.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Armyboy, 2019-10-02 09:12:13, BurešoW

Nejlepší hra roku 1998 a Fallout 2 je...druhý!!!

I po 21 letech se našlo 2391 pamětníků a jen díky nim skončil náš milovaný Fallout 2 na krásném druhém místě. A není se za co stydět, na prvním místě je další legendární hra a to Half-Life a v extrémní konkurenci her jako je Starcraft, Baldur’s Gate, Commandos, Metal Gear Solid a dalších ultrapecek být druhý je kurevský úspěch :)...

Sdílet na Facebooku
Autor: JaWOdesláno: 19:10, 2.10.2019ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Ach ta nostalgie.

V roce 1998 jsem si pořídil první nadupaný PC:

Celeron 466 MHz, Nvidia Riva TNT2 M64, Sound Blaster PCI 128, HDD 17GB, RAM určitě nebylo víc jak 128 MB a na něm běžel nestabilní Windows 98SE.

V té době jsem sehnal od kamaráda napálený Fallout 2. Prostě mi ho vnutil se slovy, že je to super hra. Běžně se tehdy pálené hry prodávaly za 100Kč za jedno CD (originálky měli v podstatě jen paliči, kterým se to celkem rychle zaplatilo). Takový Baldur's Gate byl za pětikilčo.

Hru jsem tedy už měl, ale nerozuměl jsem ani slovo. V té době vyšla čeština tuším v Levelu a poté byla ke stažení na internetu. Ten doma zatím nebyl. A to ani nestabilní a super-pomalý dial-up https://www.youtube.com/watch?v=gsNaR6FRuO0

Tehdy byl internet pouze předmětem vášnivých debat v anarchistických kroužcích, ale já měl to štěstí, že na VUT v Brně takovou věc měli. Tam jsem si stáhl první wallpapery pro svůj offline stroj a taky češtinu pro Fallout 2.

Zamluvil jsem si jednu hodinu u počítače a přinesl s sebou pět kusů 3,5" disket. Pět proto, že na jedinou se vešlo sice neskutečných 1,44 MB, ale čeština měla přes 6 MB. Bylo tedy potřeba napřed soubor v Norton Commanderu rozdělit a část po části nakopírovat na diskety, abych poté doma zjistil, že jedna z disket nejde přečíst a musel celou složitou operaci opakovat znova.

No a pak jsem si toho Fallouta zahrál a dál už je vám jasné, jak to pokračovalo :-D
Autor: MaxsonOdesláno: 08:09, 3.10.2019ID: 607e18Nahlásit Vaultmasterům
Sakra to byl hodně silnej ročník když na to tak koukám
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.