.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Edvin, 2013-03-26 21:25:52, ttps://torment.uservoice.com/

Boj za češtinu do Torment: Tides of Numenera

Někteří z vás už možná slyšeli o hře Torment: Tides of Numenera.  Jedná se izometrické ( pohled z hora jako u Falloutu a také se jedná o postapokaliptické prostředí ) RPG a neoficiální nepřímé pokračování Planescape Tormentu o kterém se do dnes tvrdí, že je to nejlepší RPG jaké kdy bylo vytvořeno. Bohužel se od wizardů nepodařilo dojedna zapůjčení značky takže to nebude ( úplně ) stejný svět ( původní jméno hry bylo Planescape Torment 2 ), ale stačí se podívat na pár obrázků a každému budu jasné že se jedná o svět VELMI podobný ( hold sféry vedou na hodně míst ). Navíc se na tvorbě hry podílí obrovské množství původní autorů, což donutí slintat každého správného herního nerda. Na Kickstarteru byl podán návrh ale hra dosáhla milionu dolarů ještě ten samý den co tam byla zveřejněna ( rekord Kickastarteru ) a stále nabývá více a více. Navíc bude na hře pracovat i jeden z původních autorů Planetaru, legendární Chris Avellone !!! ( možná ho budete znát jako jedoho z hlavních tvůrců počinů jako je Fallout 2, Fallout:New Vegas nebo nový Wasteland )
Detaily zde: http://www.kickstarter.com/projects/inxile/torment-tides-of-numenera

Podporované jazyky budou: English, French, German, Italian, Polish, Russian, Spanish

Už před nějakou dobou jsem začal lobovat za přidání více jazyků a kokrétně češtiny. Pokud bychom si to měli překládat sami, byla by to otázka při nejmenším půl roku, jestli ne víc, jelikož hra by měla být opravdu masivní. Navíc ani nemáme žádné zaruky že by se našel překladatel který by se do tak obrovského projektu pustil. Autory mi bylo odpověděno, že " Zvažují, že přidají víc jazyků ". Já jsem ale velmi netrpělivý člověk, a tak jsem jim ( mimo jiné ) na forů založil oficiální žádost.

Protože hra celá je financována fanoušky a autoři nemají pod krkem kudlu vydavatele, mohou si dělat prakticky co chtěji, aniž by jim do toho někdo kecal. Protože je to děláno převážně pro lidi co to financují, tak se jim autoři snaží vyjít maximálně vstříc a opravdu dají na jejich rady a návrhy. Pokud má nějaký fanda dobrý nápad, napíše ho ve speciální sekci na foru které pravidelně čtou autoři. Autoři dávají přednost těm návrhů, které jsou mezi fanoušky nejpopulárnější a to se dá zjistit pomocí systému hlasů. Každý registrovaný člen fora má k dispozici 15 hlasů, při čemž k jednomu návrhu může připojit až 3 hlasy. Čím více hlasů pak daný nápad má, tím je populárnější a tím je větší šance že jej autoři začlení do hry.

Každopádně bych ocenil vaši podporu a kdyby jste byli ochotni se přihlásit a také hlasovat pro tento návrh ( možná i přidat nějaký jednoduchý komentář typu " That is great idea ! " ) rozhodně by to zvýšilo šanci že si v budoucnu zahrajeme toto RPG v češtině.

Postup je jednoduchý a zabere jen chvíli:

1) Registrujete se zde.
2) Odkliknete na e-mailu aktivaci účtu  ( Přijde to do 10 vteřin po registraci )
3) Zde se přihlásíte nyní už s aktivovaným účtem.
4) Zde můžete třemi hlasy hlasovat ( a komentovat ) pro přidání češtiny.


Sdílet na Facebooku
Autor: KocourOdesláno: 23:05, 28.3.2013ID: 6fbe02Nahlásit Vaultmasterům
Když už jsem přispěl celkem velkou částkou na rozjezd, tohle si nenechám ujít! :)
Ale pěkný flame se nám tam rozjel ;)
Autor: EdvinOdesláno: 05:12, 29.3.2013ID: 7f0168Nahlásit Vaultmasterům
To teda jo :D
Hold máme rozdílne názory ( víc k tomu neřeknu, nechci tady začít další flame )

Každopádně mám známého který dříve spolupracoval s inXile entertainment a ptal se na ty lokalizace pár vysoce postavených osob. Dostalo se mu zjištění, že fakt neví :D Jediné co prý mohou říct s jistotou je, že hra bude v agličtině. Prý se ale nebrání rozšířené lokalizaci a ve výsledku je možné že nejenom Torment, ale dokonce i Wasteland 2 vyjde v češtině. ( A to nejsou moje slova )

Těžko říct jak velká je šance, více budeme vědět za pár měsíců.

Autor: martin1985Odesláno: 13:46, 5.4.2013ID: 6166e6Nahlásit Vaultmasterům
Dobrá práce a super nápad se založením žádosti o českou lokalizaci. Třeba to vyjde, doufám.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.