.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2015-11-04 12:05:56,

Doufám, že jste se byli podívat v Indonésii, dokavaď tam ještě byla...

Nejlepší český autor sci-fi, Ludvík Souček, napsal tuhle povídku Kili (zařazena ve sbírce Ďáblův prsten). Je to mrazivá (eh) apokalyptická vize světa v plamenech. Zjednodušeně řečeno, v oné povídce planeta Země zešílela, začala se trhat podél všemožných tektonických linií a chrlila na povrch proudy žhavé lávy, od které vzplály lesy i savany. Povídka končí happy endem, přírodní síly se opět udobřily. Zajímavé bude sledovat, jak se udobří síly ekonomické, protože nám už taky začíná hořet půda pod nohama. O kácení a vypalování pralesů v Amazonii slýcháme už třicet let a stejně se s tím nic moc nedělá. No a problematika plantáží olejových palem také není nic nového pod sluncem. Když se k těmto přímým následkům lidské (zlo)činnosti přidá zlomyslná příroda s dlouhodobým celosvětovým suchem - Rusko 2010 (pomohlo vyvolat migrační vlnu na Blízkém východě), letos od Austrálie, přes Brazílii až třeba po Kalifornii - je průser na spadnutí, ať si před ním Vašík Klausů zavírá oči jak chce.
A tak nám zapálili Indonésii. Čtvrtá nejlidnatější země světa hlásí něco přes sto deset tisíc jednotlivých lesních požárů. Asi bych tam nechtěl být požárníkem. Respektive, já být Indonésanem, tak vezmu nohy na ramena a nezastavím se, až v Německu. Do Austrálie určitě ne, tam jsou taky požáry.
My jsme tady doma pěkně za vodou, máme krásný podzim, sluníčko svítí, je pěkně sucho, takže to přímo láká oblíknout tělnušku, šubu, papachu, sednout k ohni a opéct si jeden karcinogenní špekáček - a nemyslet přitom na to, že i u nás už hladina spodní vody není, co bývala, že s tím začínají být problémy, ceny potravin rostou a nějak výrazně se to nelepší.
Takže si račte opravit představy o apokalypse. Nebudou žádní osamělí hrdinové (s nesmrtelným psem u nohy a zatracenou vzducholodí nad hlavou) procházející lehce pocuchanými městečky. Naopak, bude poušť od Aše po Jablunkov a jednotlivá JZD budou vysílat přepadová družstva na obrněných traktorech*) do nikdy nekončících válek o vodu.

*) V této technologii má Sovětský svaz samozřejmě sedmdesát let náskok.

Sdílet na Facebooku
Autor: FirejsOdesláno: 15:39, 5.11.2015ID: 7f75d2Nahlásit Vaultmasterům
Většina děsných pralesů se kácí kvůli uspokojení lidské touhy po mase.

Olejové plantáže jsou jen takový malý kousek, jen se na to pravda lépe upozorňuje, protože ke změně není třeba nic moc udělat.

A s vodou je to dost podobné - 1kg brambor spotřebuje 50x méně vody než 1kg hovězího a to se nebavíme o tom kolik chov dobytka vytváří odpadu.
Autor: ChekotayOdesláno: 10:22, 6.11.2015ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Inu, i proto jsem nakousl tu Amazonii, která trpí plantážemi sóji. Margarín na hlavě rozhodně mají i tofužrouti - místo, aby si dali moravského býčka z Vysočiny, krmeného českou kukuřicí, nechávají si vozit přes půl světa vysoce procesované veganské jídlo z Matto Grosso.
Samozřejmě to chápu, koneckonců, bývali na Brahmíně lidé, kteří toužili jezdit jen trabantem a jen na 20 km/hod, aby tak uspíšili ropnou krizi a přivolali apokalypsu co nejdříve...
Autor: FirejsOdesláno: 15:25, 9.11.2015ID: 7f75d2Nahlásit Vaultmasterům
Cheky, použil jsi oblíbený ale chybný argument. Sója, pěstovaná v Amazonii se používá primárně na krmení bejčků a jiných zvířátek... Jen malé procento jde na lidskou spotřebu.

Sójá na tofu co se jí tadyhle u nás je je pěstována na Slovensku.
Autor: AmarounOdesláno: 21:14, 10.11.2015ID: 618df4Nahlásit Vaultmasterům
Nejhorší je to sledovat z role studenta rozvojové spolupráce v zemědělství. Já už jsem Palmou olejnou masírovaný pátým rokem v kuse... Říkal jsem si... Hmm vyberu si jiný klidnější obor - tak jsem odjel do Nizozemska do Wageningenu studovat zavlažování. A teď co si nečtu? Válka v Sýrii způsobená nedostatkem vody, 1/3 lidsta bude trpět v roce 2030 nedostatkem vody - okey zas tak těch možností jak šetřit vodou při produkci potravin není. Budu jíst méně masa! Tak jsem zvědavý co mne překvapí dalšího....

A ano byl jsem na Sumatře a bojím se toho, že do deseti let tam ty pralesy s orangutany nemusí existovat vůbec
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.