.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2010-06-23 12:06:15, VŠB

Dvě nové ankety - Jak je to u vás s koupí FoNV? Pro kterou platformu si FoNV pořídíte?

Dnes po vás chceme, abyste odpověděli na dvě jednoduché otázky, týkající se nové hry ze světa Falloutu, Falloutu: New Vegas.

Pokud budete mít chuť, můžete se do komentářů vyjádřit k tomu, jak jste hlasovali.

Výsledky z minulé ankety hledejte v archívu.

Sdílet na Facebooku
Autor: SiusOdesláno: 14:44, 23.6.2010ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Pirátům (a boraxu) zdar!

Po neskutečném zklamání z koupě F3, kterou řadím mezi jednu z nejhorších investic mého herního života (a to sem 2.5 roku hrál WoW!) nemám v žádném případě chuť investovat znovu do čehokoli co se jen vzdáleně otírá o Bethesdu nebo Gamebryo engine. Počkám si na první reakce na Brahmíně a pokud budou kladné, tak si hru nejspíš sosnu z pirátskézátoky.***.
Autor: CarlosOdesláno: 14:51, 23.6.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
Rovněž mě F3 zklamal a proto na celou věc půjdu opatrněji. Demoverze pro mě nikdy nehrály roli, gameplay videa pouze v negativním ohledu a slibům vývojářů či recenzím nevěřím (vkus se liší kus od kusu). Jak jsem tedy několikrát předtím psal - hru si stáhnu z warezu, zajedu si minimálně polovinu, pokud mě ohromí, seženu si ji. Pokud bude průměrná, sjedu si to celé a počkám si na slevu. O eventuelní koupi bude hodně rozhodovat 'přidaná hodnota' v krabičce.
Autor: KeinOdesláno: 16:24, 23.6.2010ID: 4293e4Nahlásit Vaultmasterům
XD :D :) :I :(
Autor: KeinOdesláno: 16:28, 23.6.2010ID: 4293e4Nahlásit Vaultmasterům
Abych to vysvětlil:

1, smajlík označuje doby,kdyb yblo oznámeno, že se bude dělat F3

2. smajlík označuje dobu, kdy jsem zjistil že to bude na gamebryo enginu

3. smajlík označuje doby kdy se objevily první screeny

4. smajlík iznačuje doby kdy jsem hru měl poprvé v PC a peprve jí poznával

5. smajlík označuje dobu kdy jsem hru poznal dokonale a doposud se nemění.
Takže ano, hru si opravdu nemám v plánu koupit.
Autor: RadiawOdesláno: 16:44, 23.6.2010ID: 51873aNahlásit Vaultmasterům
Nikdy... F3 jsem si koupil, je to sice pěkná hra, ale není tak dobrá, že bych si ji měl koupit. Byl jsem zklamaný, takže na New Vegas kašlu a pěkně si zasosám... nebudu jim dávat další prachy za zvoranou práci. Z kultu udělali rádoby RPG a FPS sranec. Když si jí sosnu o prachy je nepřipravím, stejně bych si to nekoupil ...
Autor: chiquitaOdesláno: 16:54, 23.6.2010ID: 5114c2Nahlásit Vaultmasterům
Rozhodně nejdřív stáhnu z warezu a koupím, pokud mě hra zaujme. Koupě F3 byla nejhůř utracená tisícovka v životě (aspoň se mi 600 vrátilo po prodeji na Aukru), takže teď už budu opatrnější.
Autor: DannyOdesláno: 17:26, 23.6.2010ID: 70814eNahlásit Vaultmasterům
Někteří se rozmýšlí "Koupit?" nebo "Stáhnout?". Já se rozmýšlím "Stáhnout?" nebo "Nechat bejt?"
Autor: chekotayOdesláno: 17:47, 23.6.2010ID: 70a8c6Nahlásit Vaultmasterům
A to jsem zrovna vymyslel další rádobyvtipnou anketu...! :D
Autor: stanleyCZOdesláno: 17:50, 23.6.2010ID: 618e5eNahlásit Vaultmasterům
já jsem pro stáhnutí a ozkoušení. Fallout 3 mě sice bavil (teda až po HODNĚ velkym počtu opravnejch módů), ale fakt bych si ho znova nekoupil... pořídil jsem si ho levně minulý vánoce kdy byly slevy... nejdřív dobrý ale pak už mě začali je--- ty nehorázný chyby. Např. Šerif byl automaticky mrtvej... ten otec mi nechtěl dát nějakou baterii či co to bylo.. atd. takže nejdřív sosm... zní to sice líp jak fallout 3 ale soudě dle stejnýho grafickýho enginu si to koupim až třeba... třeba příští vánoce :D
Autor: smejkiOdesláno: 19:03, 23.6.2010ID: 513b0aNahlásit Vaultmasterům
předobjednávka nehrozí, na sběratelské edice mě neužije
Autor: LaRosseOdesláno: 21:25, 23.6.2010ID: 70840eNahlásit Vaultmasterům
Taky to vidím max. na aukro, jako jsem učinil u F3 (a samozřejmě pak prodal dále).
Autor: ViSiOnAiReOdesláno: 22:44, 23.6.2010ID: 618d92Nahlásit Vaultmasterům
Taky zadna koupe - stacilo F3 zklamani...
Autor: I2h4Odesláno: 22:55, 23.6.2010ID: 6fe4a6Nahlásit Vaultmasterům
Musím říct,že se víc těším na recenze tady na Brahmíně,než na samotnou hru..Nicméně pokud zde dostane v průměru alespoň 8/10,tak budu uvažovat o warezu.
Autor: NeoWormOdesláno: 23:14, 23.6.2010ID: 6f97b4Nahlásit Vaultmasterům
Tu hru si zahraju jen abych věděl na co nadávám. A to jen když mi ji někdko donese až domu na DVD.
Autor: jegrosOdesláno: 02:31, 24.6.2010ID: 611ab8Nahlásit Vaultmasterům
hry uz moc nehraju, ale fallouty mam doma zatim vsechny, takze z ucty k serii uz to mam predobnenane ... ale rozhodne si nemyslim ze f3 bylo spatny, bylo to jen jiny, srovnani s hardcorovou 1 a 2 neni uplne mozne, ja sem si to za nejakych 20hodin celkem uzil
Autor: hejlíkOdesláno: 06:09, 24.6.2010ID: 5160f2Nahlásit Vaultmasterům
Nemám sílu, abych originálku později zničil vzteky aportem ku stěně.
Autor: demlosOdesláno: 08:31, 24.6.2010ID: 6054aeNahlásit Vaultmasterům
Pre mna kúpa istá. Možno to bude práve prvá hra ktorú si dokonca predobjednám. Niekolko dôvodov? To že sa to (enginom) podobá na F3 je pre mna rozhodne plus, Bethesda+Avellon+Sawyer je plus, všetky doposial zverejnené info o hre+videá sa mi páčia (s výnimkou gladiatorskej helmy:D)
A kedže som PCčkar tak PC verziu. howk:)
Autor: HejkalOdesláno: 11:53, 24.6.2010ID: 32b5c6Nahlásit Vaultmasterům
Když už akční postapo, tak Rage.
Autor: knedlikOdesláno: 12:14, 24.6.2010ID: 42ba90Nahlásit Vaultmasterům
pripojim se nazorem k jegrosovi, je to uchylne, ale koupim si to do sbirky, fallout taktics me taky nebavil a je doma na polici. F1/2 mě chytly v takovém období,že i když to bude chujovina, pořád mám velkou setrvačnost a nostalgii k odkazu předchůdců- až undergroundy u NSF mě donutily si tuto sérii pořizovat, ale pořád to sleduju. :)
Autor: KeinOdesláno: 23:13, 24.6.2010ID: 4293e4Nahlásit Vaultmasterům
Neříkal tady nejmenovaný Psychotic, že F3 nemá ráda jen hrstka lidí? :D FAIL
Autor: PsychoticOdesláno: 05:02, 25.6.2010ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
Kein: A tahle stránka je jejich vlajková loď. To se můžeš rovnou postavit do školky, udělat průzkum a prahlašovat: "A to někdo říkal, že jen hrstka lidí se dívá na Bořka Stavitele". ÜBERFAIL
Autor: KnedlíkOdesláno: 07:21, 25.6.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
hoši, vaše situace by se dala vyložit jednoduše: Za stranu a za lidi! (v překladu těch, co byli blízko: Zasraný náledí). Když už je to x-tá diskuze, kde se špičkujete se stejným výsledkem, musím na to koukat ještě já? Duplikace příspěvků, darebáci. Dva lidi, dva názory, stejný rýpání, žádný výsledek...spousta textu a vítejte v 1. světový...
Autor: JaWOdesláno: 10:59, 25.6.2010ID: 51634eNahlásit Vaultmasterům
Psychotic - Tak moment, tahle stránka se zabývá všemi Fallouty. Je tu tu snad nějaká jiná stránka, specializovaná na Fo3 a FonV, kam chodí ta druhá skupina? http://www.madbrahmin.cz/pruzkum/ankety/anketa_interests.png
Autor: HerrerOdesláno: 12:58, 25.6.2010ID: 705b08Nahlásit Vaultmasterům
Zase si to jako naivní idiot koupím:-)
Autor: PsychoticOdesláno: 19:33, 25.6.2010ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
JaW: Tato stránka se zabývá oslavováním F1 a F2 a kydáním špíny na F3. Takže ano, zabývá se skutečně všemi Fallouty. A kam chodí fandové F3? Nemám tušení. Nicméně oficiální Bethsoft fórum je stále poměrně aktivní a Fallout wiki je F3kou napěchovaná. Na to poslední zbývající - zpravodajství - je Brahmína dostačující, hlavně díky Smejkimu.
Autor: Filda;Odesláno: 21:04, 25.6.2010ID: 60ccfaNahlásit Vaultmasterům
teda mně upřímně sere jenom to že tuhle hru pojmenovaly fallout, víte, mně babička řikala že do mrtvol se kopat nema, to co provedlo bethe_shit je takovej kopanec že si to nedovedu představit, no a tyhle nastavovaný kaše ... vzpomínáte jak hnusně chutnala na základní škole rýžoví nákyp ... že vám doma říkali že od babičky bude lepši ... ne všechno jsou to keci :-D
Autor: KeinOdesláno: 21:06, 25.6.2010ID: 4293e4Nahlásit Vaultmasterům
Psychotic: Sorry, ale tato stránka má návětěvnost cca 1500 lidí denně. Chceš mi tvrdit, že je toto špatné místo pro anketu? nehledě na to, že podobné zkušenosti mám z XX dalších fór a dokonce i z NFS a tuning fóra...Všichni ti, co mají rádi Fallout tak chodí zde, nikde jinde nemají kde, což i vypovídá o kvalitě FUCK3, když nikdo neudělal ani žádné stánky, kde by prezentoval svůj názor na tuto "skvělou" hru. Tak už konečně stáhni ten svůj hrdý ocas :)
Autor: meehailOdesláno: 21:24, 25.6.2010ID: 51ff8eNahlásit Vaultmasterům
Kein: skús zobrať do úvahy tú, pre teba zjavne zanedbateľnú, niekoľko miliónovú skupinu ľudí, ktorí F3 hrajú, ale nijak inak sa o ňu nezaujímajú. Myslím, že o nich hovorí Psychotic. To, že F1/2 vytvorili okolo seba silnejší kult ti nikto neberie. To, že F3 sa nikomu nepáči, možno platí na fórach ako je brahmína, ale aplikovať to na hráčsku komunitu všeobecne je patetické.
Autor: CarlosOdesláno: 21:32, 25.6.2010ID: 51d688Nahlásit Vaultmasterům
Ohledně stránek Falloutu 3 - myslím, že Nexus by se mezi ně mohl pohodlně počítat. Tak jako se Brahmína zabývá, co se F1, 2 týká, především upozorňováním na mody (nemám samozřejmě namysli fórum, ale spíš novinky ohledně 'mrtvých' - berte s rezervou - her), Nexus je přímo enklávou takových záležitosí.
Je nicméně zajímavé, že stránek o ostatních Beth hrách (TES) je přehršel, každý díl má českou má kvalitní českou mutaci s vlastním novinkovníkem a samozřejmě bohatým modlistem. Fallout 3 nic takového nemá, z toho vyvozuji, že zatímco série TES má bohatou a stále živou komunitu (a to i přesto, že fanouškům se v mnoha ohledech třebas Oblivion příliš nelíbil), Fallout 3 je chycený v kruhu, z nějž příliš není východu - fanoušci původních her ho odsoudí, fanoušci jiných žánrů a her možná zahrají, ale jeho 'odkaz' neuchovají a novým hráčům za to prostě nestojí, protože jim bohatě stačí Nexus. Přeberte si to jak chcete, ale jeden závěr je jasný - F3 nikdy neměl a nikdy mít nebude tolik oddaných fandů. Možná je to tím, že se jedná o mainstream, kdo ví?
Autor: NeoWormOdesláno: 00:15, 26.6.2010ID: 6f97b4Nahlásit Vaultmasterům
Zajímavý je že F3 zvládl takhle propadnout i přes svojí velkou modovatelnost. Záznam z Moddb - F3: 43 modifikací, Oblivion 105, Morrowind 75 a F2 12. Příčemž aktivních a komplexních modů F3 je asi tak stejně jako těch na F2. To fakt neni žádná sláva. Ale asi vím proč to je - je totiž mnoho jiných a lepších 3D shooterů z postapo prostředí.
Autor: SiusOdesláno: 01:30, 26.6.2010ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
2 Psychotic: Tady je zakopaný pes => "Neříkal tady nejmenovaný Psychotic, že F3 nemá ráda jen hrstka lidí? :D FAIL"

Ty se snažíš obhajovat F3 tím, že tady není oblíbený, jenže ne každý kdo si to koupí a zahraje patří mezi fanoušky. Je jasné, že pro mainstream který použije a zahodí je F3 ideální hra na zabití 10-20 hodin. Ale troufnu si říct, že žádného zběhlejšího/staršího pařana by F3 nemohl uspokojit. I kdyby F3 vyšel pod jiným jménem a bez souvislostí s universem, tak to nezmění nic na tom, že to je škvár a nahlíželo by se na něj na brahmíně stejně jako doposud.
Autor: KeinOdesláno: 01:44, 26.6.2010ID: 4293e4Nahlásit Vaultmasterům
meehail: Krásně si vystihl tu "úroveň kvality" této hry. Hrajou to masy dětí. RPG hráči ne. A o to tu přesně jde.

A jen pro doplnění, uvědom si taktéž, kolik miliómů lidí si tu hru právě kvůli toho "jaká je" nekoupilo. Kdo ví kolik jich je? Na tuto skupinu se zaponímá a je to z marketingového hlediska logické, jelikož jsou nerentabilní. Ovšem pokud se zde bavíme o "kvalitě hry", tak tuto skupinu opomenout nemůžeme. A my se o ní bavíme.
Autor: PsychoticOdesláno: 07:37, 26.6.2010ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
Kein: Obávám se, že RPG není jediný dobrý žánr na téhle planetě a ostatní žánry nehrajou jen děti (a naopak jak vidno některé děti hrajou JENOM RPG). Nepochybuju, žes dohrál RPG, o kterých jsem v životě ani neslyšel, ale rozhodně to neznamená, že bys o hrách věděl něco víc než já, je to spíš opačně.
Nemluvě o tom, že pro normálního člověka není jediná vlastnost určující kvalitu hry uvěřitelnost rozhovorů a příběhu. Ačkoli i tohle je kec, ty jen hledáš důvody, proč to označit za špatnou hru, i když není - no jo, není to izometrické - Kein zlobit!

A když už se tak rád díváš na hry, které nemůžeš mít, na youtube - mrkni se na Heavy Rain - zajímavé. V pondělí mi přijde z Británie. Hezké pokoukáníčko přeju :-D
Autor: knedlikOdesláno: 09:14, 26.6.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
s pravou českou závistí pravím: ooo, až z velké británie? velice hodnotná informace...
Autor: JaWOdesláno: 09:26, 26.6.2010ID: 51634eNahlásit Vaultmasterům
Až se mi nechce věřit, že by Psychoticovi, za to neúnavné několikaleté obhajování té tragédie pro děti a retardované jedince, někdo neplatil. Shithesda na to musí mít tajné fondy 8-)
Autor: PsychoticOdesláno: 09:50, 26.6.2010ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
JaW:
FACEPALM - sorry, neumíš to tak dobře jako Kein.
Autor: JaWOdesláno: 10:06, 26.6.2010ID: 51634eNahlásit Vaultmasterům
Psychotic - nemám patřičný cvik.

Stejně mi furt mi není jasné, proč si neuděláš nějakou Fo3 fanstránku, když tě ta hra tak strašně uchvátila. Podle toho co pořád tvrdíš, bys měl několikanásobně vyšší návštěvnost než brahmína a ještě bys na tom slušně vydělal, kdybys to zaplácal pár reklamama.
Autor: PsychoticOdesláno: 10:34, 26.6.2010ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
JaW:
a) protože nemám zkušenosti ohledně tvorby webovek ani čas se jí zabývat
b) ta hra není jediná, která mě za poslední roky uchvátila a donutila na ní strávit trojciferný počet hodin. Já neříkám, že moje hra je nejlepší - tuto výsadu nechávám vám. A proč jsem na Brahmíně a ne jinde? Post-apo prostředí (které mě fascinuje i ve filmech a jiných hrách) a povídky, které velice rád čtu.

Ale máš pravdu, asi s tím seknu. Vy jednou vyženete všechny. Některým méně ignorantským členům se třeba zalíbí New Vegas... a vy (admini) necháte všechny zdejší voly je vyhnat, případě je vyženete osobně a s každým dalším dílem nebo čímkoli se tahle komunita bude zmenšovat a zmenšovat. A to i kvůli kravinám nebo prostě přemrštěnému egu - jako třeba v případě Henryho Thorna. Každá komunita musí být buď nepostradatelná, nebo tolerovat ty ostatní. Vy nejste ani jedno.
Autor: JaWOdesláno: 11:10, 26.6.2010ID: 51634eNahlásit Vaultmasterům
Psychotic - a) stačilo by polovinu času, co jsi tady strávil obhajováním Fo3, věnovat na tvorbu jednoduchých stránek ve formě blogu. Postupem času by se k tobě jistě přidaly další tisíce fanoušků Fo3 a stránky by se s jejich pomocí rozrostly do obřích rozměrů.
b) je dobré vidět, že i fanoušek Fo3 si na stránce, kde se shromažďují hráči, aby kydali špínu na jeho oblíbenou hru, si zde najde svůj koutek.

Ha ha. Že se s každým dalším bude komunita zmenšovat a zmenšova? To je docela možné, pokud budou vycházet další a další podobné zázraky jako je Fo3. Bohužel.

Do doby než vyšel tragický Fo3 byla komunita po 10 let velice stabilní a nijaká obrovská čísla v přístupech na VŠB jsme "v éře Fo3" nezaregistrovali. Několik měsíců po vyjití Fo3 se zase návštěvy vrátily pěkně k normálu. Děti dohráli svůj Fo3, placku zahodili a věnovali se dalšímu mainstreamovému trháku co jim trh předhodil.

A to o té komunitě je hrozný blábol. Tos vymyslel sám, jo? 8-)
Autor: PsycohticOdesláno: 11:49, 26.6.2010ID: 60f086Nahlásit Vaultmasterům
Stačilo říct 'sbohem', chytráku.
Autor: meehailOdesláno: 11:53, 26.6.2010ID: 61403cNahlásit Vaultmasterům
Mám pocit, že poniektorí tu posudzujú svet len podľa seba. A teda hra sa človeku páči iba vtedy, keď trávi stovky hodín na fórach venovaných danej hre, keď ten človek sleduje všetky novinky, keď skúša všetky mody, keď sa o hru zaujíma aj mimo hrania.
Myslím, že väčšina ľudí takto nefunguje, resp. sa zaujíma takto detailne o zopár vecí. Ale dnes predsa nie je problém hrať ročne desiatky hier. Keď sa mi z nich čo i len 5 páči extrémne, mám sa vzdať všetkého a zakladať komunitu? Keď ma fascinuje Tolkien, je hriech že sa neučím elfské jazyky, nečítal som History of Middle-earth a chráňbože, páči sa mi film, aj keď sa v mnohom líši od kníh?
Východiskový postoj veľkej časti tejto komunity je, že ak nie je komunita hry aktívna, tak hra nežije. Ale hra má svoj vlastný život. Asi to naozaj svedčí o jej mainstreamovosti, ale netvárte sa, že hráčovi sa hra páči len vtedy, keď sa jej venuje aktívne aj po dohraní. F1/2 u mňa patria k tomu najlepšiemu, ale nikdy som sa aktívne nezapájal do čohokoľvek mimo ich hrania, čo s nimi bolo spojené. Okrem poviedkovej súťaže minulý rok, ale to má pramálo spoločné s hrami samotnými.
Autor: smejkiOdesláno: 12:27, 26.6.2010ID: 607d52Nahlásit Vaultmasterům
ježiš vy jste trapní. jeden jak druhý
Autor: NeoWormOdesláno: 12:45, 26.6.2010ID: 6f97b4Nahlásit Vaultmasterům
"Obávám se, že RPG není jediný dobrý žánr na téhle planetě a ostatní žánry nehrajou jen děti (a naopak jak vidno některé děti hrajou JENOM RPG). Nepochybuju, žes dohrál RPG, o kterých jsem v životě ani neslyšel, ale rozhodně to neznamená, že bys o hrách věděl něco víc než já, je to spíš opačně.
Nemluvě o tom, že pro normálního člověka není jediná vlastnost určující kvalitu hry uvěřitelnost rozhovorů a příběhu. Ačkoli i tohle je kec, ty jen hledáš důvody, proč to označit za špatnou hru, i když není - no jo, není to izometrické - Kein zlobit!"

Tohle je zase blábol... Opět - proč se tedy F3 vydává za RPG když není a proč chválí svoje rozhovory a příběh když jsou špatné? No a pokud si odmyslím tyhle lži a smířím se s tím co zbyvá mám mizernou střílečku což každý člověk co kdy hrál DooM musí uznat. Vlastně ne, Psychotic to neuzná protože on přesi hraje spoustu nových her které dostaly v gamezone 90% a proto jsou naprosto nejlepší.

Fakt že F3 nemá v podstatě žádné fan stránky samozřejmě nesvědčí o tom že je to špatná hra, pouze o tom že ta hra není naprosto ničím vyjímečná aby někoho pořádně zaujala. A proto lidi co pořád cpou jak je ten F3 úžasný nevidí ani sobě do huby.
Autor: CarlosOdesláno: 13:52, 26.6.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
Fallout 3 drží na živu už jen ten flame. Nechte ho zdechnout, ať můžeme společně pomočit jeho hrob.
Autor: JaWOdesláno: 14:26, 26.6.2010ID: 51634eNahlásit Vaultmasterům
Psycohtic - však ty se zase vrátíš, nedá ti to. Rád ti to pak připomenu.

smejki - další tvůj naprosto zbytečný příspěvek.

meehail - Máš to trochu popletené. Pokud je hra dobrá a stane se kultem, vznikne desítky fan stránek, kde se chodí lidé se stejným zájmem bavit a odreagovat a neberou to tak, že podstupují nějaké oběti. Pokud je hra špatná nebo jen průměrná, nevznikne nic, N-I-C. A to je případ Fo3.

Carlos - Při životě ho tu drží dva až tři pořád stejní lidé. Jeden už prý odchází do důchodu, tak se možná dočkáme 8-)
Autor: meehailOdesláno: 14:36, 26.6.2010ID: 6fbf8aNahlásit Vaultmasterům
Jaw: nemám to popletené, len si uvedom, že priemerne človek nemá potrebu po hraní hry sa jej venovať. Tipujem, že v živote si videl desiatky filmov a hral desiatky hier, ktoré považuješ za kvalitné. A určite nie si aktívny na fórach všetkých týchto filmov a hier. Prečo nie?
Nehovoriac o tom, že nie každá hra má za cieľ stať sa kultom. F3 je v tomto smere určite neotrasiteľne mainstreamová a priemerná hra. Ide o to, že vy na ňu za každú cenu skúšate navliecť kožu hry kultovej, a potom sa vytešujete, že jej odstávajú uši, že jej nepadne. Ale to predsa každý vie dopredu.
Autor: JaWOdesláno: 14:50, 26.6.2010ID: 51634eNahlásit Vaultmasterům
meehail - Cože? A to jsem si myslel, že jsem to napsal dost pochopitelně. Člověk určitě nemá potřebu věnovat se hře, která je průměrná a která ho natolik nezaujala.

Sorry, ale ten druhý odstavec je úplný blábol.
Autor: CarlosOdesláno: 15:13, 26.6.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
meehail: Čistě statisticky by z těch milionů nadšených pařanů (zdravím Psycha) mělo několik udělat stránky, vždyť nerdů by bylo kolem hry nepochybně hodně. Samozřejmě existují modeři, ale to je trochu jiný typ fanoušků, ti se stránkami neztrácejí čas a produkují svoje díla.
Autor: NeoWormOdesláno: 15:16, 26.6.2010ID: 6f97b4Nahlásit Vaultmasterům
meehail> Samozřejmě že není nutné aby každý komu se líbí nějaká hra byl aktivní na fórech, dělal stránky atd. Ale pro F3 to nedělá skoro nikdo. Komunit zaměřených na F3 je minimum. Jen lehké naklepání "Fallout 3" do googlu ti na první stránce nevyhodí jedinou (až na Brahmínu), kdežto samotné "Fallout" vyhodí Brahmínu, NoMutantsAllowed a ještě jednu, kterou neznám. Pokud tam naklepeš "Oblivion" vyhodí to prakticky jenom komunitní stránky. A tu kůži kultovní hry tomu navlíká předně Bethesda (už od prvních preview), herní časopisy a pak lidi jako Psychotic. Většina lidí tady spíš nadává na to že to tak neni i když by chtěli aby bylo.
Autor: stanleyCZOdesláno: 00:09, 27.6.2010ID: 618e5eNahlásit Vaultmasterům
ježiši :) se tu hádáte kvůli hře :D tak každej má na hry jinej vkus no... mě se fallout 3 po vyhrabání asi 15 důležitejch módů celkem líbil...... A možná by se dal vytvořit další fallout s grafikou fallouta 2 :D a nebo van burenu :D stačí game maker a hodně trpělivosti :D kámoš si takhle vytvořil novýho DOOMa :D
Autor: SantaOdesláno: 12:21, 27.6.2010ID: 50ec26Nahlásit Vaultmasterům
Masakr. Názory některých borců tu mi připomínají fanatismus jednoho slovenského rádoby-guru :D
Abych nebyl úplně off-topic, tak New Vegas už mám předobjednaný a doufám, že se do našich končin dostane i sběratelská edice.
Autor: AmarounOdesláno: 23:03, 27.6.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
Sius: "Ale troufnu si říct, že žádného zběhlejšího/staršího pařana by F3 nemohl uspokojit"

Mne uspokojil :-) ..........

Carlos: Jako by si na ten Flame nepřikládal :-D stejně jako 95 % lidí zde .....

Jaw: -diskuze Fallout: New Vegas preview ve Score č.193 presneji tvuj prispevek pro Tucka: "Failout 3 parádní hra určitě je..... Hra jako taková se mi docela líbí " a spousta veci kolem........
- té tragédie pro děti a retardované jedince....
nevim jak si to mam vylozit .........
Autor: AmarounOdesláno: 23:25, 27.6.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
Sorry tech 95 % lidi jsem hodne prehnal a jeste dodam ze tam samozrejme pocitam sebe ;-) a sorry za tolik tecek... nekdy neznam meze :D
Autor: CarlosOdesláno: 01:11, 28.6.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
Já si občas hodím polínko, kápnu benzínek, ale v míře menší a snažím se to udržet v nekonfliktní a objektivní rovině. Až na vyjímky.
Autor: JaWOdesláno: 08:49, 28.6.2010ID: 51634eNahlásit Vaultmasterům
Amaroun - když to takto bezmozkovitě vytrhneš z kontextu, tak se nediv, že to pak nechápeš. Tady je to celé:

Tuček: Srovnávání FNV a F3 vyplývá z toho, že jsem v průběhu psaní preview dohrával F3 GOTY. Ta hra je parádní (že je balení drahé a že mělo přijít o rok dříve, to je jiná kapitola). Ale JE rok a půl stará. Na některých aspektech hry to prostě je vidět (a leckdy bylo už v době vydání F3). Když se s odstupem k jakékoliv hře vrátíte, některé věci vidíte jinak.

Já: "Failout 3 parádní hra určitě je (určitě ne bez modifikací, bez nich je opravdu na 70%), jen je to velmi špatný Fallout. Takže kdyby se to jmenovalo Oblivion with Guns: Postapokalyptic parody, nikdo tady neřekne ani bž. Hra jako taková se mi docela líbí (hrál jsem i Morrowind a Oblivion a všechny hry mám v originále), ale když mi někdo řekne, že je to důstojný nástupce předchozích dílů, koleduje si o pravou českou přesdržku 8-)"
Autor: smejkiOdesláno: 12:03, 28.6.2010ID: 513b0aNahlásit Vaultmasterům
osobně jsem tedy nikdy nepochopil tak extrémně odlišný dvojí přístup k jedné hře. Jako Fallout je to špatná hra pro debily, ale jako neFallout je to hra dobrá? Neříkám, že náležitost značce nemá vliv (viz. Max Payne 3), ale u F3 to u mě má vliv tak půl bodíku. Pro mě je to stále špatné RPG a ještě horší FPS, přestože nelze popřít, že nezanedbatlená část obsahu je kvalitní. Jako Fallout je u mě za 6-6,5/10, jako žánrová hra obecně 6,5-7/10... ale parádní versus kreténská? myslím, že na hlavně na tohle chtěl Amaroun upozornit.
Autor: AmarounOdesláno: 12:04, 28.6.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
Kein:"Neříkal tady nejmenovaný Psychotic, že F3 nemá ráda jen hrstka lidí? :D FAIL"
Hele jukni se napriklad na xfire.com ...... a porovnej statistiky F2 a F3 hmm.... 1756 lidi na xfire hraje F3 denne .. Minutes played per day =
261,774 a 45 pozice
a F2 hraje 55 uzivatelu xfire ? Minutes played per day =
5,639 a 445 pozice
Vim ze to neni ihned 100% dukaz o herni situaci.... ale da se s toho podle mne udelat dobry obrazek ... Me 1 a Me 2 maj napriklad dohromady za den asi o 100 hracu vic nez F3
Autor: AmarounOdesláno: 12:08, 28.6.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
ano na to jsem chtel upozornit .....
Autor: JaWOdesláno: 12:54, 28.6.2010ID: 51634eNahlásit Vaultmasterům
Smejki, nauč se číst mezi řádky.
Autor: smejkiOdesláno: 12:59, 28.6.2010ID: 513b0aNahlásit Vaultmasterům
mezi šestým a sedmým řádkem tvého minulého postu čtu:"Smejki, ty jeden kujóne, co se mi koukáš mezi řádky?"
Autor: NeoWormOdesláno: 15:44, 28.6.2010ID: 6f97b4Nahlásit Vaultmasterům
Amaroun> Ehm. Co je to XFire? Zkus se zamyslet kdo to používá a kdo má tu potřebu se s tím co hraje cpát na podobné stránky.
Autor: moonfearOdesláno: 15:48, 28.6.2010ID: 33a27cNahlásit Vaultmasterům
když chceš tahat statistiky... vytáhni statistiky hranosti F1 a F2 rok po jejich vydání a pak to porovnávej, nebo jinak, vytáhni si statistiku hranosti F3 za deset let, no jo, ja zapomněl, v té době to nikdo nebude znát ;)

je docela na hlavu porovnávat jak se dneska hraje 10 let stará hra a rok stará hra. Ale když seš u toho taky ti dám statistiky, schválně jsem se podíval na steam a na nejhranější hry u přátel za poslední dva týdny:

TF2 - 50 hodin
RA3, CoD WaW, L2D2, alpha protocol - nad 10 hodin
Failout 3 - 8 hodin

Jinak co se týče mě, F3 - stěží 25 odehraných hodin, borderlands - 89,1 hodiny a stále s tím nehodlám seknout.
Autor: moonfearOdesláno: 15:51, 28.6.2010ID: 33a27cNahlásit Vaultmasterům
omlouvám se za doublepost, ale ta amarounova statistika mě nasrala :)

xfire s jeho úžasnými 2 000 hráči, víš co ? http://store.steampowered.com/stats/

podívej se jak si vede failout v opravdové konkurenci, i indie hry jsou hranější.
Autor: AmarounOdesláno: 17:13, 28.6.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
moonfear: nevim proc mi sem cpes tve pratele a jejich herni vyber.......
"ale ta amarounova statistika mě nasrala" > You have been trolled. You have lost. Have a nice day
-a ? porad to je v Top games na steamu a nezapocitava se tam F3 samotny bez dlcecek (nebo to tak aspon vypada )... znovu rikam ze to neni mozne brat 100%.... Zaroven jsem zapomnel dodat ze tu statistiku jsem sem hodil ze Psychotic ma v nekterych vecech pravdu (vlajkova lod)

NeoWorm: ne doopravdy nehodlam jit tak do hloubky abych se zamyslel "Co je to XFire?" .. to rad prenecham tobe.... mne se k necemu hodi, takze vyuzitelnost pro mne ma ....

jinak k tem tvym statistikam je naprosta blbost chodit na moddb ("záznam z Moddb - F3: 43 modifikací.....") kvuli F3 modum (modifikacim), kdyz existuje http://fallout3nexus.com/ ... stejne jako je blobst hleda mody na ETW na moddb, kdyz je jich desitky na twcenter.net

Autor: amarounOdesláno: 17:25, 28.6.2010ID: 33a27cNahlásit Vaultmasterům
nevim proč mi cpeš xfire a jeho výběr :) jen jsem ti chtěl ukázat, že i já, průměrně inteligentní šimpanz po lobotomii dokážu najít statistiku která bude vyhovovat mi... a pořád je v top 100 na steamu plno her před F3 které jsou mnohem lepší, levnější, promyšlenější, propravocanější, etc. toť vše k tomu vyzdvihování failoutu do výšin kam nepatří.
Autor: MelichorOdesláno: 17:26, 28.6.2010ID: 51fc66Nahlásit Vaultmasterům
Pokusím se taky něco přidat, ikdyž to k novince nepatří.

Dříve jsme tu děti, které jsem vlezli poprvé strašili FO:BOSem, ikdyž ho skoro nikdo z nás nehrál. Ti zarputilější občas i F:T. Ikdyž tam mám pocit, že panuje nevyřčené pravidlo, že když není kanonizován a prezentuje se jako strategie(a dle mého zdařilá), tak tam se kopat nebude.

Výsledkem retrospektivy je, že na F3 se nezapomene ani za deset let. Tedy pokud nevyjde pod značkou Falloutu ještě větší klubko nelogičnosti a s přehypovanějším marketingem. I za deset let tu i na NMA totiž stále najdou staromilci, ktěří tím budou stašit nově se s každým dílem příchozí. A stále budou pokoušet ukecat WindowsBox, aby rozběhal F1/2 a pořád budou strkat nováčkům pod čenich, že můžou znát sérii až od třetího dílu(protože půjde spustit i na Xboxu 1800 a PS 6).

Nepochopení a zbytečné osočování ze stran obou táborů se možná nalézá i v přístupu k Falloutí Bibli. Nováčci nedovedou pochopit, že zatímco Vault 0 a vše okolo jsme brali jen jako spin-off naší oblíbené značky a zatvrzelí fanoušci F1/2 a i hráči Fallout PnP na něj mohli zvysoka kašlat. F3 však znalcům i nováčkům podsouvá, že například Mothership Zeta by se měla dostat do Bible, protože je to "regulérní" součást Pustiny nebo "teplákové" PA. Nováčci si řeknou: ,,Super! Emzáci! Jů zímní energozbroj!" A staří psi: ,,Heeek? ><"

Já jen doufám, že F:NV se nestane novým strašákem a aspoň zapluje do poklidných vod jako F:T.

To část toho, co mi leží na srdci a jen směle do mě za gramatické i logické blbosti(protože po překladu nového dílu BN nemám sílu to po sobě číst) a za to, že neadresuji =).
Autor: AmarounOdesláno: 17:45, 28.6.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
To amaroun(mesicni strach):"nevim proč mi cpeš xfire a jeho výběr"
Neee tobe ho doopravdy necpu... bylo to adresovany.. jen ne mesicnimu strachu ;-)... Pro tebe treba do vysin nepatri...

Autor: moonfearOdesláno: 18:08, 28.6.2010ID: 33a27cNahlásit Vaultmasterům
ježiš, sorry, to bylo fakt nechtěný, se stane no... :) no jo no, to říkám, šimpanz. Žena mě sere, televize mě sere, milovníci F3 mě serou a tak to potom dopadá :-D
Autor: smejkiOdesláno: 18:22, 28.6.2010ID: 513b0aNahlásit Vaultmasterům
amaroun: ne, f3+dlc rozhodně není započítáván odděleně. jde o stejný exe soubor, změny jsou jen na úrovni dat

moonfear - mě teď napadá, jestli tu vůbec někdo vyzdvihuje f3 do výšin, anebo se jen snaží říct, že to není průser století, že je to dobrá hra, nikterak však dokonalá nebo revoluční, která ho prostě jen baví.
Autor: NeoWormOdesláno: 19:34, 28.6.2010ID: 6f97b4Nahlásit Vaultmasterům
Na F3 je asi největší průser že to je prostě současný standart RPG ze kterého se vývojáři nehnou. Teda rozhodně ne směrem ke kvalitě původních Falloutů.

Amaroun> Moddb je celkem rozšířená stránka kde se většina vážně míněných modů alespoň prezentuje pár screenshoty, když už to nemá jako svojí hlavní vývojářskou homepage. Modů je samozřejmě víc, ale pro srovnání s ostatníma hrama mi moddb příde jako docela dobrý zdroj informací. Jinak tím seznamem jsem chtěl hlavně poukázat na to že F3 má oproti TES mnohem menší zastání i v modařské komunitě. Když vyšel Oblivion fanoušci se na to vrhli a hned začali plánovat rozšíření a remaky starších her a dost velké množství těchto plánů převádí do skutečnosti. U F3 jsem slyšel o jednom modu a teď se dočetl o 3 dalších které mě zaujaly. A to vše přesto že obě hry mají dost podobnou návaznost na starší díly a stajnou podporu modifikací.
Autor: smejkiOdesláno: 20:40, 28.6.2010ID: 513b0aNahlásit Vaultmasterům
naštěstí je standardem RPG stále tvorba Bioware
Autor: CarlosOdesláno: 22:18, 28.6.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
smejki: Mám Bioware rád, ale nepociťuješ ale taky tu slevu ze standardu? Chci říct, že už to taky není jako dřív. Je pravda, že jejich tvorba je stále o pořádných pár kilometrů před mainstreamem, ale stejně... Třeba takové Dragon Age nebo Mass Effect 2 už jsou trochu někde jinde a nemůžu říct, že v místech, kde by se mi to líbilo (i když jsou to stále vynikající záležitosti).
Je teda pravda, že v rozhovorech a příbězích drží laťku stále velmi vysoko, dle mého názoru dělají možná i nejlepší vůbec.
Autor: NeoWormOdesláno: 22:30, 28.6.2010ID: 6f97b4Nahlásit Vaultmasterům
Já jsem teď hrál chvilku Alpha Protocol a musim říct že ta hra se nepovedla. Možná to má dobrý příběh, ale ta hra samotná je blbá jak cihla. Takže ani Bioware není dokonalý. Někdy se možná k AP vrátím, ale i tak pravděpodobně jen abych co nejrychlejc proběhnul mise a vychutnal si příběh.

Jinak doporučuju všem přítomným aby se podívali po ruské hře Pathologic. Podle moderních videoherních standartů to je spíš adventura, protože levly ani expy to nevidělo ani z dálky, ale po příběhové stránce je to přesně to co bych si představoval od moderního RPG.
Autor: CarlosOdesláno: 22:34, 28.6.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
Pathologic je dost ulítlá pařba a její hraní... bolí. Ale je pravda, že ve finále odmění smrští zážitků, které žádná hra dnes nenabízí a troufám si říct, že ani nenabízela.
Autor: chiquitaOdesláno: 22:36, 28.6.2010ID: 5114c2Nahlásit Vaultmasterům
NeoWorm: Jen pro upřesnění, AP je od Obsidianu.
Autor: NeoWormOdesláno: 22:43, 28.6.2010ID: 6f97b4Nahlásit Vaultmasterům
Už to úplně pletu, ta zítřejší zkouška mi už leze na mozek.

K tomu Pathologicu - jsem zatím ve třetím dni, to hraní není vůbec sranda. Ta samá skupina vydala i další hru - The Void, taky prý vyjímečně zajímavá.
Autor: AmarounOdesláno: 23:25, 28.6.2010ID: 6f994aNahlásit Vaultmasterům
Smejki: asi joo na ten exac jsem nepomyslel... a ano diky jen mne proste nebavi porad dokola tvrdit ze nejsou jen dve hodnoceni - fantasticka hra , propadak .. F3 urcite nepredstavuje idealni hru, ale je zde jednoduse spoustu prvku, ktere mne nadchli...... Dokazu pochopit ze mnoho lidi cekalo na F3 a bylo to asi tvrdy probuzeni v porovnani s F2... ale nektere nazory se mi zdaj az moc no... konzervativni je asi spravny slovo ;) ... Zajimavy diskuze zde se mi dost casto asociuji se songem http://www.youtube.com/watch?v=3khTntOxX-k :-D

Co se tyce Bioware potencial maji.... horsi je EA.... na DAO (ktery jsem sledoval od jejiho oznameni ) je videt ze ten projekt byl zrusen a znovu nucene obnoven. Pribeh DAO je hruza (awakening uz je lepsi)

Carlos:Zajimavy mam ted ME2 jen na zkousku a pripada mi to hodne dobry.... Ze ubrali trosku rpg prvku se mne zda ze te hre prispelo .... hra je dynamictejsi, od zacatku se neco deje a nemam potrebu tomu nadavat do startrekovsky hovadiny, zbrane nejsou ty stejny tezitka na zadech jenom v jinych barvach a Ilusion man v oldschool hadrech osvetleny cervenym trpaslikem (nebo co to je ) je vazne skvelej...
Dao 2 rpg prvky pridat, ME 3 nechat na urovni normalni fps s trivialnimi ale zabavnymi rpg prvky...
Autor: CarlosOdesláno: 23:37, 28.6.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
Jenže mně se opravdu líbil RPG systém z ME. Nechtěl jsem z toho mít střílečku. Nevylučuji, že to není dobrá hra (přeci jen mi přijde až příští týden a pirátskou verzi jsem nechtěl prubovat až moc), nakonec Deus Ex byl geniální a jde v podstatě také 'jen' o střílečku (byť s mnoha mezižánrovými přesahy). ME2 si popravdě kupuji ze zvědavosti a kvůli příběhu. Slevnil teď na příjemných pět stováčků, takže nebylo třeba vůbec váhat.
Autor: KnedlikOdesláno: 09:46, 29.6.2010ID: 42ba90Nahlásit Vaultmasterům
->Carlos: ale i prvni ME není nic jiného než koridorová střílečka s úžasným epickým příběhem, která tě nechá hru dohrát i bez elektroniky, šifrování apod.(takže si vystačíš jen se střílením) Koktejl je to výborný, kdyby se aspoň tomuhle podobal F3...tak řeknu udělali nový fallout, ale to co prezentují a odkazují se na pův. fallouty, mno připojím se k těm starším konzervativním...
Když srovnám ovládání, inventář, úkoláček/pip boy tak ME oproti F3 je pro mě mnohem jednodušší na orientaci, rychlejší a přehlednější. Nakonec to dopadne tak, že nebudu srovnávat F1/2 s F3, ale F3 s ME, kde jsou si podstatně blíže jak rokem vydání, trendy, použitými prvky, příběhem a ME mi prostě vyjde mnohem lépe (až na to časté opakování lokací a i misí- to bylo hodně stereotypní)
Autor: KnedlikOdesláno: 11:21, 29.6.2010ID: 42ba90Nahlásit Vaultmasterům
stejně by mě zajímalo, jak moc F:NV bude odlišný od Van Burenu, BIS/Obsidiani jsou zpět, Hoover dam taky, bude tam NCR, budou tam BoS, tak doufám, že ty nápady, zápletky, co jim ležely x let v šuplíku domysleli, doladili a použili...
Autor: CarlosOdesláno: 12:02, 29.6.2010ID: 7eb478Nahlásit Vaultmasterům
Knedlik: No, tak já osobně si zase o inventáři Mass Effectu nemyslím opravdu nic hezkýho. Obzvláště co se týká správy vylepšení zbraní.
Autor: KnedlikOdesláno: 13:23, 29.6.2010ID: 42ba90Nahlásit Vaultmasterům
no, byl to zbranovy inventar, vsechno ostatni se nezobrazovalo :) jestli myslis necoo ve stylu "multi-pack"- tj. stejne naboje/zbrane se zkompletuji do jednoho policka misto dvou a vice, tak to bych chtel taky, to me stvalo...
Autor: HEXOdesláno: 10:52, 25.7.2010ID: 426e62Nahlásit Vaultmasterům
Tady je to samej curak. Fallout od Bethesdy si údajne koupili a kdyz se konecne dockame neceho od puvodnich tvurcu (dokonce i s kousky Van Buren), tak budou stahovat.
Autor: JaWOdesláno: 12:02, 25.7.2010ID: 7eb3aaNahlásit Vaultmasterům
Vem to tak, že jsem si koupil Fo3 v očekávání, že z toho bude pokračování Fo2 a je to jen tupá FPS z prostředí Falloutu. Prachy v hajzlu. Teď si FoNV nekoupím, protože Beth už moje prachy za hru, kterou jsem očekával a nedostal, má.

Pokud máš strach, že by Obsidian přišel zkrátka, tak věř, že určitě nemají svůj zisk z FoNV založený na prodaných kusech, ale pracují jen na kontrakt za určitý balík peněz.

Zatím to vypadá úplně stejně jako Faillout 3, takže není důvod nestahovat. Bethe$dě už nedám ani niklák. Howhg
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.