.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Kalimero
Text: Patrik: máš pravdu, při přeštění Keinova dalšího příspěvku pochybuju o jeho rozumném fungování v reálném světě při řešení problémů, kde se musí použit objektivní řešení. Určitě budu čas raději věnovat hraní F3, hned po tom co znovu dokončím rozehranej F1. Jj, je to tak, fandové F1 a F2 přesto můžeou mít rádi F3 :)

Stan: opravdu mám začít říkat chyby Falloutu, přestože je to moje oblíbéná hra? ok, třeba ti to otevře oči, že ani tne náš Fallout není tak dokonalej, takže tady je pár věci co mě zrovna napadají - fallout 1, který zrovna znovu hraju
- nejhorší inventář, který jsem kdy ve hře zažil. Jeden sloupeček věcí, kde popisek dostanu přes pravý klikl, pak podržení levého a vybrání z nabídky, šílenost. Na obrazovnce vidím pár věcí a hned musím rolovat a rolovat dolů abych se dostal kam chci. Popisky sice krásně květnané a stylové, přesto by neuškodilo mít přehlednou tabulku vlastností každé věci. Takhle jsou jen napsány do textu. Klidně bych tady mohl použít váš přístup, kdyžste kritizovali fonty v F3 a to - \"proč vývojáři nodřádkovali poslední 3 řádky v inventáři? zabralo by to chvíli\" - a následně bych hře odečetl dalších 10% :)
- obchodování = teror inventáře nadruhou...vidím pouze 3 předměty na každé straně. orgie s vyměňovánímpředmětů jsou fajn, i když časem se to táhne. Při trošku vyšší charismě ale solidní bug, kdy cokoliv co prodáte má vší cenu než kupujete, čili stačí vám pár minut a jakéhokoliv obchodníka \"okradete\" o vše... pokud by takový chyba byla ve F3, už vidím jakbyste demonstrativně pálili všechny dvd :)
- použiji vaše fráze z recenzí na F3 - pustina je moc pustá - je to pouze samí písek, jednou za 5 minut keřík, první město má 5 a půl lidí a 4 apůl baráku. TOmu říkáte město? - jako mě osobně to netlačí, ale na stejnou věc si tu lidi stěžovali. Jde o to že přece hra je symbolická, když se řekne město, uřčitě nechceme mluvit s 20 tisíci npc.
- pokud jejsem zrovna na okrji města, nutnost pokaždé běhat na kraje obrazovky, abych se dostal dále...
- bugy bugy bugy. Už sem narazil na nejméně 5 chyb v logice. Tzn. určité postavy s vámi z určitého důvodu přestanou mluvit, jen proto že už proběhl například jeden přesně definovaný hovor a podobně. Ian se mnou třeba už nechce jít do party, přesto že řekl že se mám vrátti se 100zátkami; chyby kdy při vytváření postavy nefungují vlastnosti jak mají a podobně;
- hrůzostrašný systém rozhovorů - na jednu stranu mnohdy úžasné konverzace zabíjí systém rozhovorů. Jde sice o klasické vybáríní odpovědí, což je v pohodě(baldurs gate), ale okamžiky kdy si zvolíte otázku, postava odpoví a vykopne vás z rozhovoru a vy musíte 10x rozhovor opakovat je k uzoufání. Mnohdy musíte složitě rozhovory opakovat abyste se dostali do stejné větve, kde se nachází vámi požadovaná otázka. Krajně uživatelsky nepříjuemné
-animace - jsme natolik rozumný, že vím jaký je tu časový rozdíl a proto nebudu upozorňovat na komičnost animací...to jen k tomu tvému bruslení...fallout svým hexa modelem posouvání je celkém extrém. Každý krok přesně na stanovéné hexa pole...brrr. Stejně tak k animacím. počet kill animací by se tu dal spočítat na prstech obouch ruk..
- kdosi si v recenzi F3 stěžoval, že když vyšel z vaultu, nevěděl co dál. prostě mu vadilo že ho hra nevede za ručičku...ehm...stejné je to i tady, nikno vám neřekne co máte dělat, ale to bylo přece na Falloutu dycky to krásný ne?
- usměvná AI byvatel, kteří celé dny dělají dokola kolečka, div se jim z teho nemotá hlava :)
- boje - hodně se tu kritizuje souboj v F3. Opravdu si myslíte, že je to horší jak boje, kde jediným vaším rozhodnutí je na koho vystřelíte a čím? :) AI se tu chová uplně stejně...kdo může střílí, kdo nemůže jde přímo k vám dopředu. Toť vše.Žádná taktika, žádné využívání terénu, žádná spolupráce s parťáky. R§žové brýle dolů prosím.
- zaznamenávání ukolů - pouze název ukolu kde hotov je krtlé? to vše? žádné shrnutí či popis. mnjn.

Věř mi, že takto byhc mohl pokrčovat i dále. Znamená to že F1 nemám rád? Opak. Miluju ho. Má skvělou atmosféru, dle mě jeden z nejlepších soundtarcl všech dob do her, variabilní možnosti (nemluvme prosím o tom, že zde cokoliv můžete dělat - vestkutečnosti můžete jen přesně to, jaké možnosti nalinkovali tvůrci). Proto Fallout klidně ohodnotím značkou 90%. Kdybych ale měl hodnotit stejně jak vy hodnotíte F3, tak bych tomu musel dát 30%, protože to obsahuje spoustu poměrně vážných chyb.

A pokud tedy hodnotíme atmosféru jako celek, je t označně subjektivní pocit. Pokud ale drtivá většina názorů od VĚTŠINOU mnohem více zkušených hráčů, než jsme by tady dohromady hru vychválí, nebudu tak ignorantský, tvrdohlavý a hlavně paranoidní :D abych si myslslel že všici dostali zaplaceno.

Co z teho plyne? Že VĚTŠINA z vás, co hru nemilosrdně kritizujete, používáte neoprávněné drobnosti k zhození hry, přestože vaše důvody jsou naprosto jasné a směšné - někdo vám změnil vaši modlu. Přeji vám to, neužijte si F3, zasloužíte si to.

Kein:
-zajímavé, začínáš se čertit, když ti někdo opatí urážku, ale když začneš, špatné to není, viď?
- jak jsi sám odpověděl 44(ve skutečnosti jich je mnohem více) readaktrorů ti leží u zadku. Oni na rozdíl od tebe mají mnohem větší zkušenosti VĚTŠINOU (nyní už to slovíško konečně vidíš?). Věř mi, že jejich názor je mnohem více objektivnější, než názor čistě radikálních přívrženců(to jsou ti ostatní co tu křící).
Z tvého chování jde jasně vidět, jak si myslíš že tvůj názor je ten nejlepší a jak ostatní se všichni mýlí i když jsou to lidé, co do her obecně mají mnohem větší právo mluvit než ty.
Čili tvou ignorancí 44 POVĚTŠINOU profesionálních recenzí končím větou, že jsi Zahleděný ignorant. Není to nadávka, je to konstatování o tvé osobě.

Mno a ten tvůj další text? jaký to má význam k tomu co se bavíme? Však to co je tam psáno to je splněno. Problém je v tom, že výrazy jako \"spousta starých věcí bude i ve F3\" a podobně jsou silně subjektivní výrazy a když si pod tím někdo představí že to bude kopie falloutu a pak brečí když není, tak se není čemu divit.

Ale o tom to celé je - nehodnotí te Fallout 3 - hodnotíte absenci představi, kterou jste si vysnili. A to je špatně a váš názor nemá tím pádem váhu.
Z podobných diskuzí se loučím, opravdu to nemá cenu. Každý má svůj názor, já mu ho neberu když se mu nelíbí. Jediné co se mi nelíbilo když tu někdo dával neoprávněně nízká hodnocení, toť vše. Já vím že F3 není nijak špatná věc a pro nás posapo fandy je to dobrý přírustek do rodiny. Kdo nevěčí, nechť si ho neužívá jako my ;-)



Kontaktní údaje