.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2008-02-04 12:10:12,

Fallout pod Linuxem

Linux stále v mnohých vyvolává představy supersložitého systému pro inťoušské marťany, ale kdo (stejně jako já) používá Mandrivu 2006 ví, že je to systém pro blbce. A protože se mi dneska ráno konečně pod Mandrivou podařilo spustit Fallout 2, rozhodl jsem se s vámi o své poznatky podělit a sepsat mininávodek (rovněž pro blbce).
Používám Mandrivu Linux 2006 for i586 (ano, jsem tak zaostalý, že mi stačí dva roky starý OS) s jádrem 2.6.12-12mdk na kompu s procákem architektury i686 (nějaký notebook Acer), KDE 3.4. (heuréka, už vyšla čtyřka!)
Co potřebujete: Mandrivu (verze 2008 ke stažení zde), cedlo s Falloutem 2 a nejnovější WINE (0.9.54, ke stažení zde).
Nyní nacpěte cedlo do mechaniky, proklikejte se až na setup.exe, klikněte na něj pravým krysítkem, dejte Otevřít v, do řádky napiště wine. A potvrďte Return (klávesa, které windowsáci neznámo proč říkají Enter). Následuje plná instalace, za pár sekund hotová.
Následně spusťte konzolu (Nabídka aplikací->Systém->Terminály-> Konzole) a dostaňte se až do adresáře Falloutu pomocí příkazů ls a cd; příkazem wine pak spustíte proragm. Ls zobrazí obsah aktuální složky, cd se pak dostane do další složky, takže to probíhá nějak takto: (každý řádek odentrujte)
cd .wine
cd drive_c
cd 'Program Files'
cd BlackIsle
cd Fallout2
wine fallout2.exe


A heuréka! Už to fachá! Bylo to tak prosté, co?
Za radost ze spuštěného Falloutu děkuju Hejtymu z Hofylandu, jenž mě přiměl nainstalovat nový WINE. Doufám, že i vám Fallout pojede a s přáním "všechna práce teď půjde do hajzlu" se s váma pro dnešek loučím.

Sdílet na FacebookuU článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.