.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Edvin, 2021-10-09 19:20:21, Fallout et tu na No Mutants Allowed

Překlad Fallout et tu dokončen!

Pokud nesledujete fanouškovskou Fallout tvorbu pravidelně, připravil jsem si pro vás i malé shrnutí o tom, co je to Fallout et tu.

Fallout et tu je kompletní převedení Fallout 1 do enginu Fallout 2.
Možná si říkáte, že enginy jsou si VELMI podobné a že to skoro ani nestojí za námahu, ale to rozhodně není pravda.
Při srovnání s klasickým Fallout 1 nabízí Fallout et tu následující výhody:

01) Hra dostala mnohem vyšší HD rozlišení.
02) Současný engine je MNOHEM stabilnější, takže s pády už si nemusíte dělat starosti.
03) Je možné strkat do společníků, takže se už se nebudou plést pod nohy.
04) Když už mluvíme o společnících, tak přibyli dva noví.
05) A u společníků ještě zůstaneme, protože ti nyní mění vzhled podle nošené zbroje a dostávají i nové úrovně.
06) Přibyly dvě nové romance.
07) Bratrstvo nabízí novou operaci.
08) Obtížnost byla lépe vybalancována po vzoru F2, takže elitní mutanty už nezabijete jedinou ranou.
09) Nový a originální dopravní prostředek.
10) Některé zbraně z F2 byly přidány do hry, ale nic co by rozbilo balanc hry.
11) Spousta nových dialogů, nějaký ten nový quest a pár nových NPC.
12) Nové menu, které jsem tam dal já sám, abych nahradil dnes již zastaralý obrázek v nízké kvalitě.
13) Jako hratelná postava přibyl černoch (černoch, punkerka, zrzka) z rozšířené verze Fallout 2.
14) Obchodníci (ti technicky zdatní) vám nyní budou moci některé zbraně vylepšit.
15) Nyní během předávání věci mezi společníky vidíte svou i jejich nosnost.


Původně jsem si myslel, že se bude jednat pouze o srandu na pár týdnů, ale nakonec jsem u toho překladu musel strávit mnohem déle. Nechci nijak kritizovat původní překladatele Fallout 1, věřím že vzhledem k tehdejší době dělali co mohli, ale na dnešní poměry už nebyla čeština dostatečně adekvátní. Nepředložené věci, pravopisné chyby, naprosto chybné překlady, chybné rody a časy... Proto byla provedena i masivní oprava a korektura celého původního překladu. Mým cílem bylo vytvořit ultimátní Fallout 1 zážitek, stejně jako je JaWův F2 Restoration Project, ultimátní Fallout 2 zážitek.

Překlad by vytvořen pro verzi 1.6 a pokud vyjdou další verze (a ony vyjdou) tak samozřejmě udělám update.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fallout et tu ve verzi 1.6 stahujte zde a češtinu zde. Pokyny k instalaci si nastudujte tady.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P.S.
V plánu je ještě Wild verze překladu, na které pracuje můj kolega a kde je velká část textů kompletně přepsána.
Technicky se tak už vlastně nejedná ani o překlad, jako o masivní přepis.

Wild verze bude obsahovat hromadu popkulturních odkazů na české filmy, seriály, jiné hry a spoustu dalších věcí.

Sdílet na Facebooku
Autor: PetrOdesláno: 04:18, 10.10.2021ID: 430a3eNahlásit Vaultmasterům
Díky, že web stále udržujete v chodu, opravdu dík!!!
Autor: TrevizeOdesláno: 13:28, 10.10.2021ID: 61198aNahlásit Vaultmasterům
Super, díky za tvoji/vaši práci! :)
Pokud je tam fakt tolik nového obsahu, tak se na to časem vrhnu :)
Autor: AyreasOdesláno: 14:03, 10.10.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Hip hip hurá! Zrovna v týdnu jsem si vzpomněl jak to asi vypadá s tímhle překladem, kterýmu jsi se věnoval a nevěděl jsem pořádně kde hledat "progres" překladu :-)

Velké díky ti patří! a já jdu instalovat! :-))
Autor: AyreasOdesláno: 14:07, 10.10.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
PS: tak jsem to zakřikl a koukám, že odkazy nefungují ani jeden :-) prosím mrkněte na to jestli někde není překlep :-))
Autor: JaWOdesláno: 14:17, 10.10.2021ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Odkazy jsem zkoušel, fungovaly, ale pro jistotu jsem odstranil mezeru a dal podtržítko. Zkus teď.
Autor: AyreasOdesláno: 14:45, 10.10.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Jaw: již funguje, díky! Tu mezeru jsem taky umázl a nešlo mi to... podtržítko mě tam nenapadlo dát :-)) (před tou 1.6v.zip, tam jsem umázl právě jen tu mezeru)
Autor: PlasmaKnightOdesláno: 17:43, 10.10.2021ID: 42e138Nahlásit Vaultmasterům
Môžem potvrdiť, že sa hraje ovela lepšie než pôvodný F1, vdaka funkciám z F2 a taktiež menej padá, takmer vôbec. Ohladom češtiny by som len chcel dodať, že ak narazíte na prípadné chyby či zlý slovosled vo vete tak nám to nahláste. Opravy potom zapracujeme. Pôvodný preklad sme sa snažili opraviť, ale pár vecí sme ponechali tak ako boli. Komplexnejšiu úpravu textov prinesie až WILD verzia. Nová verzia et tu 1.6 nám preklad trošku rozbila, takže sme mali plno práce dať ho zas dokopy a otestovať.
Autor: AyreasOdesláno: 20:18, 10.10.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Tak už jsem narazil na zajímavý bug :-)

4 lvl cca 6100 exp a vybirám si opozděně perk za 3 levly a tak dávám "tady a teď" ať mě to expne o level a ono puf a skočí to o dva levly ať dělám co dělám, achjo hehe (jako poctivec si musím najít nějaký jiný perk, ale ty na 3. úrovni jsou k prdu snad všechny) :-D
Autor: PlasmaKnightOdesláno: 20:57, 10.10.2021ID: 42e138Nahlásit Vaultmasterům
Herne bugy priamo opravit nevieme, ale vieme to postnut tvorcovi modu Lexxovi :) ocakavame, ze casom vyda 1.7 verziu s novymi opravami
Autor: AyreasOdesláno: 21:56, 10.10.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Plasma: jo já vím, že vy to nevyřešíte :-) ... spíš jsem to napsal pro pobavení, že hned zkraje tenhle bug :-)) jinak si to užívám plnými doušky ;-)
Autor: PlasmaKnightOdesláno: 22:43, 10.10.2021ID: 42e138Nahlásit Vaultmasterům
Ayreas: práveže čím viac bugov nám nahlásite, tým viac ich budeme môcť reportovať :) taktiež chyby v preklade. Možno by sme mohli na to založiť nové vlákno na fórume
Autor: Pepe z PostoloprtOdesláno: 05:45, 11.10.2021ID: 42e396Nahlásit Vaultmasterům
Nejake nove info o prekladu Nevady?
Autor: AyreasOdesláno: 16:35, 11.10.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Plasma: tak určitě, jestli bude nějaké vlákno ve fóru tak upřednostním to napsat tam kdybych ještě na něco narazil ;)
Autor: FirewalkOdesláno: 14:29, 12.10.2021ID: 70a988Nahlásit Vaultmasterům
Diky hosi,
rad sa na to v case volna vrhnem ;)
Autor: rsOdesláno: 13:06, 20.10.2021ID: 32b628Nahlásit Vaultmasterům
Předem samozřejmě díky za překlad.

Nějaké chybky:

Pokud cestujete na motorce, tak hláška oznamující náhodné setkání je anglicky.

Někdy, při cestování po poušti, se objevuje hláška, že se vám povedlo vyřešit problém s žízní. Ta věta ale často nedává smysl, resp asi tam chybí skloňování.

No a co se týče F et tu, tak mi nájezdníci neunesli Tandi. :D
Autor: SolomonOdesláno: 17:12, 22.10.2021ID: 524c80Nahlásit Vaultmasterům
Super, už to pařím. Moc se to povedlo.
Akorát nevím, jak mít romanci s Tandi. To se mi nějak nepovedlo.
Autor: AyreasOdesláno: 17:27, 22.10.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Solomon: to mě taky ne, charisma 6 tak třeba je potřeba víc :-D

Plasma: další herní bug (nebo spíše nefunkční perk)... všiml jsem si až teď - perk puntičkář stojí vstup do inventáře 3 body místo uvedených dvou. (No tak aspon o jeden dolů, ale i tak chybka no)

Popis perku:
"Naučil ses lépe uspořádat svoje vybavení. V bojovém módu tě stojí vstup do inventáře namísto 4 jen 2 akční body."
Autor: AyreasOdesláno: 20:50, 22.10.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Další chyba ve hře (teda pokud to není teďka úmysl).

Zabíjení mantisů snižuje karmu! WTF?! :-))

PS: klidně někdo z vedení založte vlákno na foru a budu to psát tam když na něco ještě narazím :)
Autor: PlasmaKnightOdesláno: 12:54, 23.10.2021ID: 60ca3eNahlásit Vaultmasterům
to Ayreas : SUPER dik za info :) musim sa dohodnut s Edvinom a ked sa toho nazbiera viac dame vediet Lexxovi. Inak (mimo Fallout) pokial ide celkovo o CZ hry tak som sponzoroval aj fan-dlc Vsevolod Mission do Original War, je to v cestine a ta zimna misia sa Gravitrovi velmi podarila :) https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=615691778
Autor: AyreasOdesláno: 19:39, 23.10.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Plasma: tak Original War je pro mě taktéž srdcovka, to mám nainstalovaný pořád ;-)
Autor: rsOdesláno: 00:30, 24.10.2021ID: 32b628Nahlásit Vaultmasterům
Ayreas: Nemáš náhodou lichý počet bodů obratnosti? Celkově zaokrouhlování v F1 a F2 je dost unikátní, a ne nutně dobré.
Autor: AyreasOdesláno: 10:30, 24.10.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
rs: teď narážíš na co konkrétně? na ten perk puntičkář? Jako měl jsem obratnost na 9, ale i když ji mám už teď na 10 tak to stejně bere tři akční body místo dvou ... takže spíš prostě chyba :-)
Autor: AyreasOdesláno: 09:55, 27.10.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Ehm může mě někdo navést kde jsou ti dva nový společníci? Už mě čeká jen katedrála a pokud nejsou schovaný tam tak jsem je přehlédl :-D Nejdrív jsem si myslel, že je to ten Mr. Handy, ale to jsem asi pokazil dialogem, ale kde je (nebo co je ten druhý)? :-))

PS: k překladu dodám, že chybí přeložení upozornění k "přepadení" na mapě - je to v angličtině "Encounter! Investigate?" :-)
PS2: jinak bug v Pohřebišti, doktor v knihovně následovníků se mi zobrazuje jako ženská postava :-)
Autor: PlasmaKnightOdesláno: 21:42, 27.10.2021ID: 6f96eeNahlásit Vaultmasterům
to Ayreas: nechcem sem dat priamy SPOILER ale ked si precitas pokyny k instalacii tak tam mas presne napisane kde ich najdes a samozrejme musis to mat zapnute v fo1_settings.ini (myslim ze Edvin ich ponechal zapnutych, takze ak si nemenil nastavenie mali by byt aktivny)
Autor: AyreasOdesláno: 23:12, 27.10.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Plasma: díky, nalezeno vše potřebné ;-))
Autor: ThOdesláno: 06:20, 28.10.2021ID: 51aeaeNahlásit Vaultmasterům
2Ayreas: pokud si to nastavíš během rozehrané hry, a už jsi dané oblasti navštívil, tak už tam nové společníky nenajdeš.
Doktoři u následovníků si mají střídat služby, ve dne tam má být chlap a v noci ženská (ale nevím jestli to funguje).

Mám ještě dotaz k motorce. Jakým způsobem ji mám nabít? Potom co jsem získal klíč a odemknul jsem ji, tak netuším jak ji nabít, protože články nemají akční tlačítko. Nakonec jsem si upravil script, že když použiju jakejkoliv předmět (nářadí, paklíč, lopata, atd.), tak se provede kontrola článků v batohu.

Pak jsem našel k motorce ještě bug. Když ukradnete klíč a pak pošlete mutanta do kanálu, tak v jeho mrtvole najdete druhý klíč. Můžete ho zase použít a získat znovu expy. Když si ale nejdřív v Pohřebišti necháte namontovat sajdkáru a pak na motorku použijete klíč, tak se motorka resetuje, sajdkára zmizí a už ji nemůžete znovu získat.
Autor: AyreasOdesláno: 10:32, 28.10.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Th: ono je to defaultně nastavený, ale ještě mrknu do lokací (nejspíš jsem toho jednoho přehlédl i když si toho nejsem vědom)

Co se týče následovníků tohle jsem ani nevěděl - respektive český překlad hovoří o doktorovi i když je tam žena tudíž jsem to bral tak, že tam má být jen mužský charakter :-)

Motorku nabiješ pomocí levého tlačítka myši - podržíš stisklé - vybereš ikonu batohu - a pak najdeš články a je to :-)
Autor: PlasmaKnightOdesláno: 20:04, 28.10.2021ID: 42e138Nahlásit Vaultmasterům
Ešte len dodám, že Dogmeat môže mať svoj originálny pôvodný vzhlad ako bežný pes alebo v subore ini môžete zmeniť jeho farbu na takú hrdzavú.. Dalšia možnosť je zapnúť si mod Robodog a od začiatku bude Robodogom čo má niekolko výhod :)
Autor: SolomonOdesláno: 10:00, 29.10.2021ID: 524c80Nahlásit Vaultmasterům
Nevíte někdo jak mít romanci s Tandi? Ani při kladné reakci s otázkou na páreče se mi to nepovedlo.
Autor: AyreasOdesláno: 12:03, 2.11.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Tak jeden další bug - když použiju dalekohled na jednoho nového společníka (abych nespoileroval) tak spadne celá hra, vyzkoušeno 3x projistotu :-)

Autor: AyreasOdesláno: 13:35, 2.11.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
A ještě k překladu - chybí přeložený texty u osoby "Durman" v katedrále (stojí na chodbě) :-)

PS2: v katedrále mi ta hra teda padá solidně ... přitom zbytek hry bez problému :-)
Autor: AyreasOdesláno: 14:51, 2.11.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Oprava: ten týpek v katedrále bude nejspíš Dumar (nejsem si jist, když se už nemůžu podívat)
Autor: SolomonOdesláno: 17:51, 23.11.2021ID: 524c80Nahlásit Vaultmasterům
Našel jsem pár drobností. V Hubu v Maltese Falcon je část textu u prostitutky anglicky (odpověď po aktu;-)). Miny v cechu zlodějů dělají problém při odstaňování a píší anglický text a hláška při pokusu uložení při boji je paskvil.
Autor: SolomonOdesláno: 18:36, 28.11.2021ID: 524c80Nahlásit Vaultmasterům
Další drobnost. Uvodní hláška při vstupu do chrámu ve spec. lokaci Strážce věčnosti je anglicky.

P.S. Je divný, že v Hubu jsem za nenáviděnou osobu, přestože jsem plnil úkoly standartně jako v dřívějších verzích. Sice jsem plnil úkoly pro Dextera, ale vždy jsem býval oblíbený nebo idol. Takže nevím kde je chyba.
Autor: AyreasOdesláno: 15:23, 29.11.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
To s tím Hubem spíš opravili, že mají ty úkoly konečně vliv na karmu - kvůli tomu jsem nesplnil ty úkoly pro Deckera no abych nebyl úplně za vyvrhele v Hubu :D
Autor: EdvinOdesláno: 13:17, 3.12.2021ID: 6fe700Nahlásit Vaultmasterům
Pokud najde nějaké chyby, nebo nepřeložené věci, budu vděčný když uděláte screenshot a pošlete mi ho na "edvin@seznam.cz". Občas je těžké věci opravit, pokud neznám kompletní text. (Jo a některé věci normálně chybím, protože jsou hardcore ve hře a autoři je nazařadili do věcí které bych mohl přeložit.)
Autor: AyreasOdesláno: 19:39, 6.12.2021ID: 41f7a4Nahlásit Vaultmasterům
Tak při dalším průchodu budu screenshotovat :-) (jestli to bude ještě aktuální)
Autor: HonzišOdesláno: 19:33, 13.1.2022ID: 70a928Nahlásit Vaultmasterům
Zdarec nevím jestli se to někomu stalo ale snažil jsem se to rozběhat na noťasu kde vše funguje jak má jenom do momentu než dám tvorbu postavy/začnu hrát samotnou hru nebo kliknu na save game poté se
hra najednou velice zpomalí a je prakticky nehratelná. Postava běhá ve slow motion a krysítko se škube jak při epileptickém záchvatu.
Změna rozlišení na to nemá vliv. Hraji bez překladu.
Například fallout 2 v HR mi jede úplně bez problému.
Výkonem počítačem by to být nemělo zas taková tragédie to není:
Win 10 Home Edition
Intel(R) Core(TM) i5-8250U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz
RAM 8 GB
Intel UHD 620 graphics

Kdyby někoho napadlo čím by to mohlo být budu fakt rád za odpověď.
Autor: HonzišOdesláno: 19:33, 13.1.2022ID: 70a928Nahlásit Vaultmasterům
Zdarec nevím jestli se to někomu stalo ale snažil jsem se to rozběhat na noťasu kde vše funguje jak má jenom do momentu než dám tvorbu postavy/začnu hrát samotnou hru nebo kliknu na save game poté se
hra najednou velice zpomalí a je prakticky nehratelná. Postava běhá ve slow motion a krysítko se škube jak při epileptickém záchvatu.
Změna rozlišení na to nemá vliv. Hraji bez překladu.
Například fallout 2 v HR mi jede úplně bez problému.
Výkonem počítačem by to být nemělo zas taková tragédie to není:
Win 10 Home Edition
Intel(R) Core(TM) i5-8250U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz
RAM 8 GB
Intel UHD 620 graphics

Kdyby někoho napadlo čím by to mohlo být budu fakt rád za odpověď.
Autor: NagashOdesláno: 13:05, 30.8.2022ID: 6f72faNahlásit Vaultmasterům
Ahoj,

kolize verze Et tu v.1.8 s češtinou v.1.6. Po spuštění hry nastane crash, bez češtiny hra funguje jak má. Psal jsem mail.

Díky za pomoc a za dvou hlavou krávu !
Autor: UranOdesláno: 17:57, 12.10.2022ID: 705b06Nahlásit Vaultmasterům
Bylo by super aktualizovat češtinu na verzi 1.8. Děkuji.
Autor: JendaOdesláno: 21:45, 25.11.2022ID: 42455cNahlásit Vaultmasterům
Po instalaci češtiny a začnutí nové hry bohužel vyběhne hláška "usefilesystemoverride" a pak se hra vypne zpět do menu :/ et tu ver. 1.8
Autor: PlasmaKnightOdesláno: 12:40, 8.1.2023ID: 51b1ceNahlásit Vaultmasterům
Nazdar verzia 1.8 zmenila par veci a aj niektore dialogy. Edvin prave pracuje na aktualizacii. Predpoklad je ze ju vydame tento mesiac (ak rusko neodpali atomove rakety) a samozrejme bude info na tejto stranke medzi novinkami.
Autor: PlasmaKnightOdesláno: 12:44, 8.1.2023ID: 51b1ceNahlásit Vaultmasterům
to Honziš

mne ide hra ve slow motion pod akymkolvek dx9 . Pomohlo mi ked som si v subore f2_res nastavil graphic mode na dx7 .

Set GRAPHICS_MODE=1 to enable Direct Draw 7 mode.
GRAPHICS_MODE=1

Hra mi potom prestala sekat a bola uplne plynula bez zamrzania Skus a daj vediet.
Autor: fofotOdesláno: 18:03, 30.3.2024ID: 7f4e5cNahlásit Vaultmasterům
to PlasmaKnight.

Žehnám Ti ctihodný PlasmaKnighte a posílám vřelé díky.

Měl jsem stejný problém Jako Honziš a Ty jsi mě vysvobodil.

Nenosíš toto chrabré jméno nadarmo:-)

Klaním se.

Nechť Tě provází síla.

Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.