.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Deimos, 2008-04-16 22:00:21, Hlas z hlubin Vaultu

Povídka: Máme to, more!

Přeposlána od Harleye, dostala se ke mně další povídka, jež na své zpracování čeká snad již od ledna. Pan Hlas z hlubin Vaultu se snad neurazí...
A nebyl by to ani on, kdyby si svým parodujícím stylem někoho nedobíral; obětí se stal Ještěr a jeho povedená povídka Memento Mori (zde). Povedená? HzHV ji pojal takto:

...asi jsi četl Ještěrovo Memento mori a možná tě taky dožraly ty gramatické, slohové a logické chyby, kterými se tato povídka pyšní. Já jsem se rozhodl ji zparodovat, parodii vytisknout na výkresy, ty namazat vazelinou, posypat železnými pilinami a narvat je Ještěrovi do zadku. Jenomže nemám dost železných pilin. Takže nic.
Ještě mi zbývá tuto parodii uveřejnit na VŠB. Vím, že můj předchozí počin (Byla vlhká a byla letní noc) se docela líbil, tak snad dojde zveřejnění i tato sranda...

K povídce Byla vlhká a byla letní noc se ani vyjadřovat nebudu; nečetl jsem ji ani její předlohu. Možná je dobrá, možná ne.
Pokud se mám ale vyjádřit k povídce nové- Máme to, more!- jež má být parodií na již zmíněnou Ještěrovu, chválou příliš plýtvat nebudu. Povídka možná může pobavit ty, jež Memento Mori nečetli nebo si ho nevybavují, rozhodně mi ale nepřijde na místě ji označovat jako parodie, protože to je vlastně jen znetvoření. Rád bych se rozepsal o příběhu, ale vzhledem k Mementu Mori je to zbytečné, protože bych se opakoval.
A jak že povídka asi vypadá? Otevřete si ji a vedle ní poté Memento Mori; rozdíl? Téměř žádný: Konstrukce vět, rozhovory a snad i odstavec- to vše je jedno a to samé až na to, že si autor věty přeformuloval svými rádoby legračními slovy.(Pokud tedy věty nenechal téměř kompletně zachovalé)
Od Shitu povídku zachránil jen fakt, že když jsem ji četl, tak jsem se opravdu občas uchechtl...to bych ale poté nesměl přijít domů a srovnat ji s Mementem Mori...

Sdílet na FacebookuU článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.