.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chekotay, 2016-01-02 07:59:28,

První krev

Letos nám do Brahmíního vemene nedorazilo žádné Peklo v Pittu, nicméně taková už je povaha soutěží, že aby mohl nekdo vyhrát, musí také někdo prohrát a tím někým je tentokrát Martin Bělohlávek a jeho povídka Nejtvrdší skládka mé kariéry (PDF). S průměrnou známkou 5,0 obsadila nejnižší příčku letošního žebříčku. Technicky vzato není povídka přímo hrozná, jen není dobrá a na samotné dno ji shazuje absolutně nesympatický hlavní hrdina. Měli jsme tu klaďase, měli jsme tu záporáky, měli jsme tu šašky, ale snad ještě nikdy zde nebyl takový nýmand. Podrobnější hodnocení naleznete na konci povídky.
Osobně doporučuji autorovi nastudovat si problematiku krytů a pak napsat povídku o tom, jak se hrdina z pasti dostává.

Sdílet na Facebooku
Autor: meehailOdesláno: 23:56, 2.1.2016ID: 700c84Nahlásit Vaultmasterům
Túto poviedku som hodnotil známkou 4, pretože sa to aspoň dalo relatívne normálne čítať, najhoršiu známku by som si nechal na fakt na iné lahôdky, aké sa objavovali v minulých rokoch.
Mne hlavný hrdina neprišiel ani tak neschopný (čo určite bol), hlavne som sa však nedokázal preniesť cez fakt, že ako poloprofesionálny športovec dokázal niekoľkokrát omdlieť. Chápem, že to bol prostriedok na posúvanie deja, ale poriadne neobratný.
Mimochodom, s blížiacim sa koncom som tiež dúfal, že sa dočkám aspoň škodoradostného zadosťučinenia a scény, kedy hlavný hrdina vyjde von a privíta ho gril párty s účasťou celého susedstva... Možno nabudúce.
Autor: TinaOdesláno: 10:27, 3.1.2016ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
Uznávám, že jsem povídku hodnotila přísně, původně jsem taky dala 4, ale vzhledem k tomu, kolik povídek u mě skončilo naprosto "průměrně" (tedy vzhledem k potřebě aspoň nějak povídky selektovat), a proto, že jsem po první polovině od povídky čekala víc (Gary působil v prvních pár větách pod nadpisem zajímavě), jsem přitvrdila. De facto bych povídku umístila na úroveň Vyhlídek, tedy díla, které nebylo napsáno vyloženě špatně, ale naprosto selhalo ve stavbě příběhu a především konci.
Autor: VikyOdesláno: 18:22, 3.1.2016ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
Ty ostatní, co dostaly 4, se aspoň trochu snažily nebýt imbecilní (nechtěně, to je mi jasné, kdyby to bylo chtěně, tak by to třeba bylo aspoň zábavné).
Autor: meehailOdesláno: 22:11, 3.1.2016ID: 700c84Nahlásit Vaultmasterům
Tina, to je zrejme daň za päťbodovú stupnicu. Ak sa vyskytne viacero poviedok v jednej kategórii, tak ich nie je možné od seba odlíšiť inak než roztriedením do okolitých stupňov.
Autor: ChekotayOdesláno: 11:39, 4.1.2016ID: 7035eeNahlásit Vaultmasterům
No, proto máme ta dvě kola s rozdílným způsobem hlasování. V prvním kole není cílem povídky od sebe odlišit, jenom roztřídit do "hladin" 1-2-3 a 4-5.
Autor: TinaOdesláno: 15:32, 4.1.2016ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
Vyvarovala bych se srovnávání s povídkami napříč všemi ročníky soutěže (viz "najhoršiu známku by som si nechal na fakt atd."), protože pak bychom se mohli zaplést do srovnávání povídek s (dle nás) tou nejhorší, která kdy dorazila, a rozhodování, jestli je lepší, nebo horší, než ta "nejhorší povídka všech let". Nevím, jestli si to tu autor někdy přečte, ale nehodnotila jsem jeho povídku pětkou v tom školním slova smyslu, není pro mě nedostatečná, jen se v konfrontaci s ostatními umístila jako poslední. V některých ohledech byla dokonce lepší než jiné letošní povídky, bohužel to nedokázalo vyvážit zklamání, které ve mně vyvolala - a možná právě proto, že jsem od ní po úvodu čekala víc, bylo zklamání větší a známka horší. Kdyby se v polovině zlomila a chování Garyho ve vaultu bylo jiné, případně stejné (proč by hlavní hrdina nemohl být ňouma, přestože majitel firmy a sportovec? beze všeho!), ale lépe vysvětlené a zajímavé, bylo by moje hodnocení jinde. Pro příště si troufám říct, že stačí málo - ukázat povídku někomu, vyslechnout si, jak na něho působí,pouvažovat nad její uvěřitelností - a autorova tvorba se posune směrem nahoru. On na tu lepší známku má.
Autor: MartinOdesláno: 17:56, 4.1.2016ID: 619050Nahlásit Vaultmasterům
Diky moc za hodnoceni, jsem rad, ze vim, co v te povidce nejvice haprovalo a co uz priste nepsat :-)
Autor: SybrakosOdesláno: 18:12, 4.1.2016ID: 611abaNahlásit Vaultmasterům
Ze se autor zucastnil v roce 2015 jisteho postapo festivalu?;)
Autor: MartinOdesláno: 07:14, 5.1.2016ID: 619050Nahlásit Vaultmasterům
Autor si toho není vědom :-D
Autor: meehailOdesláno: 09:32, 5.1.2016ID: 4296a2Nahlásit Vaultmasterům
Tina, ja som to myslel inak. Minulé ročníky som sledoval, ale neprečítal som všetko. Ale v minulých ročníkoch boli veci, ktoré boli naozaj zlé po všetkých stránkach a ktoré u mňa patria do kategórie 5, tá kategória však nie je definovaná na základe nich. Pri hodnotení používam absolútne hodnoty hodnotenia, nie relatívne, rovnako ako učiteľ hodnotí študentov.
Autor: TinaOdesláno: 15:05, 5.1.2016ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
Já jsem to asi pochopila už napoprvé, jen jsem to vzala jako úvod k vysvětlení toho, jak hodnocení chápu já :-) Pokud tvé absolutní hodnocení chápu, tak bys dal 5 povídce, která je podle tvého názoru nedostatečná. Mně tím pádem víc vyhovuje hodnocení, jaké je například na Žoldnéřích fantazie, kde hodnotitelé udílí přímo pořadí, tzn. udělí povídkám 1., 3. atd. místo, nehodnotí tedy explicitně jejich kvalitu jako takovou, ale jejich kvalitu ve srovnání s ostatními povídkami. Tak hodnotím i já ve Vemeni, takže 5 pro mě prostě znamená poslední místo, ne naprostou špatnost povídky. Pokud byla v roce 2000 na posledním místě neskutečně, nepopsatelně a neuvěřitelně špatná povídka a letos jen povídka, která byla ze všech nejhorší, obě ode mě dostanou hodnocení 5, protože v mých očích jsou poslední v pelotonu.

Ale nebudu tady povídce spamovat technickými záležitostmi, pardon :-)
Autor: TinaOdesláno: 15:18, 5.1.2016ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
Ještě poznámka - samozřejmě že kdyby byly všechny povídky skvělé, nebo aspoň dobré, žádnou pětku bych pochopitelně nedala. To se ale ještě v žádném (mnou hodnoceném) ročníku naštěstí, nebo spíš naneštěstí, nestalo :-)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.