.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
JaW, 2008-09-03 19:13:13, NMA

Něco postřehů o Fallout 3

Několik postřehů z rozhovorů s Toddem pro TeamXbox, VideoGamer.com, Gamasutra. Komentovat to nebudu, to nechám na vás 8-)

  • celý tým se v současné době (necelé dva měsíce před vydáním) usilovně snaží opravit chyby a doladit hru pro všechny tři platformy.
  • už před nějakou dobou se práce na obsahu hry zastavily, takže to co vývojáři nestihli se ukládá bokem a bude ke stažení později.
  • Tedd věří, že je Fallout 3 stoprocentní pokračování falloutí série i herního světa. Tvrdí, že to byl jejich záměr. Nebylo to tak, že si řekli, "OK, necháme tam 60% ze starých Falloutů a zbytek budou nové věci."Tedd říká: "Vše co děláme, a to i když je to nová věc, musí do starých Falloutů perfektně zapadat. Vezmi si třeba VATS. Násilí je skoro jako v Kill Billovi, tochu šílené a přehnané - ale tak to bylo potřeba udělat, aby z toho byl cítit Fallout. Nechtěli jsme, aby byla hra jen samé násilí; Fallout byl brutální, ale přitom zábavný. Například, když odprásknete nepřítele a jeho tělo se rozpůlí, ještě než dopadne k zemi. Chtěli jsme přesně něco takhle hustého a chtěli jsme, aby se hráč opravdu vnořil do herního světa."
  • dále hovoří o morálních rozhodnutích , jako například, když potkáte žebráka prosícího o trochu čisté vody, která je velmi vzácná. Můžete mu dát trochu, čímž se vám zlepší karma  a nebo ho můžete  prostě poslat do hajzlu. Nebo, když potkáte ghoulího barmana, můžete se ošklíbat nad jeho vzhledem nebo mu můžete zalichotit a dostat něco karmy za slušňácké chování.
  • Něco taky od Emila Pagliarulo: Emil prý probral dialogy tak, že vyhodil polovinu nesmyslného klení v nich. Věří, že nejdůležitější je se soustředit na způsob podání příběhu a je nutné se vyhnout záplavám textu (kdy na vás NPC vyzvrací 50 řádek textu) a snaze "provyprávět" se celou hrou. Pagliarulo poukazuje na hry jako je Mass Effect, BioShock, Call of Duty 4 a tituly od Valve, jako příklad toho, co pokládá za správnou cestu.

Sdílet na Facebooku
Autor: smejkiOdesláno: 21:25, 3.9.2008ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
uffff.......
Autor: PaegasOdesláno: 21:28, 3.9.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
Paegas věří, že je Tedd na stoprocent největší čůrák!
Autor: ShimaOdesláno: 21:29, 3.9.2008ID: 33c860Nahlásit Vaultmasterům
BioShock, Call of Duty 4 a tituly od Valve?!?
Ok, tak tohle už je vážně moc i na mě. Vždyť to má být RPG FOR CRYING OUT LOUD!!! Yep, ti co furt prohlašují že to bude postapo fps mají zřejmě pravdu... Kéž by tak bethesdu skalní někdo zlynčoval...
Autor: PaegasOdesláno: 21:32, 3.9.2008ID: 616622Nahlásit Vaultmasterům
Emil - nejlepší dialogy jsou viz Call of Duty 4, nato Tedd dodá, že je tohle stoprocentní Fallout. Debilové hnusný!!!! to se mi ulevilo.. ne víc by se mi ulevilo, kdyby Teddovi někdo vyrval střeva a uškrtil ho s nima :)
Autor: PeriOdesláno: 21:37, 3.9.2008ID: 708342Nahlásit Vaultmasterům
Oni maj asi už měsíce stanoven datum vydání , tak si budem muset hru "dotahovat" . Geniální . Jinak se zdá , že Todd pochytil ze starých falloutů jen pár věcí a hrozně se na ně upnul . Boužel ostatní věci tím klesly na žebříčku důležitosti do tmavých nížin. Na Fallout se díva z mně nepochopitelného pohledu . " ... Násilí je skoro jako v Kill Billovi, tochu šílené a přehnané - ale tak to bylo potřeba udělat, aby z toho byl cítit Fallout. ... votafak ?? Jinak jsem se celkem pobavil nad větou , že nechtěli samé násilí . Možná ho v té hře ani moc není , ale jsou na sebe asi až moc pyšní a proto se objevuje v každém videu .
Ve starých Falloutech bylo násilí , ale příběh , hratelnost a atmosféra ho celkem zastiňovali , takže to ani moc nepřišlo ( až na nějaké opravdu speciální smrti ) . Nemyslím si , že o bude stejně u nového F3 .
Autor: DrizztOdesláno: 22:58, 3.9.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Nevím, proč ze sebe v každých rozhovorech dělají takové dementy, to je teda fakt cool a umožní mi to vžít se do hry, když někoho rozčtvrtím, ch jo.
Autor: DrizztOdesláno: 23:00, 3.9.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
Je vidět, že každý si na hře cenil něčeho jinýho, někteří příběhu, jiný kolovýho systému, holt Todda nejvíc zaujalo ten Bloody Mess :D.
Autor: jakoubecekOdesláno: 23:35, 3.9.2008ID: 42474eNahlásit Vaultmasterům
peri: naprostej souhlas + kvanta dalších menších i větších výtek, ale přes to všechno vim, že si to zapařim, zřejmě i dohraju, protože jsem na to fakt zvědavej, popravdě se i těšim a snažim se přimhouřit oči... kua po deseti letech můj fallout, i když byť jen napůl... J
Autor: HudsoneOdesláno: 06:28, 4.9.2008ID: 6fe5daNahlásit Vaultmasterům
Ja uz to vidim jak bych byl prorok ... spousty tupejch nudnejch dijalogu ktery clovek ani necte jen preskakuje. Nasili ale hlavne to nasili o nicem jinym fallout neni ... Nasili a prestrelky se zobikama a questy typu ahoj ty ses tu nove ? jo ? tak prosimte vyhod tohle ... nasili ... mesto do povetri .... RPG system je libo par bodiku do ... nasili ... umeni se zbranema ? proc ? jen tak stejne bez wats ti to je k hownu a svats taky ... nasili ... pac ho sundas tak nebo tak a kdyby to neslo tak se vsude vali spousta 100 let starejch zrezlejch koster vraku aut ktery pri strelbe do zbytku kufru efektivne ... nasili .... bouchaj. Ale co vypada to pekne
Autor: Aštar_ŠeranOdesláno: 07:18, 4.9.2008ID: 42937aNahlásit Vaultmasterům
ač jsem skalním fandou falloutů - jedničku jsem dohrál asi patnáckrát (bez přehánění), tak jsem se doteď zdržoval jakýchkoliv komentářů k F3, i když mi z těch novinek bylo občas vyloženě zle...ale tohle už je opravdu moc! OMFG to sou v Bethesdě všichni takový vylízaný kokoti nebo jenom ti co pracujou na F3? Morrowind a Oblivion byly fajn hry (druhou jmenovanou jsem i dohrál), ale za tohle by vážně zasloužili urvat hlavu a nasrat do krku..
Autor: horusOdesláno: 09:14, 4.9.2008ID: 6f981eNahlásit Vaultmasterům
Paneboze vy lidi jste snad uplne vylizany ne? Radsi si nadavejte sami sobe a ne vyvojarum kteri se aspon snazi a dobre! vy jste nuly co nedokazali nic a ani do budoucna nic nedokazete, tak laskave drzte huby.. Jeste k tem kecum jako ze dialogia jako z cod4, bioshock atd. to vubec neni pravda vy vypatlanci! asi ani neumite cist co:P Ten typek rikal o tehle hrach ne ohledne jejich dialogu ale ohledne zpusobu vypraveni celeho pribehu... a at me tu nikdo nesere ale je jedine pravda ze hry jako Bioshock, cod4, mass effect a halflife jsou perfektne pribehove udelany hry...
Autor: HudsoneOdesláno: 10:04, 4.9.2008ID: 6fe5daNahlásit Vaultmasterům
for Horus:
Lol dalsi uvedomelej blbecek :) Vis jak se to rika nemusis bejt zednik abys poznal ze zed je kriva :) A nadavat si muzem jak chcem a jedinej vypatlanej ses tady :) a kdyz uz chces nekomu nedavat tak nedelej chyby jaky kritizujes pac ty wis taky kulovy jak to bude vypadat a je rozdil mezi chtit to tak udelat a udelat to tak. Megalomansky egoisti jako Toddik wetsinou weri tomu ze ONI pochopili jakej byl falout a OPRAVDU WERI ze jejich nahled je zpravnej bezohledu nato jestli to tak je nebo ne :) :) :) .... tak a ted si tahni nekam na www.milujufalouta3atjetocokoliv.cz a tam si slintej do perinek a nas tady nech nadavat a brecet :)
Autor: MagnatOdesláno: 10:11, 4.9.2008ID: 613f10Nahlásit Vaultmasterům
Chteli by jste supr dialogy, ale samotní mluvit vidno neumíte :-D Ale jsem také na to zvědavý, jak to dopadne nakonec. A Hudsone, proč by ty bodíky neměly smysl, ať už se jedná o Vats nebo real mód? Hrál si někdy hru Deus-ex?
Autor: MPOdesláno: 10:19, 4.9.2008ID: 50eaf8Nahlásit Vaultmasterům
A že jsem tak smělý, on někdo z vás, co tady nadáváte na proškrtání klení v dialozích, viděl ty původní a nové texty? Že jste tak informovaní, jak ty nové stojí za hovno, hoďte odkázek, ať se taky my ostatní poučíme...
A nikde nebylo napsáno, že byly seškrtány dialogy, pouze bylo seškrtáno klení.
Autor: HudsoneOdesláno: 10:22, 4.9.2008ID: 6fe5daNahlásit Vaultmasterům
Jo kdysi davno jo ... jasne min se ti klepala ruka a tak co ? Veris ze to tak bude ? me spis prislo z toho co sem videl ze brokarna a FPSkovy pobihani kolem staci
Autor: RajoOdesláno: 10:42, 4.9.2008ID: 60cb6aNahlásit Vaultmasterům
Hudson :

Plakat mozes ist mame na ramena a cmulaj si palec pri tom ty deges.Hovno vies a aj tak si najmudrejsi zo vseckych.Velkohube kecy,drsnace pozy,true underground...Fuu,normalne mi z teba zimomriavky naskakuju - ale z toho aky si nenormaly kokútek...
Autor: MagnatOdesláno: 10:46, 4.9.2008ID: 613f10Nahlásit Vaultmasterům
Nenadávajte pořád na sebe, nebo vám ty komentáře zruší. Pravda Hudsone, jestli to bude jako v Deus, tak pohodka, ale podle těch videí to nevypadá až tak dobře, ale předčasné závěry bych nedělal, nakonec se z toho vyklube třeba i velmi dobrý titulek a další pokračování třeba převezme zase někdo jiný :)
Autor: HudsoneOdesláno: 10:54, 4.9.2008ID: 6fe5daNahlásit Vaultmasterům
Magnat
Nj tak obcas si nekdo pod pojmem diskuze predstavi nadavat lidem s jinym nazorem nez maj oni stane se. Tak vypada to po graficke strance welice pekne takze bych se propadaku neobaval :) to ostani uz je hold a bohuzel na nazoru vicemene zalozenym na prezentacich a tam zavidim lidem s optim. nazorem pac u me to moc nejde no
Autor: JaWOdesláno: 11:27, 4.9.2008ID: 430b0aNahlásit Vaultmasterům
Chlapi, vyserte si na nadavani a jen komentujte novinku. Setrete si svoje zdravi 8-)
Autor: RajoOdesláno: 12:18, 4.9.2008ID: 60cb6aNahlásit Vaultmasterům
"for Horus:
Lol dalsi uvedomelej blbecek :) Vis jak se to rika nemusis bejt zednik abys poznal ze zed je kriva :) A nadavat si muzem jak chcem a jedinej vypatlanej ses tady :) a kdyz uz chces nekomu nedavat tak nedelej chyby jaky kritizujes pac ty wis taky kulovy jak to bude vypadat a je rozdil mezi chtit to tak udelat a udelat to tak. Megalomansky egoisti jako Toddik wetsinou weri tomu ze ONI pochopili jakej byl falout a OPRAVDU WERI ze jejich nahled je zpravnej bezohledu nato jestli to tak je nebo ne :) :) :) .... tak a ted si tahni nekam na www.milujufalouta3atjetocokoliv.cz a tam si slintej do perinek a nas tady nech nadavat a brecet :)"

Toto som napisal ja ako prvy vsak ???!!!!
Autor: HudsoneOdesláno: 12:40, 4.9.2008ID: 6fe5daNahlásit Vaultmasterům
lol vis co to znamena for horus ???? stebou se nikdo nebavi
Autor: RajoOdesláno: 12:41, 4.9.2008ID: 60cb6aNahlásit Vaultmasterům
Vidim,ze si chapavy...
Autor: KalimeroOdesláno: 13:21, 4.9.2008ID: 518abaNahlásit Vaultmasterům
Sice tato novinka nevypadá nijak povzbudivě, ale neházejme flintu do žita. Přece jen jde jen o to jak debilně přezentuje, ne jak musí blbě vypadat hra. Hráli jste mass effect? Hra co o sobě taky říká že je RPG a přitom je to více o akci (něco jako bude F3 pravděpodobně) a přesto je to jendna z nejlepších her co jsem kdy hrál. Nejde jen o to jak to správně zaškatulktujete a že v RPG musí být hodně textu atd atda atd...záleží na milionu dalších věcí a v Mass Effect se na škatulkování vysrali a audělali hru dle sebe a dopadlo to výborně. Stejně tak může dopadnout i F3.

Už se těším až bude ve vývoji Fallout 4 (F4) a všichni si z něj budete dělat srandu stylem Alt+F4 :D
Autor: SnikchOdesláno: 15:53, 4.9.2008ID: 42455aNahlásit Vaultmasterům
...no, jestli je Mass Efect prikladny RPG tytul, tak ja jsem cinska tanecnice. Pravda, keca se tam dost, ale je to povetsinou k veci. Jako priklad pro zdarily dabing hry bych uvedl Zaklinace. Kde jinde se me prekupnik zeptal, jestli kurva udelame kseft nebo co...
Autor: KirchsteinOdesláno: 21:18, 4.9.2008ID: 3351a6Nahlásit Vaultmasterům
Tákže. Emil Pagliarulo je absolutní příklad moralistickýho hovada. Vždyť košatý rozhovory a břitká mluva dělají Fallout Falloutem, jeho atmosféru a jedinečnost!!! Přeju mo, aby ho posralo pět koní.
Autor: bbOdesláno: 23:46, 4.9.2008ID: 337976Nahlásit Vaultmasterům
2horus Neviem či je dobré uvádzať tieto hry aj ako príklad prerozprávania príbehu. Mass Effect bol dost lineárna hra s rýchlym spádom kt. sla silne po hlavnej príbehovej línii. Vieme ako tam vyzerali vedlajsie questy. Tento mechanizmus je podla mna uplne iny ako ten z Falloutov. Tam si na hlavnu zapletku narazil vlastne az niekedy na konci, príbeh sa vyvíjal postupne, spociatku vlastne ani zaidne príbeh nebol len obycajný quest doniest g.e.c.k. (vravím o dvojke). ked uz, tak by mi ovela viac vyhovoval model z Oblivionu - viac pararelnych pribehových linii, do kt. ta nikto netlaci. neviem ako to Emil P. myslel a ci vobec pritom myslel ale v kazdom prípade je taky vyrok silna provokacia. Uz len vyslovit slovo CoD v s spojitosti s falloutom je ruhanie.
Autor: HerrerOdesláno: 13:48, 6.9.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Kurva lidi,mějte rozum a smiřte se konečně s tím,že to nebude Fallout,jakej jsme znali a jakej jsme milovali. Dělají to jiní lidé a tím je myslím řečeno vše. Kdyby se snažili udělat úplně to samý a nedali tam nic ze sebe,tak to bude stejně jen křečovitá sračka. Musíme holt doufat,že to bude přinejmenším dobrá gamesa,která se bude držet aspoň základních principů původních her. Poslední stejnej a tím i starej dobrej Fallout mohl bejt Van Buren a ten už holt nebude:-( Tak všem věčným nespokojencům poradím:až to vyjde,stáhněte si warez a když se vám to nebude líbit,tak si počkejte na Resurrection:-) Já jsem si už origoš objednal a hodlám si tu hru užít a když to nepůjde,tak to holt bude další z vyhypovanejch sraček,za který jsem kdy dal litr a víc... Fakt,že to bude sračka postavená na základě super série je sice smutnej,ale s tím hovno naděláme,že jo. Já jsem taky z toho,co zatím bylo k vidění spíš v rozpacích,ale počkejme na finální produkt,třeba je to proto,že nechtěj odkrýt ty nejvyšší karty. Mimochodem třeba to grafický ztvárnění postapo světa vypadá dost nadějně a ten úvodní tutoriál mi podle toho,co jsem četl taky přijde docela originální. Pokud se jim podaří vtisknout tomu dobrou atmošku a trochu toho humoru(jen ne proboha vtipnýho za každou cenu),tak nakonec nemusí být tak zle... Nevěřím a nechci věřit,že by chtěli všechno ze starejch Falloutů pohřbít na bethesdí Golgotě... A když už se tu každej rozepisuje,co bude komu chybět,tak mě třeba to,že si nebudu moct kurzorem projíždět všechny zdánlivě úplně zbytečný objekty na obrazovce a bavit se jejich popisem:-) Vždyť i taková hromada kamení člověka dokázala rozesmát:-) Počkejte až vyjde třeba Planescape-Torment 2 a vydají ho ID Software,to bude teprve maso:-)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.