.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2009-11-11 10:11:11,

Soutěž: Stalkeřina, to je dřina!

Tohle je 777. aktuálka na VŠB od zavedení redakčního systému... krom toho právě v okamžiku jejího zveřejnění uplynulo přesně 91 let od podpisu kapitulační listiny, která ukončila První světovou válku. Čím oslavíme tato dvě významná výročí?
V okamžiku, kdy píši tuto aktuálku není ještě přesně určeno, v jakém intervalu se budou objevovat, takže je dost možné, že se v jednom dni potkají dvě. Proto je jen dobře, že dnes uděláme takový malý krok stranou, francouzi by řekli faux pas. Představím vám totiž příběh, který původně do soutěže ani jít nechtěl. Známý pisatec HNOJ prostě jen poslal další ze svých výtvorů. Mne ale zajímalo, jak by obstál v konkurenci, a zařadil jej do soutěže. Kdo zná HNOJova díla již asi ví, co má čekat. Pro ty ostatní zde máme recenze. Povídce došlé beze jména interně říkáme Stalkerský příběh, neboť se odehrává ve světě definovaném hrou Stalker. Jak píši ve své recenzi - největší chybou povídky je, že se odehrává v Zóně a ne Pásmu...

[ Stalkerský příběh ODT ]  [ Stalkerský příběh RTF ]  [ Stalkerský příběh PDF ]

Sdílet na Facebooku
Autor: s0fOdesláno: 12:59, 11.11.2009ID: 613f72Nahlásit Vaultmasterům
hm.. z velkej casti mi to pride ako prepis replik z filmu do txt. hru som nehral (ale poznam ju dost dobre aj bez toho) a ani nechcem, lebo sa mi hnusi parazitovanie a znetvorenie Tarkovskeho diela.

inak ma poviedka zatial nijak moc nestrhla, ale este som ju nedocital celu..
Autor: hawkeyOdesláno: 14:56, 11.11.2009ID: 42bc80Nahlásit Vaultmasterům
hm.. tak to tě musí jistě i velmi iritovat dune2 jakožto silné parazitování a znetvoření Herbertova díla co? nic ve zlým
Autor: ZobOdesláno: 14:58, 11.11.2009ID: 6f9816Nahlásit Vaultmasterům
Mě to přišlo dobré, hlavně ze začátku, ta atmosféra, popíjení vodky, tvrdý chleba, navlhlá cigareta.
Taky jazyk byl docela dobrý, až na chyby, taková ta lyričnost, přirovnávání a tak.
Pointa mě ani tak nezklamala, ale možná by mohla být překvapivější.
Piknik u cesty jsem četl také, autor má asi co dohánět, ale i tak to nebylo špatné. Bohužel jsem Stalkera viděl asi půl hodiny u kamaráda a film jsem nečetl vůbec.
Ale musím se přiznat že můj zážitek byl obohacen kytarovými melodiemi ze stalkerského soundtracku.
Autor: SiusOdesláno: 18:08, 11.11.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Mno pro Stalkerovského zelenáče jako jsem já krapet matoucí. Chiby do očí blijýcí nepřakvapili a jako obvikle sráží čitelnost. Nu coč, čekám na další, čerstvou krev...
Autor: s0fOdesláno: 22:51, 11.11.2009ID: 613f72Nahlásit Vaultmasterům
haw - porovnavas neporovnatelne. pozri si Stalkra, nasledne zahraj Stalkra; a PRCITAJ si dunu, a nasledne zahraj Dunu2. ;-)
Autor: hawOdesláno: 01:00, 12.11.2009ID: 42bc80Nahlásit Vaultmasterům
Stalker film má s hrou tak málo společného, že mluvit o nich zároveň v jedné souvislosti, je hřích.
ad. duna: vím že neporovnatelné, jen jsem se tě snažil vyprovokovat. :-)
Autor: mattOdesláno: 08:14, 12.11.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
Dikobrazu, što Dikobrazovo... Kniha - dětská vzpomínka, film - osobní záležitost.. hra? Always look on the bright side of life - vystříhat se kritiky, užít si to, co je ve hře dobré - atmosféra? (nevím..) Film je eposem o krizi víry. Tarkovskij k tomu potřebuje dvě a půl hodiny. A těžce se o tom mluví. A povídka? Na dvou stranách dát stalkerovi nový rozměr? Snad by to šlo, napsat to jinak.. ale ten nový rozměr nebude stát jen na ideji zóny coby matky.
Autor: KharkowOdesláno: 21:32, 18.11.2009ID: 6fc11cNahlásit Vaultmasterům
Přišlo mi to nemastné, neslané někde za "povídku od vany"
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.