.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Mário
Text: Takže najprv by som vám poďakoval za kritiku. Nájsť kvalitného kritika, je neuveriteľné ťažké a cením si každé vaše slovo, veľmi mi pomohli nájsť svoje nedostatky. Chápem, asi sa hneváte, že som to napísal tak skrátene a záver doslovne blbo, lenže počas písania som si uvedomil, že táto téma nie je len na pár strán... Nevedel som čo mám robiť, doteraz som písal len samé poviedky (toto bola moja prvá postapo), takže som ju najprv usekol a spravil rozsahovo poviedku, pričom som ďalšie mesiace od vyhlásenia prepísal a dopísal ďalších štyridsať strán. Nemal som teda čas a asi ani chuť vracať sa ku štyrom nádychom a spraviť poriadnu korektúru, za čo sa ospravedlňujem. Hlavne logika tam dosť lieta v oblakoch.. A gramatika je moja achilova päta, čiže za ňu ste mi mohli dať rovno 5.
Cheky predostrel zopár prípadov, ktoré by som rád sa pokúsil vysvetliť:
-Vojaka už velenie poznalo, taktiež s jeho návykmi, preto ho volalo skôr. Lietadlo mohlo letieť z opačného miesta zemegule, preto mohli mať času ako šafranu.
-Toto nie je dotiahnuté do konca. Ríša stojí na ilúzí demokratického štátu. Takže zabíjať vojakov halabala, je trochu demoralizujúce pre tím (aj keď kázeň by mala byť, v to súhlasím) Nemôžu si pritom stratiť najlepšieho vojaka, keďže na tých pár minút čakania, dokázal v misiách divy.
-Toto trochu nechápem, mali si zavolať na poradu rovno /fuhrera/ ?
-Dobrý postreh. V tomto súhlasím.
-Lietadlo pri výsadku nemôže letieť rýchlo a toto krátke zaváhanie ho dostalo až na druhý koniec dediny. tu ale znova logika nesedí s jeho týmom, ako sa na neho počas pádu dívali. Moja chyba.
-Chyba logiky ktorú som nepostrehol.
-Nemali k nemu prístup. A mali priame rozkazy zničiť cieľ, nebolo čas hľadať ho
- trochu okaté, ale nevidím problém v tejto veci
- V takých výškach jablká asi moc nerastú, takže to mohlo byť prvé jablko čo kedy videl
- Fotky hľadaných ľudí sú zväčša staršie alebo rozmazané (okrem amerických filmov). Nick mohol pritom nabrať niekoľko rokov
-Boli zdržovaní. Nick chcel rozhovor s Bleakom
-Vyrastal odmalička na ríši, takže neodvrhne hneď svoju náhradnú matku, potreboval k tomu dôvod, dôkaz...
-Tu autor chcel dať na vedomie, že Nick pozná praktiky Ríše príliš dobre
Mrzí ma, že sa Meekhailovi nepáči sen, keďže Bleak žil celý život vojaka s nočnými morami a že sa mu snívala takáto "paródia" . Viem postavy sú ploché, ale rozsahovo sa jedine takto hodili do poviedky. Tu sa s čiarkami ospravedlňujem. Ale za bomby ,spravodlivosti, si stojím, je to určitá forma úvodzoviek. S informáciami súhlasím, musím na nich popracovať. Na opisoch taktiež. Dialógy sú dosť hákliva vec, lebo som ich trochu podcenil a mal si dať na ne väčší pozor. 90% kníh čo čítam je v českom jazyku, preto sa tam vyskytujú bohemizmy, nevšimol som si ich.
V názve nevidím problém. Mal som dať do názvu fádne Bleak alebo Ako som našiel Nicka?
Viem, že tieto vysvetlenia vám asi nebudú po chuti ako celá poviedka. Nabudúce už vám nebudem posielať nedokončený príbeh, ale poviedku s hlavou a pätou s lepšou logikou a gramatikou :)

Kontaktní údaje