.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Ratman, 2009-02-03 18:15:15,

Povídka: Druhá šance

Po krátkém záblesku na lepší časy ve světě pisatelském přerušil dlouhodobé nastanuvší ticho nový čerstvý přírustek pustiny - Jan Tlapa se svojí prvotinou Druhá šance. Tato povídka vypráví o muži, který celý život touží opustit bezpečí svého rodného vaultu. A světe divse, souhra náhod (či snad nehod?:)) mu tuto šanci dává. Nu, hned v úvodu této recenze nutno přiznat, že k povídce jsem po prvních pár stranách začal přistupovat veskrze kladně, neboť část námětu mi velmi silně připomíná mé povídkářské nápady z časů, kdy jsem měl spousty volna a málo vůle či talentu vše hodit na papír. Počátek povídky je poměrně zajímavý, i když nevybočuje nějak výrazně do nadprůměrných výšin (spíš se drží průměru), scéna v baru s Mr.Handym je vskutku zajímavě popsána a tato pasáž mě naladila na další čtení. Bohužel, čím více a více jsem do povídky jak se tak říká "zabředl" tím víc a víc jsem se propadal do hlubin amatérismu a čirého podprůměru, provázeného množstvím chyb a překlepů. Pasáž po opuštění vaultu je pak už jen směsicí naprosto šílených dialogů které jsou velmi velmi silně pod laťkou nastavenou na prvních stranách. V tento moment jsem už  musel v četbě pokračovat s velkými odmlkami, neboť číst jedním dechem se již zkrátka moc nedalo. Je to bohužel obrovská škoda, neboť tento zajímavý námět a začátek, který sliboval sice průměrnou, avšak ne nikterak špatnou povídku, mohl vyústit alespoňv solidní oddechovou zábavu. Autor mi naštěstí dodal před zveřejněním ještě poladěnou a opravenou verzi, takže od toho nejhoršího v řadách chyb a překlepů byste měli být ušetřeni, avšak nemám příliš sílu hledat, zda došlo i k opravení nedostatků čtivosti. To posuďte raději sami. Závěrem je vhodné vše shrnout do několika málo výstižných slov: Škoda pořádně nevyužitého námětu, šit to není, ale zázraky bohužel nečekejte.

Sdílet na Facebooku
Autor: Henry ThornOdesláno: 14:49, 4.2.2009ID: 42931aNahlásit Vaultmasterům
Tady někdo hrál Fallout 3:)Zatím se mi to líbí,ale dočetl jsem to až k tomu výtahovému muži při ůniku z vaultu 101...ehm,vaultu 38.Ale není to špatné!
Autor: JohnyOdesláno: 17:47, 4.2.2009ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
Tu povídku jsem psal ještě než F3 vyšel. Dočti první kapitolu a radši nepokračuj, ta druhá je fakt divná.

Jinak děkuji, že Ratman napsal tu kritiku ( i když je trochu přehnaně tvrdá, ale to je dobře :-)), zkusim překopat celou druhou kapitolu.
Autor: C-NootyOdesláno: 14:40, 5.2.2009ID: 7ed9f4Nahlásit Vaultmasterům
Jako neni to spatne do pohody povidka *thumbs up*
Autor: VicOdesláno: 18:41, 5.2.2009ID: 33c98eNahlásit Vaultmasterům
hodně dobrá povídka už se těšim na pokračování začátek mi připomínal Jiřího Kulhánka
Autor: JohnyOdesláno: 22:10, 5.2.2009ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
Kulhánka miluju, takže je to na tom určitě poznat :-)
Pokračování nechystám, uvidim. Ale předělávám tu druhou kapitolu.
Autor: BelevenOdesláno: 22:14, 5.2.2009ID: 51fff0Nahlásit Vaultmasterům
Prosímtě, ať je to jakékoliv, nepředělávej kapitoly. To je cesta do pekel.
Autor: JohnyOdesláno: 22:29, 5.2.2009ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
No, já myslel, že to je fakt špatný. Tak nevim :-/
Autor: PsychoticOdesláno: 05:26, 6.2.2009ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
OK, dost dobrá povídka. Jedna z mála, která mě opravdu bavila. A proti druhé kapitole nic nemám, je možná lepší, než ta první. Adept na TIP.
Autor: Henry ThornOdesláno: 16:31, 9.2.2009ID: 42931aNahlásit Vaultmasterům
Souhlasím.Já mám pár povídek doma v kompu ale bojím se je sem dát.Ten kluk má vážně odvahu:)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.