.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Psychotic, 2009-11-26 13:50:37, IGN

Fallout mezi nejlepšími PC hrami

Po Top25 her na XBox 360 se IGN pustila i do Top25 her na PC. V tomto žebříčku legend (ve kterém kupodivu vyhrály hry, o kterých jsem v životě neslyšel) se originální Fallout umístil na pěkném 19. místě. Nicméně podle mého skromného názoru se jedná spíše o žebříček her, které překopaly celý herní průmysl, než "nejlepších" her. Jen pro zajímavost: středověký fantasy bratříček Falloutu (tedy Baldur's Gate) se umístil na čtvrtém místě.

Celý žebhříček zde.

Btw. jsem si vědom, že tato aktuálka nemá téměř žádný informační význam a většina z vás ji stejně přehlédne, přesto zastávám názor, že (co se aktuálek týče) je lepší psát kraviny, než nepsat nic. V tomto ohledu u mě jasně vede GTPlanet.net, kde jsou schopni napsat aktuálku o tom, že si hlavní vývojář GT5 koupil nové tričko s nápisem SH*T.

EDIT: Čistě mimochodem, o pár dní dříve se Fallout 3 umístil na 3. místě v X360 verzi tohoto žebříčku. To jen tak pro radost (mně) a ku vzteku (Moonfearovi).

Sdílet na Facebooku
Autor: s0fOdesláno: 16:43, 26.11.2009ID: 613f72Nahlásit Vaultmasterům
"je lepší psát kraviny, než nepsat nic"

A kvoli tomuto trendu uz skoro nečítam aktuálky. Bravo.
Autor: chekotayOdesláno: 16:46, 26.11.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Pokud jsi, Psychotiku, o výhercích žebříčku v životě neslyšel, pak ti doporučuji sehnat si starý komp a postahovat si tyhle staré dobré kousky.
Zaujalo mne, že Deus Ex, vyhlášen Levelem za hru století, skončil kdesi na 21. místě, podobně i jinde... nicméně ano, když se má vyjmenovat dvacka nejlepších her vůbec, TIE, X-Com a Civilizace tam nikdy nemohou chybět.
Osobně mi tam chybí Pac-Man, Pong!, Tetris, Arkanoid (uááááá!!!! hned za Falloutem nejlepší pařba :-D ), Tomb Rider, Tyrian... :-)
Autor: KharkowOdesláno: 16:55, 26.11.2009ID: 6fc11cNahlásit Vaultmasterům
Zatlačil jsem slzičku nostalgie :(
Autor: BiDOdesláno: 16:57, 26.11.2009ID: 618fecNahlásit Vaultmasterům
Jo, tak tam jsou samé dobré pecky a musím se pochlubit, že většinu jsem hrál (nebo ještě uhraju) Mhmm.... Až z toho utírám slzu.
Tedy, jen ti piráti mi nic neříkaji
Autor: JaWOdesláno: 16:57, 26.11.2009ID: 51d878Nahlásit Vaultmasterům
s0f: Tohle je zajímavé tvrzení. Zajímalo by mě, kolik z řekněme posledních 100 aktuálek, považuješ za kraviny?
Autor: DannyOdesláno: 17:09, 26.11.2009ID: 70814eNahlásit Vaultmasterům
Chekotay: Pacman,Pong,Tetris,Arkanoid jsou původně hry na NES nebo Atari 2600 nebo rovnou maj předky v arkádovejch mašinách ;-) jen jsem si nemohl odpustit rýpnutí
Autor: BOdesláno: 17:25, 26.11.2009ID: 6fbd98Nahlásit Vaultmasterům
cheky: Ono záleží jaké gumy to vyhlašovali, třeba často do předu umisťovaný mario je hnus :-/

psychotic: není se čím chlubit, opravdu není, ty náš hrdý konzolisto :-/
Autor: PsychoticOdesláno: 17:38, 26.11.2009ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
to skoro všichni: No tak sorry, já začal s hrami "až" cca. 1997 (když si kamarád koupil PS1). K PC gamingu jsem se dostal až tak 2001. K PC hrám r.v. 199x jsem se tedy dostal vždy spíš náhodou. - a protože mi nikdo nikdy neřekl "Ty vole ten X-COM UFO Defence byla fakt klasika. Kdo nehrál, neni pařan!", tak mě to jaksi minulo.
Autor: DannyOdesláno: 18:14, 26.11.2009ID: 70814eNahlásit Vaultmasterům
B: Mario a hnus?! Hrom do tebe!
Autor: MoonfearOdesláno: 19:20, 26.11.2009ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
polovinu toho žebříčku doteď hrdě vlastním, zbytek jsem vlastnil/upirátil :P hoši to trefili celkem dobře, dali tam všechny ty super kusy co se něčím zapsaly do herní historie, a jen ubohý přiteplený F3 tam není (nemluvě o poblivionu), čím to asi ?

PS: osobně bych tam spíš dal místo crysis starší far cry, ale svoje místo si tam tahle série zaslouží.
Autor: DannyOdesláno: 19:46, 26.11.2009ID: 70814eNahlásit Vaultmasterům
Moonfear: Farcry 1 bylo výborný FPS, a sice o trošku lepší přegrafičtěný crysis
Autor: Rudi.BOdesláno: 20:09, 26.11.2009ID: 511332Nahlásit Vaultmasterům
S hrami co su v rebricku suhlasim kazda si to zasluzi len by som ksu prehodil poradie... ina tie fighter ac skvela hra mala strasny fyzykalny model- ked vobec nejaky. Mohol osm preletiet cez nepriatelsku lod skrz naskrz a vobec nci sa nedialo .. to ma kruva sralo
Autor: ZeroOdesláno: 22:59, 26.11.2009ID: 426c0eNahlásit Vaultmasterům
Mě osobně tam chybí Planescape Torment. Fakt se divím, že tam není, když tam je i BGII, a to na příliš dobré pozici.
Autor: JeštěrOdesláno: 23:30, 26.11.2009ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
FAR CRY singl je asi nejsilnější FPS co jsem kdy hrál, a to jsem byl schopen hrávat každý hovno. Holt dobrá AI a skvělá ostrovní poetika.
Autor: Loki_czOdesláno: 04:30, 27.11.2009ID: 426f90Nahlásit Vaultmasterům
Psychotic: Tak když ti to nikdo nikdy neřekl.. :-)
Ale kdyz uz to mas oficialne tak nam Ver.. X-Com je stejna legenda jako Fallout.. Prvni dil nejlepsi a s kazdym pokracovanim se z nej neco ztraci.. i kdyz Fallout 2 se neda rici ze by byl vyrazne horsi jak F1 :-)
Autor: SurlyOdesláno: 09:37, 27.11.2009ID: 70aab6Nahlásit Vaultmasterům
Baldurs Gate for the win! (A Fallout taky :))
Autor: NoeatOdesláno: 12:30, 27.11.2009ID: 705bccNahlásit Vaultmasterům
to ze jsi o tech hrach nikdy neslysel tvoje chyba neni... nicmene doporucil bych ti najit si ty hry... alespon X-COM: UFO Defense, pripadne si najit jeji recenzi ve score...
jeste si vzpominam, s jakym udivem jsem procital onu.. tusim ze dvoustrankovou!!! recenzi a hltal nadsene obrazky a pak dokola hral jednu misi v demoverzi - zricene ufo v jungli... btw: puvodne UFO ani neslo dohrat - v posledni misi se silene rozpadala grafika.. opravil to az patch, ktery nebyl vydany uplne hned :-)

dodnes si obcas ufo nainstaluju a zahraju... jen je potreba prekousnout na dnesni dobu hroznou grafiku a trochu kostrbaty ovladani... nicmene atmosfera je uzasna
Autor: LotharOdesláno: 13:01, 27.11.2009ID: 513aa8Nahlásit Vaultmasterům
Připadá mi ale, že tak trochu zapomněli na Dune 2, zakladatele žánru RTS, připadá mi rozhodně důležitější než takovej Battlefield 1942
Autor: TinaOdesláno: 15:30, 27.11.2009ID: 6f70a6Nahlásit Vaultmasterům
No, divím se, že Fallout neskončil líp, ale jsem ráda, že BG II dopadlo tak skvěle... Neznám to první místo, poučte mě, vážně je to tak dobré?
Autor: BidGOdesláno: 15:40, 27.11.2009ID: 618fecNahlásit Vaultmasterům
Lothar: Tak Battlefield 1942 byla snad první takhle rozsáhla multiplayerová řež (možná vůbec první), kde lepší kooperace byla větší krok k vítězství. (k tomu tam byli všelijaké ty vozidla a téma WW2 bylo taky hodně v kurzu)
Autor: MoonfearOdesláno: 15:45, 27.11.2009ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
mno.... buď se dá o sérii x-com mluvit v superlativech, nebo se slzou v oku vzpomenout na ty nádherné romantické chvíle strávené se svými vojáky, nebo si to zahrát. Říkat o té hře dobré, je jako tvrdit o prvních dvou falloutech že jsou "nevýrazné a průměrné"

Pokud máš aspoň trochu ráda tahové strategie, a překousneš dnes už archaickou grafiku tak to zkus, myslím, že dodnes je to ve své kategorii (a kategoriích do kterých to přesahuje) nepřekonaný kousek.
Z těch 25 her co jsou v tom žebříčku, bych taky dal x-com na první místo.
Autor: chekotayOdesláno: 17:13, 27.11.2009ID: 426f8eNahlásit Vaultmasterům
Danny: Nejsem bohužel až tak mladý, abych tohle nevěděl. Jo a chybí tam Lemmings.
Dune 2 je tam ve své kopii C&C.
Sof: Souhlas, je to pitomá filozofie.
Tina: X-Com - druhá hra v mém životě, kterou jsem kdy hrál :)
Autor: heršvecOdesláno: 17:36, 27.11.2009ID: 51d8daNahlásit Vaultmasterům
Koukám, že je to tady samý potěr. "Za našich mladých let jsme si hry museli nejdříve přepsat z výpisu zdrojáku v časopisu a pak teprve se mohlo pařit."
Btw. mou úplně první hrou byly Space Invaders na terminálu sálového počítače, když už se mne na to ptáte.
Autor: JaWOdesláno: 17:40, 27.11.2009ID: 7edbe6Nahlásit Vaultmasterům
To myslíš tady ty Space Invanders?
http://www.spaceinvaders.de/
Autor: heršvecOdesláno: 18:11, 27.11.2009ID: 51d8daNahlásit Vaultmasterům
Přesně, JaWe, díky - a teď nerušte, kanou mi slzy dojetí. (A musím zlomit rekord, první má "jen" 267 tisíc.)

Mimochodem, netušil jsem, že i za tímhle projektem stál Japík,
Autor: smejkiOdesláno: 20:37, 27.11.2009ID: 41a986Nahlásit Vaultmasterům
"EDIT: Čistě mimochodem, o pár dní dříve se Fallout 3 umístil na 3. místě v X360 verzi tohoto žebříčku. To jen tak pro radost (mně) a ku vzteku (Moonfearovi). "

1) Tak on ten žebříček docela odpovídá. To, co je o dvě příčky výš než F3, se dá docela dobře hrát :D
Co jsem měl z tohoto žebříčku k dispozici, to většinou nebylo nic světoborného - Dead Space, FIFA 10, Halo Wars, Gears of War, Oblivion
naopak byla slušná Forza a Bioshock byl výborný...nemluvě o Orange Boxu

2) dát do topu CoD - MW2, který je na světě 10 dní, to je majstrštyk. už i žebříčky se dělají jako jednohubky, ke se dám místo koupit hypem. :D
Sice jsem tu hru nehrál, ale pokud je horší, než MW1, musí to být sakra odpad.
Autor: PsychoticOdesláno: 23:27, 27.11.2009ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
smejki: Hypem se koupí popularita u hráčů. Ale aby se to dostalo do nějakého toho žebříčku, už to musí být dobré. Ale s MW1 i 2 skutečně přestřelili. Ale jinak bych sprvními sedmi hrami v žebříčku souhlasil. Bioshock u mě byl ale velice nudný díky pomalu se odvíjejícímu příběhu a dost slabému RPG systému.
Už se těším, co zkoní u PS3 žebříčku. Vsadím se, že díky hypu bude na 1. místě Uncharted 2 a stříbrný bude MGS4 (už ne kvůli hypu, ale protože byl sakra dobrý).
Autor: BigDOdesláno: 13:29, 28.11.2009ID: 618fecNahlásit Vaultmasterům
Tak jasně, že musí být na někde nahoře v žebříčku hra, která za deset dní vydělá půl miliardy...
Autor: smejkiOdesláno: 14:21, 28.11.2009ID: 41a986Nahlásit Vaultmasterům
myslel, že to je žebříček pro hráče a ne pro investory
Autor: SiusOdesláno: 14:33, 28.11.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Ať se dívám jak se díván nenašel jsem v žebříčku nikde Planescape Torment... nechť jsou autoři tohoto hodnocení zatraceni za opomenutí tohoto veledíla.
Autor: SarantcheOdesláno: 18:33, 28.11.2009ID: 513b76Nahlásit Vaultmasterům
Proč je tam herdek Unreal Tournament a ne Quake 3? :-D
Autor: SarantcheOdesláno: 18:35, 28.11.2009ID: 513b76Nahlásit Vaultmasterům
Hej, všimnul si někdo času odeslání těch příspěvků? to nemůže bejt náhoda.. :-D
Autor: chekotayOdesláno: 12:51, 29.11.2009ID: 6fc058Nahlásit Vaultmasterům
Taky bych tam raději viděl QII, nebo aspoň QIII... :-)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.