.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Moonfear, 2009-11-02 08:10:11, Me, my second me and myself

Borderlands - noční můra Bethesdy ?

Ve čtvrtek jsem zrušil rezervaci na Xzone a koupil si to na Steamu, protože můj zdravotní stav nedovoloval výlet do Ostravy. O Borderlands sem slyšel jen zběžně, a to ještě polovinu informací o původní verzi (cca v polovině vývoje se kompletně změnil koncept hry). Do pátku do rána jsem se snažil odůvodnit sám sobě, proč sem za to dal na Steamu o 200 zátek víc než v obchodě. S klidnou duší po třech dnech bez odpočinku a málem beze spánku (ještě že žena měla důležitější věci na práci než mě otravovat) už nad tím nepřemýšlím. 

Narážka 1: Intro - pamatujete na intro F3 s autobusem? Tady je autobus taky, ale doplněn výborným songem, jedním přejetým skagem (místní forma divokého psa, jestli si pamatujete někdo Blade 2 nebo 3, jak tam měli tu čivavu přeměněnou a otvírala čumáček tak rozkošně do stran budete doma), drzým řidičem a 4 cestujícími.

Zběžně jsem zkouknul trailer. RPG and FPS got a baby, říkali. Měli pravdu, ale musela to být divoká noc, až si říkám, jestli tam nebyl i některý z vaultmasterů. Přivítání robotem CL4P-TP, ležérně přezdívaném claptrap, a pak drsný úvod. Žádné lékárny, jen jeden kvér a nepřítel. Tahle hra si fakt na nic nehraje, je to poctivá střílečka. Během 10 minut máte úvod za sebou a už to začíná, úkoly, šílení nepřátelé (vždy s vtipným úvodem), tuny zbraní (a ještě více), omezený inventář a jedna kára. A mrtví skagové pod koly.

Narážka 2: Pipboy - znáte pipboye? Ne? někde je chyba. Ano? Claptrap je vtipná narážka na Pipboye, stejné využití v obrázcích a různě ve hře. A umí tancovat.

Graficky je Borderland taky perla mezi perlami, nápad s cellshadingem (stará hra XIII například) dodává tomuhle dítěti ten správný nádech, osobně si nedovedu představit jak by ta atmosféra mohla fungovat, kdyby to běželo na klasickém enginu. Doporučuju se podívat na nějaké HD ingame video, protože to nejde pořádně napsat jak to funguje.

Narážka 3 a více - hledejte a najdete je jich tam více než dost, a to nejenom Fallout 3, ale nejen to, je tam i Šílený Max, Černočerná tma a plno jiných věcí, přesně ty drobnosti, co se všem líbily na starých Falloutech.

Zbraně... tuny zbraní... víc než to. Herní systém, co náhodně generuje zbraně, funguje na výbornou, nenajdete dvě stejné bouchačky, a každá se liší nejenom statistikami (jednoduchými aby se nelekli opičáci u konzolí) ale i graficky. Později se přidávají i různé elementární vlastnosti zbraní (explozivní střelivo, kyselina, zápalné, elektrické).

Ale nechtěl jsem popisovat hru, chtěl jsem upozornit na to, že Borderland jsou to co vznikne zkřížením Diabla, Hellgate London a Falloutů. Protřepat, nemíchat, a užijte si. Už hodně dlouho se mi nestalo abych vydržel u nějaké hry tři dny nonstrop pomalu beze spánku (teda stalo se mi to myslím jenom u Diabla 2 a Falloutu 2). Přesně to co chybělo ve Falloutu 3, jsem našel tady. A ještě něco navíc, Fallout chtěl být RPG střílečka, nepovedlo se, Borderlands tohle neřeší, primárně je to střílečka, a kdo chce může si užít i tu trochu RPG. Rozdíl mezi postavami je v podstatě jen v hlavním skillu a různých bonusech z dovedností, ale kdo nechce nemusí se tím vůbec trápit. 

No nic, jdu dobouchat max level a pak se uvidí.


JaW: Děkjeme Moonfearovi za parádní novinku, ale příště prosím psát názvy velkým začátečním písmenem.
SmejkI: Příslušný topič na fóru naleznete zde. Zatím se přišlo na to, že Borderlands neběhá přes Hamachi.
Sdílet na Facebooku
Autor: chekotayOdesláno: 11:22, 2.11.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
He he, vypadá to na první hru, kterou si fakt chci zahrát, po pěti letech. :-)
Autor: hrexOdesláno: 11:34, 2.11.2009ID: 430846Nahlásit Vaultmasterům
Zahraj si radsi Fallout 3, vyborna hra a daleko lepsi a promakanejsi zalezitost jak tohle... :P
Autor: moonfearOdesláno: 12:08, 2.11.2009ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
příště se polepším :) sem to psal v mezičase mezi rozhodováním jestli pokračovat s hunterem na lvl 45 nebo zkusit tanka. A co se týče MP tak stačí forwardovat porty, řeší se to na steamovém foru a funguje to (teda mi to následně sestřelilo celou domácí síť ale to byla podle mě chyba mezi klávesnicí a židlí). Jinak děkuju vaultmasterům za doplnění linků, je mi jasné že jste to dělali neradi a pod nátlakem.
Autor: JaWOdesláno: 12:22, 2.11.2009ID: 7f29aaNahlásit Vaultmasterům
moonfear: voe, po nátlakem dělám jen maso na guláš v papiňáku, kdybych ty odkazy nechtěl dělat, tak to tam dám jaks to poslal, i s těma malýma písmenama 8-))

Kdybys chtěl popsat ten postup na MP, tak sem s tím. Nestačí mít jen account na GameSpy?
Autor: moonfearOdesláno: 12:31, 2.11.2009ID: 51fe60Nahlásit Vaultmasterům
nestačí, je to trochu složitější, chyba je někde u relicu, doma se na to podívám a postu tady překlad
Autor: meehailOdesláno: 14:24, 2.11.2009ID: 41f86aNahlásit Vaultmasterům
Zvlastne, od vydania F3 sa tu kazdy dusuje, ze F3 nehra, lebo to nie je dostatocne hlboke ci prilis zamerane na akciu. Dokonca predchadzajuca novinka hovori o tom, ze F3 neprinasa nic nove. Ale zrazu sa objavi nieco, co je presiaknute rovnakymi vlastnostami, a z neduhov F3 sa zrazu stavaju chvalyhodne vlastnosti Borderlands...ts ts ts
Autor: DakeOdesláno: 15:05, 2.11.2009ID: 618fecNahlásit Vaultmasterům
Můžu potvrdit, že "Bordellands" (doslova bordel, páč tam opravdu bordel děláte) je nářez jako svině. Hraju to za Soldiera, v prackách napalmovou odstřelovačku a nad krbem mi trčí hlava a pneumatika Mad Mela (zlatý Maxík)
Autor: smejki - meehailOdesláno: 15:24, 2.11.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
ještě zamiř o půl míle vedle a ten hřebíček možná trefíš
Autor: Sius ->meehailOdesláno: 15:42, 2.11.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Mno jenže F3 nefunguje ani jako FPS. U mě je ve chlívečku "nuda - neinstalovat" a nevyhrabala se z tama ani přeplátovaná desítkami MB patchů a modů.

Jinak parádní novinka a docela chytám slinu vybočit ze svého cyklu CS/Warcraft a poctít svůj hdd nějakou novinkou mladší 5 let (nepočítaje FOnline).
Autor: moonfear to meehailOdesláno: 16:35, 2.11.2009ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
Rozdíl je, že F3 chce být něčím čím být nemůže, chvástá se silným příběhem (který je celý vykradený a plytký jak intelignece pravé blondýny), chce být slušnou střílečkou ale není, chce být dobrým RPG ale není. Borderlands ale naopak jsou prvoplánově střílečkou (a to taky jsou na jedničku) a v závěsu jen jako špetka šafránu je tam RPG a proto to tak funguje ;) kdyby se fallout nechvástal tunama PR keců, taky bych ho měl rád. Podívej se na trailer borderlands a řekni mi v čem neměli pravdu.

BTW docela mě zaujala onlinovka fallen world, bohužel není čas ji hrát.

PS: nevím jestli se dneska podívám na to připojování, snad jo :)
Autor: meehailOdesláno: 16:57, 2.11.2009ID: 41f86aNahlásit Vaultmasterům
Ja viem presne, co myslite. Patrim medzi tych, ktori F1 a F2 hravali este kedysi davno a obcas sa k nim aj vraciam. A ano, F3 nie je tak dobra hra, ako stare Fallouty. Na druhej strane ju nevidim az tak tragicky. Mna hranie F3 bavilo, a myslim, ze skutocna hodnota F3 je niekde medzi vychvalovanim Bethesdy + chvalospevmi recenzii magazinov a nekonecnym hundranim fanusikov, ktori napriek vsetkemu, co sa okolo nich deje, cakali nieco, co je uz asi, bohuzial, prec. Ale tato diskusia aj tak nema zmysel, pretoze ja vas nazor urcite nezmenim (to som nemal ani v umysle), a vy moj tiez nie. Len mi prislo trocha divne, ze sa objavili dve novinky kratko po sebe, ktore sa stavaju zasadne rozdielne k tym istym elementom dvoch odlisnych hier.
A na zaver, budte radi, ze si mozete vylievat zlost na Bethesdu. Ak by F3 robili povodni tvorcovia, tak by to mozno dopadlo velmi podobne, a to by ste potom otvarali usta. Alebo by sa toho chopil niekto treti, a vysledok by sklamal nielen tych, ktori chceli hodneho nastupcu starych Falloutov, ale nenadchol by ani novych hracov, ktori by tam hladali nieco ine.
Autor: AliciaOdesláno: 17:01, 2.11.2009ID: 60a394Nahlásit Vaultmasterům
Kuurna, chtelo by to konence ten MP nejak vychytat. Jinak Dake, Mad Mela jsem prave shodl z jeho dodavky taky, ale snipa me nebavi, soldier s poradnym kulometem je rulezzni, furt skoro nemam naboje :)
Autor: DakeOdesláno: 17:11, 2.11.2009ID: 618fecNahlásit Vaultmasterům
Alicia - Snipa je dobrá, zvlášť tu co mám já, protože se s ní nemusíš ani trefit a stejně to dělá bordel :-D Ale tak jako správný soldier mám taky těžký kulomet (na 18 v zásobníku), takže o munici je postaráno :-))

Jinak co se týče těch povolání (nebo charakterů, jak chcete), tak ty se dají pomocí jednoho předmětu různě upravovat dle specializaci (např. support soldier)
Hra rozhodně stojí za vyzkoušení a když to bude bavit, nikdo vás na týden neuvidí v práci :-D
Autor: JaWOdesláno: 17:16, 2.11.2009ID: 7f29aaNahlásit Vaultmasterům
meehail: Kdyby nebyly rybníky nebyly by ryby. Kdyby Falloutu 3 BIS dodělalo (Van Buren project) a kdyby nezkrachoval Interplay, nemuseli jsme tady brečet nad zpackaným Falloutem 3 od Bethesdy. Já osobně nový Fo3 beru úplně stejně jako Fallout: Brotherhood of Steel. Kdyby tento Fo3 nikdy nevyšel, tak by se vůbec nic nestalo. Koupil jsem ho, zahrál, zahodil a zapomněl. Nuda, šeď, šeď a akorát to dělá bordel ve Fallout Universu. Za nástupce starých Fallutů se TO opravdu brát nedá.
Autor: KeinOdesláno: 17:33, 2.11.2009ID: 7f274eNahlásit Vaultmasterům
Kurva JaWe ty sis koupil origo F3?? -> EPIC FAIL!
Autor: JaWOdesláno: 17:43, 2.11.2009ID: 7f29aaNahlásit Vaultmasterům
Kein: eh, koupil. Teď si za to trhám vlasy. Sem do poslední chvíle věřil, že to nebude až taková srágora. Bethe$da měla tu PR kampaň fakt dobrou. Zblbnuli mě, hovada 8-)))
Autor: chekotayOdesláno: 17:50, 2.11.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Poctivě kupovat hry a nevláčet se s pirátama nebude nikdy fail. taky mám koupeno pár těžkých béček:)
Autor: KeinOdesláno: 18:07, 2.11.2009ID: 7f274eNahlásit Vaultmasterům
Jenže kdyby F3 byl apsoň to béčkom uznávám s modama to je i zábavné, ale to másite přes mídy přidt zhruba 1.5GB což je třetina hry :D
Autor: moonfearOdesláno: 18:08, 2.11.2009ID: 51158eNahlásit Vaultmasterům
back to borderlands... s mým hunterem 45 (no jo odskočil sem si zkusit i jiné postavy) preferuju revolvery, do teď sem měl jeden s puškohledem a regenem munice, v záloze dycky nosím pořádnou brokádu a standartně kulomet se zásobníkem 100+ na davy. SMG, launchery a eridianské plivátka mi nějak k srdci nepřirostly
Autor: AliciaOdesláno: 18:10, 2.11.2009ID: 60a394Nahlásit Vaultmasterům
Dake: ta to mas v klidu snipku, ja konecne sehnal poradnou snipu,presneji jsem do ni dorostl (lvl) a ma to 12 ran v zasobniku (nastavec plus 50 proc) a do hlavy to dava vsem za 1000 :-P
18 naboju v kulasu? to jak to nema aspon 40 naboju tak to nechavam lezet
Autor: DakeOdesláno: 18:42, 2.11.2009ID: 618fecNahlásit Vaultmasterům
Alicia: To já bych taky nechal, ale je to prostě fialovej hadr, co rána, to někdo mrtvej. Na šílné střínení mi stačí věžička :-D
Autor: AliciaOdesláno: 19:56, 2.11.2009ID: 60a394Nahlásit Vaultmasterům
vezicka ma dlouhy CD, ja musim citi kreeeev
Autor: Sius -> chekotayOdesláno: 22:06, 2.11.2009ID: 6f99aeNahlásit Vaultmasterům
Praktiky některých prodejců her jsou do nebe volající, kdy oblbují lidi čím se dá. Nevím ale zdá se mi že nebýt to herní průmysl, ale např. elektro tak by vám asi každý omlátil ono "zbrusu nové domácí kino" o hlavu, když to ve skutečnosti je VHS kazeťák. Takový zajíc v pytli pak udělá ve studentské peněžence až nechutně pusto a na duši úzko...

Ona metoda vyzkoušet a poté zpětně ohodnotit vývojáře (ne)koupí jejich díla má něco do sebe. Já osobně se musím přiznat, že jsem např. tituly jako FT nebo Might and Magic 6/7, CS a všechny ne-mmo Warcrafty měl v rukách nejdříve jako sbříbrně lesklé neposkvrněné CD a až později jsem je měnil za ty obrázky potištěné verze z "fancy" krabic.
Autor: joeOdesláno: 01:26, 3.11.2009ID: 7fedbaNahlásit Vaultmasterům
Ja teraz parím World of warcraft za druida, už mám lvl 55
Autor: smejki - joeOdesláno: 01:53, 3.11.2009ID: 70a85cNahlásit Vaultmasterům
...a co přítelkyně?
Autor: JaWOdesláno: 09:41, 3.11.2009ID: 51d878Nahlásit Vaultmasterům
joe: Super, to jsme chtěli všichni vědět. Já jsem teda ve WOW level 0, kdyby to taky potřeboval někdo nutně vědět.
Autor: AliciaOdesláno: 09:58, 3.11.2009ID: 518a5aNahlásit Vaultmasterům
Joe:Ja jsem tedka v solitare u druhe karty
Autor: SabiaqOdesláno: 19:49, 10.11.2009ID: 424882Nahlásit Vaultmasterům
da sa nejako zapnut, aby som mieril cez optiku permanentne, alebo musim furt drzat prave mysitko?
Přidat komentář

Pravidla diskuse

  • Příspěvky nesmí porušovat platný právní řád České republiky ani nabádat k jeho porušování.
  • Příspěvky nesmí obsahovat reklamu.
  • Příspěvky nesmí být přehnaně vulgární nebo primitivní.
  • Žádné příspěvky typu "První !!69".
Za porušení pravidel hrozí smazání příspěvku, permanentní BAN nebo kontaktování Policie ČR. Provozovatel si vyhrazuje právo uchovávat, zaznamenávat a v případě potřeby zveřejnit IP adresy všech přispívajících. Jakékoliv připomínky prosím pište na adresu abuse (zavináč) madbrahmin (tečka) cz.

Jak vypadá BAN na madbrahmin.cz? Spočívá v přidání Vaší IP adresy do firewallu přímo na serveru - cokoliv pod madbrahmin.cz tedy pro Vás přestane ve světě internetu existovat. Madbrahmin.cz se ve Vašem prohlížeči již nikdy nenačte.