.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Deimos, 2007-11-25 23:00:55, Deimos

Povídka: Alone in the dark

Deimosové nové povídkové dílko není ani příliš obsáhlé, ani psané vyloženě vytříbeným slohovým stylem, avšak v mnohém mě upoutalo. Příběh líčí krátkou, leč o to děsivější cestu slepce, prodírajícího se snad bezcílně skrze neznámé prostředí. Všude kolem něj cítí jen pach beznaděje a všeobjímající hrůzy, která je pro něj díky ztrátě zraku o to děsivější. Díky krátkosti povídky se nemohu o příběhu rozepsat o něco více, ale zdatnější čtenářstvo pochopí již po prvních řádcích a ostatním nedá ta stránkaapůl také moc práce. O to dříve se tedy dostaneme k samotné recenzi. Můžu říci, že dílo mě docela chytlo, je zajímavě psané a díky slepotě hlavního hrdiny vás to při čtení přímo nutí si vše to děsivé okolo o to více představit. Do očí bijících chyb naštěstí moc není, avšak někde bohužel poněkud zadrhává slovní stylizace, takže řádně pádící děj tu-a-tam rozvíří nevhodně sestavená větička nebo poněkud méně obvyklé slovíčko. No budiž. Celkově jsou moje pocity vesměs pozitivní.
Ješte bych povídce neříkal velkolepá, nebo skvělá, je určitě co zlepšovat, ale je vidět, že se autor z každým dílkem lepší a lepší - ačkoliv zde bych si dovolil malé varování- nesnažil bych se za každou cenu pouzívat otřepané šablonovité literární fráze, které se tak moc lidí snaží do svých děl narvat, aby byly jejich díla co nejlépe hodnoceny, což zde malinko (opravdu jen malinko:)) cítím. Psaní by spíš mělo jít přímo z vás, protože nějaký vzorec z vás mistra neudělá, ale to už možná moc rýpu. :)
Ratman

Věřte nevěřte, psaní jde opravdu přímo ze mě...;). To k povídce Alone in the dark (P) recenzované rýpavým Ratmanem.

Sdílet na FacebookuU článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.