.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Tina
Text: Vyvarovala bych se srovnávání s povídkami napříč všemi ročníky soutěže (viz "najhoršiu známku by som si nechal na fakt atd."), protože pak bychom se mohli zaplést do srovnávání povídek s (dle nás) tou nejhorší, která kdy dorazila, a rozhodování, jestli je lepší, nebo horší, než ta "nejhorší povídka všech let". Nevím, jestli si to tu autor někdy přečte, ale nehodnotila jsem jeho povídku pětkou v tom školním slova smyslu, není pro mě nedostatečná, jen se v konfrontaci s ostatními umístila jako poslední. V některých ohledech byla dokonce lepší než jiné letošní povídky, bohužel to nedokázalo vyvážit zklamání, které ve mně vyvolala - a možná právě proto, že jsem od ní po úvodu čekala víc, bylo zklamání větší a známka horší. Kdyby se v polovině zlomila a chování Garyho ve vaultu bylo jiné, případně stejné (proč by hlavní hrdina nemohl být ňouma, přestože majitel firmy a sportovec? beze všeho!), ale lépe vysvětlené a zajímavé, bylo by moje hodnocení jinde. Pro příště si troufám říct, že stačí málo - ukázat povídku někomu, vyslechnout si, jak na něho působí,pouvažovat nad její uvěřitelností - a autorova tvorba se posune směrem nahoru. On na tu lepší známku má.
Kontaktní údaje