.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2012-04-29 11:29:31, Games.cz

Rozhovor s MCA

Klukům z Games.cz se vydařil pěkný kousek. Ještě předtím, než Chris Avellone přislíbil účast na vývoji Wasteland 2, vyzpovídali ho na obecnější témata ohledně vývoje RPGček dneška, jako je třeba žánrová fúze a nové narativní přístupy. Z historie pak přišel na přetřes především Planescape: Torment.

Sdílet na Facebooku
Autor: Thorleif_czOdesláno: 17:48, 30.4.2012ID: 705c96Nahlásit Vaultmasterům
Tohle byl první rozhovor s panem Avellonem kterej jsem četl a musím uznat, že je to fakt sympaťák...
Autor: RudiBOdesláno: 09:09, 1.5.2012ID: 518abcNahlásit Vaultmasterům
Ten Torment si uz musim niekedy zahrat, v poslednej dobe o tom nejak moc casto citam- ale bojim sa ze ma to uz nebude bavit. Z tych starych RPG ma vazne bavi uz asi len fallout 1 a 2 ( asi aj preto ze som uz dlhe roky zvyknuty na ovladanie,klavesove skratky mam v hlave a tym padom mi pride ovladanie nadherne jednoduche a intuitivne). Skusal som JA2 (viem to neni rpg) aj Arcanum a ovladanie mi prislo hotove utrpenie (viem ze keby som teraz ako uplny novacik skusil F1 tak by mi to prislo rovanko strasne). Takze radsej som zacal odzmnova KOTOR 1 a 2 :D 1 prejdenea za zlo a dvojka som niekde v strede, potom etse rza za dobro, tyzden kvalitneho hrania :D
Autor: meehailOdesláno: 11:43, 1.5.2012ID: 60544eNahlásit Vaultmasterům
Riešením by mohla byť práve kniha, ktorá bola v interview aj spomenutá.
To najlepšie z P:T je nakoniec aj tak príbeh, dialógy a postavy. Človek tak ušetrí kopec času, na druhej strane príde o možnosť výberu v dialógoch, ako aj o možnosť zasahovať do smerovania deja.
Keďže som P:T kedysi hral, kniha mi pred rokom výborne poslúžila na znovuprežitie skvelého príbehu, no neviem, aké by som mal dojmy len z knihy samotnej.
Autor: RudiBOdesláno: 21:23, 1.5.2012ID: 518abcNahlásit Vaultmasterům
No jo kniha by asi nebola to prave orechove, na tychto RPG mam najradsej moznost volby a zvacsa hrajem za tu alternativu k Super ultra kladasovi- neutral alebo antihrdina. Ked uz knihu tak radsej Kulhanka alebo Zambocha :D Ja cez leto dam tomu P:T sancu , ale ak si za 2 hodiny na ovladanie enzvyknem tak sa na to vybodnem :D Inak teraz ked hram kotory tak som dostal chut dat si znova Witchera :D
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.