.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. galerie .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..
Chcete opravdu nahlásit tento příspěvek?
Autor: Zahartof
Text: to Tina:

Ahoj, jen pár poznámek, jestli se neurazíš - s tím opakováním mají pravdu, opravdu od toho upusť. Mě to sice taky láká, když píšu, ale měj na paměti, že čtenář není hloupý a většinou si pamatuje řečenou informaci až do konce povídky. Když jsem si v prvních odstavcích třikrát přečetl, že nemusí spěchat do Brna, dost mě to odrazovalo od čtení (nebo pětkrát info, jak se bojí o koně - přitom stačí prozradit, že kůň je zatraceně drahocenný a podle toho nechat postavu zareagovat).

K akčním scénám - piš je rychle, dej najevo, že probíhají ve zlomcích vteřiny. Dlouhá a rozvleklá souvětí si můžeš dovolit v přemýšlivých pasážích, ale akce je rychlá, dynamická (stejně je nevhodné v akcích vkládat informace v závorkách). Zrakem těkám po rozích, kulky sviští okolo. Zásah, pak druhý, v hrudi cítím lehko. Nemůže mě to zastavit. Tři lidé vele náspu, jejich oči za mířidly už mě hledají. Příliš pozdě, než první stiskne spoušť, už jsem mezi nimi. Jsou silní, ale já jsem silnější. Procházím přes ně, lámu ruce, kosti....Můžeš samozřejmě boj prodloužit v čase, udělat nějakou delší akci, přestřelku, nebo honičku, ale piš to rychle. Nech čtenáře, ať zapojí fantazii.

Jinak je to slušný a jak to tak čtu, ta druhá akce před vlakem je už o dost líp napsaná.
Kontaktní údaje