.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Smejki, 2010-10-22 13:58:11, Smejki pro VŠB

Smejkiho recenze FNV

Velice se omlouvám všem, kteří čekali mou recenzi už ráno. Net, mrcha, se mi rozhodl po třech měsících sesypat zhruba půl hodiny předtím, než jsem chtěl začít na server brahmíny ládovat potřebná data. Dále by bylo vhodné vás poučit o tom, že pokud se pak chcete připojit ze zcela jiného PC ve zcela jiné lokalitě, je velmi vhodné si sebou vzít i přihlašovací údaje.

Musím říci, že jsem během hry prošel velmi různorodými stavy. Začalo to nedůvěrou, pokračovalo mírně negativním rozčarováním, jen aby se to nakonec utrhlo ze řetězu a na dobrých 14 dní zcela nahradilo můj sexuální život :-)
Ne, teď vážně, vy asi víte, jak na hru nahlížím už z mých náznaků v posledních dnech, ale pokud chcete skutečně detailně vědět, co za tím stojí, vřele vás uvítám v prostoru svých kompletních dojmů z Falloutu po obsidiansku. Určitě jsem v recenzi zapomněl zmínit spoustu věcí, které jsem jistojistě chtěl rozebrat. Hra je ale tak velká, že se těžko sumíruje, co všechno má majoritní vliv na celkovou kvalitu hry. Doufám, že informační hodnota překoná většinu toho, co vychází všude po světě.

Sdílet na Facebooku
Autor: KnedlikOdesláno: 17:24, 22.10.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
no teda 10 minut po desate (cti 22:10) :) diky za recenzi
Autor: KnedlikOdesláno: 18:02, 22.10.2010ID: 41d2eeNahlásit Vaultmasterům
recenze dobra, hutna, ale nedocetl jsem se, jestli se zmenil uzasne zmrseny pipboy :)
Nicmene, po otreni si kebule, bo mi ukapla slina, chte nechte vezmu srajtofli a podivam se tomu na zoubek.
Smejki, rad bych tvou uvahu o tom, ze Beth prenecha Fallouty jen Obsidianum, sdilel. Ale minimalne tomu ze dvou duvodu neverim: EGO a prachy (prodejni cisla F3 + add ony) je v tom utvrzuji. Oni i takovy Bioware dojeli na vydavatele, ze (Prestoze EA neumi RPG, Beth neumi Fallout RPG- v tomhle, si myslim, je argument pro souvislost). Jima me hruza z Mass Effect 3 (proc cena pridavku do ME2 je vyssi nez cena hry samotne? a to same u F3) a jima me hruza z F4, ktery je ohlasen pod matickou z Marylandu
Autor: dexterOdesláno: 18:04, 22.10.2010ID: 518a58Nahlásit Vaultmasterům
New Vegas je opravdu pecka, jaká tu dlouho nebyla. Kvalitou se opravdu rovná Falloutu 1&2. Recenzi bych jenom vytknul určitý chyby, kde to vypadá že vypadly nějaký nějaký slova.
Autor: smejki - KnedlikOdesláno: 18:07, 22.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
interoface je totálně shodný s F3. "změny" nastavly jsen v přidání položek stavu těla pro potřeby HC módu.
Autor: JaWOdesláno: 18:14, 22.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Smejki, je to dlouhé a ještě sem to nedočetl, ale kde jsou screenshoty? Hrál jsi to vůbec? 8-)))
Autor: smejkiOdesláno: 19:13, 22.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
JaW - dva máš v textu... na screenshoty jsem už neměl sílu. navíc je čerstvě po vydání a já bych nerad posileroval ukázk zajímavých lokací

dexter - díky za výtku, už jsem to projel korekturou. Snad poslední.... opravdu by mě zajímalo, co jsem chtěl říct tímhle:"Nebaví mne to ani v jiných hrách a navíc si radši. " :D
Autor: smejkiOdesláno: 19:14, 22.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
*spoileroval ukázkami zajímavých lokací
Autor: valcikOdesláno: 19:34, 22.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Dobrá práca, Smejki. Ak teda vravíš, že ti Bethesda neplatí, za takúto reportáž by mala! :-))
Na hru sa už naozaj teším - pri F3 ma skepticizmus neopustil a hrať sa to nechystám, ale po FNV hrabnem všetkými desiatimi, až bude vhodná chvíľa. (Čo sa týka recenzie, prekážal mi iba ten malinký spoiler, keď prezrádzaš povolanie svojho spoločníka - v hre to môže byť celkom príjemný okamih. To však nestojí za reč.)
Autor: smejkiOdesláno: 19:37, 22.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
není to žádná tajnost...
http://www.madbrahmin.cz/index.php?dir=falloutnv&id=fnv_companions
Autor: valcikOdesláno: 19:49, 22.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
..jasné, nestojí to za reč.
Novinky som čítal iba jedným okom, preto som to nezaregistroval. Teraz, keď som takmer presvedčený že si to zahrám, nebudem ich už sledovať vôbec! :-)))
Autor: GandiOdesláno: 20:06, 22.10.2010ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Vyborna recenze. Presne jsi vypichl problemy F3, ktere me iritovali. Hlavne to stokrat nic co umorilo vola. (napr. problem skoku). Trojity pes je kapitola sama o sobe, pri poslouchani Radia Vegas jsem se pristihl, ze "nervne" cekam, kdy se ozve jeho jasot a hykot. Doufam, ze zmizi tuny junku, nebo se nejak zrecykluji. Kazdopadne sami hraci z te hry vytahnou mozne maximum diky modum. Uz ted mi v FLV chybi nektere featury VSB megapacku.

PS: Podle meho neskromneho mineni jsou milovnici Fellout3 na zdejsim webu malo ostrakizovani :) .
Autor: JaWOdesláno: 20:15, 22.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Uff, dlouuuhá a vyčerpávající recenze. Gratulace. Tohle muselo dát zabrat!
Autor: TomekOdesláno: 21:09, 22.10.2010ID: 6f9942Nahlásit Vaultmasterům
Cucám višňový Mentats, recenzi čtu podruhé, kontroluju jí s Manuálem, na kterým se snad výrobce asi nasvačil a snažim si udělat vlastní obrázek. Nevím, snad se mýlím, ale docházím k divným zjištěním. Zatím co se tvůrci F3 snažili udělat zcela novou hru (dle mnohých se jim to nepovedlo), ti "původní", poučení z této kapitální chyby, šáhli k "laciným trikům". Aby získali srdíčka "dvojkařů", zamontovali do FNV prvky původní jedničky a dvojky a nutno podotknout (i dle recenzí) - povedlo se. "Trojkař" vidí věc trochu jinak. Prohlédne si po netu něco přes 100 screenů a zajásá, poznává (s malými obměnami), několik jemu dobře známých lokací, interiéry chatčí, kde snad i suky v prknech jsou stejné (pravda, chybí volební urna, nebo že by v patře čekala Sonora?) a i zde je nutné podotknout - povedlo se. První parta falloutářů má svůj Fallout zpátky a ta ta druhá? Konečně vyšel pořádnej "datáč" na Fallout 3 - hodný tohoto jména.
Až najdu odvahu to kolečko strčit do mechaniky, budu jen rád, pokud se mýlím.
Autor: smejkiOdesláno: 21:12, 22.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
Tomku, ty jsi číslo :D
Autor: toudi_skOdesláno: 21:20, 22.10.2010ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
aj na takých svieti slnko ;)

a každý si budeme spokojne žiť v tom svojom svete
Autor: JaWOdesláno: 21:25, 22.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Hehe. Snad mu ty Mentats pomůžou... k lepšímu zážitku ze hry 8-)))
Autor: smejki - TomekOdesláno: 21:27, 22.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
"snažili udělat zcela novou hru (dle mnohých se jim to nepovedlo)"

nikdo se nepře o to, jestli to byla hra nová, ale jestli byla blbá. staromódní a chytrá je lepší než "novátorská" a blbá... tedy podle mě.

jen nechápu... Trojkař jásá ze screenů? To to hraje jen kvůli výzoru?
Autor: toudi_skOdesláno: 21:41, 22.10.2010ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
to sú F3- jkári v kocke (česť výnimke), ja tú grafiku kľudne prekusnem, keď to bude hrateľné a zábavné
Autor: TomekOdesláno: 21:47, 22.10.2010ID: 6f9942Nahlásit Vaultmasterům
Co je na tom k nepochopení? Až do dnešního odpoledne sem měl k tvorbě vlastního názoru jen několik vyumělkovaných videí, screeny a teď recenze.
Na skutečnosti, že F3 byla zcela nová hra se shodnou všichni, někomu se líbila, někomu né, tak už to chodí.
FNV se mi nezdá zcela novou hrou, kde co tam je z "trojky", takže věřím, že když už vstopili na tenhle tenkej led, že vše dohoní dějem, příběhem, atd... jak si psal v recenzi.
Autor: smejkiOdesláno: 21:56, 22.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
jo, už tě chápu. nicméně v tom, že musí nejdříve přijít nový koncept a technologie a až pak v další iteraci se začnou řešit další stránky, zásadně nesouhlasím. Vývoj příběhu je zcela oddělená záležitost, navíc velice levná, mnohem levnější než nová technologie a testování neznámých konceptů
Autor: silenyhracOdesláno: 00:26, 23.10.2010ID: 7edc4eNahlásit Vaultmasterům
Smejki, dobrá recenze.

RPG skoro nehraju a tak jsem od Falloutu 3 očekával hlavně atmosférickou sandbox střílečku (jdu po rozpraskaném asfaltu, s puškou na zádech a vlčákem po boku, vstříct západu slunce). A že v té střílečce budou questy spolu s prozkoumáváním lokací sloužit coby prostředek k dosažení míst pro zastřílení si. A že bude nutné díky nepřátelské přesile taktizovat. Teprve pak jsem od F3 očekával RPG ve smyslu, že si skrze něj můžu vylepšovat postavu a výbavu - že díky chytrému výběru vlastností ze sebe udělám nepřemožitelného, který bude tvůrcům navzdory až příliš brzo překonávat všechny a všechno. Za třetí jsem od F3 jakožto RPG očekával logickou výzvu v podobě záludných questů a nutnosti uvážlivého rozdělování schopností. A za čtvrté jsem v něm doufal nalézt humor, kvůli kterému sem na web chodím.

Jenže F3 je špatná střílečka. Místo taktiky se tam jednoduše běží proti nepříteli, jehož ustřílení je jen otázkou času a stimpaků nebo se klasicky vykukuje zpoza rohu a střílí. Ke krytí sehnutím hra není uzpůsobena, dočasně zrychlení nepodoruje (když se rovnou běhá), skákat šlo blbě a při střílení u rohu jsem trefoval roh, byť jsem měl v mířidlech nepřítele... všechny pohyby byly navíc těžkopádné. Ale i tak mě to bavilo, neb modrý kamenný a tunelový svět měl svou unikátní atmosféru.

RPG tam výzvou nebylo (s výjimkou té virtuální reality) a tak jsem jen odklikával odpovědi a plnil questy, ať můžu jít střílet.

Nějaký humor tam byl... úvodní test, hlášky v terminálech, divadelní kulisy... a směju se vzpomínce, jak ke mně přišli otrhanci a řekli něco jako "Čau, vítej... asi tě teď zabijeme".
Autor: silenyhracOdesláno: 00:27, 23.10.2010ID: 7edc4eNahlásit Vaultmasterům
Proč to píšu, ve Smejkiho recenzi humor chybí (odstavec o něm pojednávající). Znamená to, že ve hře je vtipné akorát ono "epické" odpalování ghoulů do vesmíru?

Jako střílečka si NV polepšil, když tam mají hardcore mód, výbava spíš chybí, než přebývá, včetně zátek, jsou tam nově ta mířidla, lépe se skáče a možná záleží na volbě zbraně vůči konkrétním protivníkům... ale i tak z toho kvůli enginu dobré střílení neudělají.

Co se RPG týče, chtělo by se mi dle zdejší recenze věřit, že NV je dospělá, promyšlená hra, ve které je RPG na rozdíl od F3 motivující výzvou, tj. že za uvážená rozhodnutí bude hráč náležitě odměněn (a naopak).

Chtěl bych se zeptat, zda-li NV myslí i na hráče průzkumníky, ve smyslu, že prohledávat lokace jen tak (aniž by za tím stál nějaký quest) se vyplatí... jestli jsou některé předměty zase urkyté (co bambule, existují?), případně jestli to jde tak daleko, že hra obsahuje i tajné lokace?

Jsou v NV zase nástrahy, pasti, minová pole?

Ve F3 mi trochu vadily následující věci, jak je to v NV?

1. Počasí tam asi není... třeba déšť?
2. Jde sebe jakožto vraha přetvořit v anděla tím, že někomu dám peníze nebo vodu? Nebo jinak, můžu v pustině vyvádět, co mě jen napadne a přesto hru za předpokladu dostatečné trpělivosti dohraju?
3. Vyjde pobíhání a boj v trenýrkách nastejno jako v obleku?
4. Jsou těmi "správnými" odpověďmi obvykle ty horní?
5. Stačí si k dohrání zase vylepšovat jen zámečnictví a hackerství? Plus pro snazší život i opravování, střílení a mluvu s dětmi a ženami?
6. Můžu po vlastoručně nakladených minách bezpečně chodit?
Autor: smejkiOdesláno: 01:11, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
humor ve FNV je, ale takový jemný. koukni třeba na tohle:
http://www.madbrahmin.cz/falloutnv/screenshots/FNVprison_sign.jpg

Dále se mi velmi líbila celá vtipná historie vzniku gangu Králů a místa kde sídlí. Humor je vážně střídmý a inteligentní. Pythonvsky blbých vtipů, jimž dodává vtipnost vážnost jejich vyprávění, je tam taky dost - Viky a Vance za všechny. Úžasné je i tour de la historie de Granátníks. Není to však žádný řachanda-movie. Naopak, to, o co ve hře jde především, je smrtelně vážné.

je toho mnoho na prohledávání a na sbírání. bambule neexistují. jsou zde minimálně dvě série předmětů ke sbírání, ale žádný obří bonus z toho nemáš.

ano, nástrahy a pasti jsou. A oproti F3 jsou tam, kde mají být a jsou velmi často umně skryté, takže si řekneš:"Co to cv..." - BUUUUUM

ad 1 - Počasí je pouštní - horko, slunce, polojasno... a oblastní pouštní bouře
ad 2 - v zásadě ne, neexistují tam žádné explicitní zásobníky karmy. a řekl bych, že jo, můžeš dělat, co se ti zlíbí. cesty k dokončení hry jsou 4. včetně cesty nezávislého.
ad 3 - ne
ad 4 - neexistují správné odpovědi, to myslím vyplývá i mého popisu konceptu. Existuje komunikace. Jediné, čeho jsem si všiml je, že dialog loučení je vždycky dole :-)
ad 5 - nemám ten dojem.
ad 6 - ano
Autor: GandiOdesláno: 02:14, 23.10.2010ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
A jsou vubec miny v FNV co k necemu a nebo jako v F3 bez modingu ani ranu ? Co podstrceni miny nebo granatu npc do kapsy ? Stihnu konecne zdrhnout z dosahu ?
Autor: smejkiOdesláno: 02:38, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
nevím, nikdy jsme to nezkoušel. Ta hra je o něčem jiném, než o minách a granátech
Autor: GandiOdesláno: 03:41, 23.10.2010ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Smejki: Potom tedy nebudu litovat koupe :) Snad...
Autor: UranOdesláno: 04:11, 23.10.2010ID: 41d1c0Nahlásit Vaultmasterům
Tak si poustim "The Vats (Fallout Theme)" od "Mark Morgan" a jdu cist recenzi.

Mam vsak jen NB s predpotopni grafarnou tak zustane jen u cteni. :(

Nechtel by nekdo zasponzorovat, abych si hru zahral drive nez za nekolik let? Pls smutne koukam. ;) :)
Autor: AoyagiOdesláno: 06:14, 23.10.2010ID: 6fbf8aNahlásit Vaultmasterům
Nojo, já Obsidianu věřil. Hrál jsem asi 10 minut, tak zatim...
Ta ingame hudba se mi nezdá tak hrozná...
Grafika taky ne.
Ale mohli tam vrazit systém dialogu z NWN2, tohle je už tak....strohý.

Na něco bych se optal:
Jak je to tam se zabíjením chladnými zbraněmi? Slyšel jsem, že je tam nějaká malá novinka.
Žádné mody z F3 asi použít nejdou, co?
Ne že bych se v tom vyžíval, ale jdou zabíjet děcka? Pokud tam vůbec jsou.

Jinak ta recenze se mi moc líbila, příjemné čtení v tuhle hodinu :)
Autor: HerrerOdesláno: 06:55, 23.10.2010ID: 705b08Nahlásit Vaultmasterům
Kurva, kde je kein? Hraje to, raduje se, nebo ho kleplo?:-)

A já vůl včera prodal comp...
Autor: valcikOdesláno: 08:56, 23.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
Kein avizoval na fóre, že začína hrať a po skončení spíše dojmy do nejakej ucelenej formy. Buď ho teda nadobro trafil šlak, alebo naopak - podľahol nadšeniu a drtí jak čert. Inú možnosť nevidím. :-))
(na jeho súhrn som ale náramne zvedavý)
Autor: ??Odesláno: 10:29, 23.10.2010ID: 70827cNahlásit Vaultmasterům
som zvedavý aké DLC k tomu výdu... Area 51 asi nie ale take NCR s lokáciami vault 15 a 13 by ma nenahnevalo :) prípadne Necropolis alebo ktorékolvek mesto z jednotky kedze nie su az tak vzdialené..
Autor: KeinOdesláno: 11:55, 23.10.2010ID: 7f287eNahlásit Vaultmasterům
Recenzi napíši nejspíše před dohráním, jelikož by to trvalo asi hodně dlouho, ale nechci ji psát teď hned jelikož jsem ve hře splníl jen pár questíků (cca 10). Nejsem ani v pětině hlavního příběhu. Spíše se snažím prolízat mapu a hodnotit tak lokace a úkoly v nich, to mě osobně zajímá nejvíce.
Autor: OglafOdesláno: 13:13, 23.10.2010ID: 51fec2Nahlásit Vaultmasterům
Sice netuším co jsou ty bambule z F3, ale new vegas zaneřádila banda hipíků s vrtačkama. Jsou tam takové Duté skály, označené klasickými hippies znáčky a v nich se generuje(?) "poklad".

Jo a taky je dobré prohrabávat hroby, lopata je už v goodsprings a dají se tam najít zajímavé věci.
Autor: AMarounOdesláno: 15:36, 23.10.2010ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Pekna recenze, ale u zadny recenzi nebylo nic moc receno k hazardu (jako minihre)
Autor: KharkowOdesláno: 15:46, 23.10.2010ID: 50ebbeNahlásit Vaultmasterům
Třebaže je vidět obrovská práce na neimbecinlích rozvětvených úkolech, nemohu si pomoci, ale na nejtěžší obtížnost s tzv. HC modem drsňák (či jak) se ona obtížnost zvýšila oproti F3 z triviální na velmi snadnou :)
Opravdu nechápu, proč soudruzi z Obsidianu neodstranili ten cheat jménem "chladné zbraně", kdy opět na prvním levelu jste schopni upižlat na co narazíte... je sice pravda, že ke svému cíli musíte doběhnout (a během této doby vás může docela snadno zastřelit), ovšem jakmile jste u něj a pižláte ho do zad sebemenším klacíkem, dá si nakonec říci. Jakmile se však dostanete k boxeru a kožené zbroji, opět se můžete směle vrhnout do chumlu nepřátel a bít je dokud nepadnou. Velký černý puntík pro Obsidian :/
Autor: JaWOdesláno: 15:57, 23.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
Hmm, zajímavé, že si toho nikdo z recenzujících nevšiml. Bojím se, že takových bot tam bude více 8-/
Autor: KharkowOdesláno: 16:08, 23.10.2010ID: 50ebbeNahlásit Vaultmasterům
P.S. Osobně jsem z hudby doslova a do písmene nadšen (stejně jako u Predators a Silvistriho motivu provázejících celý film) protože je to z 80% recyklát prvních dvou falloutů + špetka F3 :) (zaznamenal jsem i onu příšernost při souboji na kterou upozorňoval smejki, ale dá se na to zvyknout :) )
Autor: smejkiOdesláno: 16:57, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
JaW, Kharkow - chladné zbraně jsem využíval jen ze začátku a nikdy ve VATS, takže tohle opravdu slyším prvně. holt enginus debilus

Amaroun . nevím, co o něm říct, je tam. je tam jednorukej bandita, blackjack, ruleta... abys mohl hrát, musíš si vyměnit zátky za žetony.

Oglaf - á, Hidden Valley. krásná lokace... s překvapením uvnitř

Aoyagi - některé módy použít půjdou. ale ne takové, jež čerpají data z mateřského souboru. ovšem třeba takový levelcap100 použít půjde, protože sahá jen do proměnných a ty jsou z většiny shodné

děcka jsou, ale jsou to děcka = zcela bezvýznamní tvorečkové, kteří se v pár lokacích vyskytují (po boku dospělých...). zabít nejdou.
Autor: JohnHOdesláno: 17:01, 23.10.2010ID: 41d1c0Nahlásit Vaultmasterům
Tak a hru mam doma, jen ted resim dilema, jestli si to zapnout v HC modu nebo jet normalne!
Autor: OglafOdesláno: 17:15, 23.10.2010ID: 51fec2Nahlásit Vaultmasterům
JohnH: HC. Jednoznačně.

Co se melee fajtů týče, já do nich chodil i ke konci a vždy jsem se vypotácel s posledním životem a zmrzačený.

Pravda je, že jsem měl 20 v chladných zbraních.

Smejki: Nejen tam :)
Autor: JohnHOdesláno: 17:20, 23.10.2010ID: 41d1c0Nahlásit Vaultmasterům
No rad bych to hral s HC modem, ale nemuzu za boha spustit cestinu. Steam mam v CZE, mam ve vlastnostech ve steamu cestinu, v datafiles mam zaskrtnuty vsechny moznosti a porad nic :/
Autor: smejkiOdesláno: 17:27, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
a koupil sis českou krabicovku?
Autor: valcikOdesláno: 18:04, 23.10.2010ID: 7fec2aNahlásit Vaultmasterům
..odkedy som si zahral Morrowind, súbojový systém 3D Falloutov nevidím príliš optimisticky. Však to je i jeden z najvážnejších dôvodv, kvôli ktorým F3 doteraz ignorujem. (Aby to vo FNV vyzeralo inak, museli by hoši z kalifornie obetovať pannu Svatému Atómu. Prinajmenšom.:))
Autor: JohnHOdesláno: 22:27, 23.10.2010ID: 41d1c0Nahlásit Vaultmasterům
smejki: koupil jsem si ceskou krabicovku... pomohl restart steamu, po kterem se zacal instalovat update a cestina pak uz sla v pohode... bez restartu ale ani ranu

jinak je to totalni parba, takhle mel vypadat Fallout 3 a starej Fallout 3 mel bejt jen datadisk za 3 kila... zapnul jsem to vo pul sesty a ted jsem to vypnul... a to jsem jen plnil ukoly v prvnim meste, ktery je super - ty farmy, studny kolem atd. To vubec v F3 nebylo a hned z prvniho mesta mam mnohem lepsi pocity z atmosfery nez v nejvetsim meste F3 Megatonu. Pak jsem se vydal na sever, ale zasveceni uz vi, ze tam cesta moc nevede, ale aspon jsem nasel nejaky zradlo, ktery se bude hodit casem. Ale doufam, ze me ten HC mod nezacne casem iritovat. Na druhou stranu, bez nej by tam bylo strasne moc veci v pustine, novych funkci atd. uplne zbytecnejch.

Co me stve je, ze knizky po precteni nepridaj body pernamentne, ale asi jen na pul hodiny casu ve hre, coz mi neprijde moc logicke. Taky me stvalo, ze klasickej napis STAND BY je zmenenej na ceskej :) ale to je drobnost. Pocity mam spickovy, asi jako jsem mel u hrani Fallout 2... a kdyz se jedna baba v prvnim meste rozpovidala o tom, co jsem jako hrac udelal ve F2 v Modocu, tak jsem jen zatlacoval nostalgickou slzu. Je to pecka.
Autor: smejkiOdesláno: 23:39, 23.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
POZOR! knihy versus časopisy - novinka FNV, kterou jsem v recenzi zapomněl zmínit
http://www.madbrahmin.cz/index.php?id=home&news=1042
Autor: JohnHOdesláno: 01:43, 24.10.2010ID: 41d1c0Nahlásit Vaultmasterům
no v puvodnich falloutech stacilo i precist streleckej casopis, aby mel clovek permanentne zvysenej skill.

Jinak ted jsem dohral F3, zkousel ruzne konce atd. V cele hre mi chybelo, ze kdyz se clovek nekde slozite prostrilel, necekal na nej nikde, nebo jen vyjimecne a to jeste nepouzitelny, unikatni predmet, zbran, proste nejakej poklad. Az na samotnem konci hry mel finalni "boss" (ktery vydrzel dve rany) spickovou laserovou pistoli, kterou ale clovek nevyuzije vubec, protoze po jeho zabiti hra prakticky konci.

Dale rozhodne nedoporucuju hrat Fallout 3 po nekolika hodinach hrani FNV. Je to jako nebe a dudy. Ac jsem velkej zastance F3, tak ted teprve vidim, co to opravdu nema. Jednoduchoucky dialogy slozene z vet o tri slovech byl pro me sok. Nudne, nevyrazne postavy taky. Vsude sutry, uniformni prostredi a divne sede barvy. Vubec jsem nemel chut to dohrat do konce. Kdyz jsem pak rozkliknul pipboye, tak mi tam pulka veci kvuli FNV uz chybela. Stat sekci jsem celej F3 vyuzival jen, kdyz jsem lecil zkriplovanou koncetinu. Kdyz jsem se tam ted podival, tak mi bylo smutno z tech tri polozek, po jejichz rozkliknuti na me cekala jednoduchoucka obrazovka s jednim posuvnikem. Rekl bych, ze hned prvni vesnice ve FNV nabizi vic zabavy, skvelych dialogu, unikatnich postav a vychytavek, vcetne gamblingu, nez nabizel cely F3. Proste je to tak.
Autor: JaWOdesláno: 10:23, 24.10.2010ID: 60a4c0Nahlásit Vaultmasterům
JohnH - Tak tomu říkám prohlédnutí. To je přesně to, na co jsme tady poslední dva roky nadávali, primitivnost a ořezanost trojky oproti původním Falloutům. Že by si nakonec, u dalšího a opravdového Falloutu, fanoušci trojky a starých Falloutů podali ruce a navždy zapomněli na zmetek, který se pyšní hrdým názvem Fallout 3?
Autor: PifOdesláno: 11:08, 24.10.2010ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Odporucam najskor zahrat warez a potom sa rozhodnut o kupe. FNV je lepsi ako F3, ale aj tak by som doporucoval vyskusat si to sam a nedat na recenzie. (Pri F3 ma moje nadsenie preslo az po par dnoch, ked som pochopil ze skutocne moc toho cakat nemozem ale to uz bola zberatelska edicia doma)

Dialogy su ovela lepsie, rozsiahle prazdne a nekonecne interiery s dizajnom "aby som sa nachodil co najviac" a nakoniec aj tak nic normalne nenasiel bohuzial zostali. Velmi demotivujuce

Samozrejme este ma toho caka vela (iba level 9) takze este vela dobreho ma moze prekvapit, ale kym to kupim tak to najskor prejdem cele ...
Autor: JohnHOdesláno: 13:21, 24.10.2010ID: 41d1c0Nahlásit Vaultmasterům
JaW - pozor ja jsem velkej fanda Falloutu, dodnes mam zaramovanej plakat Vault Dwellera jak odchazi do pustiny, ale F3 se mi desne libil, mozna i proto, ze jsem 8 let cekal na nove RPG z prostredi Fallouta a konecne jsem se dockal a popravde receno, prvni pohled po vychodu z Vaultu na rozhlehlej postapo svet me proste dostal. Ale musim priznat, ze kdyz jsem byl na Levelu dejme tomu 16 tak me hra zacinala trosku uz nudit, nebylo tam co bych objevoval, dialogy byly opravdu nudne a nemel jsem potrebu se s nekym bavit, vzpominam si, ze jsem v tomhle levelu sel do Paradise Falls a proste to tam vykrosil. A ted, kdyz jsem hral 5 hodin FNV a pak si pustil F3 abych ho konecne dohral (trvalo to asi 5 minut do konce, pac uz jsem byl ulozenej pouze pred zaverecnou bitkou v Citadele), tak jsem proste videl, jak zjednodusenej je a jakej ma nevyuzitej potencial. Celou hru jsem proste cekal na neco co neprislo a i po par hodinach jsem byl zklamanej, ze nejvetsi mesto je jen neprehlednej neusporadanej Megaton a dalsi mesta se skladaji tak max z deseti lidi a trech mistnosti ci chatek bez jakekoliv myslenky, jak uz nekdo napsal, jako kdyby to vygeneroval generator.

Nevyuzitej potencial u F3, to je to spravny slovo. Asi nejlepe zpracovana mi prisla lokace Oaza, kterou vlastne hrac ani nemusi najit, pac k ni nevede zadny ukol a nejlepsi NPC postava, kde tvurce premejslel alespon pet minut nad tim jak ji napsat byl Fawkes. Ve FNV hned v prvni vesnici je proste tolik prvku, ktery zarucej perfektni atmosferu, super pocity a skvelou hratelnost, kolik clovek nenajde ani v celym svete F3.
Autor: silenyhracOdesláno: 14:32, 24.10.2010ID: 7edc4eNahlásit Vaultmasterům
Smejki, díky za odpovědi. Podle recenze a zdejší diskuze usuzuju, že NV je jednoznačně lepší oproti F3 v RPG (logika, uvěřitelnost, provázanost, dospělost).

Naopak, v soubojích a humoru nebudou ty změny moc velké. Vím, Fallout se hraje kvůli RPG, ale mě víc baví souboje a tak vycházím ze zdějších poznatků: Kharkov píše, "na nejtěžší obtížnost s tzv. HC modem drsňák (či jak) se ona obtížnost zvýšila oproti F3 z triviální na velmi snadnou ... opět na prvním levelu jste schopni upižlat na co narazíte."

A co se týká sbírání předmětů, NV na tom bude oproti F3 o dost lépe, neb předměty jsou tam mnohem vzácnější... na druhé straně, asi zůstalo, co mi na F3 vadilo, když o NV zde Pif píše "rozsiahle prazdne a nekonecne interiery s dizajnom 'aby som sa nachodil co najviac' a nakoniec aj tak nic normalne nenasiel bohuzial zostali."
Autor: silenyhracOdesláno: 14:34, 24.10.2010ID: 7edc4eNahlásit Vaultmasterům
Oglaf, bambule (bobblehead) byly v F3 ty figurky, které jsi mohl sbírat a pak si je v bytě vystavit na stojanu. Jejich vlastnictví ti trvale zvýšilo nějakou schopnost. Zajímám se o to v souvislosti se skrýšemi, neb mě baví hledat skryté předměty a i když jsem F3 celý prolezl, všechny bambule jsem nenašel a až na Youtube zjistil, že tam jsou i důmyslné skrýše typu skála s vchodem k nerozeznání od kamene (jediným vodítkem byly myslím barevné praporky, které tě k vstupu dovedly).

Takže díky za informaci o hippie symbolech na skalách označujících skrýše, a že lopatou se dají prohrabávat hroby - přesně tohle jsem chtěl vědět a v recenzích jsem se o tom nedočetl.
Autor: smejkiOdesláno: 14:57, 24.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
"Kharkov píše, "na nejtěžší obtížnost s tzv. HC modem drsňák (či jak) se ona obtížnost zvýšila oproti F3 z triviální na velmi snadnou ... opět na prvním levelu jste schopni upižlat na co narazíte." "
mám dojem, že Kharkow hraje jinou hru. nebo jen počáteční městečko. kolem jsou jen mladí kojoti a geckoni a z lidi powder gangsteři, kteří běhají jen v košilích. celé tohle městečko funguje jako tutoriál. smrt v tutoriálech se nesluší :-)
Autor: silenyhracOdesláno: 15:30, 24.10.2010ID: 7edc4eNahlásit Vaultmasterům
Smejki, hrál jsem F3, nadšený jsem nebyl, ale vydržel jsem u něj dlouho, takže si celkově nemůžu stěžovat. NV chci hrát a jsem připravený na pesimistickou variantu, že souboje jsou jen o trochu větší výzvou než v F3 (tedy má se to s nimi tak, jak píše Kharkov). Je-li tomu jinak (ve prospěch oné výzvy), bude jedině rád... ale ať tu napíše kdokoli cokoli, nejde tomu věřit na 100%, člověk si to sám musí vyzkoušet ve hře.
Autor: JohnHOdesláno: 19:47, 24.10.2010ID: 41d1c0Nahlásit Vaultmasterům
souboju a obtiznosti bych se nebal, kdyz jsem sel na sever, varoval me chlapek at dal nejdu, ze me rozjebou paraci, narazil jsem pak vejs na mladsiho parace, na kteryho jsem nemel sanci ani s brokovnici....

skupinka powder gangeru citajici pet lidi pak je celkem peklo povodit...

co se tyce souboju jeste, tak je to oproti trojce taky prijemny zpestreni... tam byla puska s teleskopem jen tak na okrasu a nenasla moc vyuziti, tady jsem vylezl na kopec a zacal odstrelovat strazny veze zakladny, aniz by si toho vsimli lide pod vezemi a cela zakladna se me pak vydala zabit, tady opravdu muzete ze zakrytu odstrelovat palice jednoho po druhym a pak oslabenou zakladnu napadnout, je to super....
Autor: byFOdesláno: 01:42, 25.10.2010ID: 518994Nahlásit Vaultmasterům
Ja jsem s F:NV tuze spokojeny. Oproti F3 pokrok, nelituju koupe plne hry. Jedna vec za vsechny: 'Jenom jednou jsem měla tvrdé přistání. Bylo to u jednoho malé městěčka, Klamath se tuším jmenovalo. Ale odešla jsem po svých.' Jupíí!
Autor: KharkowOdesláno: 07:14, 25.10.2010ID: 50ebbeNahlásit Vaultmasterům
Smejki - Trochu bych své vyjádření upravil z velmi snadnou na snadnou (což jsou dva stupínky oproti F3 :) ). Možná bych jako výzvu označil souboj se skupinou tří a více létajících much, co člověka zabijou na dvě rány, ale Nightkini s "tichošlápky" byli spíše jako zvětralý čaj, snad ještě brutové v rádiu, kdy spolu s kamarády tvořili skupinky se vzájemným krytím (jeden v ruce palici, a další dva plamenomet) mi do rozdělení jejich dýchánku házeli klacky pod nohy, ale zatím stále na opravdovou výzvu čekám :/
P.S. nejvíc srandy si člověk ale užije s mouchami, nočními bestiemi, obřími geckony a podobnými zvířaty, které běhají dvakrát rychleji než postava a ještě si rozpustile dovolí útočit, kdy pak člověk pobíhá "dokolečka, dokola.."
P.P.S. přestože mám specializaci na energozbraně (chladné jen 20) musím uznat, že ustřílet takřka kohokoliv i plasmovou puškou, je bez kritických zásahů pořádná fuška, zde lze vidět značný posun oproti F3 (jo a na X360 nefunguje autoaim to head hurááá)
Autor: imirOdesláno: 13:10, 25.10.2010ID: 60a266Nahlásit Vaultmasterům
Kharkov: nechci spoilerovat, jak sis poradil s dolem okupovaným párači, alpha samec a samice byly hodně dlouho nad moje síly, samice mě i v metalu a na 10lvl dala na jednu ránu, nakonec jsem je z dálky ubil vulkanem, ale ....

Nechci radit, ale okrádat obchodníky o zboží co maj na regálu se s tichošlápkem fakt vyplatí. a to že to dává karmu dolu jsem nijak nepocítil. u odchodníků s energozbraněma ve vegas si přijdete na věci za cca 40.000 caps
Autor: smejki - byFOdesláno: 19:36, 25.10.2010ID: 513b6eNahlásit Vaultmasterům
jeden z nejkrásnějších odkazů ::love
Autor: KharkowOdesláno: 10:34, 26.10.2010ID: 51b0a0Nahlásit Vaultmasterům
imir - chrochtám blahem, po hodině usilovného pižlání energopěstí a chráněn kovovou zbrojí se mi nepodařilo utlouci s lvl12 více, než jednoho regulerního párače (mladí se nepočítaj) a to nepočítám zásobu stimpaků co na to padla :)
snažně doufám, že to nebude jediný HC protivník :)
kéž by na podobné úrovni bylo více soubojů napříč hrou
Autor: imirOdesláno: 11:25, 26.10.2010ID: 60a266Nahlásit Vaultmasterům
mám 24 lvl energozbroj a gausovku a minigun a i tak mi dělaj některé potvory dost problém....... kupodivu víc zvířata než lidi
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.