.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
překlad JaW, 2008-10-15 22:31:55, Fallout3: A Post Nuclear Blog, NMA

Recenze Falloutu 3 v magazínu Click!

Polský herní magazín Click! publikoval recenzi psanou Tymonem Smektałem, který měl možnost si osahat PC verzi. Tady je takový malý výcuc:

- Splnění hlavního úkolu trvá cca. 10 hodin, 30-40 hodin vedlejší úkoly. (pozn. Neříkala Bethesda něco o stovce hodin hraní?)

- Věrní fanoušci herní série mohou být ke konci zklamáni, který je méně komplexní než v předešlých hrách, např. se na konci nedozvíte osud lidí, které jste při svém putování potkali, tak jak jsme byli zvyklí dříve.

- Ve hře je pět stupňů obtížnosti.

- Většina vedlejších úkolů jsou zajímavé mini-úkoly, které se úspěšně vyhýbají klasickému RPG stereotypu, kdy máte například zabít 12 prasečích potkanů. Jsou atmosféričtější než hlavní úkol.

- Cestování mezi lokacemi je nudné. Náhodné setkání jsou velmi zřídkavé a nezajímavé. Naštěstí je ve hře zrychlené cestování (fast travel).

- Hlavní i vedlejší úkoly je možno splnit několika způsoby. Nicméně většina z nich závisí na hráčových statistikách, takže většinou jen jedna možnost má šanci k úspěchu pro daný charakter. Aby jste zjistili jak vypadají ostatní možnosti, budete muset hrát hru znovu s jinak vytvořenou postavou. Otázkou ovšem je, kolik hráčů bude hru hrát znovu.

- Na statistikách postavy založený soubojový systém je více přirozený ve Falloutu 3 než například v Hellgate:London a Mass Effectu. Recenzent upřednostňuje pauzovací systém VATS, kterým Bethesda chce potěšit staré harcovníky, kteří byli zvyklí na tahový systém a zároveň i nové hráče, kteří hledají dynamickou akci. Kuriózně se VATS hraje lépe na PC a na konzoli zase vypadá boj v reálném čase daleko přirozeněji.

- Grafika vypadá zastarale. Některé textury vypadají zblízka příšerně a to platí i o animacích postav.

- Celková technická kvalita není nejlepší. Po dlouhodobém hraní má počítač tendenci zamrzat.

- Přístup k většině voleb vyžaduje použití Pip-Boye 3000, což není vždy nejpříjemnější.

Podtrženo sečteno, Fallout 3 není dokonalá hra a hráči budou rozděleni na dva tábory po vyjití hry, tak jako i teď. Nespokojení budou tvrdě kritizovat Bethesdu za její zjednodušení celé hry v porovnání se starými Fallouty a PC verze bude potřebovat jeden nebo dva patche (jeden je údajně již připraven ke dni vydání).

Nejdůležitější ovšem je, že tvůrci zvládli udržet starou atmosféru série a její nejdůležitější vlastnost - schopnost sám formovat příběh.

Nová hra začíná (i končí) přesně jako předchůdci již legendární větou:"War, war never changes.” To samé můžeme může být řečeno o Falloutu.

Fallout 3 se liší od svých předchůdců, ale to neznamená, že je horší. Je to jen pokračovaní herní série přizpůsobené nové věku interaktivní zábavy - naštěstí si udržuje atmosféru původních her. Navzdory několika nedostatkům je Fo3 silným uchazečem o RPG roku!

Pro:
- obnovení Falloutí atmosféry
- svoboda hraní
- VATS system

Proti:
- zjednodušená hratelnost oproti původním hrám
- mírné technické potíže

CELKOVÉ HODNOCENÍ 8.75 / 10

- hraní                  - 9.25 (hratelnost: 9.5, životnost: 9.5, variabilita: 9, AI: 9)
- grafika               - 8.25 (vzhled: 8.5, animace: 8 )
- zvuk                  - 9.5  (hudba: 9.5, efekty: 9.5)
- technická kvalita - 7.38 (plynulost: 7, nahrávací čas: 8.5)

Sdílet na Facebooku
Autor: UranOdesláno: 06:40, 16.10.2008ID: 430b02Nahlásit Vaultmasterům
No a jedno vyznamne minus zapomel minit a to ze zatim (doufam) neni editor a tim padem nejde vytvaret pluginy a mody.

Zajimalo by me jestli budou ve hre deti a pokud ano tak jestli budou krast. Uz mam v kapse pripraveny dynamit. :-)
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 09:10, 16.10.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Tohle zní celkem optimisticky. Zajímavé je, že se nezmiňuje o té "přeplněnosti" pustiny jako minulá recenze. Naopak říká, že náhodná setkání jsou zřídkavé a cestování pustinou je nudné. Tak by mě zajímalo, jak to teda je? Co byste preferovali vy?
Autor: PeterBlackOdesláno: 09:28, 16.10.2008ID: 51b16cNahlásit Vaultmasterům
ja bych preferoval strileni deti :-D
Autor: MPOdesláno: 10:03, 16.10.2008ID: 50eaf8Nahlásit Vaultmasterům
"Obnovení Falloutí atmosféry" to zní hodně, hodně nadějně.
Autor: UranOdesláno: 10:57, 16.10.2008ID: 430b02Nahlásit Vaultmasterům
Ja bych chtel aby mi hra slapala na mem NB (C2D 1,83, 2GB RAM, nvidia go 7600):-).
Jinak malo , ale zato vice propracovanych a falloutovskou atmosferou plnych nahodnych setkani.
Autor: raiderOdesláno: 11:21, 16.10.2008ID: 6118c8Nahlásit Vaultmasterům
Na Oblivion vydali Construction Set až dodatočne, takže ešte je šanca, že ho uvolnia k stiahnutiu samostatne (tak možno bude aj strielanie detí :)).
To obnovení Falloutí atmosféry znie celkom slubne, dosť si od F3 slubujem (ale to som si sluboval aj od Gothic3 :-\\ ).
Autor: smejkiOdesláno: 11:42, 16.10.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
podle videí mi teda AI nepřijde na devítkové hodnocení.
Autor: DrogOdesláno: 15:15, 16.10.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Ta hrací doba je strašná... Chtěl jsem si pořídil originálku, ale platit za něco tak krátkeho, to snad nemyslí vážně.
Autor: Tom9kOdesláno: 15:33, 16.10.2008ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Nevěděl jsem že JaW umí polsky :D
Autor: HerrerOdesláno: 15:34, 16.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Je zajímavý,že ač má hra skoro devítkový hodnocení,tak v recenzi si to negativa s pozitivy rozdávají jako rovný s rovným:-) Inu,dělat Fallout,to není žádná sranda:-/
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 15:35, 16.10.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Tu hrací dobu máš bohužel dneska standart (teda takhle - standartních je spíš tak 8 hodin ;) ). Masseffect mě osobně naprosto šokoval svojí krátkou hrací dobou, která naprosto neodpovídala tomu, jak strašně se táhly ty rozhovory. Ve výsledku to bylo 80% keců a 20% akce. Takže 30-40 hodin ještě docela jde... na dnešní poměry.
Autor: DrogOdesláno: 16:01, 16.10.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Tak třebas Zaklínač byl dvakrát delší, ale máš pravdu v poslední době je standard vytřískat za co nejkratší dobu pokud možno co největší prachy, a proto pro mě asi již brzy bude standardem si takové hry raději někde na internetu zadarmo vyhledat.
Autor: JaWOdesláno: 16:11, 16.10.2008ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Tom9k: Well, po polsky troche gadam a bardzo dobre rozumje.
Autor: bbOdesláno: 16:41, 16.10.2008ID: 424754Nahlásit Vaultmasterům
vám nestačí 50hod hracieho času? dmnc deti. Toto už ani nemá cenu komentovať tieto komenty, vraj Constructoin set. Chcem vas vidiet ako sa v tom hrabete, len budete čakať až niekto druhy daco vytvori aby ste to mohli stiahnut smradi
Autor: ZobOdesláno: 16:53, 16.10.2008ID: 337914Nahlásit Vaultmasterům
Myslím, že délka je důležitý faktor. Byla by škoda, aby dobrá hra nebyla delší, na druhou stranu pokud by vývojářům už došly nápady, byla by hloupost hru uměle nastavovat. Osobně preferuji spíše nahuštěný než roztahaný příběh. Ve Falloutu 1 byl také prvek zhuštění - časový limit (já vím - dal se roztáhnout, já vím - pak už to bylo stejně jedno).
Ad construction set. Mám rád hry ve které mohu editovat. Je to zábava pro "moddera", šance na lepší zážitek pro pasivní hráče a zvýšení životnosti hry (Operace Flashpoint přežívala na modech hodně dlouho). Např. by se mohly vypnout exploze u vraků aut.
Autor: HerrerOdesláno: 18:36, 16.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Když nebudete jen zběsile questovat,ale "freeformově" žít(tj.chlastat,fetovat,plahočit se pustinou),tak vám hra určitě vydrží dýl.
Autor: PavelOdesláno: 19:01, 16.10.2008ID: 42937aNahlásit Vaultmasterům
To Herrer
Tak to jsem dělal dělám a budu dělat ve všech falloutech XD.

Těch 20-30 hodin opravdu nestačí ani na to aby jste se nasákli atmosférou jako dobře vysušená houba.Chystám se na to že fallout budu hrát tak půl roku (než všechno vyzkouším co ve hře jde :D ). Mimo to oblivion jsem hrál 8 měsíců :D a pořádně jsem si to užil :P . Na Fallout 3 se těšim jak dítě na vánoce. To si zase můj komp neodpočine :D.
Autor: HerrerOdesláno: 19:13, 16.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Pavel: Taky se strašně těším i když obavy tam jsou,to zase jo. Joo,taky jsem ve starejch Falloutech jen tak zevloval po putykách,ale co si budem povídat,tohle bude ve 3D světě určitě zábavnější než se ožírat jen přes dialogy:-) Takhle sedneš na bar a v klidu nasáváš(atmosféru);-) Teda doufám,že to bude takhle fungovat.
Autor: Henry ThornOdesláno: 19:29, 16.10.2008ID: 421e50Nahlásit Vaultmasterům
Tak k tomuhle MUSÍM něco dodat-když se v F3 rodíte,tak v mlžném oparu vidíte obrys vašeho otce.
Když se v devatenácti ožerete,tak v mlžném oparu uvidíte hlavu nechutného ghoula,jak vám nalejvá další rundu:)D
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 19:32, 16.10.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Tohle se mi taky v Oblivionu na jednu stranu líbilo a na druhou nelíbilo. Roleplaying tam byl nakousnutej, ale moc daleko to nedotáhli. V hospodě si člověk sednout mohl, ale to bylo asi tak všechno. Pak jste šli do inventáře, snědli jablko (žádný účinek, žádná animace) vypili víno (zašplouchání a nic). Dohromady jsem si to zevlování moc užít nedokázal :(
Autor: KeinOdesláno: 19:40, 16.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
co to meles v oblivionu kdyz si sezral jabko tak ti pribilo zdravi to seme platilo i pro dalsi pochutiny
Autor: KharkowOdesláno: 19:40, 16.10.2008ID: 51602eNahlásit Vaultmasterům
Všimli jste si ceny toho časáku? 8,5 zł což je pod 60Kč. Myslím že Vogel i Omega by se měli s takovou červenat až za druhým prstem levé nohy a jejich plevel by měly skórovat krachem. Pche nenažranci.
K tématu, zajímalo by mne proč to má 8,5 za grafiku když je prý tak "hnusná" to bratři poláci ztratili soudnost pod tíhou naplnění peněženek:
Autor: HerrerOdesláno: 20:03, 16.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Kharkow: Měl jsi ten časák někdy v ruce? Jeho kvalita klidně může odpovídat ceně... Level je pořád výbornej a to jak graficky,tak stylem psaní redaktorů. Jen ta vyžraná Rybka by nemusela bejt tak přechytralá:-)
Autor: HonziQueOdesláno: 20:45, 16.10.2008ID: 7080e6Nahlásit Vaultmasterům
Kharkow - no prece jen polskej trh je o drobatko vetsi nez ceskej, tzn drazsi reklama, vic odberatelu -> mensi cena;-)
Autor: PsychoPOdesláno: 20:52, 16.10.2008ID: 700edaNahlásit Vaultmasterům
To jsem si jako jediný všiml toho velezábavného miniúkolu, zabít 12 zmutovaných čert-ví-co-to-je-asi-petruškova-zaběhnutá-milenka?

Ano, ve F1 a F2 se taky nacházelo množství podivných vedlejšáků:

Spas Tandi, vystřílej škorpiony, sejmi pro Irwina nájezdníky...

Prozkoumej Farmu duchů, najdi ztraceného farmáře...

Ale sejmout 12(!!!upozornění na !!!KONKRÉTNÍ!!! číslo!!!) mutovaných asi-to-fakt-bývaly-krysy?! To zní jak WoW... Nebo Lineage...

Fakt začínám mít pocit, že to bude solidní průjem.

Btw: proč pyskujete jak malí o hrací době? Znám kvalitní hry, které měly hrací dobu MNOHEM kratší (Neverhood? třeba?).

Dneska je asi fakt moda dělat všechno přes kopírák, pak něco obarvit jinou barvou a nafouknout kolem toho gigabublinu, jaká to není inovace.

Z videjí jsem se díval i na zpracování 3rd person... OMG-WTF-ROFLCOPTER-LOL?! Dyt' to vypadalo jak stepující postřelená kachna... Nulová orientace.. A 1st person nesnáším.

Definitivní verdikt nad F3 po zvážení všech pro a proti:

Todde, připrav se... SEŽERU TI JÁTRA, TY ZMETKU!!!
Autor: PsychoPOdesláno: 20:58, 16.10.2008ID: 700edaNahlásit Vaultmasterům
Jo ony se tomuhle stereotypu vyhýbají... Aha... Pardon... Po dnešních několikahodinových přednáškách už mi to fakt nemyslí...

A stejně ti ty játra sežetu, Todde!
Autor: Dr0wOdesláno: 21:02, 16.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
"zjednodušená hratelnost oproti původním hrám" ...s tim at dou do rite
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 21:11, 16.10.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Kein: Tyvoe já vim že ti přibylo zdraví... a co z toho? Já nechodim do hospody abych si zvíšil počet životů...
Zřejmě ti naprosto unikla pointa mého příspěvku. No nejseš první ani poslední...
Autor: KeinOdesláno: 21:38, 16.10.2008ID: 51634cNahlásit Vaultmasterům
pokud se chces ozrat tak staci zvednout prdel od pc a zamirit si to do nejblizsi knajpy, nevidim duvod proc to srat do hry, radsi nez aby stravili hodiny nad takovyma picovinama, tak at radsi udelaj poradne pohyby lidi a AI, coz evidentne neudelali.... tak ci tak, nemame ani jeden, ani jendo, takze to je fuk...
Autor: ZagulachOdesláno: 08:59, 17.10.2008ID: 32de02Nahlásit Vaultmasterům
Lidi Fallout3 dostal od OXM 10/10! (bolo to v kratkych spravach na tiscali) zaujimalo by ma ci ich Bethesda podplatila alebo co...
Autor: MečJAROdesláno: 20:08, 17.10.2008ID: 426c6eNahlásit Vaultmasterům
Zagulach: OXM je stupidní reklamní časák, ve kterém jsou všechny recenze jen prostředky pro větší prodejnost těch braků, Fallout3 tomu není výjimka.
Autor: blablaOdesláno: 21:51, 17.10.2008ID: 424754Nahlásit Vaultmasterům
blablbalbalbalbalbalabla
Autor: BerryOdesláno: 00:15, 18.10.2008ID: 6f968eNahlásit Vaultmasterům
Vice stupnu obtiznosti - vzhledem k tomu, co se rika - OK
Kvalitni vedlejsaky - OK
Nudne cestovani - To se dalo cekat
VATs lepsi na PC - super
grafika - je mi fuk
50 hodin - je OK, ale inzerovat dvakrat tolik.. chm chm
udrzeni atmosfery - neverim
Autor: DrizztOdesláno: 10:52, 19.10.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Offtopic: Myslíte, že mi to pojede na:
Athlon 2800+ XP
2GB RAM
Radeon 3650

?
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.