.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2008-10-24 18:02:35, Level.cz

Recenze Falloutu 3 v Levelu: 10/10

Recenze v posledním 171. čísle papírového herního časopisu LEVEL, kterou recenzoval Radek Friedrich, prý dostala maximální hodnocení 10/10.

Jediné co se nám zatím podařilo získat je poslední odstavec s hodnocením (děkuji Henrymu):

"Z celkového pohledu není příliš věcí, které by se daly novému Falloutu vytknout. Celé dobrodružství zapadá do atmosféry předchozích dílů a znovu přináší svět, do kterého budete chtít vstoupit více než jedenkrát. Prostředky se možná změnily, ale zábava, stejně jako válka... je porad stejná"

+ Ohromný, otevřený svět, skvělý bojový systém,možnost zvolit si vlastní cestu, atmosféra původních Falloutů.

- Někdy AI protivniků i společníků nereaguje podle představ, mapa by mohla být přehlednejší.


EDIT: Pan Neznámý nám poskytl link (OPRAVA) na jeho ofocenou verzi LEVELu. Kvalita je otřesná, ale lepší než drátem do řiti.Tady je hodnocení. A protože si konečně na foťáku zapnul makro, měla by tato verze vypadat lépe.

EDIT2: Socka nabídl jeho velmi kvalitní skeny plus jeho názor: "Recenze vyznívá dost optimisticky, ale třeba o rozhovorech se zmíní jen hodně okrajově. Jinak nic moc nového ani objevného tam nezazní. Starej fallout to nebude, ale hratelný by to být mohlo. Osobně mu dám šanci."

Sdílet na Facebooku
Autor: MATHEWOdesláno: 21:34, 24.10.2008ID: 611866Nahlásit Vaultmasterům
Uz se tesim.Vsetko nasvedcovalo ze to bude odflakle, ale ted vidim ze je to pecka na tohle Dilko se tiiissssimmmmmmmmm!!!!
Autor: armyboyOdesláno: 22:48, 24.10.2008ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
Kdo máte toto číslo Levelu a máte možnost se dostat ke scaneru tak prosím jestli by někdo byl ochoten překonat přirozenou českou lakotu a udělat scany z té recenze a pak to hodit na nějaký free imagehosting - děkuji :-)
P.S.
Já se mezi lakomé Čechy samozřejmě také hlaásím .-).
Autor: KratíkOdesláno: 02:19, 25.10.2008ID: 7fc520Nahlásit Vaultmasterům
EE. neverim. bude to hlupost ta hra. me netankuje ze tomu davaj 10/10 a 9/10. bude tu hlupost. zdejsi admini tutu stranku vedu dost dluho na to aby si byly jisti. hej. nekopirujte ten level. je to nastroj satanův. kvalitni recenzi mate o par platku nize. neni to scan tresty? byste meli kupit radeji. preci jen. autorsky zakon.
Autor: jaxOdesláno: 08:49, 25.10.2008ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Tak pro vsechny magory co hre porad nadavaji a akorat maji nevysvetlitelnou averzi i kdyz ji samy nehrali a naopak ti co ji hrali na ni pejou samou chvalu..to jste takovy profici ze vite lip jaka hra je aniz by jste ji hrali narozdil od lidi co jsou na tom opacne??, uz vas mam uprimne dost! prestante byt trapni i zdejsi admini jsou koukam paradne zaujaty vuci falloutu3, proc proboha? jsou vase chore hlavicky natolik stupidni ze nejste schopni pripustit ze hra nebude presne takova jakou jste si ji vysnili? opravdu trapnost nade vse.. ja jsem opravdu velky fanda vsech falloutu(krome konzolove sracky) a sam jsem se obaval aby hra dopadla dobre ale uz od zacatku vyvoje jsem jim fandil a ted uz nejakou dobu vim ze ta hra je proste narez, neni to sice ten samy fallout jako driv ale fallout to JE a ja myslim ze i kvalitni! precijen recenze v takovym mnozstvi vetsinou nelzou ze:p a to je prece hlavni.. tak si to v tech makovicich prosimvas konecne srovnejte a berte hru takovou jaka je, staryho fallouta uz nikdo nikdy neudela.. nicmene ja tvrdim "Kral je mrtev, at zije Kral!"
Autor: JaWOdesláno: 11:02, 25.10.2008ID: 607e16Nahlásit Vaultmasterům
to jax:

"uz vas mam uprimne dost! prestante byt trapni i zdejsi admini jsou koukam paradne zaujaty vuci falloutu3, proc proboha? jsou vase chore hlavicky natolik stupidni ze nejste schopni pripustit ze hra nebude presne takova jakou jste si ji vysnili? opravdu trapnost nade vse.."

Pokud mluvis o zaujatosti, precti si svuj prispevek. Ano, spouste lidi se u Falloutu 3 nelibi, jak je oproti predchozim dilum zjednodusovan. A samozrejme vi, ze hra nebude takova, jakou by si prali a hledaji odlisnosti oproti puvodnim hram, popripade poukazuji na to, co se jim pak nelibi. Tomu se rika kritika. Precti si co to slovo znamena.

"a ted uz nejakou dobu vim ze ta hra je proste narez,"

Pro nas, kteri by chteli kvalitativne podobne pokracovani Falloutu, to takovy narez nebude, ale to neznamena, ze ji nebudeme hrat a ze se nam nebude i libit. Je to tak tezke pochopit?

"ale fallout to JE a ja myslim ze i kvalitni! "

Nekomu se muze zdat kvalitni, nekomu ne. Je to vec ciste subjektivni. Mel by ses naucit respektovat i nazory, s kterymi nesouhlasis. Pravda je vzdy nekde mezi.

"precijen recenze v takovym mnozstvi vetsinou nelzou ze:p"

Bohuzel vetsina recenzi neporovnava Falout 3 s drivejsimi dily, tak jak by to bylo logicke, ale porovnava ho s Oblivionem, hrou z uplne jineho a totalne odlisneho herniho sveta, proto jsou ta hodnoceni tak vysoka. Oproti Oblivionu je to opravdu BOMBA!

A priste bez tech urazek prosim.
Autor: NeznámýOdesláno: 11:47, 25.10.2008ID: 513982Nahlásit Vaultmasterům
Foto, 3x jedna stránka, kvalita přesto prachmizerná, 18MB celkem:
http://rapidshare.com/files/157354323/sken.rar
Autor: armyboyOdesláno: 12:40, 25.10.2008ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
Pro: Neznámý
Díky za link, kvalita je fakt děsivost ale vzhledem k tomu že to dotyčný fotil v místnosti a bez makro režimu tak to mohl dopadnout ještě mnohem hůř.
Důležitá je ale snaha a tu je nutno ocenit a jak se u nás doma říká - Darovanému koni na zuby nekoukej :-).
Pro autora fotek - příště pokud je to možné je dobré to fotit u okna nebo jiného zdroje světla a na foťáku nastavit režim pro focení z blízka, pak by to možná dopadlo lépe ale jak už píšu výše, lepší něco než nic :-).
Autor: smejki - to jaxOdesláno: 13:18, 25.10.2008ID: 60ca44Nahlásit Vaultmasterům
Pokusím se vysvětlit naši skepsi na příkladu Oblivionu a to proto, že je od stejné firmy a předcházel jej minimálně stejný hype jako FO3. Nevím, zda jsi Oblivion hrál, já ano. Vždy se snažím ignorovat PR řečičky okolo každé hry (avšak ne, že bych o nich nevěděl, jen je na sebe nenechám působit), abych předešel pozdějšímu zklamání, a/nebo abych byl imunní vůči vypichování podružných píčovin (třeba bullet camera u FO3, ta skutečně hru nedělá). Dále je však vnímám po stránce faktu, abych věděl, jak je se mnou ze strany tvůrců zacházeno, co je naslibováno, co je zaručeno atd. Dále bych doplnil jakési mé herní CV: co se RPG týče, nejdříve jsem hrál FO2 v roce 1999 a byl jsem unešen po všech stránkách. FO1 jsem hrál až někdy v r. 2001 a musím přiznat, že ten mě toliko za srdce nevzal. vracím-li se k falloutu, pak je pro mě prim FO2. FOTactics jsem hrál asi 2003 a ve svém žánru mě velmi bavil. Vtáhnul a vypliv až na konci. Vůbec mu nevyčítám, že není RPGéčkem. 2005 jsem hrál skvost Baldur's Gate 2 a velmi zdařilé Neverwinter Nights. Trochu se vrátím do roku 2004, kdy jsem hrál Morrowind. Přestože měl spoustu technických nedostatků, kolikrát jsem nedýchal. Nebudu vyjmenovávat, čím vším si mě podmanil (zkrátka tohoto kousku od Bethesdy si vážím). Dále mě k srdci přirostli oba Gothicy od piraní.

A nyní k Oblivionu:
Prvním velmi významným prvkem je pro mne rozdílnost hodnocení "profesionálů" a skutečných hráčů. viz tato adresa
--- http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/elderscrolls4oblivion?q=oblivion ---
Srovnáme-li recenze, které sumárně daly dohromady !!!!!94!!!!!% a hodnocení hráčů, které spíchly jen nějakých 75, ptám se: "Hodnotili všichni stejnou hru?". Musím, říci, že mě to zaskočilo. Prolétl jsem několik dalších her, které měly být skvosty a doprovázel je velký humbuk (ať už zasloužený nebo ne). Doom3, Half-life 2, BG 2, GTA vice city, Civilization 4, Diablo 1, GTA 3, Spore, KOTOR 2 atd.
Musím konstatovat, že mě vždy více bavily hry s minimálním rozdílem mezi hodnocením hráčů a recenzentů: HL2, BG2, GTA3.....výjimku tvoří KOTOR2 (který mě po delší době příliš nebavil) a Civ4, která pro mě byla první civilizací, kterou jsem kdy hrál a tedy se mě netýkal často vyčítaný malý posun od předchozích dílů.

Oblivion mě zaujal už od ohlášení vývoje. Když jsem slyšel o kontinuálním načítání krajiny, denním cyklu postav, notně stylizované a kvalitní grafice, větší variabilitě questů, dobrém pathfindingu atd. , myslel jsem si, že vlastně o tyto prvky bude obohacen Morrowind, který ve své komplexnosti připomínal Středozem. Jen to celé bude přesunuto do jiného regionu. Presentační videa ukazovala (a slibovala!!!) skvělou grafiku fantaskních lesů, "náhodné odposlouchání questů z dialogů NPC" , propracovaný denní cyklus NPC podpořený komplexní AI a další sladkosti.

Čeho jsme se nakonec dočkali?
- obrovského světa
- skvělé grafiky lesů a některých měst
- krásných modelů zbraní i zbroje
- nádherných západů slunce
- jen trochu více rozmanitých questů oproti Morrowindu
- debilního AI
- mdlého denního cyklu NPC (jdu sem, jdu tam)
- náhodné zachycení questů jsem nezažil ani jednou
- repetitivního a GENERICKÉHO prostředí (existují 3 typy měst, kde v každém se objevují takřka stejné modely budov nudného vzezření)
- stejné řešení vstupu do jeskyní i budov jako v Morrowindu (což mě zvlášť u jeskyní neskutečně sralo)
- podivně umělých a redukovaných dialogů (oproti Morrowindu)
- level-scaling všeho příšernictva (i Morrowind ho měl ale skvěle udělaný, jenže co tady předvedli, to je prasárna)

V podstatě se tedy technicky zlepšila grafika (ale odflákla architektura) a implementovala fyzika. Zaběhlé prvky byly buď nezměněny nebo zkurveny a prvky nové byly vesměs odfláknuty. Dále je rozdíl mezi předvývojovým slibem a přímým ukázáním zakomponování prvku do hry. Bethesda párkrát ukázala něco, co v konečné verzi hry nebylo. Oblivionu jsem dal šanci asi 5x a nikdy mě neudržel déle jak den. Poslední kapkou bylo, když jsem ukradl koně a začal mě pronásledovat vlk. Běžel za mnou od nejjižněšího cípu mapy až po nejsevernější nordické město. Rychlost koně a vlka naprosto stejná. Naštěstí jsem počítal s debilním pathfindingem a podařilo se mi vlka zaseknout mezi balvany. Nakonec jsem svého koně z nudy zabil a odtáhl tu půltunovou bestii do křoví :-DDD.

A teď k FO3
Nyní jsem si dával pozor na neduhy, které se objevovaly u předešlé akce okolo Oblivionu. Čeho jsem si mohl všimnout z již uniklých materiálů?
- spojitý postapo svět velkých rozměrů (+++)
- 50's feeling
- jen trochu lepší obličeje oproti Oblivionu (+-)
- naprosto stejně divně namluvené dialogy (-)
- výběr mojí odpovědi v dialogu (+ oproti oblivionu, kde se vybíralo pouze téma)
- města o 20 domech z téměř totožných modelů (-), neplatí jen o domech
- generičnost prostředí (-)
- místo omezené barevné palety, spíše hnědý barevný filtr
- do nebe vychvalovaná bullet camera (- pokud nejde vypnout nebo přeskočit)
- nádherný jaderný výbuch v realtimu ( pro mě + :-))
- nedotažené animace (- v dnešní době, pokud se někdo snaží být technicky aktuální)
- VATS (+- uvidíme až to budeme mít v rukách a déle) souboje pro mě nejsou tak důležité

Co nemohu vidět
- udržitelnost pozornosti po dlouhou dobu hraní
- kvalitu příběhu
- propracovanost druhého plánu
- obsažené myšlenky
=>proto jsem FO3 ještě neodsoudil. Ty důležité věci mi však nebyly představeny. Bojím se, že mi jsou předhazovány jen užebrané kousky slaniny druhořadé kvality a přitom je lednička uplně prázdná. A až budu puštěn ze řetězu, pudu jen smutně čumět u jejích vrzajících dvířek.

Závěr
Obávám se opakování stejné situace jako okolo vydání Oblivionu. V devadesátkových recenzích jsou opět vypichovány povětšinou píčoviny pro RPG podružné, v podstatě se jen vychvaluje to, čím hru presentovala Bethesda na E3. Jsou psané jak přes kopírák. Negativní recenze naopak (ač negativitu nemám rád) povětšinou obsahují svojské pohledy a názory a aspekty, které skutečně mají výpovědní hodnotu (které mohu přikládat váhu nebo nemusím). Stejně jako mě udivuje obdivování jedné negativní recenze, udivuje mě i tobě podobný přístup, kdy z objevivších se recenzí děláš nadpozemsky pozivní závěry o ještě nevyšlé hře a tyto závery považuješ za argumenty.

PS: Tímto nezačínám diskusi na téma "Kdo má pravdu o FO3" . Můj příspěvek je pouze informační pro ty, kteří nechápou, co se komu nelíbí na té ještě nevyšlé hře, když přece dostává DEVADESÁTKOVÁ hodnocení. Protože tato hodnocení přes zjevný malý posun z kvalitativních rovin Oblivionu (v těch prvcích, které jsou stejné) s největší pravděpodobnmostí nereflektují skutečnost.
Autor: DrogOdesláno: 14:15, 25.10.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Chtělo by to lepší kvalitu, nedá se to číst.
Autor: KratíkOdesláno: 14:24, 25.10.2008ID: 7fc520Nahlásit Vaultmasterům
Kluci vaultmasteri. Nechcete ty diskuze zas vypnout? :) Budete mit po problemech a nebudete muset snaset pravdie kydy ze tu mazete prispevky. muzete zas vesle psat svoje novinky, na ktere nikdo nebude reagovat. a tak to máme radi. zadny stres.
Autor: JaWOdesláno: 14:31, 25.10.2008ID: 607e16Nahlásit Vaultmasterům
Kratík: Hmm, zajimava myslenka... myslim, ze ten tvuj prispevek asi smazu! 8-)
Autor: sockaOdesláno: 14:51, 25.10.2008ID: 70aa56Nahlásit Vaultmasterům
Čau socky, uploadnul jsem scany levelácký recky v čitelný podobě. http://rapidshare.com/files/157395519/f3.rar.html

Recenze vyznívá dost optimisticky, ale třeba o rozhovorech se zmíní jen hodně okrajově. Jinak nic moc nového ani objevného tam nezazní. Starej fallout to nebude, ale hratelný by to být mohlo. Osobně mu dám šanci.
Autor: NeznámýOdesláno: 14:54, 25.10.2008ID: 513982Nahlásit Vaultmasterům
Už jsem našel režim makro, takže se to dá i číst :-)
Necelé 3MB:
http://rapidshare.com/files/157397231/nove.rar
Autor: armyboyOdesláno: 15:29, 25.10.2008ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
PRO: Socka a Neznámý
Díky vám oběma, děkuji Socce za kvalitní scan a upload a Neznámému že to nevzdal a znovu to nafotil, tentokrát už v mnohem menší velikosti a přitom v mnohem lepší čitelnosti - díky vám oběma, takhle by mělo fungovat, někdo se slušně zeptá jestli by nešlo něco udělat, za chvíli se někdo ozve že to udělá a svůj slib splní a ten co měl přání slušně poděkuje - kéž by to takto fungovalo i na jiných fórech a hlavně v reálném životě...
Autor: StanleyOdesláno: 16:21, 25.10.2008ID: 33c606Nahlásit Vaultmasterům
Neuploadnul by ste nekdo ty sockovy skeny znovu na net? Na tom linku uz nejsou ke stazeni.
Autor: DeathclawOdesláno: 18:10, 25.10.2008ID: 426f2cNahlásit Vaultmasterům
Vie niekto ci v Fallout 3 budu aj Deathclaws/paraci/? Na kresbach som ich videl, ale su v hre? Bez nich by svet Falloutu nebol bohvieco.
Autor: JaWOdesláno: 18:26, 25.10.2008ID: 607e16Nahlásit Vaultmasterům
Meli by byt, ale jeste jsem nevidel zadny screenshot nebo potvrzeni od recenzentu, ale ti to meli v prackach jen kolem 15 hodin, tak toho asi moc neprolezli.
Autor: JaWOdesláno: 18:27, 25.10.2008ID: 607e16Nahlásit Vaultmasterům
nejake concept arty jsou v The Vault: http://fallout.wikia.com/wiki/Deathclaw
Autor: ještěrOdesláno: 19:19, 25.10.2008ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
Stanley: dobrý argument ;-) - právě se stalo.
Autor: HEXOdesláno: 19:49, 25.10.2008ID: 60f1b2Nahlásit Vaultmasterům
Ta recenze fakt hrůza. Souboje, bla,bla, bla. Střílení bla, bla, bla. Čtyři stránky pryč, bla, bla, bla.
Autor: StanleyOdesláno: 19:59, 25.10.2008ID: 33c606Nahlásit Vaultmasterům
thx
Autor: JaWOdesláno: 21:06, 25.10.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Proc Fridrich pise, ze byl ve starych Falloutech VATS? Jeste me zarazi, ze rika perkum schopnosti a traitum dovednosti. Bude to tim, ze to videl v ceskem prekladu nebo jen udelal chybu?
Autor: sockaOdesláno: 01:08, 26.10.2008ID: 70aa56Nahlásit Vaultmasterům
chlapi, jestli to máte někdo na disku, tak to znovu uploadněte. já už jsem to smazal:) netušil jsem, že rapid má tak dementní omezení.
Autor: armyboyOdesláno: 10:56, 26.10.2008ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
Pro Socku a ostatní:
Tady máte free link a dokonce jsem tak šlechetný že jsem vám uploadnul all in one balíček, tzn. recenze ze Score i Levelu v jednom :-).
Ty jsi pomohl mě, teď je čas ti to vrátit :-).
http://uloz.to/881236/recenze-fallout-3-v-levelu-i-score.rar
Autor: 12345Odesláno: 11:16, 26.10.2008ID: 607ceaNahlásit Vaultmasterům
ta recenze v levelu je vysmech - je tam tuna popisu a zadny zhodnoceni, je nudna a nezazivna a navic mam pocit, ze bych ji zvladl napsat klidne taky i kdyz jsem jeste F3 nehral, neni tam nic novyho...
Autor: sockaOdesláno: 22:06, 26.10.2008ID: 70aa56Nahlásit Vaultmasterům
Jo, v tý levelácký recenzi je toho ze samotného hraní relativně málo. Resp. to jsou popisy herních mechanismů, které byly už dávno známé z různých preview, ingame videí atd. Docela by mně zajímalo, jak dlouho to ve skutečnosti hráli (pokud vůbec). Vsadil bych boty, že maximálně pár hodin a ani to nedohráli do konce. A samozřejmě díky armyboyvi za reupload:)
Autor: paaxOdesláno: 13:25, 28.10.2008ID: 614164Nahlásit Vaultmasterům
Už se těším jako malý kluk!!! F1, F2, Taktik a teď F3... zprvu jsem měl pochybnosti, ale jak jsem viděl videa, tak jsem sklapnul a už se těším až kliknu na install!
Autor: Scany uz sou v cudu :(Odesláno: 19:39, 1.11.2008ID: 426c70Nahlásit Vaultmasterům
This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.
Autor: heethenOdesláno: 19:40, 1.11.2008ID: 426c70Nahlásit Vaultmasterům
Jo tak sorry, nevšiml sem si reuploadu
Autor: MichailicOdesláno: 18:15, 14.11.2008ID: 6140a0Nahlásit Vaultmasterům
Pratele, prectete si v dalsim cisle levelu jamu pekel od Vavry (zpackany "Fallout" 3). Ja osobne s tim plne souhlasim. Bohuzel se musime smirit s tim, ze dnesni hry se plne podrizuji konzumni spolecnosti. Me by se treba libil Fallout postaveny na enginu Titan Quest, kde by se plne vyuzily veci ze starych Falloutu, ale to uz je jen zbozny prani, bohuzel...
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.