.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2009-11-23 08:11:23,

Soutěž: Ještě jednou z vaultu

Tak tahle povídka recenzentama zamíchala asi jako protipěchotní bojová hlavice chovnou stanicí opuštěných hlodavců.
Už jsem kdesi rozepisoval svou myšlenku, že člověk zavřený pod tunami skály musí zmagořit. Já jsem sice člověk zrozený v hlubokém lůně strmých slovenských hor a představa otevřených prostor mě natahuje na zvracení, ale v prostředí protiatomového krytu jsem obvykle do dvou hodin zralý na svěrací kazajku. Takže asi chápete, že po pár generacích je mysl obyvatele vault na hony vzdálená tomu, čemu dnes říkáme normální...
Dost řečí, jsem dneska příliš ožralý na to, abych tady rozváděl sáhodlouhé rádobyhluboké myšlenky o obrazech míhajících se na stěnách jeskyní, prostě vemte za bernou minci paradigma, že realita je jen subjektivní dojem, a mazejte číst druhou nejlepší povídku téhle soutěže!

[ Příběh štěněte ODT ]  [ Příběh štěněte RTF ]  [ Příběh štěněte PDF ]




Sdílet na Facebooku
Autor: PajaOdesláno: 09:57, 23.11.2009ID: 5161beNahlásit Vaultmasterům
Přestože tenhle styl není zrovna můj šálek čaje, jsem povídku, po přelouskání první stránky, přečetl jedním dechem a myslím, že můžu říct jen - psycho :-D
Autor: MoonfearOdesláno: 13:19, 23.11.2009ID: 7f035cNahlásit Vaultmasterům
V dobách ne až tak dávných (necelý jeden životní cyklus sapiens sapiens) umělci experimentovali s tvorbou pod vlivem LSD.... nevím proč jsem si na to vzpomněl...
Jinak jestli je tohle druhé místo, tak si říkám, jestli mám vůbec riskovat čtení místa prvního.

A než zapomenu, nejlíp to asi vystihla viki :) povídka výborná, ale občas se ztrácí.
Autor: HellbillyOdesláno: 15:34, 23.11.2009ID: 32b55eNahlásit Vaultmasterům
Nápad je dobrý, škoda len toho ťažkého jazyka a zbytočnej psychedelie...Votrelkyňa bola zrozumiteľnejšia, viac sa mi pozdávala
Autor: RatmanOdesláno: 16:36, 23.11.2009ID: 61904eNahlásit Vaultmasterům
Dle mého soudu si tahle povídka umístění ani ocenění nezaslouží - byly lepší (např. Slib). Já u čtení díky stylu vypravování značně trpěl, i když musím uznat že z uměleckého hlediska je povídka velmi hodnotná. Jako zdroj pro relaxaci a nějaké to večerní odlehčení přeplněnému mozku již nikoli.
Autor: smejki - ratmanOdesláno: 17:26, 23.11.2009ID: 6057d0Nahlásit Vaultmasterům
měls hodnotit :-P
třebá já relaxaci v povídkách nehledám ::kawaii
Autor: RatmanOdesláno: 17:48, 23.11.2009ID: 61904eNahlásit Vaultmasterům
Nj, ale pokud mi nenapíšete přímo na mail, že ve 2. kole nemusí hodnotit jen ti, co hodnotili v prvním tak moc nevím. Jsem poslední dobou silně odtržen od www reality ;-) tak příště no...
Autor: mattOdesláno: 18:48, 23.11.2009ID: 614162Nahlásit Vaultmasterům
Děkuji za hodnocení i za čtenářské reakce. Nutno upozornit, že při psaní nebylo požito nic haluconogenního, ani žádné zvěři nebylo ublíženo:-)
Ty protichůdné reakce chápu a jsem za ně rád; pokud další čtenáři napíší, co pro ně štěně znamená, budu vděčný:-)

autor
Autor: MoonfearOdesláno: 19:44, 23.11.2009ID: 7fc5e4Nahlásit Vaultmasterům
no jako valachovi mi štěne říká jediné - 30L bečka chlazeného piva. Jo a pořád to nemůžu dostat z hlavy. Nejzajímavější je na tom štěněti to nenásilné nastínění, že je to společný sen, počínaje "přítelkyní" miko a konče utíkajícím Manim. Vychcané, opravdu vychcané :) Navíc tenhle kousek se od jiných liší. Každý soutěžní "příběh" co jsem zatím četl byl jasně profilovaný. Tohle jediné je jinde, má to dvě roviny, jednu čtu a druhá je tak nějak "ideální termín by byl chyba v matrixu", napovídá, šeptá do ouška tajemství a nenedá pokoj. Bude nášup? Až mám nutkání prohledat šuplík, škoda jen že už neexistuje a psaní mi nějak vypadlo z hlavy, přivedl si mě k nápadu oprášit pár starších šuplíkových kousků a zpětně je dát dokupy, jestli máš něco staršího, zkus si to projít znova a podělit se.
Autor: chekotayOdesláno: 19:51, 23.11.2009ID: 70ab7cNahlásit Vaultmasterům
Ratman: Já se zjevím, dyť jsem to psal, máme na to speciální topic... ach jo.
Autor: SangwinyOdesláno: 20:15, 23.11.2009ID: 8e1c3aNahlásit Vaultmasterům
Po přečtení mě bolí mozek, zanechalo to ve mě parádní dojem, ale stále mě bolí mozek
Autor: s0fOdesláno: 22:50, 23.11.2009ID: 613f72Nahlásit Vaultmasterům
dnesny pokus o precitanie zlyhal na prvej normostrane, kedze sa mi v hlave odohrala neuronova genocida. skusim zajtra. fakt si na to nemam nic dat? trip/trava?

mozno zajtra budem mat doma viac kludu a nebude tu taky hluk :|

no z toho mala co som precital mi to zatial pride nechutne presytene basnickymi prostriedkamy (naco?).
Autor: mattOdesláno: 01:23, 24.11.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
Sangwiny, s0f: Štěně se omlouvá za bolesti mozku i neuronovou genocidu, leč samo si to nevybralo:-) S0f, držím pěsti!
smejki, ratman: Nevím, asi taky nečtu povídky pro relaxaci. Tady mě spíš zaujal kontrast mezi pohlcením příběhem a nepohlcením.
Moonfear: Šuplíkových věcí mnoho není, ale snad si o tom povyprávíme v sobotu. Některé věci chápeme podobně.

Snad není položení téhle otázky autorským hříchem - jak znázorníte v povídce sen? Většina lidí vypráví sen jako příběh, jenže.. když sníte jinou postavu (či zvíře), máte na stole hned dvě vypravěčské perspektivy - sebe, jako osobu snící (a to vám nikdo neodpáře), a postavy, kterou sníte. A sen štěněte je ještě k tomu prostorem. Tolik k psychedelii:-)
Autor: PedroOdesláno: 02:51, 24.11.2009ID: 3350daNahlásit Vaultmasterům
Musim rict, ze od povidky ocekavam to, ze pujde cist. Slovensky jazyk mam rad, ale spatne se mi cte. Nicmene do te predchozi podivdky jsem se po prvnich par vetach dostal relativne hladce a pak jsem ji prelouskl za chvilicku. Toto nemohu rict o teto povidce. Nejakou zvlastni pointu jsem tam, narozdil od te predchozi povidky, take nenasel. Takze mam takovy pocit, ze recenzenti se bali jeden druhemu rict, ze tuto povidku moc nepochopili, proto po vzoru Lynchovych fandu tvrdi, ze je dobra..
Autor: Pedrovo nitroOdesláno: 03:21, 24.11.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
"Nepochopil jsem a proto to zákonitě nemohli pochopit ani jiní."
Autor: LmslaverOdesláno: 11:30, 25.11.2009ID: 42e2caNahlásit Vaultmasterům
Sofistikovaně psychedelická povídka žonglující se slovními synonymy, která si jistě najde své příznivce. Já přesto dávám raději přednost příběhům o přestřelce s nájezdníky, sexu, drogám a rock and rollu v mravně pokleslém New Renu, nebo lovcům brněnských zrůd.
Autor: chekotayOdesláno: 11:34, 25.11.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
Matte, nepřipravíš si třeba nějaký kratčičý proslov na sobotu? Ať tam jen nepředáe ceny a nepůjdem hned domů :)
Autor: mattOdesláno: 12:09, 25.11.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
Lmslaver: Když tak o tom mluvíš, já vlastně taky dávám přednost sexu, drogám, rock'n'rollu... Proč já jsem to u všech čertů psal??:-))

Che: A co alkohol, tanec, němota, oslepnutí...?:-)
Autor: LmslaverOdesláno: 13:43, 25.11.2009ID: 42e2caNahlásit Vaultmasterům
to matt: Proč jsi to psal? :-)
Aby ses odlišil od těch všech neohrožených poutníků pustinou a neomylných hrdinů o kterých psali ostatní. Povídka je napsaná gramaticky dobře, má svůj osobitý styl a recenzenti nejsou žádné lopaty. Takto napsaná povídka, která navíc z ostatních prací vyčnívá, si logicky musela sáhnou na žebříčky nejvyšší. Dočíst knížku složenou z takových povídek bych já ovšem nedokázal, protože by mě nebavila. To ale neznamená, že je špatná.
Autor: s0fOdesláno: 15:10, 25.11.2009ID: 613f72Nahlásit Vaultmasterům
To autor - Tak hotovo. Len prvých par viet ma zmiatlo, potom sa to už číta dobre. Potešilo ma hned na začiatku to prirovnanie k jednej zo Zenónových apórii, podarené. Skvelé zachytenie sna, i keď ten sen je teda hodne ujetý :D

Ten štýl rozprávania miestami vo future sa tam tiež super hodí.

Osobne by mi vyhovovalo ubrať na výrazových prostriedkoch a pridať na próze. Ale to je subjektivný vnem.

Proste umelecky spracovaný literárny útvar, niet čo dodať.

Hm, celkom by ma zaujímalo, ako by to asi tak vyzeralo sfilmovane - vo forme krátkeho filmu. Mohlo by to byť Hodne zaujímavé.
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.