.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2009-02-21 16:18:19, Lidé.cz

Jak vidí starší hry někteří dnešní hráči

Ten, kdo sleduje herní scénu už nějaký ten pátek, jistě s nelibostí pozoruje, jakým směrem se herní průmysl pomalu, ale jistě orientuje. Propracovaných her, u kterých by hráč trávil dlouhé večery, piplal se se statistikami, užíval si dokonale atmosférického prostředí, složitých soubojů a větvených dialogů, se během roku objevuje jen minimum.* Tohle má také za následek degeneraci hráčského publika. Jak se mění hry, tak se mění i hráči a naopak.

Když jsem si četl příspěvek níže, nebyl jsem si jistý, o jaké hře to hráč mluví. Napřed jsem si myslel, že si spletl fórum, ale po druhém přečtení mi to teprve došlo. Schválně, o jaké hře to Hurcala mluví:

Nemůžu uvěřit...Co je tohle ku*va za hru???
Vždyť tam se nedá ani bojovat, a já si normálně ani nemůžu otevřít inventář. Při boji se nemůžu ani normálně pohybovat!! Tak to je teda hodně studená sprcha po tom co sem se na tuhle hru tolik těšil, příběh zněl velmi lákavě, prostředí taky... Ale který pitomec z toho udělal nějaký "tahový RPG"?? To jsem ještě nezažil, to je katastrofa! Takhle zmršená hra, jestli je 2 a Tactics podobný tak to je teda síla. Mimochodem klobouk před těma který něco takovýho vůbec můžou dohrát, řekl bych že jen ta první mapa by mi zabrala hodinu, páč ty souboje to je věčnost, fak nuda. Já tam budu stát zatímco oni do mně šijou, pak zas oni stojej.. jo a ta mapa je taky dost trapná s tou si fakt vývojáři práci nedali. A to ani nemluvím o tom že ta hra věčně padá, obrazovka problikává, nebo úplně zčerná. Doufám že se podobného příběhu chopí někdy někdo schopnější, protože RPG budoucnosti by mohlo být zajímavé, ale opravdu RPG, ne tento "paskvil".

Tohle jsem sem musel prostě dát, protože sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo 8-) Tento názor se objevil na fóru Lidé.cz a veselá diskuze tam stále pokračuje.

* Jednou z těch her, nepatřících do hlavního proudu, by měl být Drakensang: The Dark Eye. Datum vydání anglické verze bylo stanovano na 24.února, tedy za tři dny. Toto RPG postavené na, u našich západních sousedů velmi populární, stolní hře Das Schwarze Auge, je volným pokračováním legendární trilogie Realms of Arkania (ano, také tato série patřila mezi zmršený "tahový RPG"). Jestli se bude hra dát sehnat v ČR, je ve hvězdách.

Sdílet na Facebooku
Autor: byFOdesláno: 18:57, 21.2.2009ID: 42bb5aNahlásit Vaultmasterům
Tak to je moc...
Autor: KharkowOdesláno: 20:16, 21.2.2009ID: 51602eNahlásit Vaultmasterům
Nádherný popis plně odrážející blitky pro něž se shodou okolností vydávají blitky :)
Ale tohle tady bylo odjakživa (války mezi FPS a ostatními žánry)... Btw. zajímavé "surfovat" po lidé.cz :)
Autor: SiusOdesláno: 20:48, 21.2.2009ID: 6f7108Nahlásit Vaultmasterům
Sám patřím mezi mladou generaci, ale pracoval jsem v herní komunitě čítající 40 000+ lidí (cze/svk) a musím říct, že hloupost drtivé většiny z těch, kterým jsem musel asistovat při řešení problémů jde za hranice tohoto světa. Jednalo se o desítky případů denně a finální číslo bylo okolo 1500 a jen velice mrňavé procento z těchto lidí bylo schopných uznat svoji chybu a poučit se z ní nebo jen spolupracovat na vyřešení celé záležitosti. Nekonečné remcání, neschopnost vidět věci z jiného pohledu než jen toho svého, absolutní pravda vždy na jejich straně a tak dále a tak dále... Když pak příjde na výběr hry, takovýto člověk se spokojí s něčím, čím by si by starší generace nebo osvícení pařani nenechali pošpinit svůj disk.

Když může mít někdo takový názor na Fallout, co by potom řekl na mou modlu Might and Magic 6/7? A co potom na první dvě knihy might and magic, kdy hra neměla automapping a museli jste si kreslit svoje vlastní mapy! Pro dnešní pařany taková hra není hrou ale spíše hlavolamem. Je mi blbé kázat tu z pozice herního veterána, když jsem sám ještě mládě, ale alespoň mám nějakou laťku. Raději nebudu hrát vůbec, než hrát hry, za které se stydí pomalu i samotní vývojáři, pod cožeto vlastně dali svůj podpis jen aby měli zase na chleba a na mlíko...


Při psaní tohoto jsem narazil na zdroj odkud je Hurcala citován a zmiňuje se tam i o "mém" MaM jako o něčem podřadném, tak jsem si vygooglil něco málo o tomto "hráči".

Docela překvapen jsem zjistil, že má rád Planescape Torment, což je dle mého skromného názoru hra, kterou by mělo být zákonem stanoveno dohrát alespoň 3x před dovršením 18ti let života. Tak jsem čekal, že jde o RPG fandu a svým komentářem na Fallout asi jen provokuje aby zabil čas nebo co. Ale bohužel po přečtení jeho komentářů k Planescape všechna naděje zmizela. Nechci ho nějak shazovat, obrázek si o něm může udělat každý skzre google, ale tento typ hráče má neuvěřitelnou vlastnost vytočit mě, kdykoli si přečtu nějaký z jeho "názorů".

http://www.youtube.com/watch?v=kBVmfIUR1DA

R.I.P. oldschool.
Autor: rockoOdesláno: 20:52, 21.2.2009ID: 6fe5d4Nahlásit Vaultmasterům
ja posledni dobou hraju jen stary hry,u novych dlouho nevydrzim a po chvily prestanou bavit :P
Autor: PsychoticOdesláno: 21:11, 21.2.2009ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
Myslím, že je to pochopitelné. Ono to člověku, co hrál old-style hry přijde jako kravina, ale ono je těžké přejít z nových her na staré. Pamatuju, když jsem hrál Gran Turismo 4 a pak jsem si chtěl zavzpomínat a dát si dvojku. No to byla nechutná hrůza :-) A pro člověka, co takhle starou hru ještě nikdy nehrál to musí být opravdový šok. Navíc je F2 na začátku nuda k ukousání, později se to trochu rozjede, ale akce mu stejně naprosto chybí. Ačkoli uznávám, že je hra promakaná, chápu, co vedlo tohohle kluka k takovému názoru (a postu na Lidech).
Autor: DikobrazOdesláno: 21:19, 21.2.2009ID: 7f4f26Nahlásit Vaultmasterům
No já nepatřím mezi staré hráče, je mi 19, a začínal jsem hrát kolem roku 2001 - 2002. Řekl bych, že ke spoustě starších her jsem musel hledat cestu, nebyly tak "zábavné" jako ty nejnovější. Do těch starších jsem musel i něco dát, překonat se, překousnout grafiku a ponořit se do toho... to je něco, co mi u takové Crysis, popř. Far CRy 2 fakt nedělá hlavu, tam to je hned. Já bych řekl, že současná herní scéna zpovrchněla a zdegenerovala. Hráči nic ze sebe do zábavy nedají, nepřekonají a tím pádem nic nedostanou. Chce to tedy malé "dávky" graficky dokonalé... což nahrává současnému trhu. Není o všude pochopitelně, nemůžu to celé šmahem odsoudit, ale z velké části ano. A série Fallout je naprosto zářný příklad.
Autor: chekotayOdesláno: 08:38, 22.2.2009ID: 51ff24Nahlásit Vaultmasterům
Vím, že tímto příspěvkem VŠB neobohatím, ale... he he he! :lol: :-)
Autor: LukasenkoOdesláno: 10:01, 22.2.2009ID: 41f9faNahlásit Vaultmasterům
No jo to už je skupina z jiného soudku ....pro toho je Fifa nejspíš nejsložitější a nejlepší hra..Ale občas se najde ucházející kvalita i v dnešníchčasech...např sice je to strategie ale Totalwar zraje jako víno..
Autor: AiMLEzZzOdesláno: 10:20, 22.2.2009ID: 705bd2Nahlásit Vaultmasterům
No, sice asi teoreticky patřím do "nové generace" hráčů (je mi 16), ale občas sem fakt znechucenej, když od spolužáků slyším co hrajou za sračky a vynáší to do nebes - Crysis, Counter-Strike, DotA, Mass Effect atp. Starý hry sou údajně divný, maj hnusnou grafiku bla bla bla... většina dnešních dospívajících je zcela očividně naprosto dementní...
Autor: Tom9kOdesláno: 10:34, 22.2.2009ID: 41a91aNahlásit Vaultmasterům
Hraju hry už od roku 1999 a musím řict, že se mění razantně. Nový engine sice umožní nádhernou (v některých případech doopravdy nádhernou) grafiku a fyziku, ale zase je to na úkor rychlosti... jen porovnejte například CS 1.6 a CS:S. Zdají se mi ty hry takové pomalejší.

Co se týče délky her, tak to je dneska fakt bída. Co není MMO či MP tak to vydrží jen pár hodin... Kdyby tak Xfire dokázal zjistit kolik času u jaké hry jsem strávil od toho roku 99 tak by šly ty staré pecky do stovek hodin.
Autor: byFOdesláno: 11:25, 22.2.2009ID: 42bb5aNahlásit Vaultmasterům
AiMLEzZz: Rozhodně bych neprohlašoval, že Crysis nebo Mass Effect jsou sračky :) Crysis má drajv (=tah na branku), nebyla fáze, kdy bych se nudil; přirovnal bych to k velmi dobrému filmovému zážitku. No a Mass Effect má pěkný příběh, dobře propracovanou historii světa a narozdíl od F3 jsem měl u činění některých rozhodnutí morální dilemata. Neodsuzoval bych hned šmahem všechno nové, to je potom převrácené ignoranství, které prokazují tví spolužáci.

Chtěl bych Planescape MMO....
Autor: AiMLEzZzOdesláno: 11:58, 22.2.2009ID: 705bd2Nahlásit Vaultmasterům
byF: No tak všechno nové neodsuzuju, takovej Bioshock nebo Left 4 Dead hraju rád, ale Crysis ani ME se mi moc nelíbili, i když pravda, nedohrál jsem je, třeba se k tomu ještě vrátím a změním názor. Nicméně pointa je jasná - hry jsou poslední dobou furt kratší a kratší a jednodušší a jednodušší a začíná to být z velké části dost o ničem. Doufám, že tomuhle nepodlehne třeba Deus Ex 3 :-/...
Autor: VicOdesláno: 12:41, 22.2.2009ID: 32de00Nahlásit Vaultmasterům
Je to těžký já hraju od roku 1995 a až do roku 1998 - 1999 (nevim teď přesně kdy Level dal plnou hru Fallout zadarmo na CD) tak ty hry byly vesměs jen o akci viz. Doom, Duke Nuke,... Ultima a podobný tady kde žiju se moc nechytali protože vesměs většině stačí jen ta akce u který se nemusí moc myslet, nebo sport jako NHL, nebo Fifa. Ale žije v mém okolí spousta bláznů(jako já), kteří si Fallout pamatují a rádi si ho zahrajou, nebo jiní blázni sahaj zase po Jaged Aliens 2 i když to je spíš o taktice než o příběhu, nebo po Diablu 2 ve kterým ten příběh taky moc neni a jde jen o to mlátit ty potvory, který se Vás snaží zabít. Co tim chci říct: já hraju hry rád, a mam rád když mi hra vydrží dlouho, ale je smutné že v dnešní době musí mít našlapanou sestavu aby si mohl zahrát něco nového co mu vydrží jen na odpoledne. Zatraceně vždyť vývoj her to je dlouhá záležitost, nestihne se to za měsíc. A výsledek cena od 999 - 1199 Kč a za to si většinou koupíte zábavu na odpoledne(4-6 hodin). To je pomalu lepší si koupit knihu je to levnější a vydrží hodně dlouho.
Autor: BlizzardOdesláno: 12:49, 22.2.2009ID: 607daeNahlásit Vaultmasterům
No to poznam. Momentalne hravam Fallouta na intraku a kazdy kto pride do izby po 5 minutach pozoravania skonstatuje "to co je za staru kktinu?", vacsinou sa len usmejem a necham tak. Niekto tu pise ze chape, ze je tazke prejst z novych na stare hry, no ale ja to absolutne nechapem, "nove" hry mi jednoducho nemaju co ponuknut, a vlastne ked sa zamyslim (ak nepocitam Wow), tak posledna hra ktora ma oslovila (vydrzala viac ako par dni) bol asi Warcraft 3 a ten je tusim z roku 2001. Ach kde su tie casi, hry ako Tycoon, Golden Axe, stary Settlers, Lost Vikings, .. a mohol by som pokracovat donekonecna a mozno by som neprekrocil rok 97. Kam ten svet speje...
Autor: LiPoOdesláno: 15:49, 22.2.2009ID: 5160f2Nahlásit Vaultmasterům
Demence na entou, opravdu inteligentní příspěvky na Lide.cz, kam se hrabe Mgr. Ing. referentka ekonomie Kačanová... :)
Autor: HanakinOdesláno: 15:53, 22.2.2009ID: 41f6daNahlásit Vaultmasterům
Ad Das Schwarze Auge: Yahtzee! Realms of Arkania je moje oblíbená herní série, už se těším!
Autor: DrobekOdesláno: 16:56, 22.2.2009ID: 616686Nahlásit Vaultmasterům
Taktak. Ovšem často jde o to, že vývojáři musí makat podle ekonomů a ekonomové zase ví jaký je mainstream a ať se to nám starým chlapům, či rozumně uvažujícím dospívajícím z ČR a okolí líbí nebo ne, mainstream je zhruba patnáctiletý úplně vypatlaný amík kterému maminka k narozeninám za těch padesát dolarů střílečku koupí.

Dle mého pro lidi se zájmem o příběh a celkově kvalitní hru bude vycházet čím dál méně oficiálních her které by je uspokojily (či alespoň neznechutily), takže je na čase začít více brousit po nadšeneckých projektech.
Vezměte si třeba Battle for Wesnoth. Začínalo to jako malý projektík a dnes na tom dělá spousta lidí z celého světa a má podporu v podstatě větší než novodobé "pecky"

já osobně byl v poslední době z her akorát zklamaný. Icewind Dale 2 už nebyl to co jednička, Neverwinter 2 jsem radši před koupí stáhnul abych zjistil, že ho nerozjedu a Fallout 3 mě naprosto zklamal. Ještě si počkám na Starcraft 2 a ten mi buď vrátí víru v kvalitní hry nebo mě podpoří v mém názoru, že je třeba začít dělat víc svobodných her.
Autor: Semtex Odesláno: 17:17, 22.2.2009ID: 61674aNahlásit Vaultmasterům
Autor: AiMLEzZz Odesláno: 10:10, 22.2.2009
"sice asi teoreticky patřím do "nové generace" hráčů (je mi 16), ale občas sem fakt znechucenej, když od spolužáků slyším co hrajou za sračky a vynáší to do nebes - Crysis, Counter-Strike, DotA, Mass Effect atp. Starý hry sou údajně divný, maj hnusnou grafiku bla bla bla... většina dnešních dospívajících je zcela očividně naprosto dementní..."

Poviem to takto: Koordináciu oko-ruka má na starosti malý mozog. Komu chýba veľký, musí vystačiť s hrami, na ktoré jeho kapacita stačí.

Autor: Drobek Odesláno: 16:16, 22.2.2009
"Taktak. Ovšem často jde o to, že vývojáři musí makat podle ekonomů a ekonomové zase ví jaký je mainstream a ať se to nám starým chlapům, či rozumně uvažujícím dospívajícím z ČR a okolí líbí nebo ne, mainstream je zhruba patnáctiletý úplně vypatlaný amík kterému maminka k narozeninám za těch padesát dolarů střílečku koupí."

Bohužiaľ máš pravdu. A je to ešte horšie, pretože hra, vo svete ktorej zakysneme na dvesto-tristo či viac hodín je fakticky veľmi nežiadúca - marketing totiž tvrdí, že "ideálna hra" sa má dohrať za 30-50 hodín a už sa k nej hráč nemá nikdy vrátiť, ale radšej si kúpiť "tú novú pecku". A bohužial na druhú - vo svete, kde je jediným zákonom "zisk tu a teraz" má marketing pravdu.
Autor: knedlikOdesláno: 17:39, 22.2.2009ID: 6fc0baNahlásit Vaultmasterům
no country for old men :)
Myslim, ze namet na zamysleni dobry a jinak je to naprd. Kdo chce, ten si stary hry najde a zahraje, dalsi si jde hrat s pritelkyni a nekdo dalsi jede na LARP. Kdo si hraje nezlobi... :P

chtit dneska rucne kreslenou grafiku v 256 barvach by asi bylo moc :))) kdo by jinak kupoval novy zelezo...
chtit dneska novy napady je slozity, bo vsechno uz tu jednou bylo...
chtit dneska zabavnou hru, ke ktere se budu i po letech staromilsky vracet je nerealny, kdo by kupoval novy hry...

Proto je treba ty sunty kupovat v nadeji, ze si nekdy dobre zahraji...cim vic koupim, tim vetsi sance :D

hmmm, I´m just kidding .)
Autor: BlizzardOdesláno: 18:16, 22.2.2009ID: 607daeNahlásit Vaultmasterům
no v tom mate pravdu, lebo ocakavat ze sa nieco v dnesnej dobe co i len priblizi k Fallout1, resp. 2 je sialenstvo :-/
Autor: TenTřetíOdesláno: 19:32, 22.2.2009ID: 7f009eNahlásit Vaultmasterům
ani se mi nechce verit, ze cloveku, ktery to napsal (Hurcala), je 18 let
Autor: KickapooOdesláno: 00:26, 23.2.2009ID: 700f42Nahlásit Vaultmasterům
NO tak hraju uz od dob didacticu, kdy se hry nahravaly jeste z kazety, to byla parada kdyz se to loadovalo treba pet minut:D...ale zpet k tematu, neodsuzoval bych CSko za to ze je to reflexivni fps, jasne, clovek u toho moc nepremysli, ale je to super na vypnuti, DoTA taky neni spatna, tam clovek uz i premysli a herni kombinace jsou tam temer nevycerpatelne, zkombinujeme li takove faktory jako je skill hracu a jak hraji jednotlive hrdiny... no ale zpet k hlavnimu hrdinovy teto diskuze...je to absolutni ignorant a nedomrlej curacek, rict tohle o falloutu muze rict jedine ma....ma.......magoooooooooooooooooooor:D...
Autor: chilloutmanOdesláno: 10:23, 24.2.2009ID: 524e0eNahlásit Vaultmasterům
ale i dnes (ne zrovna ted) se daji najit zajimavy kousky, treba takovej original war strci v pohode do kapsy red alerty i se starcraftem do kapsy diky sve propracovanosti a strategiim jenze to proste nema ten spravnej hype aby se o tom lidi dozvedeli
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.