.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Cheky
Text: Ano, pasáž s vousatým mužem jsem musel číst třikrát, než mi došlo, že to není další postava.

Street View z toho čišelo, a popravdě, číst si o tom, jak to vypadá v Milvaukí, mě nebavilo. Stejně jsem si představoval kulisy Karviné. :)
Ale kdysi mi byla vyčítána naopak přílišná strohost, takže třeba se dokonalé popisy někomu líbí. Ale této porotě ne.

Bude-li mít autor zájem, klidně se můžeme bavit o díle dále (a teď v sobotu v Bzenci třeba i naživo ;-) ), jinak si myslím, že to pan meehail napsal dokonale.

Napadají mne dva postřehy, nesouvisející přímo s touto povídkou:
1) Jména postav - Já nečtu písmenka, čtu tvar slova a hodně mi pomáhá, když jména postav začínají tvarově rozdílnými písmeny a jsou i různě dlouhé. Myslím, že to pomáhá čtení, je to takový můj pro-tip. :)
2) V příběhu je důležitý vždy především příběh. Vše ostatní jsou kulisy. Příběh je kostra, na kterou se nabalují šlachy postav a maso jejich minulostí a pohnutek, obalené pak pokožkou místa a inventáře. Je důležité, aby povídka měla kostru silnější, než maso a kůži.
Příběh se dá pospat i čistě abstraktně, ale to už taky není úplně ono. Jde mi o to, že autor má dokonalou kontrolu nad kulisami, které pak slouží příběhu; je-li tomu obráceně, je zle.
Kontaktní údaje