.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Sam Lake, 2009-03-08 23:01:02, Sam Lake pro VŠB

Fallout: Trading Card Game vstává z prachu

Vážení přátelé, možná se mezi vámi najdou ještě takoví pamětníci, kteří si vzpomenou na můj pokus z doby asi před šesti sedmi lety - Fallout Trading Card Game. Většina si ho ale pamatovat nebude, proto v rychlosti shrnu:

Někdy kolem roku 2002 moje šílenství okolo Falloutu dosáhlo vrcholu - v LEVELu vyšel druhý díl a já trávil v radiací zamořené pustině dlouhé hodiny. Do toho přišla vlna karetních her, jejichž náruživým hráčem jsem byl v té době také. S kamarádem, druhým velkým bláznem do Falloutu, nás napadlo naše dvě záliby spojit a začali jsme pracovat na karetní hře na motivy Falloutu. Brali jsme si inspiraci z karetních her Star Wars, LOTR a dokonce Pokémon. Práce šla od ruky a když jsme si pak nechtěli nechat karty jen pro sebe, vytvořili jsme webovou stránky, kde jsme jen za drobný peníz nabízeli (tisk něco stál a lepidlo taky) - skutečně jsme několik "Starter decků" a booster balíčků prodali, dokonce si vzpomínám na článek tady na brahmíně, který byl hře věnován (Hrábnul jsem do archívu a našel jsem novinku z 19.12.2006, pozn. JaW.)

Ale abych se dostal k tomu, proč tuhle novinku píšu. Na jednom ze svých prehistorických CD se zálohami jsem našel .doc soubor obsahující všechny karty, co jsme vytvořili. Po půlhodiném rvaní vlasů a házení klávesnicí jsem si vzpomněl na heslo k oněm stránkám a ze zaprášených hlubin FTP serveru se mi povedlo zachránit pravidla. Asi už tušíte, o co mi tu jde. Ačkoliv si o genialitě svého výtvoru nedělám iluze, hra mě dokázala zabavit na pěkných pár zimních večerů mimo domov, když po ruce nebylo PC s nainstalovaným Falloutem. Proto tady teď nabízím karty ke stažení v elektronické podobě i s návodem k hraní. Berte na vědomí, že jsem karty tvořil někdy ve dvanácti letech a vzhledem k tomu, že jsou všechny anglicky, je víc než pravděpodobné, že v textu najdete spoustu gramatických nesrovnalostí a chyb. S pochopením pravidel by neměl mít problémy nikdo, kdo někdy jakoukoliv sběratelskou karetní hru hrál. Pokud se hru rozhodnete vyzkoušet, přeji hodně zdaru a pokud se zalíbí byť jen jednomu člověku, budu spokojen.

Karty: http://uloz.to/1427729/Karty Fallout.doc (mirror)  

Pravidla: http://uloz.to/1427937/Fallout TCG - pravidla.doc (mirror)

Hrací plocha: http://uloz.to/1428165/hraci_plocha.zip (mirror)
Sdílet na Facebooku
Autor: Sam LakeOdesláno: 07:11, 9.3.2009ID: 5114c2Nahlásit Vaultmasterům
Díky za publikování, ještě doplním hrací plochu: http://uloz.to/1428165/hraci_plocha.zip
Autor: chekotayOdesláno: 11:13, 9.3.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
A já doplním, že jsem, spolu s Reinarem a Necromanckerem, vlastníkem Startovacího balíčku a tří Boosterů, a že tuto hru jsme sem-tam hráli, ale protože její pravidla jsou příliš složitá na hraní u ohně z hořících pneumatik kdesi v rozstřílených troskách paneláků, vymysleli jsme upravenou, zjednodušenou verzi pravidel.
Také některé karty by se hodilo upravit, aby jejich bonusy byly vyrovnanější.
Čs od času si říkám že by to ten projekt chtělo znovu rozjet...
Autor: PopaOdesláno: 11:32, 9.3.2009ID: 705bcaNahlásit Vaultmasterům
Lepší pravidla by k dispozici někde nebyly? Z těch co linkujete se nedá vyčíst,. jak se to hraje a k čemu je půlka karet, kdy mam házet jakou kostkou, jak mam udělat tu hrací plochu, jestli to je jako složit do jednoho nebo stačí jen jedna atd, jakej je rozdíl mezi těma brněníma, jak útočej deathclawy ('to jako jednou kostkou když nemaj zbraň?)..

Jinak ale stejně dík, zůstabnu kvůli tomu dýl v práci, abych si to vytisk, až tu nikdo nebude :))

btw při letmym, pohledu z toho čiší nevyrovnanost, hádam, že balík plnej enkláváku nepude porazit?
Autor: Wv.Odesláno: 13:46, 9.3.2009ID: 42bb52Nahlásit Vaultmasterům
Poprosil by som o reupload archívov na iný server.
Rád by som sa na vaše prácu pozrel, ale z Ulož.To mi to proste nejde.
Autor: JaWOdesláno: 14:14, 9.3.2009ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Wv: Mas tam mirrory
Autor: Sam LakeOdesláno: 14:26, 9.3.2009ID: 5114c2Nahlásit Vaultmasterům
Je pravda, že ty karty jsou dost nevyrovnaný, už jsme se nedostali k tomu, abysme trochu víc zapracovali na vyvážení schopností atd. K těm Deathclawům - ti místo zbraně útočí tolika kostkami, kolik je jejich atribut STR. Pokud by byl zájem, daly by se dát dohromady srozumitelnější a přehlednější pravidla i na základě výše zmíněných úprav.
Autor: PopaOdesláno: 14:54, 9.3.2009ID: 705bcaNahlásit Vaultmasterům
Sam Lake -> dík za ty dethclawy, vypadá to, že víš, o co jde, já teda zkusim položit pár dotazů bez kterejch si asi nezahraju a pak si to večer zahrát v hospodě:

1.)Jaká je hrací plocha? K dispozici jsou 4 jpgčka s kostičkama, každý z nich je případná samostatná plocha, nebo se maj nějak složit?
2.)Jakej je rozdíl mezi brněníma, který preventujou jakoby dopředu a který prostě preventujou? A když brnění preventuje 5 damage a damage se dává po 10ti, preventuje skutečně 5, nebo jakoby 50? :)
3.) Co znamená dostřel 1? Jako že dostřelí vedle sebe, nebo může být mezi mnou a cílem 1 políčko?
4.)Dethclawy útočej tolikrát, kolik maj sílu - lidi taky, když jdou do boje beze zbraně? Nebo ti teda házej 1 kostkou? A jestli jo, jak poznam, kdo hází podle síly a kdo jen jednou?A když si zbraˇn vezmou, přičte se k jejich síle, nebo se pak používí místo síly postavy její zbraň? Nebo se přičíta melee zbraně a ty na dálky se používaj místo? :)

Jestli někdo odpoví tak dík, každopdáně sorry za spam :)
Autor: Sam LakeOdesláno: 15:13, 9.3.2009ID: 5114c2Nahlásit Vaultmasterům
2 Popa - Měl bych vědět o co jde, já ty karty tvořil :-)

1) Hrací plocha se opravdu složí ze čtyř A4 listů na jednu velkou.
2) V brněních je rozdíl ten, že slabší verze (tzn. ne MKII) se dají vyložit jen na začátku kola, kdežto ty lepší kdykoliv. Pokud se damage dává po 10 (už si nejsem jistej, je to dlouho) a brnění má Prevent up to 5 damage, pak preventuje 50. Tohle by asi taky chtělo upravit.
3) Dostřel určuje kolik políček může být mezi tebou a cílem. Pokud je u zbraně 0, což je u všech chladných zbraní, musí být postavy u sebe.
4) Podle síly hází kostkou jen ti, kdo nemůžou vzít žádnou zbraň - Deathclawové, geckoni, alieni atd. Všichni ostatní používají automaticky jen jednu kostku. V případě zbraní se účinek nesčítá a hází se jen tolika kostkami, kolik je ATK zbraně.

Snad se to dá pochopit, jinak klidně dovysvětlím.
Autor: byFOdesláno: 15:41, 9.3.2009ID: 703390Nahlásit Vaultmasterům
Joo, stalo by za to to rozjet znova :) S láskou vzpomínám na dobu strávenou hraním Wastelandů a Magiců... :)
Autor: chekotayOdesláno: 16:48, 9.3.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Hergot, asi vezmu zítra karty, když už se v knajpě sleze takový výkvět fallouťáků :-)
Jinak skutečně uvažuju o tom sednout si nad stávající karty s tužkou a upravovat a vyvažovat jejich účinky...
Ad balík enkláváků: Takový balík je skutečně nezničitelný. My jsme hráli nějak tak, že na každý turnaj mohl mít hráč karty v určitě ceně (ta byla dána tuším HTP u lidí CST u zbraní) + 1 hrdina, většinou to byl limit 50. Pak si hráč mohl vybrat, zda do balíku namixuje 5 enkláváků s brněními a super zbraněmi, nebo raději Arroyo vesničany, sice slabé, ale je jich hodně, mají hrdinu Vyvoleného a hlavně se navzájem podporují.
Autor: AiMLEzZzOdesláno: 18:30, 9.3.2009ID: 705bd2Nahlásit Vaultmasterům
Sam Lake, chekotay, byF: Hele, jestli hodláte dělat na nějaké nové vychytanější verzi, tak řekněte, já bych do toho šel, dycky sem chtěl dělat karetní hry :).
Autor: AiMLEzZzOdesláno: 18:34, 9.3.2009ID: 705bd2Nahlásit Vaultmasterům
BTW: můj e-mail je kdyžtak mutiezzz[@]gmail.com
Autor: Sam LakeOdesláno: 18:40, 9.3.2009ID: 5114c2Nahlásit Vaultmasterům
Vůbec nejsem proti na tom zase zapracovat, pokud se chekotay podělí o svoje úpravy pravidel, můžeme se domluvit.
Autor: chekotayOdesláno: 18:54, 9.3.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Proberu to s bandou zítra u piva a pak dám vědět :)
Autor: PopaOdesláno: 19:15, 9.3.2009ID: 426d34Nahlásit Vaultmasterům
Tak jsem v práci podojil toner, zastříhal si a před chvílí prohrál svoji první partičku falloutu :)) Ale pravidla a vyváženost karet jsou fakt dost krkolomný.. Určitě to chce buď na nich zapracovat, nebo je lépe vysvětlit, třeba to jen hrajem blbě :)
Autor: DalexOdesláno: 06:54, 10.3.2009ID: 7edbeeNahlásit Vaultmasterům
Hele existuje nějaká licence na fallout TGC??
Protože jestli ne/jestli ji bethesda nevlastní...
Autor: HonziQueOdesláno: 21:59, 17.3.2009ID: 7080e6Nahlásit Vaultmasterům
clovece ja uz si to pamatuju jen nejak matne, ale Interplay tehdy kupoval prava na prevedeni jakesi stolni hry na pc hru a vzniknul Fallout, ale byly tam nejaky problemy s licencovanim a placenim, takze je dost mozny, ze licenci neziskal:-). Presnejc to budou vedet lidi, kteri nestravili poslednich par let vymetanim vsemoznejch baru:)
Autor: ChekotayOdesláno: 18:48, 22.3.2009ID: 7033f4Nahlásit Vaultmasterům
Kdosi od nás se ptal přímo v Iply, a dostal takovou odpověď, že ihned smazal svou e-mailovou schránku :-D
Jinak zvu všechny příznivce TCG na naše forum ( http://madbrahmin.darktemplars.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=1757 ), kde právě představuji jednak upravená původní pravidla, jednak svůj návrh zcela nových pravidel pro TCG karty.
Autor: Nil3EOdesláno: 19:30, 11.5.2009ID: 41a9e8Nahlásit Vaultmasterům
Absolutně geniálni nápad.Moc se mi to líbí,ve škole hrajem každý den.Rozhodně by byl skvěý nápad na tom více zapracovat a moc rád bych pomohl :)
Autor: ChrisjenOdesláno: 04:38, 22.10.2021ID: 42216eNahlásit Vaultmasterům
[url=https://patrizienta.alclip.info/JTdE0m6CL8s-nos-compramos-un-terreno-cumpliendo-un-sue%C3%B1o-mas-patrizienta.html][img]https://i.ytimg.com/vi/JTdE0m6CL8s/hqdefault.jpg[/img][/url]

NOS COMPRAMOS UN TERRENO / Cumpliendo un sueГ±o mas [url=https://patrizienta.alclip.info/JTdE0m6CL8s-nos-compramos-un-terreno-cumpliendo-un-sue%C3%B1o-mas-patrizienta.html]@patrizienta[/url]
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.