.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2009-09-19 12:41:27,

Jak pokračuje soutěž

Do konce povídkové soutěže zbývají necelé dva týdny, takže malá rekapitulace. V současnosti mám ve své zmatečné evidenci dvacet povídek, z toho šest má za sebou již první kolo hodnocení. Protože má můj hodnotitelský tým zkouškové období, celkové vyhodnocení rozhodně nepřijde hned 1.10. To jen abyste nebyli zklamáni. A teď něco pikošek: pár autorů si neuvědomilo, že je rozdíl mezi e-mailovou zprávou a dokumentem poslaným skrz e-mail. Takže když jejich povídka v podobě zprávy prošla mezi pár servery, zbyla z ní jen obtížně čitelná slátanina. Což nepotěší. Naproti tomu, zkušenější harcovníci napsali jméno své povídky nejen do názvu dokumentu, ale také přímo do dokumentu, a přidali ještě i své jméno a @dresu, což je moc fajn. Na samotném hodnocení se ani jedno neprojeví, ale druhý jev značně zkvalitňuje práci. Většina prací, které jsme zatím četl, byla plná války a bezuzdého násilí - znásilňovaná čeština, upalovaná čeština, čeština lámaná v kole, zabíjená a popravovaná na sta způsobů. Jakožto člověk, jenž na základce málem propadl z češtiny, to chápu - ale jakožto vlastenec bych dotyčným nejraději nakopal zadek. Je opravdu zajímavé sledovat cesty trnitými bludišti y/i, stepování v minovém poli interpunkce a šplhání do výšin odstavců a přímé řeči.
Tož to jen tak na okraj. Smejki kleje jako pohan, (kterým také je), Viky, než by recenzovala, se raději rozhodla učit/vařit/uklízet a Bodkin si radši našel ženu. Já jsem ze stejného důvodu opravil půl roku protékající záchod, oholil se a vynesl plesnivějící koše. Je tedy jasné, že se všichni moc těšíme na další soutěžní příspěvky! :)
Jen na závěr malá poznámka - každému autorovi by mělo přijít potvrzení o přijetí jeho práce do soutěže. Jsem ovšem líný jak veš, takže se to může trochu protáhnout... ale dýl jak měsíc rozhodně ne! Přeju slunce v duši a psavou náladu.


Sdílet na Facebooku
Autor: ZobOdesláno: 10:35, 20.9.2009ID: 6f9816Nahlásit Vaultmasterům
Dobrá, přiznám se bez mučení. To upalování češtiny mám na svědomí já, ale snad by mohlo být polehčující okolností, alespoň v očích fanoušků falloutu, že jsem k onomu účelu použil Flambe 450.

Flambe 450 - během vývoje nebyl upálen ani jeden člověk (pokud nepočítáme nemajetné, feťáky, ženy, děti, mutanty, pacifisty a lidi bez energozbroje)
Flambe 450 - do každé postnukleární domácnostI!
Autor: AsfltakOdesláno: 12:36, 20.9.2009ID: 616686Nahlásit Vaultmasterům
hm, to asi nestihnu :( mám pár stránek, ale rozumný konec nestihnu včas dopsat, no aspon nebudud tak setřený
Autor: SnikchOdesláno: 14:55, 20.9.2009ID: 611928Nahlásit Vaultmasterům
Dobrá dobrá, nejsem si sice vědom, že bych češtinu kdovíjak prcnil a znásilňoval, ale na svou obhajobu uvedu jen že su moravák tož nějaků tu češtinu neřeším. Mnohdy i seriózní deníky a jiné tiskoviny dovolují na svých stránkách horší zvěrstva.

Cheky a ostatní, držte se...
Autor: VikyOdesláno: 16:13, 20.9.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
Snikch: Výmluvy na Moraváky jsou laciné.. A ne, horší zvěrstva se vidí málokdy a už vůbec ne v tak hojné míře. Nevím, jestli jsem tvou povídku četla nebo ne, ale zatím vše, co se promenovalo na mém displeji, obsahovalo zločiny hodné kata.
Autor: ZobOdesláno: 18:26, 20.9.2009ID: 6f9816Nahlásit Vaultmasterům
Autor nejzachybovanější povídky by mohl vyhrát Pravidla českého pravopisu a jednu přednášku zdarma od Viky ;)
Autor: s0fOdesláno: 21:40, 20.9.2009ID: 613f72Nahlásit Vaultmasterům
mno. ja uz dva tyzdne cakam na reakciu na moje holuby. uz ste to opravovaly? cheky nereaguje ani na mail, ani na PM.. je to tak zle? :/
Autor: VikyOdesláno: 21:46, 20.9.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
sofe, proč bys měl dostat nějakou reakci, když ji nedostal žádný ze zúčastněných? Soutěž je v plném proudu a vyhlašování bude až po jejím skončení.. Takže si počkej na konec soutěže, pak se dozvíš, jak jsi dopadl.
Autor: LmslaverOdesláno: 08:20, 21.9.2009ID: 42e2caNahlásit Vaultmasterům
Do zamořeného, zničeného, znásilněného, zmutovaného a zmučeného post-katastrofického světa přece patří zamořená, zničená, znásilněná a zmutovaná čeština. :)
Autor: VikyOdesláno: 08:46, 21.9.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
Lmslaver: Ne. Je to prachsprostá lenost dotyčných autorů, kterým jejich práce ani nestojí za to, aby si ji po sobě přečetli a projeli automatickými opravami ve Wordu. Tak proč bychom to měli číst my?!
Autor: chekotayOdesláno: 14:39, 21.9.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
LMslaver: Tento argument uznám, pokud mi svou povídku zašleš na papíru ručně vyrobeném z prastarých hadrů, napsanou krví otroků či vlastnoručně vyrobeným inkoustem.
Toleruji i březovou kůru či pergamen z medvěda. Samozřejmě skoleného tvou vlastní kulovnicí.
Autor: ZobOdesláno: 14:45, 21.9.2009ID: 6f9816Nahlásit Vaultmasterům
Chekotay: Obávám se, že .doc je postapokalyptickým formátem sám o sobě.
Autor: s0fOdesláno: 16:34, 21.9.2009ID: 613f72Nahlásit Vaultmasterům
Pretoze chekotay v aktualke pise, ze kazdy ma obdrzat spetne potvrdenie prijatia? :roll: \\ale jo, mas pravdu, win\\
Autor: VikyOdesláno: 16:40, 21.9.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
s0f: Všimnul sis i toho dodatku, že?
Autor: s0fOdesláno: 17:25, 21.9.2009ID: 613f72Nahlásit Vaultmasterům
samozrejme. ale nedisponujem telepatickym putom so zbytkom sutaziacich. navyse uz tomu je naky patek, a neverim ze je taky problem odpovedat retazovym mailom "prispevok prijat. vsb."
Autor: chekotayOdesláno: 09:10, 22.9.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
Zob: posílejte v sxw :-)
Autor: smejkiOdesláno: 12:27, 22.9.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
abych pozvedl tušenou úroveň, řeknu vám, že se mi přes monitor a mp4ku přehnaly jen dvě překousnutelné a soutěžehodné povídky (četl jsem jich....8?), z toho jen jednu jsem si i užil....
Autor: ZobOdesláno: 16:30, 22.9.2009ID: 6f9816Nahlásit Vaultmasterům
Tak to teda napnutě čekám na vyhodnocovací newsku plnou trpkého hněvu všech recenzentů :D
Autor: TinaOdesláno: 21:38, 22.9.2009ID: 6f70a6Nahlásit Vaultmasterům
No, moje povídka by měla být - co se jazyka týče - na slušné úrovni, pokud ji mail sám od sebe nepřepsal do nějakého dysgrafického nesmyslu nebo nepřeložil do esperanta :)
Autor: ErhyOdesláno: 22:04, 22.9.2009ID: 7f75d0Nahlásit Vaultmasterům
No doufám, že moje povídka došla v pohodě, když už sem jí kontroloval nejmíň 5x, ale já í posílal už někdy před půl rokem. :)
Autor: LmslaverOdesláno: 10:52, 23.9.2009ID: 42e2caNahlásit Vaultmasterům
Tak to já mám určitě ve své povídce nasekané chyby. I když sjedu pravopis v automatické opravě a přečtu si to po sobě několikrát. Na gramatiku jsem byl prostě vždycky levý a lepší už to asi nebude. Čárky mrskám tam, kde být nemají a tam kde by měli být mi chybí a o dalších hrubkách, které neodhalí automatický detektor ani nemluvím. Ale opravdu jsem se snažil, abych propadl sítem gramatické inkvizice VŠB, doufajíc, že to je více literární, než pravopisná soutěž. Všem vlastencům , kteří jsou nuceni číst můj příběh a zamořil jsem tím jejich mysl jako radioaktivní spád se pokorně omlouvám.
Autor: smejki - lmslayerOdesláno: 11:20, 26.9.2009ID: 7f0236Nahlásit Vaultmasterům
lmslayere, člověče, za jeden použitý vtip/nápad tě zabiju, já ho vymyslel první! :-D
Autor: LmslaverOdesláno: 11:36, 26.9.2009ID: 42e2caNahlásit Vaultmasterům
smejki: mohu-li si vybrat smrt, tak bych prosil energetickou zbraní. Děkuji. :-)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.