.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Ještěr, 2013-04-21 21:49:26, Vlastní

Nabídka, která se neodmítá - nové post apo čtivo na pultech

Je to tak, po Petruschkovi, Shigorovi, Přebralovi, Ratmamahatmovi a možná i dalších autorech, kteří se nějakým způsobem šolichali na české/slovenské Fallout scéně, zakouší tvrdost spisovatelského chleba další dobrodruh. Je jím BGE/Resurrection grafik a příležitostný textař Martin Sládek alias Zahartof, a již z popisu Martinovy nové knihy je jasné, že by vás to mohlo brát:

Svět po třetí světové válce není zrovna nejpříjemnějším místem pro život, ale pořád je to o chlup lepší, než tlačenice v masovém hrobě. Lidé vylezli z děr a protiatomových krytů, evoluce si vystřelila mozek z hlavy a civilizace nastartovala další sebedestruktivní kolečko. Čtyři povídky z postapokalyptických Spojených států, z moderních, válkou nedotčených měst i nejhlubších pustin, z utajených vojenských bází a opuštěných bunkrů. Chladnokrevní žoldnéři, expedice bez návratu, potírání drogových kartelů a pátrání po pravdě, kterou by nejraději všichni nechali pohřbenou, z roztřesené ruky vítěze soutěže O Nejlepší Fantasy 2009.

Předobjednávat můžete zde a zde

A pokud máte z této novinky nebetyčný pocit, že se autor na poslední chvíli rozhodl kontaktovat mocného, vlastně nemocného Ještěra, aby mu ošéfoval menší či větší odběr výtisků skrze tyto legendárně staré stránky s neskutečně starou a vyhnitou poslední aktualizací... ano, je to tak!

Sdílet na Facebooku
Autor: PowerackOdesláno: 09:14, 25.4.2013ID: 60f40eNahlásit Vaultmasterům
Kdyby to bylo v online verzi, tak si to klidně přečtu, ale knížky jako takový? No, myslel jsem si, že už se skoro nevydávají. To bude jen pár desítek tisíc výtisků, ne? Určitě to bude dobrý čtivo, hlavně díky mýmu oblíbenýmu žánru, ale knížku si nekoupím už kvůli tomu, že by mi po přečtení doma jen zabírala místo.
Autor: ChekotayOdesláno: 10:29, 26.4.2013ID: 616878Nahlásit Vaultmasterům
Ještěre, když už jsi mu s tím pomáhala, nemohl jsi ho donutit dát tomu nějaký lepší název? Tohle si nekoupí nikdo. :-?

Powerack: Heh, dobrý trolling. Ale pro lidi, kteří mají v hlavě mozek a knižní trh je přeci jenom zajímá, dovolím si uvést pár faktů:
Knižních titulů ročně u nás vyjde na 15 000, to je asi 40 titulů denně. ( http://sckn.cz/index.php?p=fakta2010 ). E-booky tvoří asi 1,3% knižního trhu, a proto je provozují jenom velcí vydavatelé tak nějak z povinnosti - jejich vydávání není nijak zvlášť podporováno a knihy pouze v e-podobě nevycházejí.
V desetitisícových nákladech se u nás vydávají noviny (Lidovky mají 43 000 výtisků: http://www.mediaguru.cz/medialni-slovnik/naklad-prodany/ ). Za veleúspěšný bestseller je považován titul, jehož se v ČR prodá více než 500 kusů. Například Manželky 22, bestselleru loňského měsíce, bylo prodáno na 3 000 kusů a je to považováno za veliký úspěch, který umožní nakladatelství přežít rok.
Toaletní papír, za který je považován brak sci-fi, fantasy a romány pro ženy, vychází v nákladech kolem 400 - 800 výtisků.
Prodeje jsou ovšem ještě menší. Protože když týdně vyjdou dvě-tři česká sci-fi/fantasy, a přitom počet lidí, kteří tohle finančně utáhnou, klesá.
Autor: HenryOdesláno: 11:55, 26.4.2013ID: 51fe5eNahlásit Vaultmasterům
No jo, před pár dny jsem si byl v knihkupectví kupit Ikarii a měl to v ruce, zaujalo mě to, tak někdy podpořím autora, i když často knihy nekupuju. Knihovny...
Autor: valcikOdesláno: 12:36, 26.4.2013ID: 7f9c7aNahlásit Vaultmasterům
To ja sa hneď priznám k ťažkej úchylke - občas vo voľnom čase prelezám antikvariáty. ^^
Autor: aidanOdesláno: 15:46, 26.4.2013ID: 607db6Nahlásit Vaultmasterům
já si vystačím s popelnicí, nové knihy kupuji jen pro dceru nevím jistě zda by tohle byl její šálek čaje
Autor: marborgOdesláno: 13:44, 30.4.2013ID: 7febc8Nahlásit Vaultmasterům
Povinne kúpiť...:). Väčšina poviedok je z časovej osi fallout2. Dobré čítanie. Chcelo by ho ešte viac.
Autor: HenryOdesláno: 10:38, 2.5.2013ID: 339f5cNahlásit Vaultmasterům
Co furt máte s tím F2.. Já bych si hrozně moc rád něco přečetl naopak z jedničky. Ta měla atmosféru, že by se dal krájet.. Ale vždycky je tu možnost si něco napsat sám :)
Autor: PowerackOdesláno: 01:12, 4.5.2013ID: 60f40eNahlásit Vaultmasterům
No tak sorry, pánové. Asi jsem to vzal podle americkýho stylu :-D Taky mi to příjde jako trošku vysoký číslo.

Henry, co se týče fallout 1, mrkni tu na brahmíně do povídek. Myslím, že je tam jedna docela rozsáhlá... Vlastně je to spíš knížka, než povídka. Link na ní přesně ti ale nedám. Určitě si to najdeš sám.

Jinak co se elektronických knih a povídek týká, zrovna na telefonu čtu Chekotayův výtvor - Vyprávění šerifa ze Shady Sands. Dost se u toho nasměju. Musel jsem si to sice nakopírovat a uložit do texťáku, ale dá se to... ;-)
Autor: HenryOdesláno: 11:10, 7.5.2013ID: 33545aNahlásit Vaultmasterům
Tak i já jsem kdysi do zdejšího povídkovače přispíval.. A píšu si o Falloutu dodnes, třeba minulý rok cca 150 stránkový příběh z doby F1, ale odezva žádná.. :)
Šerif ze Shady snads od Chekotaye není špatný, i když já ten přílišný F2-kový humor moc v oblibě nemám.
Autor: SnorkisOdesláno: 21:46, 7.5.2013ID: 6054b0Nahlásit Vaultmasterům
Tak když už je tu řeč o povídkách, tak se přidám. Směle tvrdím, že jsem přečetl 98% povídek co tu na brahmíně jsou (noční jsou nudný) a za mě osobně vyhrály povídky: Pouštní krysa, Matka Rus, Cesta ven, Johnyho putování za bájným vaultem, Sherif se šedy-šéns... Tyhle by podle mě neměli uniknout pozornému oku čtenářovu (samozřejmě jich je víc, to jsou jen ty, na který sem si vzpoměl z hlavy)...

PS: Aź tu knihu někde potkám, tak obětuju pár víček a koupím si jí, zní to dobře...
Autor: chekotayOdesláno: 11:24, 8.5.2013ID: 616878Nahlásit Vaultmasterům
Malé shrnutí Nabídky: http://forum.madbrahmin.cz/viewtopic.php?p=224866#p224866

A když vidím, kolik lidí čte Šerifa, tak mám nutkání nejen to nesmazat, ale udělat tomu lifting - korekturu, překlepy - a převést do nějaké e-friendly formátu, ať se to dobře čte na kindlu nebo mobilu. :-D
Ale momentálně *musím* dopsat povídku, ve které vojáci ČSLA střílejí mimozemské zombíky. :-D :-D

Henry: Tys nám něco posílal? Sakra! Kdybys věděl, jaký strašlivý bordel je v e-mailech, tak by ses nedivil, že odezva žádná... :-D No, sypu si popel na hlavu a snad s tím něco udělám.
Jinak obecně z VŠB povídek smažu skoro vše, co má značku SHIT! a možná i několik průměrných a plochých. Možná budou probíhat ankety na fóru, zda nechat či ne. A ke stažení bude kompletní archív prací tak, jak jsou dneska na webu.
Autor: tomaszekOdesláno: 12:55, 31.5.2013ID: 430b02Nahlásit Vaultmasterům
hlásí se jeden z těch, co se rozhodli vyhodit dvě kilča! čtu raději z papíru, než z monitorua nečetlo se to vubec špatně.. rozhodně mi to zpříjemnilo domácí marodku :D
Autor: RudiBOdesláno: 17:47, 7.10.2013ID: 8df4c4Nahlásit Vaultmasterům
Nič, práve som to dohal druhý krát :) Je to proste pecka. A do konca týždňa to dám ešte raz s nacheatovanou postavou, aby som mal všetky možnosti v questoch :) Potom si budem 100% istý že mi nič neuniklo :D A budúci tyždeň ešte za hlupáka :D
Autor: danOdesláno: 08:10, 24.11.2013ID: 70358aNahlásit Vaultmasterům
fallout je dobrej



Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.