.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2015-06-08 23:48:50,

Potrhlý Maxmilián: Huňaté kotviště

Věděli jste, že jméno Maxmilián bylo uměle vytvořeno v patnáctém století pro jediného syna římského císaře Friedricha III. Habsburského? Max První - nejen první císař toho jména, ale vůbec první člověk toho jména - byl skvělým tanečníkem, odvážným bohatýrem strkajícím hlavu do lví tlamy (což nemyslím obrazně) a vůbec chlapíkem, který by ze všeho nejraději vedl křižovou výpravu proti Turkům, jen kdyby se našel někdo, kdo by chtěl jet s ním.
To takový Max Rockatansky si v roce 1979 vyrazil na křižovou výpravu sám. Taky to nebyla velká křižová výprava, zůstalo po ní pár ubitých motorkářů, pár rozmlácených silničních vozidel a třídílná filmová série o akčním teroru na (čtyřech) kolech. Druhý a třetí díl se navíc odehrávají po apokalypse. Celá ta sranda byla tak dobrá, že se stala základem PA žánru a kdo nezná odkazy na Mad Maxe, ten jako by nežil. (Přinejmenším si tolik nevychutná setkání s Dogmeatem ve Falloutu.)
Pár dní zpátky se do kin vevalil čtvrtý díl série. Chtěl jsem napsat něco jako že si dal sakra načas, ale když si vezmu, kdy vznikl třetí díl série a kdy jsem vznikl já, tak to vlastně není až zas tak moc let, že ne? (#midlife_crisis #grown_with_mastodonts)
Abych to zkrátil: Já se na filmy nedívám. Nerozumím jim, nebaví mě. Ostatní vaultmasteři ale mají dost svých problémů a přitom by tady nějaká zmínka být měla. Zeptal jsem se Necra, co si o novém Mad Maxovi myslí on. Zamyslel se, zadíval se někam přes mé rameno a zatímco mu popel z cigarety padal do piva, pomalu vyřekl svou recenzi: "Bylo to dobrý..."
Tak jsem se raději "poptal" na lepších adresách. 
Fuka: Mad Max je akční, úžasný, šílený, bizarní... zázrak.
Respekt: Mad Max je čisté umění kinematografu, plné významů a matriarchátu.
Edna: Mad Max je skvěle zahraný, akční a obsahuje tatrovku.
Na ČSFD dostal Mad Max 88% a stal se tak o ždibíček lepším filmem, že je Burianův U pokladny stál. Takže to prostě musíte vidět.

Sdílet na Facebooku
Autor: FirejsOdesláno: 11:38, 20.6.2015ID: 32b692Nahlásit Vaultmasterům
Mě poslední dobou filmy v kinech docela zklamávali, ale od Mad Maxe jsem pokračování tohoto trendu, ale překvapilo mě to. Docela mile. :)

Dokázal bych na tom zkritizovat dost věcí, ale bylo to dobrý.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.