Vault šílené brahmíny - největší stránka o sérii Fallout v češtině i slovenčine | Fallout 1, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3, Fallout New Vegas, FOnline, Fallout 4
.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. kontakt .. poslat novinku .. kniha hostí .. fórum .. archiv ..

Fallout: New Vegas

novinky
recenze
hráčské recenze
návod
spolubojovníci
screenshoty
videa
zbraně
download
wiki
fórum

FOnline

novinky
faq
fórum
FOnline: 2238
status
server-boy 2238
manuál
mapy
instalace
screenshoty
gang VŠB
wiki-boy 2000
download
The Life After
status
manuál

Fallout

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
vault-boyové
holodisky
konce
texty ze hry
vychytávky
archiv zvuků
screenshoty
demo
wiki
fórum
download

Fallout 2

novinky
recenze
návod
města
náhodné lokace
postavy
spolubojovníci
předměty
zbraně
brnění
automobil
holodisky
karmické tituly
konce
texty ze hry
kulturní odkazy
zajímavé sejvy
vychytávky
screenshoty
archiv zvuků
mapper
modifikace
wiki
fórum
download

Fallout Tactics

novinky
recenze
návod
charakter
mise
náhodné lokace
zbraně
brnění
vozidla
holodisky
drogy
screenshoty
multiplayer
hrajeme po netu
tipy a triky
editing
obličeje
modifikace
wiki
fórum
download

Společné

bible
časová osa
bestiář
pitevna
traity
perky
technologie
zbraně vs. realita
bugy
tajemná tajemství
technické problémy
licence

Fallout projekty

Fallout Online (V13)
Fallout 4
Fallout 3: Van Buren

Příbuzné hry

Arcanum
AshWorld
Fallout: BOS
Fallout 3
Fallout: PNP
Fallout: Warfare
Fallout Tycoon
Lionheart
STALKER
Borderlands

Hry naživo

Fallout LARP
Fallout RP
download

Soutěže

O brahmíní vemeno
screenshot měsíce
žebříček charakterů
žebříček kr. zásahů
masový hrob
rychlonožka

Zábava

povídky
poezie
knihy
komiksy
filmy
hudba
kvízy
humor

Různé

články
rozhovory
jak přežít
wallpapery
bannery
průzkum
srazy a setkání
IRC channel
odkazy

Vault šílené brahminy - největší stránka o sérii Fallout v češtině a slovenčine.


Extrémní pařba - Jak nejrychleji dohrát Fallout?
Autor: Harley


Pokud vás již odnepaměti trápí otázka, jak stanovit rekord v rychlonožkovi F1, můžete si konečně oddechnout, protože po přečtení tohoto textu už budete vědět jak na to:-) Podle tohoto návodu by měl být schopen dohrát Fallout i naprostý začátečník.

Tvorba postavy

Takže začínáme tvorbou postavy: Postavě dejte nějaké hodně akční jméno, aby protivníci získali respekt :-). A teď, vtip je v tom, dosáhnout co nejvyšší hodnotu zálesáka hned od začátku, protože pak se daleko rychleji pohybujete po mapě, čímž dříve doběhnete do cíle. Takže charakterové rysy zvolte: mrňous - přidá jeden bod k obratnosti, sice ubere nosnost, ale to nás nezajímá, a jako druhý rys zvolte zkušeného -přidá cenná procenta ke všem dovednostem - tedy i k zálesákovi. Chyba je zvolit talentovaného, který sice přidá jeden bod ke všem vlastnostem, ale procenta dovedností sníží o 10. Nyní pojďme k vlastnostem - Charisma a štěstí snižte na 1, nejsou k ničemu. Vnímání budete muset snížit na 3, kvůli nedostatku bodů. Obratnost vytáhněte samozřejmě na 10, síla stačí 6 abyste mohli používat plazmovku. Teď to hlavní - inteligenci aodolnost zvyšte na 10, čímž vám radikálně stoupne dovednost zálesák a je to hotovo. Talenty zvolte lehké zbraně - do začátku nutnost - viz dále, energetické zbraně - na procházku katedrálou, a nesmí chybět zmiňovaný zálesák. Když se podíváte co jste právě vytvořili, asi vám dojde, že nebudete žádný ostrostřelec a tudíž bude hraní dosti tuhé zvláště na dvou místech, které musíte vybít - dozvíte se dále. To by bylo asi tak k postavě, nyní si můžete v klidu pokecat se správcem a nechat se vykopnout do jeskyně.


Jeskyně

Postup je standardní - oberte kostru Eda a vymlaťte všechny krysy. Poté si hru uložte a můžete se vydat ven, vstříc novým zážitkům. Další vtip je v tom, získat co nejvíce zkušeností co nejdříve. Proto jděte dolů po mapě a čím dříve potkáte nepřátele, tím lépe. Půjdete-li do extrému, nejlepší je, když se vám povede potkat poutníka hned v prvních políčkách, a z toho postupným kradením (ukrást věci, dát věci, ukrást...) získáte zkušenostní body, nejlépe tolik, abyste mohli vytáhnout zálesáka na maximum, ale to je na opravdu hóódně dlouhou dobu...

A kam že to vlastně jdeme? Zapomeňte na vodní čip, cíl vaší první cesty je rovnou Katedrála. Její pozice se dá určit tak, že si mapu naladíte, abyste V13 měli v pravém horním rohu a pak přesunete kurzor úplně dolů a necháte asi 3 vteřiny posunovat mapu, pak zastavíte posun a katedrála by měla být zhruba dole na obrazovce, o jedno políčko vlevo od V13. Možná vám to nebude úplně souhlasit, z důvodu velikosti monitoru oproti mému notebookovskému displeji, a tak prostě do Katedrály nejdříve dojděte jen tak "mimo soutěž" a spočítejte si vzdálenost sami. Cestu zkuste každopádně několikrát a dále vycházejte z nejlepšího dosaženého času.


Katedrála

Nikým se zbytečně nezabývejte a neztrácejte čas. Uvnitř katedrály prohledejte jenom skříňky v místnostech vlevo, kde najdete nějaké superstimpaky atd. a pozici si uložte. Poté ukradněte Francis klíč od dveří ke schodům, odemkněte a vystoupejte až do 4 patra. V jediné skříňce na patře je slušná zbroj - a to Tesla zbroj, která se bude dost hodit v podzemí. Morpheusovi ukradněte klíč od dveří do podzemí (hnědý) a jděte zpátky dolů. Odemkněte si dveře a okraďte Nightkina o rotační laser a munici. Po schodech sejděte do podzemí a vyčkejte u dveří příchodu Jeremiaha, který vám otevře dveře, což byste sami, dynamitu nemaje, nezvládli. Poté prostě musíte pozabíjet vše co vám přijde do cesty až ke vstupu do vaultu - Jeremiah, slizouni, kentauři a dva mutanti, což není s vaší střeleckou zdatností nic moc snadného, leč dá se to. Jakmile máte čistý vzduch, nezapomeňte si vzít od jednoho mutanta plasmovou pušku a hurá výtahem do nejnižšího patra vaultu. Nepozorovaně projděte až do chodby vůdce. Tady si dejte pozor na pasti a po každém zásahu se hned nadopujte stimpaky, nezapomínejte, že s něco kolem 50 hit body vás můžou větší pasti klidně zabít. Na konci chodby k vůdci vás pokaždé normálně trefí nějaká kost do oka a vy pak špatně vidíte a netrefili byste ani vrata od Vaultu (Ratman mi sice tvrdí, že jeho ne, ale mě teda jo:)).Mám vyzkoušeno, že se tomu dá předejít tak, že se budete pohybovat těsně kolem pravé stěny a budete myšítkem ukazovat vždycky jen o jedno políčko před sebe. Teď už jenom zabít vůdce. Ti pohodlnější na to můžou jít systémem, který jsem již popisoval v cheatech, ti co si vítězství chtějí zasloužit si vezmou plazmovku a doplní zásobník. Na vůdce jdu vždycky tak, že si stoupnu za levý sloup, tak abych na něj viděl, jednou vystřelím a jdu se zase schovat a připravit na příchozí mutanty. Někdy jim stačí jedna rána do hlavy, ale většinou ne, a proto postupujte tak, že budete stát těsně u sloupu a čekat až k vám přijde. Jednou vystřelíte, schováte se za sloup, mutant k vám dojde a vy ho dorazíte. Když ani druhá rána nezabere, dostanete asi nepříjemnou nakládačku minigunem, či energopěstí. Až zvládnete vůdce, na nic nečekejte a utíkejte zase nepozorovaně ven. Cestou se stavte u terminálu u výtahu v prvním patře a po jeho hacknutí zjistěte pozici Základny. Až shlédnete video explodující katedrály hned si z nabytých zkušeností přidejte zálesáka na maximum (pokud ještě nemáte) a zbytek investujte nejdříve do vrhu a pak do energetických zbraní, což se bude hodit v Základně. Další postup je tedy jasný - vzhůru přímou cestou do Základny.


Základna

Zde samozřejmě pozabíjejte hlídkující mutanty, což je s plazmovkou oddechová záležitost. Dá se zde dobře využít krytí strážní budkou. (Jednou jsem zkoušel hrát rychlonožku tak, že jsem nejdříve šel do Základny a podařilo se mi mutanta zabít jenom 10 mm pistolí, beze zbroje jen s třináctkou na zádech. Opačný postup se nakonec ukázal ale jako pomalejší.) Mutantům seberte hlavně dva plasmové granáty, rádio a holodisk. Rádiem odlákejte další hlídky, za což jsou zkušenosti, z holodisku si přečtěte kód k ovládání dveří a můžete ho i s rádiem zahodit. Do jedné ruky si vezměte plazmový granát a do druhé plasmovou pušku nebo rotační laser. Odemkněte dveře a vstupte dovnitř. Jakmile se začne nahrávat nová obrazovka tiskněte [A], dokud se vám nepodaří získat první tah, hned jak se objevíte před trojicí mutantů. Pozici ihned uložte. Teď nastává jediný problém v této lokaci a to přežití tohoto setkání. Musí se vám povést to, že jedním granátem zabijete mutanta vlevo a druhým toho uprostřed. Až se vám tohle povede, pak pozici zase uložte a poté musíte prostě doufat, že vás ten třetí mutant svým raketometem mine, což se stává velmi často. Když se trefí, nahrajte pozici a zkuste jít třeba o krok do strany atd. a jednou to vyjde. Pak už máte v podstatě vyhráno. Projděte pole přímo před vámi, a za použití terminálu v levé místnosti přeprogramujte roboty na zabíjení velkých živých škůdců. Výtahem sjeďte do třetího patra, postřílejte čtyři mutanty, a jděte k druhému výtahu. Cestou potkáte další dva mutanty, které byste měli bez problémů zvládnout, a nějaké pasti. Sjeďte do čtvrtého patra, odemkněte dveře na severozápadě a vstupte do řídící místnosti, kde vědci Dětí kontrolují nádrže s FEV. Vědce klidně postřílejte, někdy explodují sami od sebe a jednomu z nich seberte elektronický klíč pro přístup do hlavního terminálu naproti nádržím. Spusťte autodestrukční program s tichým tříminutovým odpočítáváním a opusťte základnu.

Až shlédnete závěrečné video o osudu měst, kde jste vůbec nebyli a objevíte se před V13, zapněte bojový mód a stiskem pomlčky se podívejte na dosažený čas. A jestli jste nestanovili rekord, pak se vám snad aspoň uleví, když rozstřílíte správce, který velmi efektně umírá :-).Miniaplikace


Staň se pomocníkem při tvorbě, nakrm Šílenou brahmínu!:)
Fallout Bible


Vývojářské memoáry

Fallout 3: Van Buren


Rychlé odkazy
České stránky
Templáři VŠB
ABCgamesZahraniční stránky
No Mutants Allowed
Duck and Cover
Planet Fallout
Fo3 ofic.stránky
Bethblog
The Vault
Trzynasty Schron
Falloup Online

Modifikace
Vault-Tec Labs
Killap.net
Last Hope
Fallout:Resurrection
Fallout:BGE
Mutants Rising
Fallout:Yurop

Pro autorizaci
pište na e-mail


Sponzoři VŠB

TOPlist

.. vstup do vaultu .. orientace .. vaultmasteři .. contact us .. irc channel .. kniha hostí .. fórum .. archiv..