.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2016-01-18 10:58:45,

Druhá strana

Pomyslnou bronzovou medaili - a reálnou cenu v podobě ozdobné sady artefaktů z Falloutu: New Vegas - získal Henry "Sybrakos" Thorn za svou povídku Druhá strana.

Soudruh Sybrakos při slavnostním nástupu k předání Řádu Rudého Vemene.

Sdílet na Facebooku
Autor: RuFIKOdesláno: 16:23, 18.1.2016ID: 7081b2Nahlásit Vaultmasterům
jaký krásavec :)
Autor: SybrakosOdesláno: 18:27, 18.1.2016ID: 616876Nahlásit Vaultmasterům
Diky za bronz a krasna povzbudiva slova hodnoticich, co jsem mel moznost si vyslechnout i nazivo. Pristi rocnik planuji poslat posledni treti dil, kde planuju trilogii uzavrit a dovysvetlit nektere veci, co mozna ctenari nevi/nepobrali (rok, kdy se pribeh vubec odehrava=budete prekvapeni!, atd). Diky za krasnou velko-cenu.
Autor: meehailOdesláno: 10:09, 19.1.2016ID: 4296a2Nahlásit Vaultmasterům
Moje hodnotenie: známka: 2

Konečne niečo dobre napísané. Nemyslím gramatiku, to prenechám iným. Myslím literárnu zručnosť. Ktorá však poviedku zároveň zabíja. Má to atmosféru, odkazy na fallout universe, dobre sa to číta, svet je detailne popísaný, všetko funguje. Teda, fungovalo by, keby to bol román. Tento problém veľmi dobre poznám, autor by toho chcel toľko veľa povedať, má príbeh a každú scénu a každý detail premyslený, ale nie je literárny útvar ako literárny útvar. Po dočítaní som mal pocit, že som sa nedočkal žiadneho rozuzlenia situácie, neprišla žiadna katarzia, ani sklamanie, aj keď mám pocit, že hlavná postava si tým prešla. Ak by poviedka mala výraznejší koniec, tak by to bolo podstatne lepšie.

Autor: PowerackOdesláno: 18:42, 19.1.2016ID: 424818Nahlásit Vaultmasterům
Pánové, já vím, že se vám na čtení dobře hodí PDF formát, ale nebylo by to lepší v DOC(x) nebo v TXT verzi? Můj program na čtení textů (balabolka - TTS pro převod textu na řeč) totiž PDFko osekává o háčky a čárky a já si o hodně radši povídku poslechnu, než přečtu. Jinak samozřejmně proti PDF formátu osobně nic nemám, jen jsem chtěl vyjádřit nesouhlas s publikací v této podobě.

A ještě dotaz: Kdy se tyto povídky budou dát nalézt v sekci povídek zde na brahmíně?
Autor: ChekotayOdesláno: 19:19, 19.1.2016ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Zveřejňovat povídky ve formátu PDF jsem se rozhodl hlavně kvůli tomu, že tento formát je prý dobrý na archivaci. Nevím, kdy Microsoftu rupne v bedně a formát doc třeba nezruší (ten bláznivý jalový cirkus kolem W8/W10 na důvěryhodnosti rozhodně nepřidává!) a současně chci, aby povídky byly čitelné i za dalších patnáct let. Nejlepší je mít obojí, ale to je o trochu pracnější (o dost, relativně vzato). Nicméně, když zveřejněným odkazům přepíšeš příponu souboru na ".doc", dostaneš se k samotným povídkám bez hodnocení na konci - k pracovní verzi, se kterou pracovali porotci.

Sekce povídek netrpělivě očekává (už několik let) velkou rekonstrukci, která by ji zpřehlednila a vyházela ty největší hlouposti+neaktuální věci (povídky, které měly být filipikami proti některým tehdejším kausám a podobně). Povídky z Brahmíního vemene jsou k nalezení ve vlastní sekci v oddílu Soutěže. Letošní ročník tam dospěje, až bude troška volného času. Krom toho jsou také snadno dostupné přes tag "Brahmíní vemeno".
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.