.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: meehail
Text: Chekotay: stredoveká atmosféra sa dá vysvetliť logicky aj ináč. Na to druhé stačí teória o kolektívnom nevedomí v kombinácii s mytologickými archetypmi. Rovnako sa nedá vysvetliť ani podobnosť, ba dokonca zhodnosť snov ľudí v Európe s mytológiami kmeňov na druhom konci sveta v 19. storočí, pričom snívajúci ľudia nikdy nemohli do kontaktu s danou kultúrou prísť. A predsa takéto prípady Jung popisuje.
Logicky na to stačia útržky Bežcových rečí z klietok v kombinácii s napríklad nájdeným časopisom alebo obrázkovou encyklopédiou, kde sa stredoveké prostredie objavilo.
Skôr mi však išlo o to prvé, nakoľko sa v snovej časti objavuje napríklad aj motív kráľa rybára - mrzáka a pána znivočenej zeme.

A Butcher nie je Metzger, aj keď spojitosť tam je, ale o tom možno niekedy nabudúce.

Každopádne, ak by som mohol poprosiť, veľmi by mi pomohli dlhšie, alebo aspoň nejaké názory recenzentov. Na fórach som pod rovnakým nickom.
Kontaktní údaje