.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2012-08-08 09:39:28, Twitter Briana Farga

Wasteland 2 - první screenshot podruhé a natřikrát

Tož hlad lisu promluvil a Brian Fargo velmi záhy po zveřejnění prvního típance zjistil, že nemalá část fanoušků si žádá vyblitostí různých úrovní. Proto usoudil, že bude nejlepší, bude-li v menu možnost nastavení několika úrovní postprocessingu, které by ty barvy daly do latě přesně dle vašeho gusta. O tom, která verze je vám nejvíc po chuti, můžete hlasovat ve wastelandím doupěti.

Od minula nám přibylo i pár nových detailů, takže pro srovnání začínáme původním screenem:



A navazujeme verzí A:


B:


a C:

Sdílet na Facebooku
Autor: JaWOdesláno: 19:35, 8.8.2012ID: 522378Nahlásit Vaultmasterům
Option mezi B a C není? 8-/
Autor: smejkiOdesláno: 19:41, 8.8.2012ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
třeba bude. postni svůj názor a fórum a když vás bude dost, ještě se počet stupňů nebo jejich podoba může změnit
Autor: valcikOdesláno: 20:25, 8.8.2012ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Saturáciu si každý upraví podľa predstáv, bude to jedna z možností v grafických nastaveniach priamo v hre. Aspoň to tak vyzerá podľa Fargovej poznámky na fóre: "Wasteland 2 will have a system in place that will allow the player to adjust the settings on these post process effect to customize the look of the game to suit a variety of tastes."
Autor: RastiCOdesláno: 22:20, 8.8.2012ID: 41ac3aNahlásit Vaultmasterům
tiez to vidim na nieco medzi B a C
Autor: CrocodilusCZOdesláno: 16:08, 11.8.2012ID: 42487cNahlásit Vaultmasterům
Mě se ta grafika teda vůbec nelíbí. Ty postavy vypadají jak z ToyStory.... Tak snad bude příběh stát za to, je fakt, že kvůli grafice se takové hry nehrajou..
Autor: valcikOdesláno: 16:18, 11.8.2012ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Grafika stojí naozaj za prd. Páni z inXile sa s tým nesrali a nakúpili hotové modely z Unity Store, obrovská škoda! Hádam, že 18 mesiacov je na výrobu poriadnej grafiky predsa len trocha málo, zvlášť pre taký malý tím s obmedzeným rozpočtom.
Tým sa ale netrápim, myslím že krátko po uvoľnení modderských nástrojov sa objaví hromada grafických vylepšení. ;-)
Autor: RadeOdesláno: 18:58, 12.8.2012ID: 3352ccNahlásit Vaultmasterům
Bral bych spíš pohled jako v novejch Falloutech (aby sis mohl vybrat jestli chceš pohled svojí postavy nebo ze třetí) a nebo klidně i The fall: last days of gaya. Takhle to vypadá hrozně.
Autor: CrcodilusCZOdesláno: 19:46, 12.8.2012ID: 42487cNahlásit Vaultmasterům
Jako pohled z vlastních očí nebo kamera nad ramenem/hlavou? To ne! Probůh, nechte nám jednu hru v izometru...
Autor: RastiCOdesláno: 20:57, 12.8.2012ID: 7eb222Nahlásit Vaultmasterům
Suhlasim, osobne mi to sedi takto z tohto pohladu, hra akonahle sa pousnie do prveho pohladu ma tendenciu nabrat taky ten tupy FPS raz... zrazu sa to vsetko tlaci do grafiky, ostatne ide bokom sleduju sa parametre pre predajnost ... vela hracov hru posudzuje podla grafiky ako parametra ktory urcuje majoritne celkovu kvalitu... tu zacina cely omyl herneho priemyslu. Napr. ja osobne som prvy krat hral Fallout tusim v roku 2002 ked uz jeho grafika bola zastarala ale ! ta hra bola (je) famozna. Rozhodovat sa podla grafiky tak nehram tucty naj hier ktore som kedy hral

Osobne ma prave u Wastelandu tesi to ze to bude pohlad z hora. To tu uz dlho nebolo.
Autor: toudi_skOdesláno: 21:40, 12.8.2012ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
ak je hra komplet v 3D, "nemal" by byť problém zavesiť kameru hocikam, ale programátori zrejme chodia na nejaký kurz, aby tá kamera zaberala čo najhorší uhol, prípadne sa nedala trvalo umiestniť tam, kde by hráčovi vyhovovala najlepšie
Autor: RastiCOdesláno: 21:48, 12.8.2012ID: 7eb222Nahlásit Vaultmasterům
ak by bola kamera prilis blizko tak by museli mat modely vysoke detaily... teda nejaky kompromis iste nebude a nieje to ani dobra idea chciet od hry aby bola z prveho pohladu a zaroven zhora

s tou kamerou to je naozaj pravda asi tym ze klasicke izometricke hry sa "kreslili" v jednom moznom pohlade tak to vzdy vypalilo dobre... kym pri 3D su rozne nastrahy

ostava len cakat a dufat
Autor: c.DataOdesláno: 08:27, 14.8.2012ID: 6fe764Nahlásit Vaultmasterům
Je to tahovka...na co ti bude pohled osoby a které z teamu by jsi chtěl...je to nesmysl...
Autor: toudi_skOdesláno: 15:49, 14.8.2012ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
to vieš, aj o F3 svojho času išli rôzne fámy :D a ako to nakoniec dopadlo
Autor: PičusOdesláno: 20:46, 14.8.2012ID: 51d8e2Nahlásit Vaultmasterům
toudi_sk: Ale no tak, na F3 dělali samý degeneráti, který původní fallouty nevyděli ani z vlaku. Na tomhle dělá legendární Fargo, Avellone plus ještě nějací další autoři podílející se na původních hrách. Možná to nebude Nejlepší hra dekády, ale takovej shit jako F3 to bejt prostě nemůže, ne v tomhle složení.
Autor: smejkiOdesláno: 20:10, 15.8.2012ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
Rade - First person klade takové nároky na detailnost grafiky, že by WL2 byl několikanásobně dražší.
Autor: RadeOdesláno: 01:23, 16.8.2012ID: 3352ccNahlásit Vaultmasterům
Asi před 5 ti lety jsem hrál The fall což byla skvělá hra, kde jsi měl taky tým, kterej jsi ovládal myší, ale mohl jsi ovládat pouze sebe a ostatní se podle tebe řídili.. takhle by mi to vyhovovalo než jen klikat sem a tam..
Autor: c.DataOdesláno: 10:42, 16.8.2012ID: 6fe764Nahlásit Vaultmasterům
http://www.youtube.com/watch?v=vX6MA7WF8YA

ukázka hudby :)
Autor: VooOdesláno: 17:45, 16.8.2012ID: 7f4e62Nahlásit Vaultmasterům
Nádherná hudba...
Autor: toudi_skOdesláno: 17:47, 16.8.2012ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
Rade, The Fall som chcel tiež zmieniťť, ale potom som si spomenul, čo to je za hru :D mám v čerstvej pamäti tú krivku eufórie, ktorá sa za dva dni prepadla až skoro ku zatrateniu kvôli uderenému ovládaniu a hlavne inventáru, ktorý bol naozaj zúfalý, no v kreténizme ho dokázal prekonať spôsob ukladania predmetov v hre ... na zem, hoci to bola hra zameraná v nemalej miere na crafting, tak veci sa nedali odložiť nikam, iba do kufra auta a keď som raz niečo zobral z truhly, už som tam nedal nič olol a fail na druhú, pevne dúfam, že z tej hry si Wasteland nevezme nič a bude svoj (ako hral som to nie raz, ale je nad vodou to drží hlavne hudba a úvodná skladba)

podrobnejšie je to rozoberané na fóre

http://forum.madbrahmin.cz/viewtopic.php?f=12&t=388
Autor: RadeOdesláno: 20:40, 16.8.2012ID: 3352ccNahlásit Vaultmasterům
Já the Fall dohrál hodněkrát a bavila mě.. takže já o tom nic dál číst nemusim. ale hrál jsem to před falloutem, takže jsem to s ním nesrovnával.. dřív mě ta hra prostě bavila a ten úvodní song od Darkseedů mám jako vyzvánění :D

Ať je ten Wasteland svůj, ale chtěl bych tam kameru kterou si můžeš upravit jak chceš a možnost ovládání postavy wasd.. ale podle těch fotek to bude pouze myší a ta grafika je moc pohádková..
Autor: valcikOdesláno: 15:30, 17.8.2012ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
The Fall je tragický šit. Mňa doháňala do zúrivosti otáčacia kamera, pevne fixovaná a vycentrovaná na zvolenú postavu. Štelovaním posratej kamery som strávil dobré dve tretiny herného času! ><
Autor: toudi_skOdesláno: 17:42, 17.8.2012ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
bože niééé, otvoril si pandorinu skrinku zabudnutých spomienok, ako "úžasná" fyzika jazdného modelu dopravných prostriedkov a kolízny model s prostredím, kde bol hocijaký strom na virtuálnom políčku 1×1m a hoci si mal aj 0.5m rezervu, okamžite si sa zastavil, akoby si narazil do človeka, ehm pardón, do horského masívu, čo vyšlo narovnako :D samozrejme nespomínam tragickú animáciu, keď si odhalil prezidenta, že čo je to za prskoleta, keď ma skolil revolverom, akoby som tam stál v plavkách a nie v skoro najlepšom brnení v hre, tak som sa smiechom skoro zakuckal
Autor: valcikOdesláno: 18:51, 17.8.2012ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
.. jop, tie likvidačné nárazy do práchnivého laťkového plota alebo vyschnutého kríka boli drsné! xD
Škoda, objavilo sa tam aj dosť originálnych nápadov a muzika bola naozaj parádna, ale kvôli tomu technickému spracovaniu som sa donútil len k jedinému odohratiu a druhýkrát už som sa k tomu nikdy nevrátil. Navyše mám nemeckú verziu, nemčina sa mi hnusí a veľa postáv malo piskľavý nerdovský hlas, ktorý tomu na atmosfére nepridal. :D
Autor: toudi_skOdesláno: 20:11, 17.8.2012ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
tvoj postoj k dabingu viem pochopiť (pre mňa to bolo malé bezvýznamné plus, od malička som počúval nemčinu), ja by som zasa nerozdýchal našich severných alebo južných susedov :D
mám to rozohrané už dlho (druhýkrát), ale je to ako Inkvizitor, moc zložitý dej (síce tu jednoduchý), ale neviem, kam by som mal ísť a s kým pokecať, aby som sa dostal ďalej (natrafil som na Arénu) a zabudol, odkiaľ som sa tam objavil a čo som robil predtým (ale v nej som zrejme zbieral vybavenie v bojoch, lebo mám veľa oblečenie na zemi)
Autor: RadeOdesláno: 02:31, 18.8.2012ID: 3352ccNahlásit Vaultmasterům
Když to tak vidím tak jsem byl asi největší fanoušek tý hry :D Jo ta hra měla chyby a hodně chyb, ale já vnímal pouze ten děj a prostředí..
Připomeňme si alespoň ty krásné songy z menu a nebo z dlouhého pochodu mapou:
menu: http://www.youtube.com/watch?v=eBHwzlvgre8
mapa: http://www.youtube.com/watch?v=09WEdhQF2mY

Autor: toudi_skOdesláno: 09:27, 18.8.2012ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
The Fall má proste závažné chyby na hru, ktorá sa tvári ako RPG a ktoré mi dosť vadili, no kebyže sa mi nepáči, nebudem ju hrať :D ale úprimne som veľmi rád, že som sa dostal až ku verzii 1.10, napr. do v 1.5 sa myslím ani nedala dohrať kvôli bugom
Autor: RadeOdesláno: 23:38, 18.8.2012ID: 3352ccNahlásit Vaultmasterům
No ten konec tý hry mě naštval asi nejvíc.. po tolika hodinách hraní se mi ukázala tabulka, že na mě čekají další dobrodružství, příběh skončil a ti vědci si tam vysedávali na lavičce a ta sestra hlavního hrdiny jim tam hrála na kytaru nebo co :D Mě ta hra bavila jenom proto že to bylo postapo s prvky rpg, kde bylo dobrý to rozdělování spec. dovedností a budování týmu a nic takovího jsem předtím ještě nehrál..
Autor: RastiCOdesláno: 23:55, 18.8.2012ID: 7eb222Nahlásit Vaultmasterům
The Fall je herne podobny Jagged Alliance, popripade Fallout tactics ? alebo sa tam ovlada len hlavna postava ako v Fallout 1,2 ?

keby ste to hodnotili 0-100 % kolko by ste tomu dali ? priznam sa mna zle zvladnuta 3D grafika a kamera dost odpudzuje pri hrach tak vaham ci to skusit
Autor: RadeOdesláno: 01:08, 19.8.2012ID: 3352ccNahlásit Vaultmasterům
Nehrál jsem to dlouho, ale postavu tam ovládáš myší, ale můžeš i wasd pak když máš skupinu tak je můžeš takhle ovládat i jednotlivě. a s kamerou můžeš hýbat jak chceš, někomu dělala i problémy ale když si na ni zvykneš tak je to vpohodě..
koukni na youtube jestli tam bude nějaký normální video..
jinak já bych tu hru ohodnotil, tak 85%
určitě tu hru alespoň vyzkoušej teď stojí pár korun a uvidíš sám.. Nejlepší tam jsou questy, hlavní i vedlejší, mapy (nějaký ani nemusíš najít pokud nezvolíš určitou odpověd v dialogu, nebo si nevšimneš plakátu..) pak to rozdělování dovedností.. Já tu hru dohrál nejmíň dvakrát, ale je to asi 5 let a přesto mě hodně bavila.. Tak ji zkus hrát pár hodin a třeba tě taky začne bavit až si na ni zvykneš
Autor: valcikOdesláno: 06:42, 19.8.2012ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Rade:
Tiež som bol pri konci hry sklamaný, záverečné mapky boli odfláknuté. Už v tej podzemnej jaskyni to akosi stratilo šťavu a tá záverečná scénka s gitarou a dvojriadkovými dialógmi vyzerala ako z nejakej portugalskej telenovely. Vývojárov už asi tlačila uzávierka a vypustili to nedokončené, mor na nich!
Autor: toudi_skOdesláno: 09:24, 19.8.2012ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
RastiC, ovládanie je ako v Tactics, ovládaš každého, rozdeluješ im body a "perky" (každá vlastnosť má svoje perky a nikto nemôže vedieť všetko) a dá sa do toho ponoriť, to 3D je obstojné (na hru), netvári sa príliš "realisticky", takže ťa do očí potom nepraští nelogičnosť ako v iných hrách (osvetlenie zospodu/ vnútra tam, kde má byť tma)
aj keď ovládanie je oproti Falloutom drevené, neintuitívne a divné
auto ovládaš výhradne s WASD, keď chceš natankovať, musíš na auto HODIŤ kanister s benzínom
ale zase ma pobavilo prevedenie "náhodných stretnutí", teda tu je to náhodný nočný prepad počas spánku, to sa zobudíš na mape INDE ako si zaspal a keď zlikviduješ útočníkov, ráno sa zobudíš na pôvodnom mieste, takže pre výstroj z mŕtvol musíš ísť tam, kde sa v noci odohralo :D
oprava/ tuning zbraní a výroba brnenia/ výbušnín apod je kapitola sama o sebe, je tam veľa možností, no ako som podotkol, nemáš kde skladovať veci, jedine na zemi (do áut sa všetko nezmestí)
páči sa mi napr. práca s nábojmi (veľa druhov rôznej munície), tie sú v krabičkách (v inventári sa dajú "štósovať" na seba, max. 10ks), no v krabičke môže byť aj jeden náboj, takže namiesto 500 ich máš len 10, takže stráviš 20min s ich upratovaním/ prebíjaním a pod
veď pozri na fóre pokec, prípadne sa potom spýtaj, ak by sa ti v niečom nedarilo, , v každom prípade to treba skúsiť, možno ti tie negatíva ani neprídu, dá sa ne zvyknúť :/
Autor: toudi_skOdesláno: 09:42, 19.8.2012ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
ešte k tomu hodnoteniu ... teraz hrám Mafiu a tá mala údajne 90% na 6. veboch a časopisoch, no ja by som jej toľko nedal ani omylom, radšej by som dal prednosť The Fall ako jej, mne proste nesedí
Autor: RadeOdesláno: 16:30, 19.8.2012ID: 3352ccNahlásit Vaultmasterům
A ještě jsem si vzpoměl že v té hře můžeš kombinovat spoutu věcí dohromady a vytvářet nějaký speciality, já na moc kombinací nepřišel, ale někde určitě budou vypsané. Také je dobré táboření, kde si můžeš opékat maso ze zvěře kterou si zabil a vykuchal ( k vykuchání potřebuješ nůž a dovodnosti, čím vyšší tím víc z mrtvoly získáš) A myslím že tohle jsi ve falloutu neviděl..
Myslím že ta hra mohla bejt lepší, ale i tak je stejně dobrá alespoň jako F3.. a má spoustu originálních nápadů, vážně kdyby si na ní vývojáři dali trochu víc práce tak by to mohla bejt slavná hra..
Autor: toudi_skOdesláno: 18:21, 19.8.2012ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
jo, výroba vecí je tam úžasná, môžeš aj hľadať vodu, ak na to nemáš skill, lebo v závislosti od jeho výšky sa odvíja rádius v ktorom vodu nájdeš, si môžeš kúpiť detektor vody, ktorý ho zvyšuje, so spacákom/ celtou sa lepšie vyspíš, taktiež sa dajú vyrábať liečivé maste z byliniek a rastlín, čo rastú v prírode, len ako vravím, veci zbieraš, ale nemáš ich kam ukladať :D
vývojári odviedli veľký kus práce, aj fanúšikovská základňa bola veľká (hlavne nemecká), ale silverfall fórum už nefunguje :(
Autor: valcikOdesláno: 18:42, 19.8.2012ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Podľa mňa je to o dosť lepšie, než F3. The Fall som dohral do konca, ale na F3 som nemal dosť silný žalúdok. xD
Autor: toudi_skOdesláno: 18:47, 19.8.2012ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
F3 ber ako technologické demo k FNV, tu ani neuvažuj nad príbehom (ktorý tam snáď ani nieje :D ), ja sa tam len tak túlam pustinou a momentálne skúšam postavu so všetkým na 100%, už sa teším na náhodné stretnutia s Enklávou (stačí vyriešiť Tranquility Lane a pár následných questov) ::devil
Autor: PalcovOdesláno: 12:41, 13.10.2012ID: 607c88Nahlásit Vaultmasterům
Vypadá to skvěle! Trochu jako Fallout Tactics, což byl pro mě, co se týče grafiky, nejlepší Fallout.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.