.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Awarr
Text: Buďte pozdraveni všichni členové komunity šílené brahmíny. Moje písemnická prvotina Váhy, na které nezůstala nit suchá, byla vyřazena a já bych si dovolil přidat ještě několik řádek. Úvodem bych chtěl říci, že si vážím toho, kolik místa mně kritici věnovali, protože kritika bývá mnohdy, nebo téměř vždy cennější, než všelijaké pochlebovačné chvalozpěvy. Váhy jsou úplně to první, co jsem kdy v životě napsal, což se na tom evidentně projevilo. Jsem si vědom své velmi slabé stránky a tou je pravopis, za což se všem omlouvám, ale tak to se mnou bylo vždy. Velké ztráty asi také tento literární pokus utrpěl tím, že jsem vše realizoval na poslední chvíli těsně před uzávěrkou a že jsem ho podvědomě koncipoval jako věc delší než je povídka. Psal bych i dále, ale to už bych se nevešel do limitu 50000 znaků. Většinu z výše uvedených námitek s respektem přijímám, ale bylo zde několik nejasností, na které si dovolím reagovat. Věc první – asteroid. Přiznám se, že u tohoto místa jsem si říkal, že by mohl nastat u hloubavějších čtenářů problém s trajektorií a ničivými účinky. Astrofyzik vskutku nejsem, ale snažil jsem zkombinovat rychlost a velikost tělesa a pak výslednou hybnost tak ,aby zničil jen část planety a další část pak následnými afterefekty jako tsunami a požáry. Pokud mě paměť nekalme, tak jsem nikde nepsal, že byl veliký jako celý Pyrenejský poloostrov. To už by na planetě vážně moc života nezůstalo. Co se týče boha a andělů, tak jakožto ateista, jsem do „povídky“ nic takového nezařadil, byť by to tak mohlo vypadat. Proti víře v cokoli nic nemám, ale církev, její přisluhovače a teology rád nemám a mám na ně poměrně radikální názor. Kdyby mě chtěl snad někdo označit za analogii komunisty, tak komunismus bytostně nesnáším. Velice mě zaujal a pobavil jev spojitosti katany a homosexuality. Přiznám se že doteď nechápu, co mají tyto věci společné:) Homosexuál nejsem, ale katany se mi jako laikovi líbí a jestli budu někdy psát dál, tak se na ně můžete určitě těšit:) Uznávám, že psů zde bylo opravdu víc než je zdrávo, a to jsem se ještě hodně držel:) Psi jsou moje úchylka (podotýkám že pouze duševní, abych nevypadal jako zoofil). Možná někdy napíšu něco jenom o psech:) K Chekotayově poznámce o mém intimním životě v závěru povídky, bych se rád zeptal, co za informace tohoto druhu jsem zde uvedl, protože já si ničeho takového vědom nejsem. Všiml jsem si, že Viky hodně zaujaly kynologické „nejasnosti“. Chápu, že každý se pejskařinou nezabývá tak, jako já, tudíž si dovolím ty nejasnosti vysvětlit. Použití vůdčího psa leadera pro vícero spřežení není nic nereálného. Historie zná tento případ například, když v jednom městečku na Aljašce propukla epidemie záškrtu, tak pomocí „řetězu“ mnoha spřežení byly do tohoto místa dopraveny životně důležité léky. V této souvislosti si jednotliví musheři (ti kdož jezdí s psím spřežením) půjčovali jednoho konkrétního vůdčího psa, protože takoví psi jsou vzácní a díky tomu bylo zachráněno mnoho lidských životů. Nevím, proč by na řetěz měli být uvazováni jen divocí a agresivní psi. Řetěz zde sloužil jen jako zábrana proti volnému pohybu psa. Na tomto místě bych ještě osvětlil rozdíl mezi ovčáckým a pasteveckým pse. Pastevecký pes je ten, který má za úkol chránit stádo před velkými šelmami a případně i lidmi. Ovčácký pes je ten, který nahání stádo např. z ohrady do chlévů apod. Představa použití kavkazského pasteveckého psa jako ovčáka je dosti humorná:). K rozdílu mezi Eiko a Aikonetty. Mezi pejskaři je zvykem, že svým psům dávají jména odvozená od formálního jména uvedeného v průkazu původu, což je i tento případ. Rozhodovat se tedy nemusím. Nejvíce mě však pobavil „kynologický kiks“ v podobě aljašského husky. Vím dobře, co jsem napsal a aljašský husky skutečně existuje. Je to v současné podobě nejrychlejší forma tažných psů. Nejsou sice oficiálně uznaní, ale opravdu existují. Omlouvám se všem za tyto kynologické odbornosti, ale bylo potřeba uvést věci na pravou míru. Nejvíce mě potěšila kritika od Tíny. Dá se řící, že se vším souhlasím. V povídce jsem se pokusil použít něco jako scifi prvek antisvětla (absolutní neprohlédnutelná tma), ale asi to bylo příliš složité na pochopení jako nereálný jev. To uznávám. Naprosto otevřený konec byla moje škodolibost, vyplívající z toho, že jsem měl v plánu psát i nadále. Jelikož se moje prvotina setkala s velkým ohlasem, byť negativním, tak jsem se rozhodl, že budu ve své škodolibosti pokračovat a jestli mi čas, kterého se v současnosti zoufale nedostává, dovolí tak napíšu další pokračování:) Závěrem bych chtěl říci, že tento komentář je psán v přátelském duchu, takže se nikdo z porotců neurazte, většinu kritiky přijímám a doufejme, že v brzké době opráším své bazální znalosti z HTML jazyka a stvořím stránky jen pro Váhy. Snad nevyvolám všeobecné pohoršení a zděšení:) Omlouvám se za případné pravopisné a jiné chyby. Na zlepšení mého pravopisu bych s Viky rád spolupracoval a to myslím zcela vážně. Všem brahmíňákům zdar a třeba si i já někdy zahraju něco z Fallouta:) Máte moc pěkné stránky.
Kontaktní údaje