreduje pomaly. Nevzdal to, však iba pred pár týždňami oznámil, že sa chystá na opravu zabugovaného Canville.
Autor: KnedlikOdesláno: 23:44, 5.5.2011ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
to je fajn, diky za nadeji, jsem mel za to, ze LH skoncilo 1.5/6 a ze pak psal, ze se venuje dalsimu modu, takze na to nema cas
Autor: JaWOdesláno: 00:58, 6.5.2011ID: 52243eNahlásit Vaultmasterům
Taky sem měl za to, že dělá na další modifikaci.
Autor: valcikOdesláno: 07:39, 6.5.2011ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Nejaký nový projekt určite má, ale aj tak sa na NMA vyjadril, že k opravám Last Hope sa ešte vráti. Zatiaľ som teda optimista. :-)
Autor: LeBauxOdesláno: 23:26, 27.5.2011ID: 60a52aNahlásit Vaultmasterům
Ruštinu asi neprekusnem, aj keď som ju mal 4 roky tak je mi zle keď vidím azbuku. Dúfam že eng verzia vyjde čoskoro :)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.