Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


NÁVOD NA FALLOUT PRO FEŤÁKY


Tak tohle je můj návod pro feťáky. Dříve, než se dám do psaní, bych chtěl poděkovati, fšem Fallouterům, kteří stvořili návod na Fallout přede mnou a od nichž sem si trochu čórnul.

V návodu nebudu uvádět fetování stimpacků a superstimpacků, protože je považuji jen za lehčí drogy.
UPOZORNĚNÍ:POKUD TO PŘEŽENETE S DROGAMA JAKO Buffout NEBO Mentant, může se taky stát, že budete sfetovaný do konce hry.
TIP: POKUD SI S VÁMI DEALER Vance V HUBU NEBUDE CHTÍT PROMLUVIT, TAK TO BUDE TIM, ŽE NEJSTE SFETOVANÝ :)

Postava: SÍLA:6 TO JE TAK AKORÁT
                 OBRATNOST:9 PŘI ABSŤÁKÁCH MUSÍTE MÍT ASPOŇ NĚJAKÝ AP
                 INTELIGENCE: 9 KULI ABSŤÁKŮM
                 CHARISMA:4 TOHLE JE NA ČTYRCE A NE NA DVOJCE JEN KULI OBCHODU KDO SI                  HODNĚ VĚŘÍ, TAK AŤ TAM DÁ KLIDNĚ DVOJKU
                 VNÍMÁNÍ:6 NO COMENT
                 ODOLNOST: 9 NEBO I VÍC JESTLI NECHCETE CHARISMU TAK INVESTUJTE PRÁVĚ SEM
                 ŠTĚSTÍ:5 ALE 6 JE SAMOZŘEJMĚ LEPŠÍ

TRAITY: TALENTOVANÝ (GIFTED)
                NARKOMAN (CHEM. RELITANT)
SKILLY: ENERGETICKÝ ZBRANĚ
                MLUVENÍ
                ZÁLESÁK (nebo možná obchod či gambling)

JESKYNĚ: Tady je to jasný, zabte krysy, ale šetřete municí ta bude pro Iana.

SHADY SANDS: Kupte od strážnýho lano a další si vemte v druhý části města. Najměte Iana a pokecejte s ženskou u strážnýho, je za to 250 Exp. V druhý části města si popovídejte s vidlákem u kytek a pomožte mu zlepšit agrokulturu je za to 500Exp. A vy ste další level. Teď jděte s Ianem vyřešit problém se škorpionama a seberte jim ocasy. Dojděte za Sethem a vyslechněte si odměnu a s tim spojený keci. Nezapomeňte si od něho nechat vyrobit sérum, kerym vyléčte chlápka v zadní místnosti, je za to 400 Exp. Teď byste měli dosáhnout úrovně, ve který si budete moct vybrat perk. Berte Houževnatý, (Toughness) přidá vám 10% k odolnosti proti normálnímu zásahu.

VAULT 15: Lana použijte na výtahy a sešplhejte do spodních pater. Nezapomeňte sebrat další lano, koženou bundu a UZI. Dejte ji Ianovi a vypadněte. V dalších úrovních, kde budete získávat další perky postupujte následujícím způsobem: 6. level-Pojídač Hadů (Snakeeater)
9. level- Dítě Květin (Flower Child)
zbytek nechám na Vás, ale doporučuji Rate of Fire

JUNKTOWN: Dejte pozor ať nepřijdete v noci nebo nemáte v ruce zbraň. Jděte za Killianem, pomožte zabít vraha a okradněte ho o Assalut Rifle. Slibte Killianovi pomoc s Gizmam a vydejte se za ním. Na cestě ke kasínu dojděte k žerykovi a pokud máte koženou bundu pude s Váma. Teď si vykročte za Gizmem a až budete u něho uložte pozici. Zkuste mu ukrást jeho zbraň (nebo nábje? teď nevím ). Pokud se nasere, nahrajte si pozici a zkuste to znovu. Teď zabte Gizma seberte mu zbraň (dá se dobře prodat) a vychutnávejte si pohled na jeho mrtvolu.
Po 20.00 zamiřte do místního baru. Počkejte až barman ustřelí hlavu jednomu z Gangsterů a pak pokecejte s chlápkem nalevo v kožený zbroji. Řekněte mu, že Vás Killian požádal o pomoc ve městě, měl by se k Vám přidat. Teď máte možnost celej Junktown vymlátit nebo zkusit splnit jiný questy např. ten v „hotelu“, kde má svý sídlo Gang Lebek. Já sem to tam celý nevymlátil jen něco. Hlavně nezapomeňte koupit nebo dát Ianovi ňákou munici teď mu už určitě došla. Taky si nezapomeňte vzít Desert Armor. U Killiana můžete narazit na první drogy tušim že Mentanty, ale pozor, může se nasrat a zavřít vás do lapáku nebo zabít. Proto můžete ho ale ukecat nebo spustit bojový mód.

RAIDERS: Ze severu se přibližte k obytnýmu stavení kde je uvězněna Tandi . Osvobodťe jí, sice se na vás ostatní naserou, ale vy se jen snaže rychle vypadnout. NPCčka by si měla s Raiderama během boje poradit.

SHADY SANDS: Dostanete 400Exp za záchranu Tandi a tak můžete celej vidlákov zničit nebo ponechat svému osudu….

RAIDERS: Zamiřte si to k nejbližšímu stanu a zabte tam raidera. Teď vypněte bojový mód a přejděte k dalšímu stanu, kde postupujte stejně, až se dostanete k budově. Tady pozor na NPC! Například na žeryka, ale stalo se mi, i to, že mě zabil Tycho….Prostě zabíte všechno co se hýbe, nacpěte nosičům zbroje a kvéry….

HUB: Prodejte nakradený zboží v Downtownu a zkuste koupit u Jacoba Combat Armor. Teď zajděte za gangem Loxley a přijměte quest ukrást náhrdelník. Můžete zamířit do kasína a zkusit si vydělat… Zakděte taky za dealerem drog Vancem a kupte si od něj Rad-x.

NECROPOLIS: Pobíte ghoulíky v Motelu a vlezte do podzemí. Mohli byste tam najít i nějakou energetickou zbraň. Přejděte do další části kanalizací a slibte místnim ghoulum pomoct opravit pumpu.

BRATRSTVO: Slibte Cabbotovi, že mu přinesete důkaz o existenci Starého Řádu (Glow). Zkontrolujte naposledy, jestli máte lano, a hurá na Jih.

THE GLOW (Kráter): Nafetujte se Rad-xem a připvněte provaz na okraj kráteru. Berte všecho co Vám příde pod ruku a cpěte to nosičům nebo si šlehněte Buffout J. Seberte členovi Bratrstva holodisk a žlutou přístupovou kartu a vydejte se dolů výtahem. Nejdřív použijte kartu na dveře a pak teprve otevřete dveře. Okradněte bezpečnostní roboty o jejich kvéry. Můžete je zabít (stejně nekladou odpor) nebo je donekonečna okrádejte (sou za to sice Expy, ale je to dost nudný). Dál sestupujte do dalších pater a ve 4. patře pokecejte s počítačem, jménem Zax. Jeďte do 6. patra a opravte generátory (jestli se to nepovede, nedá se svítit….leda, že byste si vzali Mententy, ale jestli to nepůjde, kašlete na to. I kdyby ste měli pár volnejch skill pointů nepltvejte s nimy je jich škoda můžete se sem vrátit). Teď když je dodávka proudu obnovena sestupte do 5.patra, ale dejte si pozor na NPC zejména na čoklíka.
Pobijte roboty a vemte si z regálů plazmovou pušku a Combat Armor. To co neunesete dejte NPCčkům. Nyn vypadněte, ale pozor na ozáření uložte si řaději pozici před základnou do novýho slotu a pak po odchodu až někde v půli cesty na Boneyard se zastavte a zkontrolujte jestli ste ok. Jestli ne použijte RAD-AWAY.

BONEYARD(LA): U Gun Runerů prodejte všechno co ste si pořídili v Kráteru. Teď už byste měli mít i vysoký skill u energetických zbraní jestli ne,tak máte PROBLÉM.Dojděte přes území Páračů k Blades a jejich vůdkyni Razor, slibte pomoc s Regulátory. Teď jděte za následovníky apokalipsy a najměte Katju. Promluvte taky s Nicole o Dětech Katedrály a jejich zvědovi uvnitř katedrály. Dozvíte se heslo „Red Rider“, které musíte říct Lauře.Dojděte za Regulátory a slibte Zimmermanovi, (Cemrmanovi nebo že by to byl sám Jára Cimrman ?) že zabijete Razor. Promluvte i s místním kovářem Milesem a s Chemikem zadá vám úkol přinést mu součástku na studnu, kterou má mrtvola, u Páračů. Jestli vám Párači budou dělat problémy, tak si vemte Psycho. Taky zajděte za Razor a všechno jí vyklopte. Dejte chemikovi součástku měl by Vám vylepšit kvér. Teď zajděte za Milesem a popovídejte si o vylepšení zbroje. Pošle Vás za Stapeltonovu v Hubu do její předražené knihovny.

BRATRSVO: Promluvte s Cabbotem a vlezte do bunkru. Promluvte s Michelem Thomasem a Talusem. Naproti výtahu v 1.patře je Rhombusův pokoj, v jehož druhé části je skříň.Spusťte bojový mód a ze skříně vemte součástku když Vám dojdou AP stiskněte klávesu A . Po opuštění místnosti vypněte bojový mód. Zamiřte do 3. patra kde přineste maníkům v kelvarce součástku a zkuste si pomocí schopnosti opravář sestrojit Power Armor (PA). Jestli to nepude nezoufejte a klidně odejděte pryč. Teď vyražte směr NECROPOLIS.

NECROPOLIS: Dojděte až k plácku, kde sou supermutanti a pokecejte s jejich šéfem Harrym. Nejspíš ho jen naserete a on na Vás zaútočí, ale pokud jste mě na začátku poslechli, tak by měl jít ukecat. Pokud jste mě poslechly a stejně to nejde, tak si šlehněte Mentanty. Každopádně po získání čipu ve starým Valtu je stejně zabte, protože jejich životy sou uplně zbytečný pro postapo svět. V boji by se Vám měli osvědčit NPC. Seberte mutantům jejich kvéry a vlezte do kanálu kerej je nalevo od Larryho. Tam nechte NPCčka postřílet krysy a seberte tam součástku na pumpu pokud ste to eště neudělali. Použijte to na vodárnu a pomocí opraváře opravte vodárnu. Propusťte taky vězněnýho ghoula, je za to 100 Expů. Teď dojděte do Hall za Setem a řeknte mu, že ste spravili vodárnu. Jestli chcete Expy, tak to to smetí zničte, stejně by je zničili mutanti…. Vraťte se podzemím a NECHTE ŽÍT KANÁLOVÝ GHOULY! Jestli to neuděláte, Master do 25 dnů zničí Váš Vault13! Můžete se sem taky po ňáký době vrátit a zničit invazní armádu mutantů.

HUB: Dojděte za Stapeltonovu a kupte od ní chemický (porno)časáky (TEN MILES JE ALE PRASE…fekalporno v plynový masce s Páračem a Floaterama….. fuj) Promluvte si s Haroldem a taky v zajděte za kupcema s H2O. V Downtownu otevřete dveře od budovy v kerý sou 4 borci a vybíte je. Jestli budou dělat problémy, tak si vemte psycho zabralo velmi dobře J. Osvoboďte nebožáka z Bratrstva pokecejte s nim, měl by se u starýho přimluvit za náležitou odměnu. Borcům sebet¨rte zbraně a Tychovi dejte Combat Shotgun-opakovací brokovnici. Teď v prostřední části města (asi Market ale nevim to jistě) slibte sedlákovi pod Bobovym obchůdkem pomoct s Riderama na jeho farmě. Až zabijete Ridery, tak byste měli dostat nejlepší kvér z lehkých zbraní. Dejte ho Ianovi. Naproti cassinu má obchod lichvář Vincenzo prej si můžete od něj pučit. No to sem neudělal za to sem ho nasral a poslal sem mu energetickou včeličku mezi oči J. V jeho sejfu je pár pokladů. V policejní stanici odemkněte všechny dveře. Dohromady je za to 100 Exp. Potom de splnit (myslim že od Harolda) úkol s páračema. Toho jednoho chdáčka zabíte a z umírajícího mutíka vymamte holodisk. Můžete splnit úkoly pro Derkera, ale já na něj kálel a místo toho sem jeho poskoky poslal do věčných lovišť. Zajděte do části městakde bydlí Hightower. Naserte ho a zabijte ty jeho poskoky. V truhle by měl mít náhrdelník, kerej doneste Loxlymu a pak ho klíďo zabte, stejně je to prašivej zloděj… Prodejte ňáký nepotřebný křápy co ste si nabrali u protivníků protože prachy se budou hodit! U kupců s vodou zabte buňku Dětí Katedrály a vemte si jejich drogy. Nezapomeňte, že musíte nasrat Vy je a ne oni Vás!! Hub neničte bude pro vás ještě potřebnej J po dohrání hry!!

BRATRSTVO: Za záchranu člena by se Vám mělo dostat odměny. Pokud ještě nemáte PA,tak ho berte teď. Zajděte do 2.patra a nechte si provést všechny operace dohromady za 20 klacků zátek. Taky si ve 3.patře znova pro srandu postavte druhej PA, je za to 500 Exp. Ale musíte mít opraváře na 91%. To de získat Mentantama popř. si to zvyšte knihama u knihovnice v Hubu. Ve 4.patře slibte radě důchodců, (starších) že prohledáte SZ oblast.

BONEYARD: Zabijte všechny párače včetně matky a rozšlapte vajíčka. Jestli chcete hodně expů, tak zabte ty na povrchu, pak odejděte a znova se tam vraťte. Po zabití všech páračů včetně matky a rozdupání vajíček dojděte za Gun Runerama a řekněte Gabrielovi tu novinku. Za odměnu si přejte aby Runneři pomohli Blades.U Regulátorů si dejte Milesovi jeho péčko a on by vám měl vylepšit PA, jestli to napude tak nejdříf zajděte za Razor a řekněte jí, že ste přivedli pomoc, ale dejte pozor aby při povstání nebyl zabit cemik nebo Miles.

VOJENSKÁ ZÁKLADNA:Zabte mutanty oberte je o munici a propusťte NPC, protože od týhle chvíle sou Vám jen na tři věci (1-dobrej živej štít, 2-spotřeba munice 3-občas se trefí, ale je to věčinou na hovno) oklamte vysílačkou stráže uvnitř, (1500Exp) přečtěte si holodisk a hurá dovnitř. Rychle přejděte do bojovýho módu a pobíte mutanty. Zelený silový pole de na pár seKUND zrušit nebo zničit dynamitem a červený prolézt se ztrátou několika HP. Probijte se až do 4.patra a vychutnejte si smrt Poručíka. Seberte mu klíč spusťte autodestrukční systém a rychle pryč při odchodu najměte z5 ostatní NPC jestli je eště máte (pes Vám asi umřel) a vychutnávejte si animace a 10 000 exp J.

BRATRSTVO: Vyslechněte si pochvalná slova, přijměte odměnu a rychle do Katedrály! Na cestě můžete v LA eště nakoupit fůzní články do turboplazmy, ale asi to nebude potřeba.

KATEDRÁLA:Ze začátku se k Vám přidá několik Následovníků.Zajděte za Laurou a řekněte jí „RED RYDER“, dá Vám klíč a vy se můžete věží prostřílet až k papežovi Morfeovi a dát mu do rozkroku palicí nebo dávku z kalaku. Slezte dolů a zabte všechno osazenstvo, který se určitě nasere. Teď Morfeovim klíčem odemkněte dveře a zabte neviditelného Nightkina. Cestou dolů nechte NPC ve sklepě a přes novýho člena Jednoty v róbě a Floatery s Kentaurama se probíte do Vaultu. V 1.patře pobijte všechy mutanty a vědce a pak propusťte vězně, sice se hned rozletí na cucky, ale je za to 2000 Exp. Pak si pokecejte s lidma na kerejch měli bejt prováděný pokusy. Tušim, že od jednoho z nich můžete získat ňákej křáp, kerej když máte tak na vás nepůsobí Masterův psychoútok. Ve 2. patře si můžete zapnout po zabití supermutanta na chodbě si můžete zapnout plížení a bez většího randálu (kromě několika Dětí) se můžete dostat až k Vůdci. Ukryjte se za sloup a metodou pal uskoč ho zabte. NEBO ho můžete ukecat k sebevraždě. NEBO na něj serte (ehm kašlete) a probijte se až do čtvrtýho patra, kde by to mělo jít odpálit pomocí vědy nebo poručíkova klíče………

JESKYNĚ: přejděte do bojvýho módu a zabte správce.

JESTLI NECHCETE ABY HRA SKONČILA, TAK si stáhněte editor postavy a můžete hrát donekonečna mám pro Vás pár úkolů:
Najděte Alien Balster
Vybudujte si vlastní základnu s horami munice a zbraní
Kupte všechny drogy kerý sou ve hře!
Jezděte donekonečna s Grimson Caravan

THANX TO: Somnabolus a jeho návod, Tandi, Ondřej Varvařovský, SCORE.cz, Ratman, a všici ostatní, kdož mi pomohli Fallout dohrát i „normálně“

Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist

.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..