.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2015-07-31 23:11:11,

Jak bylo na Junktownu (+Old Town)

O chystaném postapo festivalu jsem se doslechl poprvé, když Daemon rozhlásil, že všichni členové týmu Resurrection, kteří přežili do dnešních dnů, budou vyvezeni za město a zastřeleni. Tato strohá úvodní zpráva se postupem času ještě lehce upřesňovala a současně mě Chrome Red požádal o nějaké přednášky o jedlých a nejedlých kytkách (přednášky si můžete počíst a poslechnout na Templářích) a současně se ozval Marťušák a zapsal mě mezi pozvané hosty jako šéfa Vaultu šílené brahmíny, což pak Ratmana strašně štvalo. ::) Nicméně Velký taťka šmoula, bez něhož bychom neměli ani brahmínku, ani Resurrection, ani kvalitní uhelný derivát z Kolumbie, svůj vztek překousl, nechal se navléci do jednoduchého postapo kostýmu, oholil si hlavu, naložil mne do svého vozu a v sobotu pětadvacátého jsme vyrazili na Cajzl.

Z toho mimo jiné vyplývá, že jsem z fesťáku zažil jedno odpoledne a jednu noc, takže nemám moc co kecat o tom, jaké to tam bylo, jenže vy na tyhle stránky nechodíte proto, abych vám říkal, do čeho můžu a do čeho nemůžu kecat, ale proto, abyste se něco dozvěděli, takže bych se asi měl snažit ze sebe něco vymáčknout. Máčk! Omluvte mne, potřebuji se nutně utřít... hele, papír:

Chekyho krátké zhodnocení prvního ročníku postapo festivalu Junktown.

Příliš dlouhé čtení? Nevadí, máme zde i Ratmanův report:
Místo: Dobrý
Počasí: Dobrý
Program: Dobrý
Atmosféra: Dobrý
Žencký: Luxusní

Stačí?
...
Dobrá dobrá...
Chekyho přednáška: Výborný
...
Ale ve stručnosti: Vzhledem k tomu, že to byla moje první akce takového druhu, cítil jsem se ze začátku nesvůj. Naštestí sem s sebou měl trošku meruňkové meducíny od babky kořenářky, tak jsem se trošku (více) uvolnil a musím říct, že to bylo super. Kostýmy i ta atmosféra byla výborná, bylo fakt vidět, že to dělají nadšenci. Člověk se nestíhal ani moc nudit, furt bylo kam jít, na co koukat nebo co dělat. No a ty intimní chvilky s Chekym... vrrr. Po tom co předvedl bych příště chtěl být do želízek připoután jen a jen s ním ::love2
Jediný co sem opravdu nevychytal bylo jídlo. Jedinej neustále volnej stánek s dlabancem byl ten vegetariánskej, ale nakonec sem ten brahminburgr ulovil (a málem se z něj zblil).

Že je to zase příliš krátké čtení? Nevadí, volnou niku středně dlouhého čtení vyplní report od Firejse.

Možná existují i nějaké další reporty, ale dění kolem téhle srandy se odehrává na Facebooku a já prostě nemám čas a nervy celé dny bojovat s touhle pokročilou technologií hromadného bordelu. Dotvořit váš úsudek o akci snadno pomůže hromada obrázků:

Tak předně zde máme oficiální album na Flickeru, dále jedno pěkné na Googlu, jedno fanouškovské na Facebooku a jedno organizátorské tamtéž. Také banda ze Zombie fóra fotila, Mogh fotil, UnderCage fotil, a já jsem také nemaloval jen fotorealistické akvarely. Svá maličká, ale samostatná alba si zasloužila také úniková hra Kotelna.

Pokud máte raději obrázky pohyblivé, tak tady je jeden Henry Thorn, a tady je celý YudeTube kanál o akci.

Junktown je sice první takový festival u nás (velikostí, za první podobnou věc bych asi považoval Metroplex), ale určitě ne v Evropě. Ve dnech 20. - 26. VII. proběhl ve Štětíně další ročník (tuším že desátý?) polského festivalu Old Town. Neznáte? Tak se mrkněte na sajtu, mrkněte na Facebook, mrněte na trailer, mrkněte na televisi... dost bylo mrkání, ale ne dost bylo obrazového materiálu: Takhle to tam vypadá z ptačí perspektivy, tady je  hromada fotek ve videu a tady je hromádka fotek jen tak.

Právě Old Town je jediná věc, se kterou je možno Junktown srovnávat. Obě akce mají podobné zaměření, podobnou náplň, podobnou účast (co jsem tak zaslechl, přes tři sta návštěvníků a přes dvě stě účinkujících) a samozřejmě úplně shodné datum konání. Žánrově se k oběma akcím ještě trochu blíží některé dílčí části metalového open air festivalu ve Wackenu. Nu, a protože Mogh byl účasten předloňského ročníku Old Townu a UnderCage zase loňského a předloňského Wackenu, tak jsem je požádal, aby se také vymáčkli:

UnderCage a Mogh srovnávají festivaly Old Town, Junktown a Wacken.


Zaujalo vás to? Litujete, že jste nejeli? Baví vás oblíknout si kostýmy a poznávat desítky nových lidí? Tak hned 16. VIII. se bude v Praze hrát veřejný turnaj v juggeru (to je... mno, něco jako když Baníkovci hrají fotbal, ale má to jednodušší pravdila), což je, hádám, dobrý způsob, jak naskočit do komunitního vlaku.
Jestli jste spíše klidnější typy, tak pro vás je tady tradiční letní výjezdní zasedání Vaultu šílené brahmíny, které letos bude do Jeseníků, k Necrovi na chalupu. Tato klidná, mírumilovná a pacifistická aktivita se skrývá za kódovým názvem Nukleárna guľa 2015 a proběhne ve dnech 14. - 16. VIII. K dispozici bude domácí chlast, vidle, sušené žáby a nějaký ten kulturně osvětový program.
Sdílet na FacebookuU článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.