.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
ještěr, 2008-10-07 15:28:57, Tiscali, NMA, PC Jeux mag

Francouzský PC Jeux přichvátal s 93% pro Fallout 3

Ladies & gentlemen, a je to tu - první hlavy verdikty padají. Ale budou se také první chroničtí kritici předčasně z ostudy upalovat? No nic, pár citací z recky najdete jak v tradičním pelechu veškeré falloutí špíny, No Mutants Allowed, tak hezky česky na Tiscali:

Veteránům předešlých dílů má stačit pár hodin k tomu, aby přišli na chuť i trojce, která zachovává duch celé série a jejíž hlavní změny spočívají spíš v technickém zpracování. Nováčci se zase nemají cítit úplně ztraceni díky nemnoho odkazům na předchůdce. Na druhou stranu, recenzent PC Jeux velmi lituje faktu, že se hra bere příliš vážně a že ztratila porci humoru až ironie, oblíbenou to vlastnost Falloutů. Reference na filmy či někdy zvrácené konverzace s NPC jsou zkrátka pryč. Fallout 3 jinak moc nenapravil z The Elder Scrolls pošramucenou reputaci Bethesdy, co se týká schopnosti vypouštět dokonale vyladěné tituly.

(...)

Úkoly jsou docela rozmanité a některé zkompletujete jen zalhaním o tom, co jste ve skutečnosti provedli. Nejedná se tudíž zdaleka jen o vyhlazení všeho na obrazovce, což PC Jeux dokádá příkladem questu, v němž musíte projít několika zkouškami pro autora knihy o přežití.

(...)

"Odhlédneme-li od absence humoru, třetí díl je excelentním RPG a dobrým Falloutem. Jeho noty jsou sice napsány poměrně odlišně, ale hudba zůstala stejná."

Ptáte se, co tohle vlastně znamená? Ale vůbec nic. Mě osobně nechávají svou (skoro) nulovou výpovědní hodnotou chladným i jakési recenzenční průměry (gamerankings.com), na druhou stranu se docela těším na verdikt serverů EuroGamer, NMA, RPG Vault, popř. dalších "tvrďáků", kde se bude skutečně lámat chleba. Každopádně nám hlavně nešpiňte commenty radikálními názory z té či oné strany (Haha, já vám to říkal, vy negativistický sráči... Ten Frantík je podplacený! Kapříci!11 aj. bláboly). Sečteno podtrženo, ať to tam nevypadá, jako že se banda debilů hádá s bandou ještě větších debilů v nějakém protojazyce ne nepodobném primátům - děkuji. ;-)

EDIT: Takže to, před čím varoval Ještěr, se bohužel vyplnilo. Několik tupých hlav zasvinilo komentáře k této novince natolik, že jsem musel ten svinčík uklidit! Pokud se podobná situace bude opakovat, dveře do Vaultu se pro tyto jedince nadobro zavřou ( na těchto stránkách jim budou zablokovány IP adresy).

Sdílet na Facebooku
Autor: toudi_skOdesláno: 19:41, 7.10.2008ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
a tak sme sa zasmiali, ale:
1. staci si na fore precitat vtipy (alebo pravdu) o francuzoch/ vojakoch ;) a cela recenzia dostane "trosku" iny rozmer
2. rad by som videl recenziu tychto istych xichtov po 14- dnovom hrani Falloutu 3, ci budu este stale srsat optimizmom
Autor: HiHi789Odesláno: 19:45, 7.10.2008ID: 700c86Nahlásit Vaultmasterům
Co je to za Fallouta bez humoru? To je jak teplé písmenka bez modré barvy. :D
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 20:05, 7.10.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Jestli to čtu dobře, tak hra ztratila "jen" "porci humoru až ironie" což nutně neznamená, že tam nebude humor žádný. Přinejmenčim věřím, že bugy se postarají o mnoho tragikomických momentů ;)
Úkoly typu vem tohle a dones to támhle standartně neřešim, případně rovnou střílim zadavatele do obličeje za jeho drzost.
Autor: bilOdesláno: 22:47, 7.10.2008ID: 6fe702Nahlásit Vaultmasterům
blablablabla bla bla bla. samé kecy
Autor: HoradrimOdesláno: 23:06, 7.10.2008ID: 511460Nahlásit Vaultmasterům
Pro Ratmamahatma:
Jestli vzpomínáš tak ve Fallout 1 si měl jako důkaz Bratrstvu přinýst z Kráteru (Starého řádu) jistý předmět (holodisk) jako důkaz, že si tam byl. Mě to přišlo jako pěkný spestření hry, ovšem kdyby to už bylo tam nějak častěji, tak už souhlas - je to otrava a rovnou skolit. ;))
Autor: bilOdesláno: 23:26, 7.10.2008ID: 6fe702Nahlásit Vaultmasterům
suhlasim s vami a silne sa obavam, že jediny quest kt. su schopni v Bethesde vymysliet je typu "chod a prines". Ved aj v clanku na tiscali je pisane ako priklad superoriginalneho questu, že bude treba nosit nejake predmety pre istu zensku. Na tom by nebolo nič divne ale ked sa takyto quest dava za vzor originality - citujem: "Nejedná se tudíž zdaleka jen o vyhlazení všeho na obrazovce, což PC Jeux dokádá příkladem questu, v němž musíte projít několika zkouškami pro autora knihy o přežití. To sestává z ozáření radioaktivitou a ukradení Ústavy Spojených států amerických, abyste v tom zabránili povstalcům."
Autor: PaulOdesláno: 00:20, 8.10.2008ID: 511396Nahlásit Vaultmasterům
Ve švédským PC Gameru to dostalo 81, docela pozitivní ale svět je prej moc nabouchanej až to působí nepřirozeně..viz NMA.
Autor: JezevecOdesláno: 07:48, 8.10.2008ID: 332afaNahlásit Vaultmasterům
Tyhle prerecenze ani nečtu já vlastně rezence skoro vůbec nečtu protože rezencovat umí tak 5% recenzentů. Zbytek sou hovada co vám klidně vyblejou hlavní dějový zvraty a nebo jak tady questy. Zrovna ukrást ústavu mi přijde jako dobrej nápad ale nechtěl sem se ho kua vědět předem.
Bugy a Bethesda je skoro synonymum :D myslím že kolem vánoc bude ideální čas si F3 s nějakym tím patchem zahrát :D
Autor: HudsoneOdesláno: 08:40, 8.10.2008ID: 6fe5daNahlásit Vaultmasterům
Tak ty narazky na filmy me budou chybet ... v minulejch faloutech sem se doslova vyzival v narazkach na muj oblibeny film Hodny zli a osklivy :(
Autor: KharkowOdesláno: 09:10, 8.10.2008ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
Hehe, holt když je někde lobby vývojářů (a vydavatele), není se čemu divit. (viz. loňská aférka v Gamespotu) Taky bych dal F3 klidně 95+% kdyby mi za to pěkně zaplatili :) . Aneb staré moudro praví "Každý má svou cenu."
Jinak bych možná rád viděl i ostatní články recenzenta, aby si člověk udělal obrázek o jeho preferovaných titulech (made for XBOX).
Autor: DrogOdesláno: 09:30, 8.10.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Vony ve Fallouty byly j narážky na western Hondy, Zlý a Ošklivý ? :o
Autor: DžugašviliOdesláno: 09:35, 8.10.2008ID: 426c6eNahlásit Vaultmasterům
re: Drog

No jasně, mohl jsi buď hrát za hodného, zlého, nebo ošklivého! :)
Autor: DrogOdesláno: 10:45, 8.10.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
Hehé ... Dobře a mimo to ?
Autor: HudsoneOdesláno: 10:49, 8.10.2008ID: 6fe5daNahlásit Vaultmasterům

Re:Drog

No jasny sou tam psi znamky hodny zli a osklivy a hrob Arch Stampton (nebo jak) a taky tam zazni (myslim ze primo nak u toho hrobu) na svete sou dva druhy lidi ty snabitejma bouchackama ty co kopou ... kopej :):) nebo Tragic the Gatherink ... ja sem MtG hral drahne let tak me prave takovy weci dostavali do kolen. ... Skoda zastrelit nakyho mafiana uprostred proslovu a prohlasit pritom ... Kdyz strilis Strilej a nemluv by byla parada :):)
Autor: ještěrOdesláno: 12:53, 8.10.2008ID: 7f27b0Nahlásit Vaultmasterům
Ve FO2 je celá kupa odkazů na Leoneho a Eastwoodovy westerny, např. "New Reno & Hell" cedule na Golgotě je čórnuta z High Plains Drifter (1973) - je to všechno díky Avellonemu
Autor: CharonOdesláno: 13:51, 8.10.2008ID: 42bdaeNahlásit Vaultmasterům
nj ale zamyslely ste sa nad tym preco tam tie narasky na filmi niesu? fallouty su cca 10 rokov stare hry a v tej dobe este herny biznis nebol as taky vynosny... dnes keby do F3 celi dat taketo hlasky museli by za kazdu vycalovat nemalu ciastku a to by sa hra velmi predrazila... zmenila sa doba a aj ten fallout sa musel zmenit... ale ci sa zmenil k dobremu alebo zlemu neviem nato si treba pockat do vydania hry :)
Autor: armyboyOdesláno: 13:51, 8.10.2008ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
Nevím jak ostatní ale já osobně se těším na jakoukoliv post-apokalyptickou hru která je kvalitní a dá se dobře hrát.
Oba Fallouty jsem dohrál mockrát a zkoušel jsem i nejrůznější mutace, např. The Fall nebo Metalheart, něco šlo hrát lépe, něco hůře ale já jsem rád že vůbec něco podobného vychází neboť tento žánr je dosti okrajový a hlavní náplní všech firem a společností je produkovat tituly pro masy, tzn. různé The Sims, NHL a další cipoviny které jim zaplatí veškeré náklady a ještě na nich pěkně vydělají.
Proto oceňuji snahu Bethesdy že maká na takovéto hře a je mi celkem jedno jak moc bude navazovat na slavné předchůdce, hlavně ať je to kvalitní hra (bugy a pády) a dá se hrát, tzn. ať není příliš jednoduchá, povrchní, střílečka s neomezenou municí a podobné kraviny, zkrátka dobré RPG ke kterému se člověk po dohrání rád vrátí a to je to hlavní co dělá původní Fallouty nesmrtelné - geniální znovuhratelnost, jen si přiznejte ke kolika hrám jste se vrátily když jste je dohrály a to je to zásadní, chuť znovu objevovat rozmanitost daného světa, zkoušet nové nebo nesplněné úkoly, hledat co kde autoři schovaly pro opravdové hráče, apod.
Takže pokud to shrnu - jsem rád že takováto hra vůbec vyjde a doufám že to nebude jen akční pobíhačka a mlátička ale kvalitní post-apokalyptické RPG.
Autor: KirchsteinOdesláno: 14:20, 8.10.2008ID: 4220aaNahlásit Vaultmasterům
ach jo:(
Autor: DrogOdesláno: 14:32, 8.10.2008ID: 429576Nahlásit Vaultmasterům
A jo vlastně, to u toho hrobu, jo to bylo pěkný. :) To mě se ve Falloutu spíš do paměti vryl humor a scénky čerpajicí isnpiraci od Monty Pythonů.
Charon: Blbost, Zaklínač je nedávno vydana hra, a je plná filmových easter eggu, npř jeden grázl jménem Beranina poměrně často používá hlášky převzaté z Pulp Fiction.

Ono není problém ty hlášky, ať už ve stejném změní či poupravené, do hry dostat, to jen Bethesda jsou suchaři bez špetky smyslu pro humor.
Autor: HellbillyOdesláno: 16:30, 8.10.2008ID: 51d816Nahlásit Vaultmasterům
Je skoda ze tam ziadne eggy nebudu,mohli ich tam dat aspon par ako vo Fallout 1...vzdy ma potesilo,ked ma ti gangstri v Hube privitali hlaskou z Batmana...alebo Loxley,ten je parodiou sam osebe:-)
Autor: LukSTORMOdesláno: 16:45, 8.10.2008ID: 60caa8Nahlásit Vaultmasterům
Hmm .... vym ue to nikoho nezajima ale ja hral ve Falloutech za hodne zleho a oskliveho najednou.
A ruku na srdce jaka hra je dnez bez bugu? Je to smutná praxe ale je to tak, hlavne at se toho hodne proda hraci naz uz zase tak nezajimaji ze pani developeri.

O ono ric ze Falout 1 a 2 byli super originali a ostatni RPG stoji za prd obzvlast ti dnesni ..... to je jako se kdyz se nekdo divy proc vsech stavby starovekych kultur vypadali jako piramide ( NE UFO S TIM NEMA NIC SPOLECNEHO )

A I kdybi byl Fallout 3 nakrasne jen sci-fi Oblivion s palnymi zbranemi tak jsou tu hned 3 duvody pro. Vlastne 4 :)

1 - Fallout
2 - Sci-fi
3 - bouchačky
4 - Oblivion

A vy rejpalove mezi nami .... ty ....a ty .... a obvzlast ty tam vzadu vtom klobouku. Vo co va dem stejne si to stahnete z torrentu tak co.
Autor: LukSTORMOdesláno: 16:50, 8.10.2008ID: 60caa8Nahlásit Vaultmasterům
Ale mate rech ty narazky to je skoda, Obzvlast Fallout 2 to byla masaz .... a vlastne je to masaz porad Fallout 2 mam stale a hraju ho alespon jednou za rok .... Mozna je herni branze O.K. to jen mi skalni Falloutaci (lidi to bylo neco tehdy po prve .... Fallout samozrejmne co jineho? ) patrime do stareho zeleza
Autor: bilOdesláno: 17:16, 8.10.2008ID: 611abaNahlásit Vaultmasterům
humor sa neda robit nasilu, ked to proste Bethesda citila takto, tak to urobili menej vtipne no... Nejake vtipky tam urcite budu, ved to ohlasovali dopredu ze si F zachova svoj humor.
Autor: bilOdesláno: 17:18, 8.10.2008ID: 611abaNahlásit Vaultmasterům
p. s. už len možnost si pri subojoch pustit radio s nejakou starou hudbou mi pripada ako celkom dobry for
Autor: devitipalcovy míra co vysOdesláno: 17:41, 8.10.2008ID: 60576cNahlásit Vaultmasterům
no ja si myslim ze propadak to rozhodne nebude... sice uz to nebude pripominat starej fallout.. ale podle me by to mohla byt fajn gamesa kterych moc ted nevychazi...
Autor: toudi_skOdesláno: 18:16, 8.10.2008ID: 3290acNahlásit Vaultmasterům
LukSTORM:
O ono ric ze Falout 1 a 2 byli super originali a ostatni RPG stoji za prd

pre MNA OSOBNE ine RPG nema ziadne caro (...no tak trocha este Arcanum), pretoze vsetky ostane RPG su F.A.N.T.A.S.Y. a preto mna osobne nebavia ;)

vynimka je The Fall, ktora je skor zo sveta Mad Maxa a nie Fallouta, zhrnute, Fallout je Fallout a s tym nic nespravy ani Slobodna Europa a ani vrazi z Wall Streetu panove
Autor: Henry ThornOdesláno: 19:05, 8.10.2008ID: 421e50Nahlásit Vaultmasterům
Ježiši kriste!Počkejte až se to vdá,kupte si to a pak to teprv hod'te do koše!!
Vynášet takovýhle osudy,když se hra ani ještě nevydá,to je totální zhovadilost a šílenství!!!
Autor: NecromanckerOdesláno: 19:06, 8.10.2008ID: 618dfaNahlásit Vaultmasterům
Henry, tohle bych já do tebe neřekl :(
Autor: codeOdesláno: 19:55, 8.10.2008ID: 60f1b4Nahlásit Vaultmasterům
Dle meho nazoru to bude hra desatych let.. Schvalne, az to vyjde - ze budu mit pravdu :-P
Autor: HerrerOdesláno: 20:10, 8.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Tak já jsem byl tak natěšenej kolik bezva příspěvků si přečtu a oni to ty kurvy skoro všechno smázli:-)
Autor: HerrerOdesláno: 20:12, 8.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Charon: Třeba tam budou narážky na temný elfy;-)))
Autor: HerrerOdesláno: 20:14, 8.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
armyboy: No ještě udělej z F3 nějakou avantgardu...:-))) To bude prvotřídní bestseller!
Autor: armyboyOdesláno: 21:01, 8.10.2008ID: 6f9944Nahlásit Vaultmasterům
Pro Herrer:
Já bych to docela uvítal kdyby se z F3 stala avantgarda, přeji této hře velké prodeje a ohlas protože pouze velký úspěch možná přinutí i některé jiné firmy aby se chytli za frňáky a udělaly si rychle také nějakou tu post-apokalyptickou hru což by pro nás co jsme Fallout pozitivní bylo jen dobře.
Akorát bych se bál toho slovíčka rychle protože pokud chce někdo udělat kvalitní hru z našeho milovaného světa tak to může udělat jakkoliv hlavně né rychle páč v tomto případě platí na 100% práce kvapná málo platná.
Jinak zpět k F3 - netrvám na návaznosti na původní sérii proto že to produkuje úplně jiná firma, úplně jiní lidé a zatím vyráběli dost jiné hry než je F3, takže než aby tady byl nějaký zmršený rádoby návrat k legendárním předchozím dílům tak budu radši když to udělají po svém a třeba se jim to i povede - nezbývá než doufat a věřit že to nebude komerční sračka ale kvalitní hra kterou si všichni s chutí zahrajeme.
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 21:09, 8.10.2008ID: 6f716cNahlásit Vaultmasterům
Já bych to zase s těma odkazama moc nepřeháněl. Ve falloutu 2 už mě to docela sr*lo. (Dám si raději pozor na sprostá slova.. červený písmenka nejsou sexy ;) )
Autor: HoradrimOdesláno: 21:36, 8.10.2008ID: 511460Nahlásit Vaultmasterům
No pochybuju že se tam oběvý nějakej takovej popisek jako např. ve F2 když se zkoumala hromádka šutrů, tak tam bylo, cituji :
"Pro jistotu jsi ty kameny chvilku opatrně pozoroval, ale zdá se, že na tebe nehodlají zaútočit." :D
Autor: HerrerOdesláno: 07:32, 9.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
Horadrim: Přesně tak,o těch šutrech jsem tu taky před pár dny psal. V tom byly starý Fallouty kouzelný:-) Jenže tohle je věc,která se asi omluvit dá a je to způsobeno zvoleným enginem. Pochybuju,že může být v čistým 3D každej předmět takhle "pseudointeraktivní"...
Autor: HerrerOdesláno: 07:38, 9.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
armyboy: Jo to já bych taky bral všema deseti,aby to mělo blíž k avantgardě než nějakýmu prvoplánovýmu kasaštyku. Jenže dělá to Bethesda a to se dá pak něco takovýho těžko očekávat... Ale na druhou stranu,dělá to Bethesda a ta dělá pořád ještě dost slušný hry:-) Je to tak,jak píšeš. Chce to aby se vývojáři nesnažili F3 co nejvíc přiblížit starejm Falloutům,ale dali tam to nejlepší ze sebe. Uvidíme co z toho vypadne. Já jsem osobně přesvědčenej,že to bude skvělá hra,ale na druhou stranu je víc než jasný,že už to nebude ten starej dobrej Fallout:-( Ale co,lepší něco než nic.
Autor: HerrerOdesláno: 07:47, 9.10.2008ID: 70a9ecNahlásit Vaultmasterům
A když už se tu rozebírá co je a co není dobrý RPG,tak při vší úctě k Falloutům,u mě je ještě o kousek před nimi Planescape - Torment. Vtipný,propracovaný,fantastickej příběh a úžasný dlouhý dialogy. Přesto,že to byla fantasy hra a navíc zasazená do dávno existujícího světa(i když šílenýho) s jasnými pravidly,tak byla originální a v podstatě dělala z Baldur´s Gate a jiných jen nějakou hříčku na kouzelníčky a zloděje. Tak a teď mě někdo ukamenuje:-)
Autor: RatmamahatmaOdesláno: 09:17, 9.10.2008ID: 51d558Nahlásit Vaultmasterům
jj Planescape je dobrej. Já osobně ale nemám moc v lásce d20 systém a taky mi docela vadilo, že ač se hra odehrávala ve světě známym svym propojenym multivesmírem, tak se to (skoro) celý odehrávalo jenom v jednom městě. A ty rozvětvený dialogy na mě už byly časem taky trochu moc, když jsem si chtěl jen tak zahrát a nepřemejšlet nad nesmrtelností brouka. Nikdy jsem to nedohrál, protože zhruba v poslední čtvrtině hry (odhaduju) jsem totálně ztratil stopu. Když jsem pak koukal do návodu, nutilo mě to přidat se od nějakýho klanu, kterej mi nebyl zrovna moc simpatickej tak sem to tak nějak postupně vzdal...
Ale je to hodně moc dobrá hra o tom žádná ;)
Autor: M72Odesláno: 11:06, 9.10.2008ID: 60cbd6Nahlásit Vaultmasterům
Já nevím jak vy kluci, ale já se Falloutu nemůžu dočkat. Tohle jsem snad u žádné hry ještě nezažíval. Jenže Fallout... já mám prostě postkatastrofický svět rád(ne že bych v něm chtěl žít). Občas chodím i ny výlety do starých továren... To mi něco připomíná - tu máte fotečku co jsem s kamarády udělal v bývalé zpracovně uranové rudy pod Ještědem - http://www.m72.eu/fotogalerie/2008-04-19/i19.html
Autor: IcTOdesláno: 13:56, 9.10.2008ID: 7f4e5cNahlásit Vaultmasterům
Ja sa na Fallout3 docela tesim, aj ked to nebudu zazitky ako pri F1 / F2 urcite to bude stat za to ze sa na par dni zatvorite pri kompe, zatemnite okna, nakupite zradlo a zacnete preskumavat novy post-apo svet :)
Autor: LukasSTORMOdesláno: 00:20, 10.10.2008ID: 60caa8Nahlásit Vaultmasterům
Vlastne nam tu vznik Falloutpunk a ani to moc nebolelo ze ano, tesime se vsychni, mi starsi vymeze jako F 1 a 2 to nebude ale co na tom ono uz bic nebude jako F1 a F2 i kdyz ja mam rozhdne raci dvojku ... takze ted uz jen pockejme par tydnu a uvidime :)
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.