.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2008-09-14 20:01:22, Hofyland a potrubní pošta.

Copak se dělo v Pustině o prázdninách

Tak... je třeba aktualizovat. Takže moje první aktuálka od Deimosovy smrti... Report z her naživo:
Hned z kraje druhého letního měsíce so do toho opřeli Petriovi hoši ze Světa po Pádu. Akce se jménem "Nepřítel před branami" se odehrála v Ralsku (Čechy, přibližně 60 km severně od Prahy), a prý se moc vydařila. Dle popisu to vypadá na něco ve stylu brahmíňáckých falloutích setkání, jen podstatně větší. Z další akcí tohoto cyklu se letos moc nepočítá, i když Petrius občas utrousí cosi o nějaké PA softové přestřelce, popřípadě o pronájmu bunkru Parukářka k další pařbě.
Na konci stejného (tedy VIII.) měsíce se odehrála další akce, LARP Apokalypsa - Nový začátek, a to v Oldřichovicích, nedaleko Písku (taky Východní Germánie, circa 75 km jižně od Prahy). Jednalo se o první ročník, zřetelně provázený porodními bolestmi. Nějaké fotky jsou tuto, a obávám se, že i obyčejný Nukleární úder byl větší postapo maso.
Dnes končí Fallout LARP6, o tom si povíme něco příště, a za dva týdny konečně začne z Trosek Prahy vylézat mutanti, aby ze Zóny udělali vpravdě postapokalyptickou schizofrenní symfonii pekla. 4.X. tady je Old Mine organizovaný Thiefem a koncem měsíce Templářská akcička Setkání u studánky orgovaná mnou.
Teď se vás ale chci zeptat, vážení čtenáři - má smysl na madbrahmině informovat o dění na falloutí/stalkeří/postapo "live-action" scéně? Přece jenom, jsme server primárně pro počítačové hráče. Na druhou stranu, v Čechii chybí server informující o všech PA hrách a akcích a madbrahmina by se jím mohla stát. Nyní máte možnost prostřednictvím komentářů vyjádřit přímo svůj názor, nuže směle do toho - Máme se omezit jen na počítačový Fallout, nebo i ten "živý"?

Sdílet na Facebooku
Autor: NecromanckerOdesláno: 22:52, 14.9.2008ID: 618dfaNahlásit Vaultmasterům
Já bych spíš založil nový samostatný web, samozřejmě pod patronací madbrahmíny, který by informoval o všeobecném falloutím dění v reálném světě.
Autor: PeriOdesláno: 22:57, 14.9.2008ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
Nevím jestli by samostatný web uživilo jen konání různích akcí . Pokud ne , tak jsem pro aktualizování na MB . Pokud ano , ať je tedy nový web
Autor: NecromanckerOdesláno: 23:13, 14.9.2008ID: 618dfaNahlásit Vaultmasterům
nešlo by jen o konání (h)různých akcí, ale především o domlouvání se mezi různými spolky, včetně zahraničních.
Autor: KickapooOdesláno: 23:52, 14.9.2008ID: 5223daNahlásit Vaultmasterům
Ja sem pro zverejnovani tady...nebo zalozit novou sekci ve vaultu....samostatna stranka se mi zda zbytecna
Autor: byFOdesláno: 00:03, 15.9.2008ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
Tady Fallout live.
Autor: AratlossOdesláno: 00:04, 15.9.2008ID: 705c36Nahlásit Vaultmasterům
Me se zda taky zbytecna, aspon jsou tu novinky casteji a je to tu zivejsi. Jak radi Kickapoo, radsi zalozit novou specialni sekci.
Autor: ViSiOnArOdesláno: 00:08, 15.9.2008ID: 41d220Nahlásit Vaultmasterům
Ja jsem pro zverejnovani akci spojenych s Fallout a postapo.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 09:04, 15.9.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Já sem určitě pro zveřejňovaní informací o LARPech apod. tady na hlavních stránkách. Aspoň mám všechny postapo. informace hezky pohromadě.
Autor: EDYmOdesláno: 11:14, 15.9.2008ID: 51fd94Nahlásit Vaultmasterům
Aj podla mna by nevadilu keby tu raz za cas aj nieco zive sa dialo ale samozrejme suvisiace s Falloutom. A taka nova sekcia by nebola na zahodenie a kludne novinky by mohli byt spolocne.
Autor: NoeatOdesláno: 11:26, 15.9.2008ID: 7eb286Nahlásit Vaultmasterům
madbrahmina podle mne neni "jen" fallout, ale proste postapo "utociste" na ceskem netu... omezit se tedy jen na fallout by byla skoda... ovsem fallout je zakladnim kamenem... rozhodne tedy neomezovat obsah madbrahminy, spis rozsirovat :-) napr.
Autor: heethenOdesláno: 11:42, 15.9.2008ID: 511590Nahlásit Vaultmasterům
na LARPy sice nechodím, ale brahminu navštěvuji pravidelně a nemám s zprávami tohoto typu žádný problém. A kdybych na LARPy chodil, určite bych chtěl mít zprávičky pořád tady :-)
Autor: armyboyOdesláno: 11:57, 15.9.2008ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
Určitě ponechat, kdo chce tak si to přečte, kdo ne tak to přeskočí a ačkoliv ani já na live akce nejezdím rád si o nich vždy něco přečtu a někdy jen tiše žasnu nad některými fotografiemi z těchto akcí :-).
Autor: chekotayOdesláno: 12:09, 15.9.2008ID: 524ce2Nahlásit Vaultmasterům
Wow, dík za kladné ohlasy, to jsem nečekal :o) Fajn, budu pokračovat ve zpravodajství.
Autor: NoeatOdesláno: 12:57, 15.9.2008ID: 7eb286Nahlásit Vaultmasterům
ehm... pracovni zaprah...
takze napr.: nejake PNP postapo (verim, ze v GURPS se nejake pravidla najdou... postapo knihy, atd...
Autor: chekotayOdesláno: 14:02, 15.9.2008ID: 41d156Nahlásit Vaultmasterům
Něco jako Fallout P´n´P? -> http://www.madbrahmin.cz/pnp/
Autor: AhurmenOdesláno: 15:54, 15.9.2008ID: 337aa2Nahlásit Vaultmasterům
Jsem pro zveřejňování zde na madbrahmině.
Autor: niaOdesláno: 16:24, 15.9.2008ID: 60f1b4Nahlásit Vaultmasterům
omezit jen na počítačový Fallout
Autor: NecromanckerOdesláno: 17:45, 15.9.2008ID: 618dfaNahlásit Vaultmasterům
!!uh

chekotayi, já to myslel tak, že by se vytvořila zcela nová stránka, která by měla za úkol sjednotit všechny postapo spolky dohromady, aby se mohli mezi sebou domlouvat, předávat zkušenosti nebo se společně ukájet nad fotkami z akcí. To, jestli budeš o jednotlivých akcích informovat na madbrahmíně, to s tím nemá vůbec nic společného a záleží to jen na tobě.
Autor: lightbrandOdesláno: 17:54, 15.9.2008ID: 422106Nahlásit Vaultmasterům
Možná bych to rozdělil ale jinak je to dobré, že takto informujete veřejnost :-)
Autor: HaroldOdesláno: 19:01, 15.9.2008ID: 6f7046Nahlásit Vaultmasterům
Rozhodně zveřejňování na madbrahmině.
Autor: PeriOdesláno: 20:02, 15.9.2008ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
to necro : na to by bylo potřeba zas několik lidí a zdejší VM jsou zřejmě zaneprázdnění ..
Autor: NecromanckerOdesláno: 22:05, 15.9.2008ID: 618dfaNahlásit Vaultmasterům
Nebo sehnat nějaké lidi z jiných spolků, co mají lepší technologické zázemí.
Autor: Morag StyxOdesláno: 22:36, 15.9.2008ID: 801340Nahlásit Vaultmasterům
Podle mě je zbytečný zakládat nový web, myslím si že by ho téma jen okolo Fallout LARPu neuživilo. Mám rád když na VŠB najdu info i o něčem jiném než je jen hra.
Autor: NecromanckerOdesláno: 22:40, 15.9.2008ID: 618dfaNahlásit Vaultmasterům
To jste všeci byli na nějaké ultratěžké operaci mozku, nebo vám to, co se tu snažím říct, prostě nedokážu vysvětlit?
Autor: KickapooOdesláno: 14:07, 16.9.2008ID: 700e0eNahlásit Vaultmasterům
no já ti necro rozumím...ale zakládat úplně novou stránku se mi zdá zbytečný,...spiš nějakou podstránku tady na brahmíně, sjednocení by nebylo špatný..
Autor: LordusOdesláno: 14:50, 16.9.2008ID: 511590Nahlásit Vaultmasterům
Ja bych se nat tim problemem zamyslel takto:

1) Kolik akci zhruba tohoto typu za rok probehne? Mene nez 20? Tto je prumerne neco pres 1,5 za mesic, resp. kolem tri za mesic, pokud pocitame pouze se setimesicni sezonou techto akci. (a hodnota 20ti akci je pritom hodne nadsazena, troufam si rict).

2) Ma se stat madbrahmin pouze informatorem nebo take organizatorem? Pokud pouze informator, coz je ta nejlogictejsi volba, tak netreba kvuli necelym trem prispevkum mesicne zakladat novy web. Dokonce snad neni ani potreba zakladat nejakou novou podsekci, protoze informacni hodnota takovych akci je po mesici od uskutecneni naprosto nulova. Media z pripravovanych akci navic bude uchovavat nejspise nekdo jiny: ucastnici a hlavne organizatori.

3) I pokud by se stal nekdo z madbrahmin i organizatorem, tak to nema smysl zakladat dalsi sekce, viz vyse.., Snad jedine, kdyby se nekdo stal "patronem" techto akci a zalozil neco jako ligu, nebo pohar o nej akci ci buhvico, tak pak by to snad jedine stalo za uvahu, ale mam pocit, ze z MB.cz o to nikdo v takove mire zajem nema..

4) Ja sam bych se spise primlouval za pomalou predbeznou upravu te sekce Fallout 3, vytvorenim nove sekce pro Van Buren, ktery proste nema s F3 dnes absolutne nic spolecneho a v neposledni rade i opravu toho posilaciho systemu novinek, pac sam jsem chtel neco poslat, ale pry to nejak blbne (Bethesda najima lidi na MMO projekt).

Howg :)
Autor: chekotayOdesláno: 16:51, 16.9.2008ID: 705b6aNahlásit Vaultmasterům
Toto je hodnotný příspěvek. Dovolím si přidat pár poznámek:
1) 20 akcí za rok je přibližně správný počet pro ČR. Sezóna je ovšem dvanáctimesíční.

2) Madbrahmína je i organizátorem her na živo a již proto existuje spin-off: Templáři Vaultu šílené brahmíny. ( http://www.tamplerivsb.wz.cz)
Autor: NoeatOdesláno: 17:01, 24.9.2008ID: 61409eNahlásit Vaultmasterům
Autor: chekotay Odesláno: 14:14, 15.9.2008 ID: 41d156 Nahlásit Vaultmasterům
Něco jako Fallout P´n´P? -> http://www.madbrahmin.cz/pnp/
--------------------------
ja vim, ze tu je :o)
ale urcite neni sam...chudak :-)
kdysi dokonce byl nejaky karetni projekt ve stylu MTG...
atd...

myslim si proste, ze by madbrahmina mohla mit trosku sirsi zaber a tim padem mozna i trosku jinou strukturu... nicmene nenahradit kvalitu kvantitou... nicmene to by chtelo nejspis i vic lidi co umi psat.. a to neni az tak jednoduchy

nebo se treba podrobneji venovat i deni treba na Ashworldu, ci podobnych hrach...

kazdopadne tak jak funguje brahmina ted je to skvely...
dekuju za tuhle postapo oazu
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.