.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Habík
Text: Muím říct, že dnešní povídka se mi takhle po ránu v kanceláři uprostřed polozasněžené radioaktivní Ostravy četla docela dobře. Poklidný způsob vyprávění mi sednul, i když ke konci jsem už měl trochu pocit, že pořád vlastně čtu jeden odstavec dokola. Jdeme, nemáme jídlo, nemáme vodu, tlačíme kárku, je zima. Na druhou stranu to nebylo tak dlouhé, že by mě to štvalo nějak moc. Spíš mě mrzelo, že skupina byla představena hodně neutrálně. Neměl jsem důvod jim nějak moc fandit ani je nenávidět, protože přes všechnu tu bídu se neřeší žádné morální dilema. Jen existenční. Jinými slovy - nemusí se jíst děti, ale jen krysy. Možná proto, že jsem si ke skupině nevytvořil žádný vztah, na mě konec povídky, kdy nevíme jestli skupina uspěla, něměl ten správný dopad. Ale jak jsem napsal na začátku - fajn čtení, autor umí psát, jenom přidat trochu napětí.

Teď otázka do pranice. Nestálo by za to, kdyby se příští rok angažoval nějaký gramaticky zdatný jedinec, který by na soutěžních povídkách prováděl korekturu, aby se ke čtenářům dostaly v reprezentativním stavu? Jsem taky grammar nazi a chyby nesnáším. O to víc bych uvítal, kdyby se ve zveřejněných povídkách už nevyskytovaly. Bylo by fakt super, kdyby byl člověk, který by udělal korekturu a zkonzltoval s autorem, jestli mu to nenarušilo povídku atd. Hodnotit by se pak měly spíš povídky samotné. Připadá mi to i jako lepší řešení, než tady potom auroty veřejně pranýřovat za nadužívání čárek a podobně. Gramatiku neovládají i někteří světoví autoři, jejich knihy jdou proto do světa až po řádné korektuře. Chápu samozřejmě, že to není jenom tak :-)
Kontaktní údaje