.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2016-01-11 10:06:33,

Brahmíní vemeno: Druhé kolo

Takže přátelé, pokračujeme ve zveřejňování povídek soutěžících v naší literární soutěži O brahmíní vemeno 2015. V prvním kole jsme povídky hodnotili udělením známky jako ve škole, tedy přibližně 1 - výjimečně skvělá, 2 - velmi dobrá, 3 - dobrá, 4 - nedobrá, 5 - vyloženě špatná. O postupu do druhého kola rozhodoval průměr známek, jenž musel být nižší než 3,0; včetně.
Ve druhém kole již povídky bojovaly mezi sebou, neboť porotci měli za úkol seřadit je od nejlepší po nejhorší, tedy přidělit jim pořadové číslo. Tato čísla jsem sečetl a povídka s nejmenším číslem vyhrála. (Krom toho měli porotci povinnost ve druhém kole ještě jednou přečíst všechny povídky, což s hodnocením také zahýbalo.)
Zní to jednoduše, ale jednoduché to věru nebylo. Každý porotce si v každé povídce našel něco, kvůli čemu ji prostě nemohl s dobrým svědomím umístit na první místo, a tak jsme vážili a dumali a zkoumali... nakonec jsem to udělal obráceně, od nejhorší po nejlepší, to už šlo mnohem snáze.
Proč se o tom tolik rozepisuji? Protože všichni porotci došli k závěru, že žádná z letošních povídek není tak dobrá, aby mohla dostat první cenu. Je to smutné, ale je to tak a my jsme stáli před nebezpečím devalvace hodnoty vítězství v naší soutěži. Řekněme si na rovinu, Brahmíní vemeno není žádná "áčková" nebo "prvotřídní" soutěž, je to jen taková sranda na úrovni fanouškovského webu, kterým jsme, ale přeci jenom, když už se něco dělá, mělo by se to dělat dobře, nebo alespoň nejlépe, jak umíme. Já jsem si tuhle pořídil sborník povídek z jedné soutěže a byl jsem nemile překvapen, neboť se jednalo o slabý ročník a ani ti nejlepší nebyli zrovna nijak dobří - což je stav, jemuž bych se chtěl na Vemeni vyhnout.
Brahmíní vemeno dává soutěžícím - vyhrávajícím - autorům tři věci: Nestranné zhodnocení, nějakou tu šikovnou věcičku a určitou komunitní prestiž. A považuji za nežádoucí stav, kdy by se sice autor mohl chlubit slovy "Vyhrál jsem Brahmíní vemeno", ale současně musel dodávat "byl to ročník XY, ten byl silný, ne jako o dva roky dříve, kdy mohlo vyhrát kdejaké poleno". Úplně se tomuto stavu asi nevyhneme, ale chceme s ním bojovat a chceme jej minimalizovat.
Proto letos vyhlásíme pouze druhé a třetí místo.

A vyhlásíme je 16. ledna po čtvrté hodině odpolední v Brně v krytu. Zvaní jsou všichni návštěvníci, zvláště pak autoři, my si s nimi rádi popovídáme nejen o jejich povídkách; podmínky účasti jsou dvě, za prvé se ozvěte na diskusním fóru, ať mohu dodat podrobnosti, za druhé buďte dochvilní.

Následuje Dawenovo hodnocení tohoto ročníku:
Jednoznačně nejtěžší ročník. První místo se nekoná. A povídky jsou spíše strašné (v porovnání s předchozími ročníky) a ty špatné nevyvažuje ani jedna skvělá (jak tomu bylo v předchozích dvou Vemenech). Finální hodnocení bylo opravdu složité (sešly se mi v šesti finalistech 4 povídky s hodnocením 2), ale nakonec se podařilo je rozřadit. Těší mě kolik povídek hrálo na vtipnou notu a musím říct, že doufám, že někteří autoři vytrvají ve své snaze a budou psát dál a lépe. K tomu jim dopomáhej někdo a hodnocení letošního Vemene.

A nyní tedy poslední pozice ve druhém kole, kterou obsadil Peter Rúfus a jeho povídka Iyonne. Krvavá akční záležitost pro pošmourný lednový den.

Sdílet na Facebooku
Autor: FirejsOdesláno: 13:10, 11.1.2016ID: 7f75d2Nahlásit Vaultmasterům
Tý jo. Já se dostal do druhého kola a nevypadl v něm jako první. :D

A to mám pocit, že postupující povídka byla z těch tří letošních nejhorší. Začíná to být napínavé. :)
Autor: SybrakosOdesláno: 11:54, 12.1.2016ID: 613f70Nahlásit Vaultmasterům
Lyonne jsem precetl jen zatim kousek a nevim, nemam nejake akce moc rad.. taky mi pripada, ze kazdy slovensky autor trpi zbytecnou mrzutosti a jeho postavy kazdeho v duchu i nahlas posilaji kamsi:D no ale kdyz si vzpomenu, ze na pristi rocnik mam v planu sesmolit valecnou povidku, no jsem zvedav, co ze me vypadne. Treba tohle nakonec bude lepsi..:/
Autor: RufikOdesláno: 17:44, 12.1.2016ID: 33063aNahlásit Vaultmasterům
len faktická poznámka, veľa ľudí nevie, ako má meno Iyonne čítať; je to "ajon", s dôrazom na "o". A nie, neviem vysvetliť, ako som na to meno prišiel :)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.