.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2009-11-15 08:11:15,

Soutěž: Jdi do Prahy a přines mi... Ne! Raději knihu!

Rozkrádat Prahu je v kurzu. Však i v knajpě jsme se shodli, že by bylo záhodno vybrat nějakého geroje, jenž by Cajzl infiltroval a vypil pražákům veškerý bier. Pak by totiž Smejki přestal užívat při hodnocení povídek svá šílená desetinná čísla, naučil by se zaokrouhlovat na půlbody a Zkouška knihy by nemusela dostat známku 2,625.
Tahle povídka je zvláštní především tím, že má otřesný název. Opravdu jsem ji nechtěl číst a raději se těšil na Peklo v Pittu. Nešťastně zvolené jméno pak pokračuje martyriem špatné gramatiky a ne úplně dobře ukočírovaným vyprávěním... proč to teda dostalo dvojku? Protože to je dobré! Nejen že tam je hořící Praha (to pomůže vždycky), ale má to i dobrý nápad, zajímavou zápletku a vtipné vyvrcholení. Tahle věc by si zasloužila, aby nad ní její autor strávil ještě pár týdnů práce, někde něco osekal, jinde něco zatmelil, vybrousil, přelakoval.


[ Zkouška knihy ODT ]  [ Zkouška knihy RTF ]  [ Zkouška knihy PDF

Sdílet na Facebooku
Autor: Rudi.BOdesláno: 20:37, 15.11.2009ID: 511332Nahlásit Vaultmasterům
ja oiobne som si viac uzil citanie osvieteny ktora skoncila o 2 miesta nizsie, ale aj tak osm nadseny urovonu poviedok,cakal oasm vacsi odpad a podobne dobr epoviekdy tak od 8-7 miesta
Autor: ZobOdesláno: 09:26, 16.11.2009ID: 6f9816Nahlásit Vaultmasterům
Trochu mi to připomíná Neffovu Tmu po dvaceti letech.
Autor: s0fOdesláno: 21:57, 16.11.2009ID: 613f72Nahlásit Vaultmasterům
musim priznat, ze ja som dost leniva osoba a tak citam v tejto fazy sutaze len to, co ma niecim zaujme na prvy pohlad. tentokrat rozhodla chekyho navnada vo forme Prahy v plamenoch :P

to autor -

1. skus sa naucit viac pracovat so suvetiami, usecne vety su trochu rusive vzhladom k snahe plynuleho priblizenia deja. co sa tyka gramatiky, nabuduce venuj kludne aj par hodin korekture, no nie len automatickej oprave, ale aj i-slovnikom. napriklad slovensky (urcite existuje ekvivalentne aj cesky):

http://slovnik.juls.savba.sk/

mi poradil sam dekan FF, ked som onehdy zasieral fora MUNI svojou bohemskou gramatikou :P dost mi praca s nim pomohla.

2. vypestuj si vztah k synonymam. to je jak ked varis a pridavas rozne korenia. je to lepsie, nez keby si tam mal dal len sol. a potom zase sol. a zase. bude to potom moc slane. :|

II. vypracuj si cit pre pouzivanie synonym. v zmene je zaujem a v zaujmu pritazlivost. na luku bez kvetov ti nikto nepolezie..

3. ten zvrat 'Praha' - 'Prach' je skvely! tiez napis CIRKUS na hlavnom stane sa mi paci. rovnako hravo ale skus pristupovat aj k celkovemu vykladu deja. epiteton, perzonifikacia, metafora, ..

trochu ma sklamala tie psychologicke faily a rozpory. napriklad ze jarda je taky frajer, ze dorazil samotny do tabora.. sam by sa najradsej vrhol medzi hordy s nozom v ruke.. mno, ono supermana uz aj sfilmovali :P ale ne, tak to je mozno len moj dojem.

turok - vsadil si do deja z nicoho nic hodne konkretny pojem. v neskorsje faze poviedky si ho definoval blizsie, no beztak to tam sedi asi ako McDonald uprostred stepi. mohol si ktomu dat nejaky predslov na zaciatku poviedky, ktory by citatela pripravil na to, ze sa nieco stalo a ze nieco je vysledkom toho, co sa stalo. nieco v zmysle

"..a vsetko sa naraz zmenilo. ziaden zivocisny druh, ziadna rastlina neostala neposkvrnena zakazanym hribom. ruza bez trnov, kon s tretim okom, kaktus velky ako rodinny dom, vretenica s troma nohami, .."

prechody a odstavce ok.

zapletka.. diskutabilna.. ale vystihol si postapo sialenost - na vsetkych troch zucastnenych stranach. pekne.

tot moj nazor, ale ja sa venujem skor poezii, poviedku som napisal len jednu, tu ktora je v sutazi, takze tak. :)
Autor: KharkowOdesláno: 21:58, 25.11.2009ID: 6fc11cNahlásit Vaultmasterům
OT:Chudáka Turoka autor nechal klonovat, zmutovat, stáhnul z kůže, usušil a nechal jím krmit vesničany :D Kam to ten svět spěje, když domorodci jedí už i dinosauří lovce :)

Tohle je další ukázka zásadních neznalostí českého jazyka, aneb sázíme i/y jak se nám zlíbí, jako sorry ale "V místnosti stálI tři klece. Ve dvou štěkali psY různých ras." už je moc. Jediná dobrá část byl závěr s pointou, jinak je to odvar z odvaru dešťové vody. Imaginace jsem byl schopen jen u 30% povídky (začátek a konec ve vesnici). Díky, ale bavil jsem se u jiných povídek už lépe.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.