.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: meehail
Text: Koru, čítal si niekedy The Wasteland od T.S. Eliota? Príde mi to podobné. Nie nejak príbuzné, ale z hľadiska náročnosti na čítanie a množstva vecí, ktoré tam autor zakomponoval. Ale Eliot bol modernista, ktorý písal presne tak naschvál, zaplavil dielo odkazmi na všetko možné z minulosti a bez sakramentsky dobrej orientácie v umení a histórii to nemá zmysel čítať. S ňou sa to dá, ale málokoho to bude baviť.
Fakt, že poviedka vznikala 10 rokov, to podporuje, pravdepodobne tam je mnoho vrstiev, ktoré nemusí byť ľahké dešifrovať. Za seba poviem, že som si vedomý aj svojho podielu viny na tom, že ma to až tak nebavilo (aj keď oslovilo). Niekedy som trochu lenivý čitateľ, ak mám odkrývať vrstvu za vrstvou a odhaľovať skryté významy a odkazy a viem, že ich všetky nenájdem, tak strácam motiváciu. Ak nemôžem mať všetko, tak...
A pod anotovanou verziou som myslel niečo, ako má napríklad Pratchett... keďže pracuje s množstvom kultúrnych odkazov, na internete existujú dokumenty, kde sú uvedené všetky odkazy, ktoré v konkrétnom diele sú... alebo aspoň tie, ktoré sa ľuďom podarilo nájsť.
Kontaktní údaje